Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:28 07.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Отчаяна съм, моля за помощ /бял дроб/нови  
Автор kssO7 (непознат)
Публикувано19.04.11 12:51



Здравейте, незнам дали тук е мястото, но съм тотално объркана и незнам към кого да се обърна.Баща ми е в болница от седмица, не се чувстваше добре от доста време, влезе с диагноза стар бронхит, правиха му бронхоспкопия, на която излезе, че има възпаление, след това последва скенер, който показа изменения в белия дроб и лимфите, за които лекуващата лекарка каза, че сспоред нея са злокачествени туморни образования, неподлежащи на операция, защото имало доста разсейки, вчера правиха биопсия, днес са му донесли резултатите, на които пишело "частичен пневмоторакс", все още не сме говорили с докторката, понеже я няма, затова реших да се обърна за помощ към вас.Дали е възможно този пневмоторакс да е изглеждал като туморни образования, и всъщност да не е рак, или просто това е още едно допълнение към всичко останало...Моля за мнение, отчаяна съм.Извинявам се за объркания пост, знам, че не може да ми кажете кой знае какво преди да дам повече информация, но съм много притеснена и направо не мога да си намеря място ....Благодаря ви

Редактирано от Buba67 на 19.04.11 16:33.



Тема Re: Отчаяна съм, моля за помощнови [re: kssO7]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано19.04.11 16:32



Първо изчакайте биопсията. След това вземете скенера и го занесете на още един специалист да го погледне. Трябва да се изясни какви са образуванията в белия дроб, както и дали са първични или вторични.
И малко се успокой, трябва да се изясни картинката.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: Отчаяна съм, моля за помощ /бял дроб/нови [re: kssO7]  
Автор vais62 (новак)
Публикувано19.04.11 18:07



Това ,което са му казали днес е най-вероятно разчитането от скенера. Не е възможно да се сбърка пневмоторакс със злокачествено образувание. Пневмоторакс е балончета въздух , които имат връзка с прекарания бронхит или друго заболяване и на скенер изглеждат различно от тумор. Затова е направена и биопсията- поради съмнения за рак и за да се вземе проба за изследване. Трябва да изчакате резултата за съжаление.



Тема Re: Отчаяна съм, моля за помощ /бял дроб/нови [re: vais62]  
Автор kssO7 (непознат)
Публикувано19.04.11 18:25



Благодаря ви много, сега се връщам от разговор с докторката, каза ни, че за сега отпадало съмнението за това,което ни била казала и от биопсията излизало възпалителен процес...

, след завършване на антибиотичното лечение, и след като мине месец трябвало да се направи контролен скенер и ако пак имало нещо да се направи втора биопсия. Съвсем се обърках, но като го изпишат и ни дадат документите, задължително ще отидем при друг специалист, отново благодаря.



Тема Re: Отчаяна съм, моля за помощ /бял дроб/нови [re: kssO7]  
Автор vais62 (новак)
Публикувано19.04.11 19:07



Е, хубаво че отпада съмнението за най-лошото. Но дали са пуснали хистологично изследване . Така е най-сигурно. Защо ще го дупчат пак за биопсия- то си е цяла операция.



Тема Re: Отчаяна съм, моля за помощ /бял дроб/нови [re: vais62]  
Автор kssO7 (непознат)
Публикувано19.04.11 20:11



vais62, аз много не мога да разбера докторката какво има предвид, първо каза, че на скенера изменението изглежда като злокачествено образование, след като не излезе нищо на бронхоскопията, каза, че трябва да се направи биопсия, сега на биопсията като е излязло само възпаление я попитах, дали това ни успокоява категорично , тя каза - не мога да ви успокоя сега, трябва да видим и след месец контролния скенер какво ще покаже, след като сме излекували инфекцията, и ако се наложи пак да правим биопсия, а половин час преди това казала на майка ми, че съменията за това, което мислели отпадали

За хистологично изследване незнам, не е споменавала нищо, баща ми спомена нещо за това, което са му правили вчера, че го слагали на някакви 7 стъкалца , извинявам се за инфантилното обяснение, но не съм много наясно...

Редактирано от kssO7 на 19.04.11 20:12.



Тема Re: Отчаяна съм, моля за помощ /бял дроб/нови [re: kssO7]  
Автор vais62 (новак)
Публикувано19.04.11 20:52



Не инфантилно обясненето ти, просто се намираш в непознати води. Щом са го слагали на стъкълца, значи са направили т. нар. експресно изследване. Изчакайте сега спокойно 1 месец. Ако е възпаление или инфекция с антибиотиците ще се разнесе. В противен случай можете да вземете тези стъкълца и да направите консултация с друг патолог за мнение.



Тема Re: Отчаяна съм, моля за помощ /бял дроб/нови [re: vais62]  
Автор kssO7 (непознат)
Публикувано20.04.11 09:05



Благодаря ти vais62

А на това експресно изследване възможно ли е да бъде пропуснто нещо, и да не се види?Чувала съм, че резултати от биопсии изпращат в София за разчитане, но тези явно не са пращани, защото бяха готови за един ден горе-долу.Предполагам, че не това е хистологично изследване нали?



Тема Re: Отчаяна съм, моля за помощ /бял дроб/нови [re: kssO7]  
Автор vais62 (новак)
Публикувано20.04.11 11:00



По принцип не, но винаги има вероятност от грешка. Понякога при вземането на клетки със спринцовка не се улучват точните клетки. По-сигурно е да се вземе тъкан .От взетата тъкан при биопсията се прави първо експресното изследване - под микроскоп от патолог се гледат пробите върху стъкълцата. Това също е хистологично изследване.



Тема Re: Отчаяна съм, моля за помощ /бял дроб/нови [re: vais62]  
Автор kssO7 (непознат)
Публикувано20.04.11 23:31



vais62, благодаря ти много

Незнам дали не бъркам, но имам спомен, че клетки щяха да се вземат,мога само да се моля резултата от биопсията да е точен и да потърся още едно мнение.Отново благодаря, желая ти здраве и спокойни дни :)




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.