Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:42 25.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Зов за помощнови  
Авторfriend (Нерегистриран)
Публикувано18.04.11 23:18



Здравейте на всички .Имам крещяща нужда от съвет.Става въпрос за съпругата ми с рак на дебелото черво и метастази в двата лоба на белия и черния дроб+слезка и два прешлена.Явно за нас традиционната медицина беше ДОТУК.Кой път да хванем и какво да пробваме като лечение.Направо главата ми не го побира





Тема Re: Зов за помощнови [re: friend]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано19.04.11 09:21



Здравей friend, не мога да посоча път, защото всички алтернативи не действат еднакво на всеки организъм, за да мога да кажа пийте това и всичко ще е наред. Имаме събрани рецепти за този вид рак, ето линк:


Друга алтернатива е преведени епикризите и консултация по електронната поща в клиники в чужбина. Не знам дали тибетския лекар е още тук, и това е опция /ако се интересуваш, ще попитам/. В интерес на истината познавам хора с метастази, които ги държат под контрол и живеят с години, така че винаги има шанс.
Ако имаш нужда от още нещо, питай.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: Зов за помощнови [re: friend]  
Автор Ру ()
Публикувано19.04.11 17:52



И аз не мога да ти дам съвет, за който да съм сигурна, че ще помогне. Но мога да ти кажа какво аз бих направила, ако нещата се влошат много в моя случай - само да кажа, не съм изкукала, нито неграмотна или необразована, напротив - проучила съм нещата в детайли и знам за какво говоря. Та така: бих спряла да ям за известно време, и бих карала единствено на прясно изцедени зеленчукови и плодови сокове и много вода. Ако нещата потръгнат добре, бих добавила и сурови зеленчуци и плодове според диетата на Герсон (с много голяма успеваемост при терминални случаи) -

.
Изключително грешно е човек да се храни със "силна" храна (месо, яйца, мляко, хляб, манджи разни) в такова състояние! Няма нищо силно в нея. Отнема 30% от енергията на човек за храносмилането и, създава много токсини, намалява защитните сили на имунната система (заради хранителната левкоцитоза). Не бих умряла от соковете, те имат голяма хранителна стойност (когато са добре подбрани продуктите), бих спестила от енергията си, и тялото ми би започнало много бързо да се чисти от всичко. Когато нещата се закрепят, бих отишла в Бразилия при лечителя (виж една от другите теми на първата страница). Но съм убедена, че каквито и илачи да забърквате, ако тя първо не си изчисти тялото цялостно и БЪРЗО (сокове, клизми, прочистване на черен дроб, тн тн), шансовете твърде много се намаляват.
Та това е моят план. Не ми се ще да стигам до него, но ако не дай Боже стигна и тялото ми действа по-бързо от рака, ще успея. Трудно е, да, особено ако е минала химиотерапия, лъчетерапия, човек е на легло.. но ако трябва да се избира между яденето и живота, избирам второто.
Не се паникьосвайте, и не се оправдавайте с "много трудно, нека намерим нещо по-лесно". Няма много трудно, има просто мързел.

Редактирано от Ру на 19.04.11 17:56.



Тема Re: Зов за помощнови [re: Ру]  
Автор LlDl_ru (Живучая!!!)
Публикувано20.04.11 08:47



Ру, освен "Няма много трудно, има просто мързел. " има и НЕГОВО ВЕЛИЧЕСТВО КЪСМЕТ, и психологически настрой - кой кого "аз рака или той мене", и не на последно място, разбира се хранителния режим и още много други неща ... особенно информация - информиран значи въоръжен, значи има ясна позиция, нагласа, стратегия и тактика... и т.н.
Мисля, че започна много позитивно, но последните ти думи ме стреснаха, а как ще реагира търсещия помощ тук ...



... butterfly effect ...

Редактирано от LlDl_ru на 20.04.11 10:10.



Тема Re: Зов за помощнови [re: Ру]  
Автор iizgrev (непознат )
Публикувано20.04.11 13:32



Ру, подипсвам се под мнението ти!!!
мислех да спра да ям, но попаднах на Герсон терапията. Герсон е трудоемка, но не и невъзможна!!! от три седмици я правя, рано е за резултати и разкази, обаче намаляха болките! В комбинация с хомеопатия пия беналгин в крайни случаи, в последно време 2 или 3 пъти за месец време!
засега толкоз





Тема Re: Зов за помощнови [re: LlDl_ru]  
Автор Ру ()
Публикувано20.04.11 14:26



Извинявай, че съм те стреснала, не съм искала това да е ефектът.
Късметът и настройката са много, много важни, по-важни може би от всичко останало. Но е грешно човек да е настроен позитивно, да вярва в късмета си и за това да не прави нищо, докато умира бавно (или бързо). Аз, като всеки млад човек, съм голям оптимист - вярвам, че тялото ми ще намери начин да се справи, и че ако има последствия, ще са незабележими. Но имам статистиката пред себе си - риск от всякакви видове увреждания, не малки рискове от поне 10 типа рак в близките 10-20 години заради проведеното лечение и първоначалното заболяване. За това не чакам да видя дали ще изляза късметлия, а промених коренно живота и навиците си, за разлика от много мои (нови) познати с подобна диагноза, само и само да намаля до колкото мога рисковете, и да направя всичко възможно да изляза в ремисия и да я задържа. Доводите на тези хора са нещо от сорта на: "Не мога да си представя, че цял живот трябва да ям такива неща", "С ядене никой не се е оправил", "Лекарите ми казаха, че не трябва", "Отнема твърде много време", "Не вярвам", "Не знам", "Твърде много обичам храната си", "Е как без месо, трябва силна храна", тн тн тн.. И това е самоубийство. Високо кръвно - хапче. Запек - хапче. Лека настинка - хапче. Затлъстяване от липса на движение и лоша храна - хапче или седмица на марули. Рак - ужас, не прави нищо, лекарите си знаят работата.
На всеки е по-лесно да я кара без много-много да се пъне и да поема отговорност за здравето и живота си. Да пие по някакво хапче от време на време, да ходи на терапии и да чака да му налеят каквото решат, да си забърка илач за 2 часа месечно и да го пие когато се сети, стига да не му отнема много време (ако умираш неестествено бързо, кое нещо е по-належащо, че толкова да няма време?).. Разни хора даже питат дали могат да си пият и пушат като са им казали, че имат рак. Навиците са много силно, често много порочно нещо, а навикът да не се борим с мързела си ни убива. Докато човек позитивно си чака и се надява да му се размине, не се информира и не взима никакви мерки, болестта просто ще го отнесе. Ако не тази - някоя друга. Но късметът не е даденост или нещо постоянно. Предполагам пак ще те стресна с предните думи, но виж, моята нова религия е следната - ако искаш да си жив, трябва да си го извоюваш.
Ако стресването помага на хората да се осъзнаят и да престанат да са пасивни, и помогне поне на 1 или даже 2ма от четящите тук да си удължат живота с няколко години, тогава се радвам, че съм го направила.

Happiness is a state of mind.


Тема Re: Зов за помощнови [re: iizgrev]  
Автор Ру ()
Публикувано20.04.11 14:28



Много се радвам, че си се захванал!! Сигурна съм, че ефектът ще е отличен - ако не напълно изчезване на туморът, то поне сериозно намаляване и подобряване на изгледите за излекуване!
И аз съм мислила да спра да ям :). Но със сокове изчистването е по-бързо, от колкото само с вода.

Happiness is a state of mind.


Тема Re: Зов за помощнови [re: Ру]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано20.04.11 15:35



Мила Ру, поздравления за волята и оптимизмът, които притежаваш и вдъхваш у другите!

Мисля, че ще бъде полезно за всички, ако опишеш конкретно твоя вариант на соколечение. Имам спомени, че в оригиналната Герсон-терапия имаше продукти, които не бяха съвсем типични за нашите ширини. Ако това е така, вероятно си адаптирала терапията и ще бъде много хубаво, ако я споделиш. Пожелавам ти успех, който е несъмнен при толкова целенасочена натура като теб!

П.П. А нашето Изгревче е от женски пол и също е едно съкровище, достойно за възхищение!

"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Зов за помощнови [re: *jull**]  
Автор Ру ()
Публикувано20.04.11 18:01



Здравей *jull*, благодаря ти за милите думи :)! iizgrev, прости ми, подведох се по ника.
Аз не правя Герсон терапията в момента, тя ми е спасителния вариант за краен случай така да се каже. Изисква пиене на сокове от органични/био продукти на всеки час - от около 9кг продукти на ден, заедно с 3 зеленчукови ястия. Общо взето планът е ако се наложи, отивам на село и почвам.
Би трябвало лечението ми да е приключило вече, след месец ми е ПЕТ скенера, всичко мина отлично и очаквам да съм излекувана. За това си позволих по-лек вариант, но пък от много месеци го следвам и мисля цял живот да е така - диетата ми е над 80% суровоядска, останалите 20% включват термично обработени зеленчуци (често полу-сурови, само заляти с гореща вода) и зърнени храни. От животинските храни единствено риба (но не пържена и не на скара) си позволявам веднъж на 1-2 седмици, и по някое яйце. Пия около литър сок на ден - задължително от лимон сутрин на гладно, после смес от две или повече от следните неща - моркови, цвекло, зеле, ряпа, картофи (да, сурови), лук, каквото има на пазара, може да се изцеди и изглежда не твърде изкуствено. Пия много шейкове от зелении - спанак, киселец, лапад, магданоз, често това ми е закуската. Никога не ям термично обработена храна без поне малка салатка или нещо сурово преди нея - хранителната левкоцитоза не е шега работа, особено когато човек има завишен риск от левкемия и цялата имунна система му трябва за други цели, а не да атакува храната.
Резултатът до момента - махнах голяма част от мазнините по тялото си, а с тях и токсините, които бяха натрупали от лечението. Станах по-хубава от преди да се разболея - със свеж тен, изчистена кожа, без сенки под очите (които са били заради черния ми дроб, понеже все още не мога да свикна да си лягам рано). Засищам се от по-малко количество храна и никога не ми става тежко след ядене. Имам много енергия (като за след лъчетерапия де... :)) и много добро настроение. Концентрацията ми е по-добра и не се разсейвам толкова. Спокойна съм - знам, че това, което зависи от мен, го правя, и че ако има някакви останали ракови клетки, на тях хич не им е лесно да оцеляват в тази вече толкова неблагоприятна за тях среда ;)

Happiness is a state of mind.


Тема Re: Зов за помощнови [re: Ру]  
Автор Kaлoянa (пристрастен)
Публикувано20.04.11 19:11



Ру, и аз ти се възхищавам, аз също пия тези сокове, но повече наблягам на сок от прясно зеле, много са полезни за стомах, черен дроб, панкреас, бъбреци, бял дроб, особенно сега когато е сезона за прочистване на черен дроб Всички сокове обаче аз ги разреждам със активирана вода, знам, че соковете са алкални, но така правя, опитвам се да променя рН към по високи стойности Аз също съм включила в лечението си и корен от аир, пила съм го преди години, сега се върнах пак към него по книгата на Мария Требен (Здраве от аптеката на Господ), много помага при рак, тумори, възстановяване на рН Пия и пробиотик за червата (при мен се получи дисбаланс на целия храносмилателен тракт от антибиотици, сега един по един органите правят кризи, но антибиотика не съм си го измислила аз, ами ми е изписван от лекар, та се чудя лекува ли ме през цялото време или ме убива бавно)

Живота е рисуване без гума за триене.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.