Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:00 25.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
Тема Re: Пожизнен срок на решение на ТЕЛКнови [re: Buba67]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано14.01.17 11:04



Какви да тези УП - та Откъде се вадят.
Всичко ,което имам като трудов стаж ми е нанасяно ,но веднъж една счетоводителка измрънка нещо ,че нещо ,не я разбрах .,според мен търсеше под вола теле.Работила съм в гимназии - не вярвам там да не са огледали нещо. Кой да ми каже наред ли са нещата ? Е Плевенския клон на НОИ ?



Тема Re: Пожизнен срок на решение на ТЕЛКнови [re: Tia maria]  
Автор kras4o_k ()
Публикувано14.01.17 11:29



Ей, браво Тия.

Не можех да повярвам, че досега си нямала ТЕЛК решение ! Каквото и да си говорим, тези пари от пенсията са си помощ, освен това имаш право на помощи и от социалните, освен това винаги си носи копие от него, защото имаш привилегии на различни места.
Аз например го ползвам при някой кина, в Пловдивския театър билетът е 2 лв., за всички музеи и входове в цялата страна също има намаления. Може би има и още привилегии, но като се сетя ще пиша.

Не е важно колко дни има в живота ти, важно е колко живот има в дните ти.

Тема Re: Пожизнен срок на решение на ТЕЛКнови [re: kras4o_k]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано14.01.17 11:50



Да ,Краси, това е много хубаво.Отиваме с Антония на изложба и аз моля майка й : ,,Дай пари ! " много неприятен момент .Щото следват реплики как някои си живеят живота ,докато други се пребиват от работа.

,зада могат тия ,първите ,да се пишат културни.

Аз телк имах след операцията ,но след 5 - та година ми го спряха ,защото съм се била излекувала.Елефантиазата беше налице ,в почти същия размер ,но какво от това.
Сега се появиха нови разпоредби ,вярно че телк ги чете както дявола чете Евангелието ,но все пак...

Редактирано от Tia maria на 14.01.17 12:03.



Тема Re: Пожизнен срок на решение на ТЕЛКнови [re: Tia maria]  
Автор toxygen-169391 (на вахта)
Публикувано14.01.17 18:22



Браво! То не е от добро, но поне ще получиш това, което ти се полага. На самото явяване ли ти определиха процента? Как мина?



Тема Re: Пожизнен срок на решение на ТЕЛКнови [re: toxygen-169391]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано15.01.17 08:35



Питаха кога е операцията ,откога не работя ,кога се е появил отока.Нормални неща.Отбелязаха ,че полетата ми от лъчето ми са изгорени ( в Плевен апарата е стар и би трябвало да предупреждават пациентите ,има случаи с изгорени черва ,представяш ли си какъв ужас е това )Аз отбелязах сдържано, че колегите им са ми казвали ,че такъв случаи са виждали само по учебниците .,,Да ! " - потвърди една от лекарките в комисията.


Под решението за 81% е отбелязано
71 % за елефантиаза
50 % за заболяването с голяма давност довело до оперативна интервенция без данни за рецидив съгл.зсбележка към Ч.8 Р.12 т.е.това ,което ти Адмирале, коментира по горе.



Тема Re: Пожизнен срок на решение на ТЕЛК [re: Tia maria]  
Автор toxygen-169391 (на вахта)
Публикувано15.01.17 17:25



Ще докладвам стриктно и аз, като дойде наборната комисия :)



Тема Re: Пожизнен срок на решение на ТЕЛК [re: Tia maria]  
Автор viara67 (член)
Публикувано16.01.17 10:08



Най-после! Радвам се за теб Тия- след толкова години имаш ТЕЛК. Последният ми е за три години, като се стигна до него след обжалване до Централната ТЕЛК. Регионалната ми отказа, че били минали пет години, обжалвах, върнаха го за ново разглеждане и друг състав беше искрено учуден как така първия път са ми отказали, нямали право да ми откажат и в резултат на това вместо за една година дадоха ми за три. Това беше 2015 г.



Тема Re: ТЕЛК № 3 [re: mammita63]  
Автор toxygen-169391 (на вахта)
Публикувано01.02.17 09:08



Получих съобщение за насрочен преглед пред ТЕЛК на 20.03.2017г. Ще ме гледа комисията при Онкоболницата в Дървеница. Трябва да направя един куп изследвания дотогава, но има достатъчно време.



Тема Re: ТЕЛК № 3 [re: toxygen-169391]  
Автор toxygen-169391 (на вахта)
Публикувано20.03.17 20:36



Докладвам! Днес се явих пред специализираната ТЕЛК с онкологична насоченост в СБАЛО - София (в Дървеница). Освидетелстването премина много бързо (все пак се наложи да си събуя гащите

) и след 30 мин получих решението - 64% ТНР за срок от три години. Процентът се формира както следва:

Онкологичното заболяване при изтекъл петгодишен срок за наблюдение без данни за прогресия - 50% ТНР
Артериална хипертония I стадий без органни увреди - 10%;
Двустранно плоскостъпие: 2х10%
Посттромботичен синдром на лява подбедрица - 20%
Хроничен радикулерен синдром в лумбален отдел - 20%.

В съвкупност - 64%.

Изводът от цялата работа

- за убиване съм, че не се освидетелствах веднага след заболяването - десет години си карах така.
- за всяко онкологично заболяване без данни за рецидив след петата година се полагат 50% ТНР. Който се колебае - да подава документи, ще му я признаят, ако не - това е абсолютно основание за обжалване на решението на ТЕЛК
- по мое виждане, онкокомисията в София е много обективна и с добро отношение към пациентите - споделено и от другите чакащи.

Сега чакам 29 дни преди да ми поставят печат Влязло в сила и почвам да смуча от държавата Ще изброя преференциите, за които се сещам, моля да споделите ако пропускам нещо

- пенсия за инвалидност;
- намаляване на данъчната основа на доходите от трудови правоотношения с 660 лева месечно;
- закрила при уволнение (онкоболните я имаме и без изрично решение на ТЕЛК);
- получаване от кмета на общината (района) на стикер за паркиране на места за инвалиди
- винетка
- намаление на данък сгради, ако обитаваното жилище е основно;
- намалена цена за карта за градски транспорт (за София);
- минимум 26 дни платен годишен отпуск (сега имам 22)
- отстъпки в данък за кола, ако е до определена кубатура на двигателя и моШност;
- разни интеграционни добавки, за които май не се класирам поради доход

Не изборявам други облекчения, като наем на общинско жилище, преференции при влизане в университет и др., тъй като не се налага да ги ползвам. Моля за инфо в какъв срок от подаване на заявлението за пенсия се произнасят от НОИ.

Обичам ви всички и бъдете здрави и обичани!

Редактирано от toxygen-169391 на 20.03.17 20:37.



Тема Re: ТЕЛК № 3 [re: toxygen-169391]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано20.03.17 23:12



Поздравления, Адмирале! Мога да ти кажа, че с този процент имаш право на безплатна винетка, ако колата е до 2000 кубика, от данъчното не плащаш данък на колата и намаляват с 75% данъка на жилището, като не включва такса смет. За стикера от общината трябва да имаш заболяване на краката. Другото е така. С повече проценти има още привилегии в социалните. На мен също ми намалиха процента на 50% и ползвам това. Когато бях втора група инвалидност, имах повече привилегии, но важното е, че тези проценти показват, че сме здрави! Поздрави!



Всеки изживян ден е една малка победа!


Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.