ПОЩАЗатвори
Име:
Парола:
Регистрирай Free

Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:27 17.09.14 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Тема МЕЛАНОМ № 2 (начало)  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано21.05.11 17:08

Това е резултат от един почти невъзможен опит да се възстанови изцяло темата МЕЛАНОМ № 2,
която по необясним начин изчезна от архива на Клуба. Надявам се, че успях да възстановя 99%
от постингите, които подредих по хронологичен ред.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

ЗДРАВЕЙТЕ, ПИШЕТЕ И НЕ СЕ ПЛАШЕТЕ!

Автор: BЯPA (Нерегистриран
Публикувано: 29.02.08/ 21:28

Ето линк към
В старата тема може само да четете, но не и да пишете.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: МЕЛАНОМ [re: BЯPA]
Автор: eли64 (Нерегистриран)
Публикувано: 29.02.08/ 22:30

Здравей, Вяра, благодаря че се отзова!
За съжаление в момента мога само да предавам думите на брат ми, тъй като до преди два дена изобщо не съм подозирала за проблема и не съм била с него и на двата прегледа!
Бенката е на гърба, размери - 2 на 2,5 см, лъскава, синьо-черно-лилава, често се е разкървавявала без причина. От кожния диспансер го препращат в Онкологиsа в Дървеница, лекарката само го е погледнала и коментара е бил следният: "без да ви плаша, положението е сериозно, налага се операция, 5 год. преживяемост – за всичко останало четете в интернет"... ! (това за интернета не го доумявам!)... Той, а предполагам и много други хора в това положение, не ползват интернет!
Но както и да е, в рамките на една седмица – преглед, комисия и операция!
След комисията получава един лист, бланка някаква, написана под индиго, на ръка, в началото пише: диагноза МКБС43 (ако правилно съм разбрала това е номенклатурата на заболяването), друго почти не може да се разчете, но по твърденията на брат ми няма никакви римски числа и букви на латиница!
Никакви други прегледи и изследвания не са правени! Днес е бил на БЦЖ - защо преди операцията нямам представа - това практика ли е в такива случаи?
Не съм песимистка, но новината ме връхлетя изневиделица, а само аз съм насреща му! Ще бъда благодарна на всички, които ми помогнат със съвет как да се справям с положението!

Тема Re: МЕЛАНОМ [re: eли64]
Автор: bdjony (непознат)
Публикувано: 01.03.08/ 07:39

Няма смисъл да се притеснявате предварително - изчакайте да излязат резултатите след операцията И моята бенка беше на гърба махнаха ми я в Онкологията в ДЪРВЕНИЦА - римските числа са на диагнозата след операцията и определят в кой стадий е меланома (ако е меланом). Мисля, че излизаха до 2 седмици след операцията.

Тема Re: МЕЛАНОМ [re: bdjony]
Автор: вяpa (Нерегистриран)
Публикувано: 01.03.08/ 08:13

ЗДРАВЕЙ, ЕЛИ, знаеш ли, не се навивайте за нищо преди да са излезли резултатите ще ти помогнем и не се плаши, а се стегни за борба. Всичко ще бъде наред, не позволявай на брат ти да се отчайва, а на теб не ти е позволено въобще. ПОЖЕЛАВАМ ВИ МНОГО КЪСМЕТ! Дано всичко е наред, ако ли не, ще се справите, а ние ще помагаме със съвети.

АЗ ВЯРВАМ, ВЯРВАЙ И ТИ!
Пиши за всичко, ние сме тук!

Автор: дъждoвнa (Нерегистриран)
Публикувано: 01.03.08/ 08:29

Здравей, Ели,
предполагам колко сте притеснени. Изчакайте да излезе хистологията.
А защо брат ти не е отишъл по-рано, след като е имал проблеми?

Тема Re: МЕЛАНОМ [re: дъждoвнa]
Публикувано: 01.03.08/ 19:45

Да, след хистологията всичко ще е ясно, но тези дни ще ми се сторят безкрайно дълги и до тогава искам да направя все пак нещо. На този етап пие сок от моркови и магданоз на салата. От всичко, което прочетох по темата, реших да взема Саменто, а днес намерих кайсиеви ядки!
А защо не е обърнал внимание - не е немарлив, но е много страхлив!
Благодаря на всички Ви за подкрепата, надявам се след операцията картинката да е малко по-ясна и няма да се предаваме!

Автор: BЯPA (Нерегистриран)
Публикувано: 01.03.08/ 22:54

ЗДРАВЕЙ ЕЛИ, браво точно така, а след резултатите се надявам, че всичко ще е наред.
АЗ ВЯРВАМ, ВЯРВАЙ И ТИ!

Автор: Пaти (Нерегистриран)
Публикувано: 02.03.08/ 02:17

Здравей, Ели, след операцията на всяка цена потърсете среща с доц. Милев. Той е невероятно добър човек и специалист. Точно той прави хистологичните заключения. От сърце Ви желая да е просто невус!

Re: МЕЛАНОМ [re: eли64]
Автор: дъждoвнa] (Нерегистриран)
Публикувано: 02.03.08/ 08:41

Добре сте се насочили към морковите и магданоза.
Бяха казали на майка ми, когато баща ми се бореше с меланома да му дава много ядки. Добави ги към менюто.
На мен и на него ни казаха никакви витамини Б6 и Б12
Стискам ви силно палци и чакаме да кажеш след операцията.

МЕЛАНОМ - Хулда Кларк [re: дъждoвнa]
Публикувано: 02.03.08/ 18:22

ЗДРАВЕЙТЕ, баща ми направи 3-ти курс химиотерапия с ДЕКАРБАЗИН, метастазите са спрели да растат, изследванията на кръвни и чернодробни показатели са добри, чувства се добре, но от утре 3.02.2008 започва да пие ОРЕХОВАТА ТЕНКТУРА, ПЕЛИНА И КАРАМФИЛА НА Д-Р ХУЛДА КЛАРК ПО ПОСОЧЕНАТА СХЕМА. Трябва да пие и ЕСЕНЦИАЛЕ ФОРТЕ за черния дроб. Пиша ви, за да се следи лечението и така надявам се един ден да ни е по-лесно за всички.
АЗ ВЯРВАМ!

Re: МЕЛАНОМ - Хулда Кларк [re: вяpa]
Автор дъждoвнa (Нерегистриран)
Публикувано: 02.03.08/ 18:55

Браво Вяра, само така!
Много се радвам на добрите новини, сега дано да влезете в дъъъъъъъъъълга ремисия и да няма повече проблеми!

Тема Re: МЕЛАНОМ - Хулда Кларк [re: дъждoвнa]
Публикувано: 02.03.08/ 19:48

Здравей, мила, дай Боже! А ти как си, всичко наред ли е?
АЗ ВЯРВАМ!

Тема Re: МЕЛАНОМ - Хулда Кларк [re: вяpa]
Публикувано: 02.03.08/ 19:56

Вяра, стискам палци в бъдеще всичко да е наред!!!

Тема Re: МЕЛАНОМ-Хулда Кларк [re: eли64]
Публикувано: 02.03.08/ 20:02

ЗДРАВЕЙ, ще бъде с всички, аз го пожелавам от цялото си сърце!
Някой чувал ли е за д-р Ван – лекувал с китайски билки! Споделиха го болни от Кожната клиника в Дървеница.

Тема Re: МЕЛАНОМ [re: Пaти]
Публикувано: 02.03.08/ 20:20

Съжалявам, но тъй като не съм запозната - само доц. Милев ли прави заключенията и как мога да се свържа с него, нужно ли е да се записва час или директно да го търся?

Тема: д-р Ван
Re: МЕЛАНОМ - Хулда Кларк [re: BЯPA]
Автор: Dimana (Нерегистриран)
Публикувано: 02.03.08/ 21:03

Кой д-р Ван?
Аз познавам д-р Ван, но той отдавна не е в България. Наистина лекува много добре и не само с билки.
Тук съм ходила по препоръка на ученичка на д-р Ван при друг китайски лекар - д-р Пан.

Публикувано: 02.03.08/ 23:31

Ели, доц. Милев е началник на патоморфологията, не знам дали записва часове, но не знам някога някого да е върнал! Просто заставаш пред кабинета и се въоръжаваш с търпение. Няма да те върне. Успех!

Тема Re: МЕЛАНОМ [re: Пaти]
Автор: *jull** ()
Публикувано: 02.03.08/ 23:40

Извинявай, не разбрах, доц. Милев в Онкологията ли е?

Тема Re: МЕЛАНОМ [re: дъждoвнa]
Публикувано: 03.03.08/ 00:01

Още два дена и се надявам на 4-ти вечерта да имам светлинка за състоянието - моля се прогнозата да е благоприятна!

Тема Re: МЕЛАНОМ [re: *jull**]
Публикувано: 03.03.08/ 10:45

Да, в Онкологията - доц. Ангел Милев. В малката сграда на втория етаж.

Публикувано: 04.03.08/ 09:03

Ели, с вас сме и чакаме новини!

Re: МЕЛАНОМ [re: дъждoвнa]
Публикувано: 04.03.08/ 11:40

Здравейте всички, току що се чух с брат ми - отстранили са само бенката с местна упойка, всичко е продължило 15-20 мин.! Обнадеждава ме това, че на са рязали нищо друго!!! Сега остава да чакаме резултатите и да се молим и надяваме да бъдат възможно най-благоприятни!!!

Re: МЕЛАНОМ [re: дъждoвнa]
Публикувано: 04.03.08/ 13:49

ЗДРАВЕЙ, ЕЛИ, аз мисля, че всичко е наред!
АЗ ВЯРВАМ!

Re: МЕЛАНОМ [re: вяpa]
Публикувано: 04.03.08/ 20:08

Чул те Господ!! За сега и аз съм оптимистично настроена, но тежката дума ще има резултатът!

Тема: д-р Ван
Re: МЕЛАНОМ - Хулда Кларк [re: Dimana]
Автор: hana2 (Нерегистриран)
Публикувано: 04.03.08/ 22:11

Здравейте, аз съм нова в Клуба. Като прочетох за д-р Пан, ми се иска да зная нещо повече. Помогнал ли е и в какво? Д-р Ван Циенсян, авторът на Естествен чигун - предполагам е този, за когото споменавате, не е вече в България. Чета му книгите и съм ходила на курс, Емилиян Христов. Аз съм с рецидив след операция на гърдата през 200. Имам и лезии в черния дроб и костите. След проведена химия тази зима, меките тъкани се повлияха добре, но не са изцяло излекувани. За костите постоянно няма лекарство и са доста поизостанали в лечението. Не знам дали д-р Пан може да ми помогне, че при ходене ме мъчи нещо прищипано в лумбалната част на гръбнака. Ако можете да ми дадете повече информация за него, ще ви бъда много благодарна.

Публикувано: 05.03.08/ 18:53

Здравей Ели, разбира се че е по-добре да изчакате първо резултатите. Препоръчах доц. Милев защото освен второ и много компетентно мнение, той обикновено дава и някои съвети свързани с лечението за напред! И според мен, след като е рязана само бенката, шансовете за добри резултати са големи! Желая ви успех!

Re: МЕЛАНОМ [re: Пaти]
Автор: POCИ (Нерегистриран)
Публикувано: 06.03.08/ 11:48

Здравейте, мили момичета. Искам да ви попитам дали знаете нещо за витамин В12, защото го изписаха на майка ми да го пие, а аз до колкото чета не трябва... Объркана съм, моля ви да ми помогнете!

Тема Re: МЕЛАНОМ №2 [re: POCИ]
Автор: ceceto (отнесена)
Публикувано: 06.03.08/ 12:07

Напиши по-подробно какво й е на майка ти.
Диагноза, епикриза, оперирана ли е.
При повече подробности и детайли, има шанс да получиш доста по-конкретен отговор. Тук всички са много отзивчиви и изключителни хора.
И се успокой. Паниката на никого не е помогнала. Трябва да си силна и заради майка си.
Гледай напред, не се обръщай назад !

Публикувано: 06.03.08/ 12:43

Роси, не съм искала това, което съм написала, да те притеснява. Просто споделих, че онкодерматолога, при когото ходим и аз и баща ми, каза да избягваме витамин Б6 и Б12.
Напоследък избягвам да търся в нета, защото не ми е полезно, затова не мога да се изказвам повече по темата, просто го спазваме.

Тема Re: МЕЛАНОМ №2 [re: ceceto]
Автор: POCИ (Нерегистриран)
Публикувано: 06.03.08/ 12:50

Преди 2 години я оперираха бенка на гърба-МЕЛАНОМ 8 мм, сега на 6 март - втора операция. При нея изчистиха лимфни възли, от които имаше 3 топчета (метастази). Сега е на химио - Дакарбазин 500, 6 курса по 6 вливки. Лекарката ни изписа Фолиева киселина, витамин В12, и Полиерг+. Освен това пие и Транс метил, Карзил, защото са лоши резултатите на черния дроб (Асат и Алат). А в същото време чета, че не трябва да пие витамин в 12. Моля ви, ако някой знае нещо нека ми пише... ОБЪРКАНА СЪМ!

Автор: vesela.bg (гърмян заек)
Публикувано: 06.03.08/ 13:03

За онкоболни е забранен вит. В12. Аз по принцип избягвам всички витамини от групата В, не само В12.

Нема начин да нема начин!

Тема Re: МЕЛАНОМ [re: вяpa]
Автор: eли 64 (Нерегистриран)
Публикувано: 06.03.08/ 14:37

Днес изписаха брат ми - добрата новина е, че са имали съмнения за един лимфен възел, който е бил подут, но слава Богу, било е само реакция от ваксината!!! Взех му Саменто и Натанал и тъй като Натанала го купих вчера от аптеката срещу болницата, го оставих при него и той питал лекуващата лекарка дали може да започне да го пие веднага, но тя категорично му е казала, че докато не свалят конците след две седмици, не трябва да пие нищо друго освен това, което му е предписано от тях!
Моля, който е приемал или давал тези добавки, да ме посъветва какво да направим в този случай?
Благодаря Ви предварително!!!

Тема Re: МЕЛАНОМ №2 [re: дъждoвнa]
Публикувано: 06.03.08/ 19:39

Здравей, не се шашкай, баща ми също е с ДЕКАРБАЗИН, пие ЕСЕНЦИАЛЕ ФОРТЕ, пие рецептата на ХУЛДА КЛАРК. До сега никой не ни е изписвал В12, защо не разговаряш с лекуващия лекар, питай не се притеснявай. Къде са махнати лимфни възли?
АЗ ВЯРВАМ, ВЯРВАЙ И ТИ!

Тема Re:Вяра [re: вяpa]
Автор: РОСИ (Нерегистриран)
Публикувано: 07.03.08/ 16:24

Здравей, махнаха лимфни възли на шията. Но много ме притеснява този черен дроб...

Тема Re:Вяра [re: pocи]
Публикувано: 07.03.08/ 19:58

Точно какво ви казаха и кой лекар?

Тема Re: МЕЛАНОМ-Хулда Кларк [re: lвяpa] – ЛИПСВА В ХРОНОЛОГИЯТА!
Публикувано: 27.03.08/ 19:19

ЗДРАВЕЙТЕ, днес направихме ехография и показа, че метастазите растат. Баща ме изпи по схемата билките на ХУЛДА КЛАРК, но уви... Започнаха да вливат ПЛАТИНА, за да ги спрат, а кръвните изследвания са добри (в нормите), той се чувства добре, Вече се чудя как се различават тези метастази от нещо др. в черен дроб. Нали той прочиства всички токсини, може да е нещо, което не може да изкара. Мисля да се върнем към АЛОЕТО ОТНОВО и САМЕНТО. Това е за сега, а вие как сте?

Re: МЕЛАНОМ - Хулда Кларк [re: вяpa]
Публикувано: 01.04.08/ 20:01

Здравей Вяра, съжалявам за недобрите новини около татко ти. От известно време в клуба си имаме доктор - MD, който много компетентно отговаря на доста разностранните въпроси! От прочетените постове личи, че е на ясно с проблеми с черния дроб. Надявам се да ти отговори с нещо положително. Успех!

Re: МЕЛАНОМ - Хулда Кларк [re: Пaти]
Публикувано: 01.04.08/ 22:46

Здравейте, лошото е, че не знам какво да правя, но ще намеря решение с ваша помощ. Утре ще го заведа на уролог защото има малък проблем с простатата, мисля, че трябва да може да се прочиства качествено, иначе каквото и да правим, токсините няма да могат да се изхвърлят и лечението ще е некачествено.
АЗ ВЯРВАМ!

Re: МЕЛАНОМ [re: вяpa]
Публикувано: 02.04.08/ 00:08

Здравейте, днес баща ми се чувства по-добре, явно се успокои. Като се прибра в къщи и се захвана с неговите си работи. Утре ще ходим при д-р Нешев, за да започне да пие жива вода, Трябва да се прочиства по-добре, иначе няма полза от никакви лечения, а той има проблем с простатата като всеки възрастен мъж. Но и това ще се оправи. Ще продължи 1-седмично по ХУЛДА КЛАРК +САМЕНТО. За сега това реших.
АЗ ВЯРВАМ!

Re: въпрос за Вяра [re: BЯPA]
Автор дъждoвнa (Нерегистриран)
Публикувано: 04.04.08/ 11:58

Здравей Вяра, доколкото си спомням от историята на баща ти, ти беше писала, че след операцията се е появил проблем на мястото на операцията. Как точно лекарите разбраха, че е меланом?
Много съм притеснена, защото до белега от моята операция напипвам нещо като уплътнена тъкан. Ходих при личната - според нея е от операцията, мускули. Чак другата седмица съм на контролен преглед и няма да намеря спокойствие, като се знам каква съм паника. Може и да го е имало, може и да го е нямало, не знам.
Моля те, пиши ми!

Re: за ДЪЖДОВНА [re: дъждoвнa]
Публикувано: 04.04.08/ 22:32

Здравей, на баща ми беше подуто до последния шев. Имаш чувството, че ще излезе конец, който по-късно излиза, също и малка точица. Мисля, че твоето не е такова, НО БЪРЗО НА ЛЕКАР ВСЕ ПАК, за да спиш спокойно.
АЗ ВЯРВАМ!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: за ДЪЖДОВНА [re: вяpa]
Публикувано: 11.04.08/ 18:53

Всичко е наред, бях и при хирурга и при моята си лекарка. Минах ехограф, снимка на бял дроб. Спокойна съм
Как сте вие, Вяра?

Re: за ДЪЖДОВНА [re: дъждoвнa]
Публикувано: 13.04.08/ 15:08

Здравей мила, радвам се,че всичко е наред и така да продължаваш за напред. При баща ми нещата се забъркаха, последната химиотерапия беше с ПЛАТИНА, която е много силна и не се чувства много добре, Сложиха му катетър, защото ПЛАТИНАТА ИЗСУШАВАЛА ЛИГАВИЦАТА и се увеличила простатата - за това 10 дни е с катетър, за да може да се пречиства. Живата вода я пи малко, но не и вярва и спря. Направила съм му прополис с мед и масло, за да взема прополис, Пие МЕЧО ГРОЗДЕ за простатата, храни се, но казва, че няма апетит малко е отслабнал... Абе тази ПЛАТИНА не ми харесва, много усложнения дава! Карам го да започне САМЕНТОТО, но иска да си почине от всичко, за да се прочистел. Общо взето това е, а аз не знам какво да предприема вече.
АЗ ВЯРВАМ!

ИНТЕРФЕРОН и ММ [re: вяpa]
Автор: oбъpkaнa (Нерегистриран)
Публикувано: 14.05.08/ 19:54

Здравейте всички,
реших да ви пиша, след като прочетох всички коментари в МЕЛАНОМ 1 и 2.
Моля ви, кажете ми ако някои е провеждал лечение с интерферон, то какъв е бил той (Роферон А или Интрон А) и с какви дози.
Благодаря ви предварително!
Сега нямам възможност да се регистрирам, но обещавам да го направя и да споделя с вас целия дълъг и трънлив път, по който сме минали аз и моето семейство покрай баща ми, на когото беше диагностициран ММ.

Re: ИНТЕРФЕРОН и ММ [re: oбъpkaнa]
Публикувано: 16.05.08/ 22:25

Здравейте, лично ние не сме го взимали и не мога да кажа нищо, съжалявам. Кой ви го препоръча и за какво става на въпрос?
Пишете и ще помагаме с каквото можем.
АЗ ВЯРВАМ!

Re: ИНТЕРФЕРОН и ММ [re: вяpa]
Автор: Aтaнac (Нерегистриран)
Публикувано: 28.06.08/ 15:26

Здравейте, преди 4 месеца опрерираха майка ми от Меланом - около 3 мм. Резултатите от хистологията бяха добри. Д-р Траянова й предписа ИНТЕРФЕРОН и от тогава го е на него. Преди месец обаче започна да се чувства отпаднала. Няма сили. Подкосяват и се краката. Има силно главоболие и затруднено дишане. Моля ви помогнете със съвет. Възможно ли е да е от интерферона? Напълно съм объркан какво трябва да направя.

Re: ИНТЕРФЕРОН и ММ [re: Aтaнac]
Публикувано: 28.06.08/ 18:54

Здравейте, трябва да отидете при лекуващия лекар да направите нужните изследвания, Не губете време, при кой лекар ходите?
АЗ ВЯРВАМ!

Re: ИНТЕРФЕРОН и ММ - АТАНАС [re: Aтaнac]
Публикувано: 01.07.08/ 12:37

Здравейте Атанас, баща ми вече 2-ри месец е на интерфероново лечение и то с доста големи дози, защото за неговия стадий на заболяването такива са показани. Предполагам, че на майка Ви са предписани 3 UI (милиона единици), като страничните ефекти на интерферона. За съжаление не са дозо-зависими, проявяват се с и малка доза. Важното е, че могат напълно да се овладеят! Причината да не са ви казали подробно как да подсилите организма, за да може да понесе целия курс на лечение е, че все още в България не е достатъчно дълго прилагано и няма достатъчно наблюдение на пациентите. Информацията с която разполагам аз, е от основно от САЩ, където интерферона е 1-во средство на избор за лечение на меланом.
1. Основното странично действие на интерферона е при подобния синдром (въпросната отпадналост, уморяемост, подкосяване на краката) - много добре се повлиява от вит.C- под формата на таблетки, натурални сокове. Майка Ви може да пие по 1-2 чаши портокалов сок и 2-3 хапчета от 100 мг. вит Ц, - той има и антиоксидантно действие, което също е полезно за борбата с рака
2. Много важно и силно изразено странично действие на интерферона е понижението на левкоцитите (белите кръвни телца) и то доста рязко, затова правете редовно кръвна картина. За повишаването им давам на баща ми ядки( бадеми-сурови), чаша бира, черен дроб. Не бива да се допуска драстичното понижение на левкоцитите, защото е свързано с доста усложнения.
3. Интерферона е токсичен и спрямо черния дроб - важно е да се изследват и чернодробните показатели. Ако има резки нарушения, се правят 1 до 2 инжекции, които коригират чернодробната функция
Интерферонът е доста интензивна терапия, води до доста реакции от страна на организма Имам наблюдения върху повечето от тях, така че Атанас, ако желаете повече информация може да разменим еmails.
Преди бях объркана, понеже от никъде не можех да получа изчерпателна информация за интерферона, но посветих времето си на доста четене на мед. литература от всевъзможни източници и сега ВЯРВАМ!
Радвам се, че българските доктори постепенно започват на прилагат световния опит за лечението на болестите и у нас!

Re: ИНТЕРФЕРОН и ММ - АТАНАС [re: oбъpkaнa]
Публикувано: 01.07.08/ 12:42

Главоболието се повлиява изключително добре от Аналгин - 1-2 табл. дневно.

Тема: Re: Химиотерапия с ПЛАТИНА [re: oбъpkaнa]
Публикувано: 01.08.08/ 14:20

ЗДРАВЕЙТЕ НА ВСИЧКИ, засега при баща ми химиотерапията с ДЕКАРБАЗИН И ПЛАТИНА действа, разсейките в черен дроб спряха да нарастват вече трети курс и ехографа показва задържане, а кога ще изчезнат не знам, надявам се скоро. В момента от 2 месеца не пие нищо от АЛТЕРНАТИВНАТА МЕДЕЦИНА, ОСВЕН СОК ОТ БЪЗЕ за засилване. Реших, че трябва да оставя едно лечение за сега. Вие как сте?
АЗ ВЯРВАМ!

Re: ИНТЕРФЕРОН и ММ - АТАНАС [re: oбъpkaнa]
Автор: RAZSEYANA (Нерегистриран)
Публикувано: 02.08.08/ 13:57

Здравейте, включвам се за първи път... Моля отговорете ми дали Бг ВЕЧЕ почна да осигурява алфа-интерферон за ММ пациенти и в коя болница.
Поздрави!

Re: ИНТЕРФЕРОН и ММ-АТАНАС [re: oбъpkaнa]
Автор: RAZSEYANA (Нерегистриран)
Публикувано 02.08.08/ 15:10

Здравейте пак... Наскоро прочетох за Шлемник байкалски, че помага срещу метастази на ММ, а ако ги има, го забавя със 75 %. И освен при меланома, помага ли при лимфом?

Re: ИНТЕРФЕРОН и ММ-АТАНАС [re: RAZSEYANA]
Публикувано: 02.08.08/ 16:06

Къде го прочете? Като реклама на Шлемника или като споделен опит от някого, на когото е помогнал?

Re: ИНТЕРФЕРОН и ММ-АТАНАС [re: *jull**]
Автор: PA3CEЯHA (Нерегистриран)
Публикувано: 03.08.08/ 09:42

Здравейте, за шлемника четете тук:
стр. 22, 23, 24. Аз се надявам и отвреме-навреме вярвам, че помага...
ПОЗДРАВИ!

Тема Re: ИНТЕРФЕРОН в БГ [re: RAZSEYANA]
Публикувано: 05.08.08/ 20:51

ЗДРАВЕЙТЕ отново!
Интерферон се предлага в БГ от много години - конкретно в град Пловдив , поне от 11 г. под формата на два препарата: INTRON A (американско произвдоство - Schering с активна съставка Interferon-alfa 2b ) и под формата на ROFERON (производител La Roche с активна съставка Interferon-alfa 2a)
Лечението с интерферон е изведено като основно в САЩ, например химиотерапията отива на 4-то място като метод на избор.
Има държавни програми, по които пациентите се включват и интерферонът се доставя безплатно от държавата.

Тема Re: ИНТЕРФЕРОН в БГ [re: oбъpkaнa]
Публикувано: 11.08.08/ 05:09

Здравей, да разбирам ли, че в Пловдив държавата от години поема лечението на ММ с алфа-интерферон? (Защото в София не е така). А иначе със сигурност го осигуряват на болни от хепатит .С или пък СПИН /=ООИ – особено опасни инфекции/ в инфекциозните болници.
А някой знае ли колко струва клонир. на Т-лимфоцити за атака на ММ метастази в Сиатъл? Този нов метод със сигурност ще се въведе и в нормалните европейски столици до няколко години...
Аз засега съм още в първи стадий (беше1.9 мм, Кларк 3)/,но както знаем опасността от рецидив я има, ходя на БЦЖ и пия Цитросепт + Цетебе + Шлемник + вит.Е + котешки нокът и невен...
ПОЗДРАВИ

Тема Re: ИНТЕРФЕРОН в БГ [re: PA3CEЯHA]
Публикувано: 12.08.08/ 08:42

Здравейте, това което знам със сигурност е че преди 11 години на моя позната и назначиха лечение с интерферон веднага след операцията и тя направи едногодишен курс. В момента вече трети пореден месец и баща ми прави лечение с интерферон и то с доста високи дози като и двамата са лекувани в Пловдив. Включването в програмата не става толкова лесно - на нас ни се наложи да правим срещи с различни лекари от пловдивския диспансер, с изпълнителния му директор, да пишем молби и т.н. Така разбрах че интерферона на фирма La rosche-Roferon се поема от държавна поръчка за закупуването му и на практика не е голям проблем от диспансера да го осигурят - просто трябва да се прояви интерес към това лечение от страна на болния, Все пак е свързано със вероятността от доста странични ефекти, докато ако интерферона е на американската фирма Schering нещата са по-различни - доставя се за сметка на бюджета на диспансера – той обявява конкурс за фирма-изпълнител на поръчката и т. н и т.н. Ние настоявахме за лечение с втория (американския) препарат и затова вложихме доста усилия докато го осигурим, но за Roferon-а не трябва да има спънки.

Публикувано: 12.08.08/ 12:13

Извинявай, каква е разликата между френския и американския интерферон?
По отношение на заплащането - има ли вариант пациентът сам да го поеме
(ако не е одобрен по програмата, например) и каква е цената му?
Би ли споменала само някои от най-сериозните странични ефекти?

Автор: paзceянa (Нерегистриран)
Публикувано: 13.08.08/ 21:03

Здравей. Надявам се всички да имаме успех!... За баща ти четох мисля, но него към диспансера насочиха ли го всъщност ?А приятелката ти - пак за ММ ли става въпрос и имаше ли лимфни метастази? Как са и двамата сега?
Има ли в Пловдив билкова аптека? Доколкото ми е известно, билката РЕПЕЙ е за кожа...Аз пия и нея, ям чесън, орехи, ябълки + алое + „Златото на инките” и „Съкровище от тайгата”... Спрях всякакви захарни изделия - преди все сладости ядях... От много билки, ако не се отровя, може и да оздравея...
А ти как си?

Тема Re: ИНТЕРФЕРОН в БГ [re: paзceянa]
Публикувано: 26.08.08/ 22:19

Здравейте,
баща ми автоматично го насочиха към диспансера, но на химиотерапия, за интерфероновото лечение се наложи доста да настояваме, но го осигуриха. За съжаление баща ми е опериран и са му премахнати и лимфни възли, освен първичното огнище, а нашата близка почина преди няколко години. Съветът ми е наблюдавайте се активно, вярвайте с всичка сила и провеждайте комплексно лечение.
За вит. Е обаче мисля, че е противопоказен - той укрепва клетките, но не избирателно - т.е. укрепва и туморните клетки, аз лично не го давам на баща ми. Препоръчвам вит С. - помага, без да навреди.

Тема Re: ИНТЕРФЕРОН в БГ [re: *jull**]
Публикувано: 26.08.08/ 22:29

Разликата е, че са ефективни в различен стадий на заболяването - френския Интерферон е за ранните стадии до втори стадий включително, докато американският обхваща и трети стадий (при ангажирани лимфни възли)
Ако не си в програмата, лечението е непоносимо скъпо - 200 на седмица, като варира и каква доза ще се прилага (това е за американския интерферон) и отделно закупуването му не може да стане чрез частно лице - може да стане чрез аптека, която го закупи от вносителя и после препродаде. Но цената си остава фактор.
Вярвам, че е много по-ефективен от химиотерапията като лечение на ММ и се надявам, че скоро ще можем да се докоснем и до лечението с модифицирани Т-лимфоцити.
Страничните ефекти забравих да опиша- не са малко, но се овладяват. Основното е грипоподобния синдром - отпадналост, уморяемост, болки в мускулите и ставите; от лабораторните изследвания - понижава се броя на левкоцитите затова пациента много трябва да се пази от простуди и да се следят белите кръвни телца, При баща ми също е изразен и депресивен синдром - настроението му се променя и определено има моменти когато е потиснат, които се усилват след инжектирането на интерферон. Всички странични ефекти са подробно описани в листовката на интерферона - няма как да не се запознае с тях човек, но си заслужава да се опита!

Автор: *jull** (())
Публикувано: 27.08.08 00:13

Благодаря за информацията!
А след колко време могат да се очакват някакви резултати?
От сърце ви желая успех!

Публикувано: 13.09.08/ 09:28

Здрасти! Благодаря ти – права си, вярно е това за дозата – да е по 100 мг дневно (вит. Е).
ПОЗДРАВИ!!!

Re: ИНТЕРФЕРОН в БГ [re: PA3CEЯHA]
Публикувано: 23.11.08/ 16:08

ЗДРАВЕЙТЕ НА ВСИЧКИ ВОИНИ, много време не съм писала, но сега ще разкажа продължението на нашата борба. Баща ми направи 3 химиотерапии с ДЕКАРБАЗИН, а след това още 6 с Декарбазин и Платина, Разсейките в черен дроб се свиха, но преди месец получи възпаление на пикочния канал и му бих мускулно Гентамицин. Ооправи се, но все още е с катетър заради простатата. Д-р Атанасов каза да го носи още един месец и ще го махнат.
На 19.11 отидохме за поредната химиотерапия, но професор Пейчева ни върна за да се вдигне хемоглобина, който е 98 при норма 110-160,5.
Изписа да пие Acidi folici (фолиева киселина).
И ТАКА БОРБАТА ПРОДЪЛЖАВА И АЗ ВЯРВАМ, ЧЕ ЩЕ ПОБЕДИМ!!!
Пишете при вас как са нещата, дано сте добре!

Re: Вяра [re: вяpa]
Публикувано: 29.11.08/ 14:23

Вяра, здравей,
баща ми също получи разсейки в черния дроб, които последните месеци нарастват. Според теб кое даде най-добър резултат при баща ти за намаляване на разсейките?

Re: Вяра [re: oбъpkaнa]
Публикувано: 29.11.08/ 20:02

ЗДРАВЕЙ, почна с ХТ с ДЕКАРБАЗИН И ПЛАТИНА и това ДАДЕ РЕЗУЛТАТИ, като разсейките се свиваха. Това е много тежка ХТ, прави се 4 дни в месеца, така 10, но сега не е много добре... Всички изследвания са добре, а той няма сили мисля, че се дължи на силен стрес. В понеделник ще говоря с психолог. Кръвното му е 135/80, абе и аз не мога да реша още...

Re: ИНТЕРФЕРОН и ММ-АТАНАС [re: PA3CEЯHA]
Публикувано: 26.01.09/ 21:48

Как сте всички? Скоро никой не е писал!...

Re: ИНТЕРФЕРОН и ММ - АТАНАС [re: bdjony]
Публикувано: 31.01.09/ 19:43

ЗДРАВЕЙТЕ НА ВСИЧКИ, как вървят нещата при всички, пишете, за да може да си водим статистика, не стойте сами с мислите си, а ги споделяйте.
ЖЕЛАЯ ВИ МНОГО КЪСМЕТ!

Re: [re: вяpa]
Автор: repraнa (Нерегистриран)
Публикувано: 17.02.09/ 16:13

Здравейте, декември месец на майка ми й откриха меланом на крака. Операцията мина. По нейни думи няма разсейки в лимфите. Сега разбрах, че са й открили и мозъчен тумор - менингиома. Някой от вас дали има информация за този тумор. Не можах да разбера дали е злокачествен или доброкачествен. Дали се оперира. Как се лекува. Предстои й имунотерапия с Интерферон. Да поясня, че тя е в чужбина и информацията, която получавам е само от нея. Тя решава какво трябва да знам. Много съм объркана...

Re: [re: repraнa]
Публикувано: 26.02.09 19:59

ЗДРАВЕЙТЕ, Менингеомите са доброкачествени тумори на мозъчните обвивки. При нарастването си притискат прилежащите структури и в резултат на това се появява неврологична симптоматика.
Съжалявам, че малко късно ви пиша, но не се отчайвайте борбата е жестока, но това е живота уви, ВЯРВАЙТЕ И Я ПОДКРЕПЯЙТЕ доколкото можете.
АЗ ВЯРВАМ, ВЯРВАЙ И ТИ!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: [re: BЯPA]
Автор: repraнчeтo (Нерегистриран)
Публикувано: 15.04.09/ 09:53

Здравейте!
Майка ми приключи с интерферон-терапията преди 2 седмици. Изтърпя геройски цял месец терапия. Сега ни е на гости в България. Но все още се чувства зле, става й лошо, не усеща вкуса на храната, чувства, че няма сили. Чудя се колко ли дълго ще я държат тия странични ефекти от терапията и това въобще странични ефекти ли са или е от болестта? Колкото и геройски да се държи, понякога е като отчаяна от всичко, лесно се натъжава и й идват черни мисли. Надявам се скоро да отмине това състояние.

Re: [re: repraнчeтo]
Автор: flora bg (maman)
Публикувано: 15.04.09/ 10:03

Браво Герганче, радвам се за майчето. То си е за добрата новина твоя постинг. Ами мисля, че неразположението й е от терапията. ще отминат, но бавно с месеци ще се проточи. Няма страшно. Сега я засилвайте за имунната система. Успех и приятно прекарване на празниците!

Re: МЕЛАНОМ №2
Автор: Ивaнa
Публикувано: 28.04.10/ 16:05

Защо толкова малко се коментира темата малигнен меланом? Толкова ли сме малко засегнатите или никой няма желание да споделя патилата си?

Re: МЕЛАНОМ №2 [re: bdjony]
Автор: alyn (непознат)
Публикувано: 28.05.09/ 09:24

Не се знае кой стадий, е защото не могат да го намерят. А не знам дали може да разберат това от разсейката.

IN GOD WE TRUST

Re: МЕЛАНОМ №2 [re: ивaнa]
Автор: Buba67 ()
Публикувано: 28.04.10/ 16:23

Миличка, изчакай да се приберат хората от работа. Не стоят само пред компа. Сигурна съм, че ако имат какво да кажат, ще го направят.

Re: Мисля, че психиатърът е разковничето [re: jojo835O]
Автор: yraaa (Нерегистриран)
Публикувано: 18.05.09/ 20:45

Всички тия "симптоми" мисля, че успешно ще се оправят след среща с психиатър.... И сега да не вземеш да се обидиш...Аз го казвам съвсем отговорно и сериозно... винаги, когато дълго се ходи по "нормалните доктори" и няма резултати , психиатрите много бързо оправят нещата...Стига да не те е срам да идеш при тях... вероятно става въпрос за паническо-тревожно разстройство, с наченки на депресия... нищо страшно и особено като диагноза... Успех!

Re: [re: jojo835O]
Автор: aaaaaaa (Нерегистриран)
Публикувано: 18.05.09/ 21:31

Преди четири години една моя позната беше със същите проблеми.
Обиколихме всички доктори, направихме куп изследвания и накрая една позната лекарка ме накара да я заведа при психиатър.
Оказа се, че има тежка форма на депресия, която буквално беше блокирала цялото тяло.
След няколко месеца лечение температурата спадна, задушаването изчезна, треската престана и тя постепенно се оправи.

Re: [re: aaaaaaa]
Автор: *jull** (нощна птица)
Публикувано: 18.05.09/ 23:56

Може би посещение при китайски лекар - и за диагноза, а евентуално и за лечение - ще бъде най-доброто.
Източната медицина поне не търси (и не лекува!) болестите "на парче"...
Разбира се, това е въпрос на личен избор. Аз бих го направила най-малкото за сравнение.

ИМАМ МНОЖЕСТВО БЕНКИ [re: *jull**]
Автор: jojo835O (Нерегистриран)
Публикувано: 22.05.09: 19:45

Здравейте, благодаря ви за мненията, но не смятам, че проблема ми е за психиатър, прекалено уравновесен човек съм и в никакъв случай не мисля за най-лошото, просто питам...
Сега сериозно като за въпрос към вече преминали през това - възможно ли е в рамките на един месец да се затрупам с бенки, които съм убедена че ги е нямало, а със старите има промяна - около кафявото започва да се разраства само че в по-светъл цвят, имам и такива, които са доста къдрави, т.е. не са с типична кръгла или овална форма, имам и странно гроздовидно образувание точно под окото, което расте, същото го имам и под мишницата на лявата ръка, само е в червен цвят, а също и такива бенки, подобни на пъпки, само че сега около тях се заформя червено нещо, прилича на кръв, но не тече - подкожно е...
мислите че това са нормални неща и дали да посетя дерматолог или някакъв друг лекар, какво ще кажете?
Предварително ви благодаря!

Re: ИМАМ МНОЖЕСТВО БЕНКИ [re: jojo835O]
Публикувано: 22.05.09/ 23:32

Възможно е това да се случи по различни причини, но важно е да се изключи меланом или ако се потвърди, да започне незабавно лечение. Затова най-добре е да посетиш дерматолог-онколог. Предполагам, че си прочела достатъчно информация в интернет,
а аз попаднах на този сайт снимки:

Според мен, обаче, не си губи времето по форумите, а отивай да те прегледат. Хайде, чакаме и стискаме палци!

УСПЕХ!

Re: ИМАМ МНОЖЕСТВО БЕНКИ [re: *jull**]
Публикувано: 23.05.09/ 09:17

Здравей, благодаря ти за бързия отговор и линка, който си дала, помогна ми най-вече с това че разпознах едно мое образувание, с това, което е на една от снимките, последната снимка, точно под нея има надпис мелигнен меланом - тя се намира под мишницата, не е много голяма, но със сигурност я дразня при всяко бръснене, защото е точно в областта на окосмяване...
Аз ходя всеки ден по доктори, правят ми се куп изследвания - по-горе съм поописала по какви причини, но така и не ми откриха причината най-вече за температурата...дори кожен ме гледа, но ми забеляза само един обрив по ръцете - не ми обърна изобщо внимание на въпросите ми, свързани с бенките - можеш ли да ме насочиш към специалист в София и ако имаш информация дали работи със здравната каса, няма проблем ако не работи със ЗК, но да имам предвид дали да си взема направление или не.
Другият ми въпрос е дали е възможно да се проявят и други симптоми, освен промяната в образуванията и дали ако имаш наистина меланом - дали това ще се забележи от изследвания на кръвта или урината, някаква разлика в показателите или не?
Много, много ти благодаря!

Re: ИМАМ МНОЖЕСТВО БЕНКИ [re: jojo835O]
Автор: мaмчe ()
Публикувано: 23.05.09 11:07

Това е моя бенка, а имам и други подобни, по-малки.

Джул, много ти благодаря за линка!

Re: [re: jojo835O]
Публикувано: 23.05.09/ 11:17

Отлични отзиви има за доц. Троянова. - 0888876482. Частен преглед в клиника „Свети Тома” (Красно село), работи със ЗД. В тази клиника има и апарат, с който се установява дали петното/бенката е за операция или за наблюдение.

Университетската клиника по дерматология и венерология - Четвърто кожно отделение - Сектор оперативна дерматология - завеждащ д-р Антон Стоименов, главен асистент, тел .: +359 2 9230 685

Давам ти за всеки случай имената на двама лекари - ако решиш да избираш или да посетиш и двамата за по-сигурно.

Не мога да отговоря конкретно за показателите в кръвта и урината, но от позната дългогодишна лаборантка и коментираното тук заключавам, че понякога всички показатели са в норма, въпреки наличието на туморно образувание и това е още едно от коварствата на рака. Но когато отидеш при опитен специалист, той поставя диагнозата на базата на много показатели, така че няма смисъл да гадаем.

Хайде, чакам да се "отчетеш" в най-скоро време с правилно поставена диагноза!

УСПЕХ!

Re: [re: *jull**]
Публикувано: 23.05.09/ 12:07

Благодаря ти много за информацията, ще отида първо при единия, а пък след това може и при другия.
Само да кажа, че от снимката на бенката на Мамчето оприличавам една моя, точно над пъпа и излязоха много нови около нея почти по целия корем и под гърдите, голяма е 2см, само че е доста по-напукана и ме сърби кожата около нея.
Мамчето, само не разбрах, извинявам се за което, това е проблемна бенка или просто я показваш с въпрос относно нея, съжалявам, ако не съм разбрала нещо.

Re: МЕЛАНОМ №2 [re: BЯPA]
Автор: alyn (непознат )
Публикувано: 27.05.09/ 23:03

А някой знае ли дали когато има метастази в лимфните възли, вече е късно за лечение?

Re: МЕЛАНОМ №2 [re: alyn]
Публикувано: 28.05.09/ 08:50

Не е късно, просто се отстраняват лимфните възли - зависи и кой стадий е меланомът.

Re: МЕЛАНОМ №2
Автор: Ивaнa
Публикувано: 28.04.10/ 16:05

Защо толкова малко се коментира темата малигнен меланом? Толкова ли сме малко засегнатите или никой няма желание да споделя патилата си?

Re: МЕЛАНОМ №2 [re: Buba67]
Автор: LlDl_ru (Живучая!!!)
Публикувано: 19.05.10/ 09:53

Имам въпрос - има ли туморен маркер за меланом и как се казва?
тук не намерих

Една моя позната е силно притеснена, има подозрение на две места и много й е страх да ги "човъркат", докторът й е казал, че задължително трябва да се махат, след това се изследват, а тя е чула, че при намеса те се разраствали ...

Re: МЕЛАНОМ №2 [re: LlDl_ru]
Автор: ? ()
Публикувано: 19.05.10/ 14:51

Ако има съмнение за меланом, трябва да се види от онкодерматолог и се оперира изцяло образуванието. След това се прави хистологично изследване. Туморни маркери изглежда няма за ММ. Забавяне на реагирането при такъв проблем може да бъде животозастрашаващо. Само самонаблюдение е недопустимо!
Моля за коментари по въпроса Меланом. В моя случай е опериран, хистологично потвърден – 1 Б стадий. Ако има някой с такъв скорошен проблем (или по-отдавна опериран), имам желание за дискутиране!

Re: МЕЛАНОМ №2 [re: alyn]
Автор: rustiv (Нерегистриран)
Публикувано:10.06.10/ 17:00

Здравейте, преди време писах. че на мой близък диагностицираха меланом 3 стадий. Знаем че има разсейка в белия дроб- 20 мм. Днес бяхме в Шумен на комисия. Не мога да ви опиша колко съм възмутена, отчаяна и наранена от отношението на лекарите там! Имаш чувството, че те са ти подписали некролога и само изпитват някакво отегчение от това, че само им досаждаш с въпросите си и търпят присъствието ти само за да ти приберат паричките от пътечката. Нито ти обясняват, нито проявяват съчувствие, дори си позволяват да ти навикват, сякаш си виновен, че си се разболял... Помолихме за направление за ПЕТ-скенер - боже! Не можеше и дума да става! Ужас! много ви моля, кажете ми как да накарам тези хора да ми дадат това направление? И уж "положението е сериозно", в което не се и съмнявам, а ни дадоха бележка за 10 юли за постъпване! Посъветвайте ме какво да правя след днешното.........като сега брат ми не иска и да чуе да се върне там при тези..........имаме ли възможност да се преместим при други лекари? Кажете ми, моля ви!

Re: МЕЛАНОМ №2 [re: bdjony]
Автор: Alexiss (Нерегистриран)
Публикувано: 10.06.10/ 12:39

Здравейте, на мен ми потвърдиха 1-ви стадий на ММ преди една седмица, една уж безобидна бенка на крака. Но не знам дали е Ia или Ib, в епикризата пише само Кларк-2, 3.1 микрометра. Това, което успях да разбера от форума, е че трябва да се пият определени имуностимуланти, да се спазва хранителен режим, в една статия пишеше също, че не трябва да се забременява поне 5 години след отстраняването на меланома. Моят лекар ми каза, че не е необходимо всичко това, че няма гаранция, това било само 1-ви стадий и вероятността да се появи била около 5%, а навсякъде из нета пише, че при тези обстоятелства преживяемостта до 10 години е около 68%. Затова мисля и да го сменя с друг лекар. Не мисля, че това е начина, а трябва да се действа бързо по въпроса!!! Ако има хора със същия проблем, мнения за добри онкодерматолози, моля нека пишат.

Re: МЕЛАНОМ №2 [re: Alexiss]
Публикувано: 10.06.10/ 15:55

Тук, в тази тема, вероятно си прочела за д-р Елмира Павлова от Онкологията.
Има хубави отзиви за нея именно като диагностик. Може би и други ще пишат.

Re: МЕЛАНОМ №2 [re: Alexiss]
Автор: april (Нерегистриран)
Публикувано: 11.06.10/ 09:58

Здравей, аз съм със същата диагноза.
Малко съм учудена от това, което пишеш за лекаря си.
След като ме оперираха и излезе резултата, посетих онкодерматолог. Ето какво съм правила до сега:
- първата година след операцията всеки месец ми поставяха ваксина БЦЖ, преглеждаха ми лимфните възли. На 6 месеца снимка на бял дроб, пълна кръвна картина и ехография на корем.
- Според моят лекар не трябва да се забременява в рамките на 3 години след операцията.
- не трябва да се приема витамин Б6 и Б12.
Имам пълно доверие на моя онкодерматолог. Всеки лекар има своя подход, все пак на твоя място бих потърсила още една консултация. Според мен по-добре е лекарят да се престарава (ако мога да се изразя така), отколкото да омаловажава проблема.
И последно като съвет - опитвай се да гледаш положително. Аз се бях сринала много сериозно, което не е от полза.
Пиши, ако имаш още въпроси.

Тема Re: МЕЛАНОМ №2 [re: april]
Публикувано: 11.06.10/ 20:17

Благодаря ти, миличка, че се отзова! Тук става въпрос за брат ми, който вече има метастаза от меланома в белия дроб! Извинявай че те питам, но ти откъде си и къде намери този онкодерматолог? Като чета и препрочитам написаното от теб, мисля че твоето е било "хванато" в доста по- ранен стадий. Така ли е? Моля те, пиши ми по-подробно! Всичко, свързано с това, ме интересува!

Тема Re: МЕЛАНОМ №2 [re: BЯPA]
Автор: ивaнa (Нерегистриран)
Публикувано: 12.06.10/ 01:51

ALEXSISS, данните които си посочила не са достатъчни за прецизно определяне на стадия. ако имаш резултат от патоморфологично изследване, го напиши! Преди около година се сблъсках с това заболяване, в началото беше шок за цялото семейство, но не можеш да промениш нищо! Изчетох всички публикации, вкл. и класификации на меланом във всички български, американски, английски и руски сайтове. За съжаление онколозите не обясняват много!

Тема Re: МЕЛАНОМ №2 [re: ивaнa]
Публикувано: 12.06.10/ 08:26

Какво ще кажете за това? Някой пробвал ли е? За тази билка куркума бях чувала, но за препарата?

Тема Re: МЕЛАНОМ №2 [re: rustiv]
Автор: april (Нерегистриран)
Публикувано: 12.06.10/ 12:14

Да, става въпрос за първи стадий. Изследванията и прегледите ги правя в Бургас.
За съжаление не съм компетентна за вашия случай, но искам да ви пожелая кураж и силно се надявам лекарите да назначат подходяща терапия, която да помогне!!!

Публикувано: 13.06.10/ 10:26

Благодаря за отзивите! За съжаление не съм пропуснала нищо, това е, което пише в листа с хистологията. Всичко, което научих от ММ беше от този форум и статиите в нета. Лекарят ми каза само за ваксината БЦЖ, рентгена и ехографа, както и че имам 1-ви стадий. Интересува ме да ми кажете за витамин В, дали само под формата на лекарства не трябва да се приема или също и храни, които го съдържат. Аз лично знам за един хипер мощен имуностимулант Цитросепт - преди години ме изправи на крака, но той май съдържа този витамин.

Тема Re: МЕЛАНОМ №2 [re: Alexiss]
Автор: ивaнa (Нерегистриран)
Публикувано: 13.06.10/ 11:33

В такъв случай значи, ако няма разязвяване, е 1б стадий, ако има е 2а стадий (сигурно няма, щом лекаря е казал категорично, че е 1стадий). но все пак зависи и от състоянието на регионалните лимфни възли. при такъв размер на тумора, по принцип се прави операция на стражевите лимфни възли. цитросепта е извлек от грейпфрут, по принцип е много полезен и мисля, че няма да е противопоказан. от витамините от група В се знае, че не трябва да се приема вит. В12 - той подхранва туморния растеж.

Публикувано: 13.06.10/ 12:17

За лимфните възли каза, че няма проблем, в смисъл за сега са ОК. Тази седмица ще правя рентген и ехограф, дано всичко да е наред. За сега пия Саменто и Шлемник, хапвам ядки от кайсии, пия зелен чай, за него знам също, че противотуморен.

Автор: ИлeнkaKo (минаващ)
Публикувано: 13.06.10/ 15:32

Не знам дали е потвърдено 100% в медицинските издания, но това което аз мисля е, че витамините от група В трябва да се избягват при всички онкологични заболявания. Схващането е, че последните спомагат за растежа на младите клетки. Храните, съдържащи витамини от група В, също трябва да бъдат избягвани.

Публикувано: 28.06.10/ 19:53

Здравейте отново, резултатите от рентгена и ехографа са добри, но след поставяне на ваксината ми се подуха два лимфни възела в началото на бедрото. Лекарят каза, че е нормална реакция, но си стоят подути вече една седмица Малко е плашещо, ако някой се е сблъсквал със същото, бих искала да разбера малко повече.

Поради големия обем на темата, се налага да се раздели в 2 части.
Продължението -

Редактирано от *jull** на 21.05.11 17:36.

Клуб :  

Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2014 Dir.bg Всички права запазени.