Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:26 18.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Храни, богати на витамин Днови [re: LlDlru]  
Автор Kaлoянa (старо куче)
Публикувано01.05.12 23:17



Аз пих 12 седмици един път седмично по 1 таблетка от 50 000 единици вит Д3, което е точно 3 месеца Сега пия един път на ден по 5000 единици, това е моята схема, от моя лекар Слънце - полезното слънце е сутрин 1 час от изгрева на слънцето и един час преди залеза Достатъчно е само 15 минути под слънцето и организма си набавя вит Д, но всеки ден Аз живея само на слънце - зиме и лете, и пак съм в недостиг, явно всеки организъм по различен начин усвоява витамина Моя фамилен лекар който е млад, ми сподели, че той също пие всеки ден по 5000 единици, независимо, че сме в най слънчевия щат и буквално от 365 дни на годината 330 е само слънце, та се чудим къде да се скрием Той няма рак, пък нивото му е също ниско, та си мисля, че причината за ниското ниво в хората е изкуствената храна която ядем, пестицидите и нитратите които по някакъв начин убиват естествения начин на приемане, обезсилват го - нямам доказателства, само си мисля, но неможе толкова много хора които постоянно се движат под слънцето и все да им липсва, да немогат да достигнат долната граница на нормата Незнам кой как разсъждава, но сигурно има причина която пречи за нормалното усвояване по естествен начин

Живота е рисуване без гума за триене.


Тема Re: Храни, богати на витамин Днови [re: Kaлoянa]  
Автор leonidas22 (член)
Публикувано04.05.12 20:20



абсолютно си права,че и от слънце не зависи,само от нездравословна храна!!!



Тема Re: Витамини и онкозаболявания. ВИТАМИН D, B, Омега3нови [re: LlDl_ru]  
Автор kras4o_k ()
Публикувано11.11.16 17:15



Искам да споделя отново за вит. Д.
Миналата година на консултацията в IEO Милано, професора ми каза да взимам вит. Д
Аз досега си взимах калций, магнезий и вит. Д. Но сега искам да си взема само вит. Д, но по-голяма концентрация.
Та въпросът ми е по колко капки да взимам и кой точно вит. Д? Давала съм Вигантол на децата като бебета, но видях и този:


А ефикасен ли е вит. Д на капсули като този например?

или този
0

Не е важно колко дни има в живота ти, важно е колко живот има в дните ти.

Тема Re: Витамини и онкозаболявания. ВИТАМИН D, B, Омега3нови [re: kras4o_k]  
Автор feniks_m (любопитен)
Публикувано14.11.16 14:33



Здравей Краси,
аз взимах вигантол, сега си купих този от снимката. На мен ортопеда, при който следя остеопенията,която имам, ми предписва следната дозировка - 2 пъти по 10 капки седмично. По негово мнение течният витамин Д се усвоява по-добре. Преди това пиех и на капсули.



Тема Re: Витамини и онкозаболявания. ВИТАМИН D, B, Омега3нови [re: feniks_m]  
Автор kras4o_k ()
Публикувано15.11.16 16:06



Благодаря ти мила feniks. Мисля да си взема вит. Д на Джеймисън -капки. Само ще уточня капките, като са за профилактика на рак, а не свързано с костите.

Не е важно колко дни има в живота ти, важно е колко живот има в дните ти.


Тема Re: Витамини и онкозаболявания. ВИТАМИН D, B, Омега3нови [re: kras4o_k]  
Автор feniks_m (любопитен)
Публикувано16.11.16 11:13



Да, мила. Аз взимам вит.Д и за двете неща - рака и остеопенията. Само да ти кажа, че на 6 месеца лекарят следи: калции, фосфор, алкална фосватаза и креатинин.





Тема ортопеднови [re: feniks_m]  
Автор bilyana.decheva-191211 ()
Публикувано17.11.16 14:46



Фениксче, мила, може ли името на този ортопед. Трябва ми да погледне една лордоза и да предпише лечение.

Благодаря ти!



Тема Re: ортопеднови [re: bilyana.decheva-1912]  
Автор feniks_m (любопитен)
Публикувано18.11.16 22:24



Билянче, името е: Д-р Мишо Филипов тел.0888601368
Има и сайт,там има адреса и раб.време на кабинета. Работи със здравната каса.





Тема Re: Витамини и онкозаболявания. ВИТАМИН D, B, Омега3нови [re: kras4o_k]  
Автор LlDlru (Живучая!!!)
Публикувано19.11.16 12:26



преди да се взимат каквито и да са форми на вит.Д е необходимо да се направи изследване в оторизирана лаборатория, и ако няма дефицит, то няма и нужда, прекаляването с нивата на този хормон също е небезопасно

аз си следя нивата преди да почна да взимам допълнително от този хормон през октомври, контролно и през април, по време на летния сезон не приемам този хормон, позволявам на тялото да си го набави с храната и слънцето, макар че пигментацията се увеличава драстично, но какво толкова да страдам от този козметичен проблем, нали целта е друга - Живот



PS: след изследвания и препоръки от гастроентеролог, ревматолог, невролог приемам предписания препарат от октомври до април вкл.,

Редактирано от LlDlru на 19.11.16 12:39.



Тема Калций в кръвтанови [re: LlDlru]  
Автор kras4o_k ()
Публикувано11.01.17 09:07



Привет момичета и момчета!
Вчера случайно лекарката каза, че калция в кръвните ми е на границата и аз като проследих от миналата година видях, че е паднал доста.
Прочетох за ниските нива на калций, но аз се храня само с хубаво сирене и кисело мляко /за лененото семе/, започнах и вит. Д, който е важен за усвояването на калция.
Не разбрах обаче има ли връзка с онкологичните заболявания като е нисък и защо пускат тези изследвания.
Някъде в статиите ми направи впечатление, че ако нивата на калция в кръвта са завишени, то това говори за тумори и метастази?
А ниските?

Не е важно колко дни има в живота ти, важно е колко живот има в дните ти.

Редактирано от kras4o_k на 11.01.17 09:07.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.