Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:48 26.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Лимфомнови  
АвторKaли (Нерегистриран)
Публикувано19.11.07 16:59



От няколко месеца имам подут лимфен възел отдясно на шията, а отскоро и сливица. Утре ще ми правят биопсия. До момента съм ходила на хематолог и УНГ. Подразбирам, че и двамата са почти сигурни в диагнозата- лимфом. Даже ми казаха да свиквам с тази мисъл. Много Ви моля, ако знаете повече за това заболяване и симптомите му, да ми пишете. Страшно съм притеснена и наистина не мога да повярвам, че ми се случва. Само на 34 години съм



Тема Re: Лимфомнови [re: Kaли]  
Авторблara (Нерегистриран)
Публикувано19.11.07 18:15



Спокойно Кали!!! Дори да е лимфом няма страшно! Лечим е на 100%. Приятелката ми е с такова заболяване и то излекувана преди доста години. Важно е да направиш пълното лечение - химио и лъчетерапия! А тя беше и по-млада от теб като се разболя... Направи каквото трябва и КЪСМЕТ!!!



Тема Re: Лимфомнови [re: Kaли]  
Авторevergrean (Нерегистриран)
Публикувано19.11.07 18:20



Не се тревожи излишно предварително, макар знам да -трудно е.Имай в предвид, че лимфомата-Хочкинс или неХочкинс форма се лекува много успешно в днешно време даже лесно се постига пълно излекуване т.е. тук в Канада я наричат curable cancer.Tова основно е рак на младите хора и се лекува с високо дозова химиотерапия, но съм чела, че първа ремисия до пълно излекуване се постига бързо.Тук в колежа за мед.сестри, където уча има един доктор по онкология, който се бъзика, че ако трябва да си избира вид рак от който да се разболее това трябвало да бъде-лимфома или squamosh sell carcinoma-последното е вид кожен рак-не меланома.Горе главата!Успех и пиши!





Тема Re: Лимфомнови [re: evergrean]  
АвторKaли (Нерегистриран)
Публикувано19.11.07 19:13



Благодаря Ви за мненията. Разбира се, безкрайно трудно ми е да се успокоя, защото всичко ми идва като гръм от ясно небе. Моя много близка почина от лимфом само за 6 месеца и просто не мога да не мисля за този ужасен изход. Надявам се да ми се размине, но вече втори лекар ме гледа доста страшно и ме предупреждава за тази възможност. Наистина толкова лесно ли се установява само от пипане на мястото?



Тема Re: Лимфомнови [re: Kaли]  
Авторevergrean (Нерегистриран)
Публикувано19.11.07 19:35



Кали, винаги ще има и и други болни, които умират бързо , но като общо това е високолечим рак и със сигурност ти ще си от излекуваните, ако изобщо е лимфома разбира се!Аз познавам един мъж, който умря от сепсис(отравяне на кръвта)след като нокътът на кракът му се беше забил в месото ,и то умря за 24часа, дай сега да треперим да не би това да стане и с нас!Схващаш мисълта ми, нали?А относно твойта ситуация единствено и само биопсия може 100% да каже лимфома ли е, какъв е видът и-Ходжкинс, Не ходжкинс...и така........изчакай биопсията и после ще му мислим!Аз например преди да ми излезе резултата от хистологията за да не седя и да си ръпам нервите от нерви , се разхождах-навсякъде по магазини, по улиците, по парковете, ходех на спорт , а вечер як denc в някоя дискотека или pub!Пробвай несвъртащата терапия помага!Успех и пиши!





Тема Re: Лимфомнови [re: evergrean]  
АвторKaли (Нерегистриран)
Публикувано20.11.07 11:06



Мерси, Evergreen. Даваш ми много кураж!!!!
Днес ми взеха биопсията и сега чакам резултати. Само не разбрах защо ме влачиха 2 дена по кабинети, за да ми пръснат някакво спрейче и да ми вземат биопсия от сливицата с щипка. Уж имах направление за хоспитализация 2 дена, даже сестрите ми написаха на документи, че са ме държали в болницата... Предния ден приемащата лекарка ми каза, че биопсията е вид операция, с упойка, с интубиране и т.н. Каза ми да се подготвям, да извикам мъжа си, за да слуша и да знае какво ни чака. Просто не мога да разбера системата. Да не говорим, че само от седенето в болничното отделение човек може да се поболее и без да има проблеми.



Тема Re: Лимфомнови [re: Kaли]  
Автор *jull** (())
Публикувано20.11.07 16:38



Дано не съм права, но това защо ми прилича на "усвояване на клинична пътечка"!...


Когато на моя съпруг се появи такава подутина на врата (до адамовата ябълка), направо му я отстраниха, също амбулаторно, а после й гледаха хистологията.





Тема Re: Лимфомнови [re: *jull**]  
АвторKaли (Нерегистриран)
Публикувано20.11.07 16:43



Струва ми се, че сте права. В момента обаче само се моля да не се потвърди прогнозата. Доста чета напоследък в интернет и форумите и за огромно мое съжаление не намирам друго обяснение на проблема си. А и лекарите вече доста ме подковаха...



Тема Re: Лимфомнови [re: Kaли]  
Автор *jull** (())
Публикувано20.11.07 17:00



Разбира се, че най-добре е да не се потвърдят опасенията, но не се връзвай на лекарите прекалено. Те с готови изследвания не винаги поставят правилни диагнози, а пък на "на око" изобщо не може да им се вярва! Вече са ми слагали диагноза по този начин и са ми изкарвали акъла, докато си чакам резултата, така че знам какво е. Опитай да си намериш някакво занимание, прави динамични неща (по възможност), за да трансформираш психическата енергия във физическа. Срещай се с хора, не си позволявай дълго да мислиш върху проблема. Използвай да почетеш тук за различни начини да засилиш имунитета си, за силата на подсъзнанието и положителната нагласа. Започни да правиш леки йога упражнения, техники за дишане, опити за медитиране, отиди на църква, помоли се за здравето си... Има толкова много неща, които можеш да направиш и които ще ти донесат повече увереност и равновесие.
Бъди смела и се опитвай да вдъхваш смелост на близките си - това също помага!
Тук можеш да питаш и да споделяш, а това е огромно предимство! Така че - кураж и вяра!





Тема Re: Лимфомнови [re: *jull**]  
АвторKaли (Нерегистриран)
Публикувано20.11.07 17:13



Благодаря ти Jull. Наистина се опитвам, но засега трудно се получава. Предполагам, че ми трябва малко време да се съвзема. Не всеки ден чува човек - май имаш рак... Взех си няколко дни болнични, за да не плача поне пред колегите, после малко работа и в понеделник ще бъде деня Х. Искрено се възхищавам на всички ви във форума за силата и вярата. Уча се да бъда като вас.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.