Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:04 25.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
Тема Удостоверение?нови [re: Ekna]  
Автор kras4o_k ()
Публикувано22.12.17 11:39



Привет от мен с едно въпросче. Получих писмо от ТЕЛК за явяване, около месец по-рано. Обичайните документи ми искат, но един от тях е Удостоверение от КОЦ. Тук възникна и въпроса, защото аз се преместих за диспансерно наблюдение в Сити клиник. Дали ще уважат такова удостоверение от там, като изришно пише от КОЦ??? Ако не го уважат означава да ходя в КОЦ Пловдив, но там ще искат да мина контролен преглед, защото не съм ходила в КОЦ-а от миналия януари, като свърших Херцептина. Няма ли да се дублират прегледите, при положение че в края на януари имам плануван контролен преглед в Сити клиник, а феврувари скенер.
В Сити клиник ми се случи веднъж да ме попитат дали съм ходила в КОЦ-а, че така им излизало в системата??? А аз не бях стъпвала там!
Ох дългичко стана, но очаквам помощ.



Не е важно колко дни има в живота ти, важно е колко живот има в дните ти.

Тема Re: Удостоверение?нови [re: kras4o_k]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано22.12.17 14:55



Най-добре питай по телефона, ако не става иди до там. На самото писмо има телефон за връзка. Пробвай първо на него.
Имаш право да се лекуваш/диспансеризираш където искаш. Не би трябвало да има проблем да вземеш и занесеш мнение от Сити клиник.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: Удостоверение?нови [re: Buba67]  
Автор kras4o_k ()
Публикувано06.02.18 12:49



И аз днес минах на ТЕЛК, май за 3-ти път от 2010 година. 60% за 3 години. Същото като и след първата операция - първите 2 години 80% и след това 60% за 3 години.
Четох наредбата НМЕ 2017 така просто за проверка. Оказа се, че миналата година без да искат са отменили т.1 в част Осма раздел ХІ :
Раздел ХІ
Женски полови органи
1. (отм. с Решение № 12773 от 24.11.2016 г. на ВАС - ДВ, бр. 40 от 2017 г., в сила от 19.05.2017 г., попр. с Решение № 787 от 19.01.2017 г. на ВАС - ДВ, бр. 44 от 2017 г., в сила от 02.06.2017 г.


После видях поправката.
Та така, намаляват ми пенцийката ми, но да сме живи и здрави. Мислех си, че след 2 операции ще ми дадат по-висок от 60%.

Не е важно колко дни има в живота ти, важно е колко живот има в дните ти.


Тема Re: Удостоверение?нови [re: kras4o_k]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано06.02.18 15:04



Миналата година имаше дело, процентите паднаха в съда като необосновано увеличени през 2010г. и възстановиха старите проценти. Голяма боза беше от април до юни 2017г. Точно за РМЖ.
Важното е да си добре, прегръдка!



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Редактирано от Buba67 на 06.02.18 15:05.



Тема Re: Удостоверение?нови [re: kras4o_k]  
Автор anetoh (член)
Публикувано07.02.18 12:44



И на мен ми предстои явяване на ТЕЛК (7- мо поред и надявам се последно). С тези промени... само се чудят как да ни вземат мижавите пенсийки...
Карай! Важно е не колко пенсия вземаме, а колко дълго ще я вземаме!


Хубав ден, момичета!



Тема Re: Удостоверение? [re: anetoh]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано09.04.18 07:09



Има проект за нова наредба ,като една от глупостите там е ТЕЛК да се дава само за едно заболяване.За онките без мечти ще има само до 5 - та година и това е.Никой не се интересува от последиците от тежките операции ,те не носят проценти.



Тема Re: Удостоверение? [re: Tia maria]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано09.04.18 13:14



Как иначе ще намалят инвалидните пенсии?

Вместо всичко да се случва на момента с преглед и електронни здравни карти, т.е. да няма измислени заболявания. Те се спряха на варианта да режат наред.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: Удостоверение? [re: Buba67]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано09.04.18 17:05



На 11.04 хората с увреждания излизат на протест ,заради
тази безумна реформа.Организиран е от НПО - Тата.
11часа площад Възраждане пред Министерския съвет.
Ако прецените ,че това ви засяга ,елате !



Тема НЕЛКнови [re: Tia maria]  
Автор kras4o_k ()
Публикувано10.04.18 07:54



На 16.03 тази година пуснах обжалване в ТЕЛК Пловдив, но още не съм получила писмо от НЕЛК. Някакви идеи как да действам, да търся телефони на НЕЛК, дали ще ми дадат информация по телефона?

Не е важно колко дни има в живота ти, важно е колко живот има в дните ти.


Тема Re: НЕЛКнови [re: kras4o_k]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано10.04.18 12:09



Срокът за произнасяне по обжалването е три месеца. Изчакай, ще те уведомят от НЕЛК.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен



Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.