Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:27 15.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Драстично ниско тегло- как да помогна?нови  
Автор bg_paint (непознат )
Публикувано16.07.08 13:01



Здравейте! За пръв път пиша тук и се извинявам ако тази тема е разисквана. Вчера цял ден четох тук, във форума, но не можах да намеря това, което ме интересуваше. Майка ми се разболя от рак на езика. Естествено, че в началото не и казаха навреме какво е точно-лекуваха я за афти и доста се забави операцията. Би било добре да беше 2 месеца по-рано....След това мина лъчетерапия в ИСУЛ. Всичко уж беше добре...Изтърпя и една операция на лимфен възел, който трябваше да се махне след това. Сега пак е в Онкологията /В Младост/ със нови образувания на езика. Днес докторите вдигат ръце-не би трябвало толкова бързо след лъчетерапията поне това място да не е овладяно /мисля, че март месец беше тя и направиха 30 процедури/. Ще и направят биопсия, за да кажат със сигурност какво е сега...
Но въпреки всичко според мен най-големия проблем при нея е драстичното смъкване на килограми. Знам, че я боли от всички процедури /в устата е все пак/, но в момента е 42 кг и съм сигурна, че ще смъкне още. Тя просто не може да се бори в това състояние. Само след последната операция /не знам има ли 2 месеца/ е смъкнала 8 кг. Купувам и Фрезобин и май е добре с него, но иначе тя почти нищо не яде. Ако някой е минал по подобен път и има идея какво може да се направи или с какъв доктор да се съветвам за това ще съм много благодарна.



Тема Re: Драстично ниско тегло- как да помогна?нови [re: bg_paint]  
АвторEлфи (Нерегистриран)
Публикувано17.07.08 10:59



Здравей,
за жалост имам лош опит с драстичното сваляне на килограми. Така се случи и с баща ми и доста пъти съм писала във форума, че трябва да се прави всичко възможно, за да не се допуска това да стане. На баща ми страшно много му се гадеше от химиото и просто отказваше да яде, докато стана толкова слаб, че нямаше сили да става от леглото и дори сам да се обраща в него, което смятам че беше пагобно за него:((
Това, което правихме ние беше да му даваме добавки във формата на прах, към който се добавя вода и става като сокче. Има мното видове от тези добавки и те са предназначени основно за активно спортуващи и за хора, които са в това състояние, което описваш и ти. А и във формата на сок ще е много по-лесно да го приема и майка ти.
Другото, което се сещам е, че може да я поставите на системи, с които да й вливат разни укрепващи неща (съжалявам, ама не знам точно какво се влива).
Успех!



Тема Re: Драстично ниско тегло- как да помогна?нови [re: bg_paint]  
Автордecи (Нерегистриран)
Публикувано19.07.08 22:12



има едни храни, които са разтворими, попитай в аптеките. еншуър бяха. също така можеш да й даваш пчелно млечице, от испанското, виталити спорт е името на продукта. разтваря се в чаша с вода и може да се приема и със сламка и на бавни глътки. ще й дава много енергия и ще й се появи апетит.



Тема Re: Драстично ниско тегло- как да помогна?нови [re: bg_paint]  
Автор *jull** (())
Публикувано20.07.08 00:31



Има народни рецепти за хора с рязко понижено тегло. Ето една от тях:

При рязко отслабване на организма (мършавост) се препоръчва сваряване на равни части по 20 г семе на мека пшеница, ръж, ечемик, овес, царевица и трици от жито. Цялото количество ври 2 часа в 3 л вода. Изврялата вода се долива. След като се прецеди, се добавя 1 кг мед или течна глюкоза. Пие се по 200 мл, 3 пъти дневно след ядене.

За това, че майка ти не се храни, възможно ли е причината да е разранена лигавица на устата? Или просто няма апетит? Ако й е трудно да се храни, може да й се влива венозно "течна храна" (днес писах в друга тема за това):

Т. нар. "течна храна" са Липофундин и Левулоза (второто е само физиологичен разтвор, който се смесва храната). Общо двете банки дават над 1300 калории, но може да се разделят в два поредни дни, за да не натоварят изведнъж организма на болния.

Надявам се майка ти бързо да се съвземе и изпълни с енергия!

УСПЕХ!





Тема Re: Драстично ниско тегло- как да помогна?нови [re: *jull**]  
Автор bg_paint (непознат )
Публикувано23.07.08 12:37



Благодаря на всички, които ми писаха. Днес се очаква да излезе новата биопсия на майка ми и ще разберем какво смятат да правят докторите. Внимателно разгледах какво сте написали.
Аз и купувах тези дни Фрезобин. Успяваше да изпие по 2 шишета на ден. Освен това и слагаха системи в Онкологията.Поне не е върнала още тегло за тази седмица.
А иначе я боли много от лъчетерапията още/нали е на езика ракът/. Знам, че и е трудно да преглъща, но някак си няма никакъв хъс, което ме притеснява. Много ще са важни днешните резултати, защото ако трябва нова операция ще е доста тежка и направо не знам как ще я понесе.



Тема Re: Билкинови [re: bg_paint]  
Автор Buba67 ()
Публикувано23.07.08 14:20



Има една рецепта на Петър Димков с билки и зехтин при рак, която е подходяща за вашия случай. Хубавото е, че се приема по супена лъжица от зехтина и може да облекчи езика. Ако искате да я направите ще ви я препиша тук. Успех!



Тема Re: Билкинови [re: Buba67]  
Автор bg_paint (непознат )
Публикувано23.07.08 16:23



Благодаря, Буба. Ами може да ми я напишеш. Те я накараха да си купи зехтин, но за промиване и дезинфекция на устата.
Преди малко разбрахме, е поредната и операцияи ще е в петък. Направо се моля да има сили да я издържи. Ако моне както трябва много сериозно ще се заема с нейното подхранване, защото тя със сигурност няма да може да се храни нормално дълго време. Може би вече ще загуби почти целия си език.



Тема Re: Билкинови [re: bg_paint]  
АвторBuba67 (Нерегистриран)
Публикувано23.07.08 17:31



Сутрин, обед и вечер - 30 минути преди ядене болният да взима едно от следните средства:
1. Една супена лъжица сироп от алое.
На 200 грама листа от алое се махат бодлите и се смилат на каша. Смесват се с по 50 грама корени от ранилист, магарешки трън и полски бъз нарязани ситно. Прибавят се 2,5 литра натурално червено вино и 2 кг. чист мед. Всичко се вари на водна баня 1 час. Като изстине се прецежда през тънка кърпа и се държи на студено. Дозата е голяма, можеш да я направиш наполовина.
или
2. По 1 супена лъжица настойка от зехтин.
Вари се 1 час на водна баня литър зехтин с по 2 супени лъжици широколист живовляк /листа/, жълт и червен кантарион, подбел/листа/, ранилист /корени/, и цариче /листа и цвят/. Отварата престоява ден-два и после се прецежда.

Направи едната рецепта, като я изпие правиш другата. Хубавото в случая е, че се поема само по супена лъжица. Зехтина полепва и билките действат.
Успех!



Тема Re: Драстично ниско тегло- как да помогна?нови [re: bg_paint]  
АвторMD (Нерегистриран)
Публикувано23.07.08 17:36



Консултирайте се с д-р Славчев от лицево-челюстната хирургия в Токуда. Няма да ви е излишно.



Тема Re: Драстично ниско тегло- как да помогна?нови [re: MD]  
Авторgali4 (Нерегистриран)
Публикувано25.07.08 14:39



Аз давах на мама течна венозна храна за вливане Липофундин - много богата на белтъчини, като се влива задължително заедно с разтвор Левулоза - наистина е много ефикасна и всъщност последните 3-4 седмици само тя поддържаше мама. Можеш да я купиш общо-взето само от аптеката точно срещу входа на ВМА - зад автобусната спирка - става без рецепта - пъръчваш и на другия ден се взема - общо двете банки са около 35-40 лева, но наистина са много калорични и ефективни - заедно са над 1300 калории общо, като трябва да се вливат двете в обща система - ако решиш да ги даваш - пиши ми да ти кажа как трябва да се свържат точно системите за вливане!!!
Можеш да редуваш Липофундина с друга венозна храна Аминоплазмин, като пак разреждаш с Левулоза.

Галя




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.