Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:17 19.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема ЛИМФОМ НА ХОДЖКИН 1нови  
Автор venessia (непознат )
Публикувано26.03.08 00:01



От доста време чета в този клуб, но все нямах смелост да пиша. Ето сега го правя благодарение на Jull, която ме убеди, че ако споделя с вас, ще намеря подкрепа и съвети. Тя също ми даде много съвети и много кураж, за което съм й страшно благодарна.
Аз съм на 26 г. с диагноза Хочкинов лимфом на тимуса. Все още не съм започнала лечение и лимфома не е стадиран. Диагнозата я имам от около седмица, но тъй като съм от Плевен съм насочена за лечение в хематологията тук. За съжаление чувам много лоши отзиви. А иначе самата биопсия ми я правиха във ВМА София, но от там ми отказаха лечение при тях.
Бих се радвала да ми пишат хора със същият проблем и да ми дадат повече информация за самото лечение като място и начин, както и всичко което би могло да ми помогне.
От няколко седмици правя рецептата на Надя с чесъна, пия Саменто, Мужик корен, които са за стимулиране на имунната система. Но от друг форум разбрах, че при лимфомите не трябва да се стимулира имунната с-ма. Ако някой знае нещо повече, ще се радвам да сподели.

Редактирано от *jull** на 08.03.12 14:34.



Тема Re: Лимфом на Ходжкиннови [re: venessia]  
АвторГлopи (Нерегистриран)
Публикувано26.03.08 14:15



Венесия, най-добрите лекари са в Хематологията.
Не се притеснявай, в добри ръце си! Горе главата, ще се излекуваш, и то съвсем. Пиши, като ти определят стадия и ти определят лечението.



Тема Re: Лимфом на Ходжкиннови [re: venessia]  
Авторoндин (Нерегистриран)
Публикувано26.03.08 19:02



Тимусът е ендокринна жлеза, съставена от два дяла. Те са разположени симетрично, от двете страни на трахеята, зад гръдната кост и пред сърцето. Има много важна функция за запазване на енергийният баланс в организма. В него Т-лимфоцитите се специализират да разпознават нормалните функционални клетки на организма и да унищожават непотребните и патологично изменените такива (ракови клетки; клетки, увредени от отровни вещества, вируси, радиация и др.).Т-лимфоцитите са видоизменени предварително обособени лимфоцити (т. нар. тимоцити). Промяната на тези лимфоцити се извършва в тимуса, оттам идва и понятието Т-лимфоцити.

В тимуса могат да бъде изолирано веществото тимусин в различните му форми (Thymosin alpha 1, Thymosin beta 4). Тези хормони могат да се създават и по естествен и по изкуствен начин и могат да се ползват като медикаменти. Напр. Thymosin alpha 1 от фирмата SciClone се прилага в лечениетона ракови заболявания.


Тимусът се развива и започва активно да функционира още преди раждането. Той достига максимални размери през пубертета. След това започва да инволира и до след 40 годишна възраст 90% от функционалната му тъкан се заменя с мастна .

Това може би ще отговори на част от въпросите ти. Ще се пробвам да си обясня някои неща за тимусната жлеза и връзката с левкоцитите, като имам предвид, че лимфоцитите са част от левкоцитите, а всеки знае каква е дункцията на белите кръвни телца. Това са си мои разсъждения разбира се :)



Тема Re: Лимфом на Ходжкиннови [re: venessia]  
АвторMD (Нерегистриран)
Публикувано26.03.08 21:08



Заболяването ти е едно от най-успешно лечимите при правилно поведение. Какво представлява? Ами някои от белите ти кръвни клетки се делят повечко, отколкото ти е необходимо и освен това не вършат никаква полезна работа. Трябва да се установи кои точно все пак са те - има десетки видове и изследването, което ги установява се нарича имунофенотипиране. Без него е немислимо адекватно лечение. След като се установи "противника" и къде точно се е разположил той, се атакува със подходящата за твоя случай химиотерапия и/или лъчетерапия. Не се колебай, а действай. Нали не очакваш тези клетки да умрат от чесън или каквото там си чула? Имаш обикновена и лечима болест. Просто се лекувай - довери се на хора, на които това им е работата.



Тема Re: Лимфом на Ходжкиннови [re: MD]  
Автор venessia (непознат )
Публикувано27.03.08 18:05



Благодаря на всички ви,за дадената информация.Предполагам знаете,колко ценна е за мен в този момент!Утре съм на консултация в Националния център по онкология,много ме е страх от това,което ще ми кажат,но няма начин-не трябва да губя време.
Искам да попитам MD,казваш че това е лечима болест,но някъде тук в клуба четох,че при болни 3-4 стадии,преживяемостта е около 2-3 год?





Тема Re: Лимфом на Ходжкиннови [re: venessia]  
АвторMD (Нерегистриран)
Публикувано27.03.08 18:15



А пък в първи стадий се лекува като хрема

. Събери цялата необходима информация за състоянието си и тогава ще имаш възможност да видиш перспективите.



Тема Re: Лимфом на Ходжкиннови [re: MD]  
Автор venessia (непознат )
Публикувано27.03.08 20:29



Благодаря MD,надявам се утре след консултацията в онкологията да имам повече яснота.Искам да те попитам за тези умуномодулатори или имуностимуланти,които пия дали не са противопоказани за лимфомите,защото в един друг форум попаднах на такова мнение,но нали пък все пак заболяването е и в резултат на отслабена имуна система???



Тема Re: Лимфом на Ходжкиннови [re: venessia]  
АвторMD (Нерегистриран)
Публикувано27.03.08 20:58



Относно имуномодулаторите най-добре се консултирай с химиотерапевтите си. Не бих могъл да ти дам качествен съвет по този въпрос.



Тема Re: Лимфом на Ходжкиннови [re: MD]  
Авторgabriela_d (Нерегистриран)
Публикувано29.03.08 00:46



Лятото ми откриха болест на Ходжкин и вече от 6 месеца ходя на химиотерапия, болестта се лекува на 100% независимо в кой стадии си. Това, че хората във 2 и 3 преживяват няколко години са пълни глупости и незнам от каде си го чула, но е абсурдно. Аз съм във втори стадий, познавам момиче, което е било в четвърти и се е излекувала напълно, така че не се притеснявай, ще изтърпиш химиотерапията, но ще се оправиш, пак повтарям, че болестта е напълно лечима и това не е рак. А колкото до витамините, не трябва да ги приемаш, защото те стимулират и болните клетки, в смисъл здравословната храна е много важна, но витамини не се приемат директно. В началото и аз четох за много добавки и хапчета, но честно казано нищо не съм взимала. Лечението - химиотерапията е гадна, но за сметка на това те лекува, мисля, че най-важното за теб е психиката - рябва да имаш много воля и всичко ще мине. Аз вече съм по-средата на лечението, ако те интересува още нещо можеш да ми пишеш, ще се радвам да ти помогна.



Тема Re: Лимфом на Ходжкиннови [re: gabriela_d]  
Автор venessia (непознат )
Публикувано29.03.08 13:35



Благодаря ти за информацията gabriela_d

.Много ме обнадежди.А това за 3 и 4 стадии го прочетох тук в форума.Ти къде провеждаш лечението си?Как се чувстваш от химиотерапията?Имаш ли назначена лъчетерапия?Аз ще се лекувам в Националния център по хематология.Много се страхувам от това,което ми предстои.Записаха ме за приемане на 7.04.До тогава трябва да си направя скенер на корема,за да определят стадия.Ще се радвам да ми пишеш,мейла ми е poli_md@abv.bg




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.