Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:53 25.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
Тема Re: Мейлнови [re: Buba67]  
Автор toxygen-169391 (на вахта)
Публикувано09.04.17 19:36



Сега видях

Оставих.



Тема Re: ТЕЛК № 3нови [re: Ekna]  
Автор toxygen-169391 (на вахта)
Публикувано09.04.17 19:44



Засега имаме право и на пенЦийка







Тема Резултат от обжалваненови [re: Buba67]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано14.11.17 11:56



Здравейте, приятели,

Юли месец т.г. изтече предходния ми ТЕЛК. Явих се и останах неудовлетворена от
новото решение. Обжалвах. Решението на НЕЛК пристигна тази сутрин - от 75%, НЕЛК вдигат процентът ми на 100 %, без ЧП и с право на работа при намален работен ден, без да конкретизират с колко точно.

Това е успех!

Ето и фактологията:

Предишното решение на ТЕЛК беше 75 %. Тогава бях добре и казах майната му на всички пропуски и грешки, които също можех да жаля. Но тази година се явявам в период на химия с перитонеални мети и други подобни. Установявам, че по време на химия, назад в годините, винаги са ми давали над 90 %. Също, че не е отразен посткастрационния синдром, следствие от рака на яйчника. Също, че е записано, че не работя, при положение, че ясно заявих, чее работя. Нямам и един ден да съм била без работа. Смятах, че имам пълни основания да обжалвам, но, както и преди са ме обърквали наредбите и слуховете, че НЕЛК само режат още повече, така и сега не бях убедена, че е постигна нещо.

Да се консултирам, ама с кой, с кой... С Адмирала. Нашият скъп приятел със странен нов, служебен ник toxigen и някакви цифри

Разнищи наредбата в светлината на рака на яйчника, и уверено ме подкрепи в основанията ми да обжалвам, като отиде и по-далеч - ако се наложи, след НЕЛК, отиваме на съд.

Не се налага Някои хора казват: Е, по-добре е да съм ОК, жив и здрав. Да, така е, но като не сме и, когато ни се струва, че сме ощетени от към правата ни, най-добре е да си ги потърсим по съответния ред! Вярно е, от юли до сега минаха 4 месеца, през които получавах 120 лв., което явно е 60 % от минималната пенсия, не получавах пенсията си в пълен размер, а понякога това е от значение за хората. Но, все пак, имайте в предвид, че не можем да се доверяваме напълно на бездушни институции, ако и да са от онези, които следва да се интересуват най-много от благополучието на болни и социално слаби. Особено, когато законовите актове, умишлено или не, съдръжат мъгливи параграфи, а между впрочем и огромен корупционен потенциал, както каза Адмирала... А като има корупционен потенциал, като не плащаме, стига ни толкова...м?... да, ама не!

Та, по т. 1 от жалбата ми - "не работи" е коригирано "работи".
По т. 2 - Заболяването е в активна фаза и е налице прогресия и химиотерапия, която се провежда в момента - за това не намерихме конкретно основание в наредбата, но си го писах и, явно е дало резултат.
По т. 3 - Не е отчетен посткастрационния синдром, следствие от премахване на двата яйчника - нещо за което ни се полага 50 % доживот. Не са го отчели отново, като в мотивите е посочено, че няма актуални консултации с ендокринолог и кинеколог. Но, все пак, процентът няма на къде повече да върви, така че, на този етап си вадя извод - следващия път да представя, макар непоискани от ТЕЛК, актуални консултации с гинеколог и ендокринолог. Макар, че удостоверението от КОЦ, всъщност го издаде гинеколог... та и това си е поредния алабализъм, но както и да е.

Мислех, че срока на решението на НЕЛК ще е за година, с оглед динамично наблюдение. Но е за 2 г., което също е добре.

Та, така, Адмиралът да е жив и здрав, че ми помогна толкова много с чисто сърце! А и аз да съм жива и здрава, та да нямам основания следващия път да недоволствам от каквото и да е!

Прегръд!

Редактирано от Ekna на 14.11.17 16:56.



Тема Пропуснахнови [re: Ekna]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано14.11.17 12:17



Всеки, който е над 60 набор и е с ТЕЛК над 90 %:

Само на лични ще споделя важна информация.



Тема Re: Пропуснахнови [re: Ekna]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано14.11.17 12:47



Заинтригува ме.

Защо на лични? ДЗПО ?

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Редактирано от Buba67 на 14.11.17 12:55.



Тема Re: Пропуснах [re: Ekna]  
Автор anetoh (член)
Публикувано14.11.17 13:19



Браво, Екна! Боецът си е боец във всяка ситуация!

След няколко месеца ми предстои поредното явяване. Надявам се да е последното (навършвам 60 в годината на явяването)- мисля, че е 8- мо поред. Малко ми е притеснено от новите условия (две комисии), тези от НОИ като нищо ще решат, че могат да си спестят някой лев за моя сметка...
Настоящите ми % са 78.
Всяка информация ще ми е ценна, особено важна.
Ще бъда благодарна ако споделиш на лични (или публично).
Родена съм 58-ма.



Тема Re: Пропуснах [re: Buba67]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано14.11.17 15:38



Бубенце, ще ти обясня на лични, мила.



Тема Re: Пропуснах [re: anetoh]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано14.11.17 15:39



Аз също днес подадох в ТЕЛК за преосвидетелстване по повод химиотерапията. Януари ми дадиха 50%, а сега се надявам да го увеличат. Поне да не ми казват, че съм здрава. Ще информирам какво се случва.

Всеки изживян ден е една малка победа!


Тема Re: Пропуснах [re: anetoh]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано14.11.17 15:42



Мила, това, което имам в предвид касае само родените след 1959 г. и е просто една малко известна възможност. Може би не се изразих правилно. Не касае теб, мила!

Успех ти желая, дано да няма за какво да си неудовлетворена! Но, ако има, добре си прецени нещата! Аз исках да ви кажа само, че, когато има основания НЕЛК не само че не реже, но и повишава, в случая до максимума!

Целувкии!



Тема Re: Пропуснах [re: mammita63]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано14.11.17 15:43



Успех, Мамми! Отваряй си очите за пропуски и грешки!




Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.