Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:27 23.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
Тема Нема страшноо! Засеганови [re: Tia maria]  
Автор Phillip (Трансмегист)
Публикувано10.04.18 21:31



Нема страшноо!

... засега.
Но протест все пак ще има.

~~~
«Гостът дойде стомашна баница.»

Тема Re: Нема страшноо! Засеганови [re: Phillip]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано11.04.18 16:17



Да , имаше.
Ще чакаме да сътворят поредната глупост. Ха ,тъкмо говорехме за бюрокрацията и ни казаха ,че не била приета
Петицията ,реда бил да се остави в приемната.



Тема Re: Нема страшноо! Засеганови [re: Phillip]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано11.04.18 16:17



Да , имаше.
Ще чакаме да сътворят поредната глупост.



Тема Reнови [re: Tia maria]  
Автор adiorthoti (оптимист)
Публикувано17.05.18 23:31



Привет:) Имам едно въпросче:) Бубе ще съм ти много благодарна :)Предстои ми преосвидетелстване на ТЕЛК .Изкарах благополучно първите три години Телка ми важи до 1 юни а датата която са ми дали е .....1 юни Предполагам че ще има спиране на пенсията докато има ново решение ....Но основното което ме притеснява е ...Изчетох де що намерих из гугъла относно "след петте години" за онковците обаче така и не се турих на ясно :) Та питам и се питам :) дали въпреки тотална хистеректомия със само лъче след нея и при положение че нямам рецидиви за сега няма да ми бутнат петдесето процента надолу ...И дали си заслужава да рева за другите последствия които ми развалят рахата респективно и физическата възможност за работа .Имам предвид сколиозка и перианално абцесче с рецидиви на половин година .Или е по- добре да си налягам парцала:) и да не дърпам дявола за опашката Приемам всякакви съвети и компетентни и добронамерени :)

СЯДАМ СИ НА ЗАДНИКА САМО АКО НАМЕРЯ СВОБОДНО ЧИСТО И УДОБНО МЯСТО


Тема Re: Reнови [re: adiorthoti]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано18.05.18 08:37



Здравей, все още е в сила старата наредба, тъй че имаш право на 50 %, носи и амбулаторни листове, епикризи, каквото имаш като медицинска документация за другите заболявания. Представи ги, ако откажат да ги видят, ще имаш основание за жалба. За юни няма да имаш пенсия, новото решение обаче се заверява вече след 28 дни, та ако не обжалваш, чак края на юни ще отиде новото решени в НОИ, което автоматично предполага, че може и юли да си без пенсия. Тъкмо август взимаш за три месеца и на море.



п.п Имай предвид, че имат заповед да режат поголовно проценти. Не се ядосвай, просто после ще ти обясня процедурата за обжалване. Дръж ни в течение.

Прегръдка от мен!

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: Reнови [re: Buba67]  
Автор adiorthoti (оптимист)
Публикувано18.05.18 15:51



Бубеее жива да си ми :)Успокои ме за 50 то процента :)Значи са удължили срока за заверяване Аз не помня вече преди три години какво правих, какво заверявах ,какво не :)Абе и аз съм един консуматор:)Имах аз едни подозрения че ще отвея два месеца докато се задвижи държавната машинка:)Нещо недомислена ми се види тази работа да те викат на телк в деня в който ти приключва телка и да висиш два месеца .Ами ако човек е на квартира и това му е единствения доход какво става с него:(Сега да попитам пак че нали съм влюбена :))))) Каквото и да решат в телка решението автоматично ли отива в НОИ или трябва аз да го нося .И след като минат тези 28 дена къде трябва да го заверявам .Извинявай че задавам такива тъпи въпроси ама забравила съм какво правих преди три години :)

СЯДАМ СИ НА ЗАДНИКА САМО АКО НАМЕРЯ СВОБОДНО ЧИСТО И УДОБНО МЯСТО


Тема Re: Reнови [re: adiorthoti]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано18.05.18 18:06



Никъде няма да го носиш новото решение, то отива автоматично в НОИ. Когато го получаваш обаче, питай след колко време да го завериш. Заверява се в РКМЕ /регионална картотека медицинска експертиза/, печат, че не обжалваш решението, който печат означава, че влиза в сила решението. В София отдавна печата, че не обжалваш е на 28 дни, но в някои градове си стои 14 дневния срок, та питай.



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: Reнови [re: Buba67]  
Автор adiorthoti (оптимист)
Публикувано18.05.18 18:29



Благодаря Бубе :)Ще следвам инструкциите точно:)Ще запаля една свещ ще направя три кълбета и ще плювна два пъти през рамо и дано всичко да е наред :)))))))))

СЯДАМ СИ НА ЗАДНИКА САМО АКО НАМЕРЯ СВОБОДНО ЧИСТО И УДОБНО МЯСТО


Тема Re: Reнови [re: adiorthoti]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано18.05.18 19:57



Така де.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: Reнови [re: Buba67]  
Автор anetoh (член)
Публикувано21.05.18 13:01



Явих се на 12 април на ТЕЛК. На 17 май го заверих на „Иларион Макариополски„... Направи ми впечатление, че на печата пише „влиза в сила от 17.05.”, та се замислих... какво се случва с периода 12.04- 17.05???

Имам такъв проблем- през октомври 2019 навършвам необходимата възраст за пенсиониране (живот и здраве), но няма да имам необходимия стаж (около 4 години). От 1995- до 2005 дъщеря ми беше с ТЕЛК 96% с ч.п. (освидетелствана е на 16 г). Аз от 2000 г съм с 80%. При това положение май не мога да се пенсионирам по този ред...
Бубе, много ще съм ти благодарна ако имаш представа какво ще се случи и го споделиш с мен


И още нещо- по същото време пенсията ми ще стане автоматично пожизнена, а ТЕЛК- а става ли автоматично пожизнен?
Най- вероятно в НОИ ще ми отговорят... но малко ме тресе суеверие..




Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.