Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:19 26.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема рак на шийката на матката 2б стадийнови  
Автор una_esperanza (непознат )
Публикувано12.04.11 22:11



Преди 1 месец поставиха на майка ми диагноза рак на шийката на матката 2 б стадий, без разпространение в другите органи. Тъй като туморът е голям- 5 на 4 сантиметра- докторът не иска да оперира и я изпратиха на лъчетерапия във Враца. Минаха три процедури и апаратът се повреди, а на нея са й назначени 11. От утре ще продължат без прекъсване и пак ще й направят изследванияр за да разберат до каква степен се е повлиял тучорът от терапията. Искам да питам дали някой знае кой определя вида терапия, тъй като онкологът препоръча химио и лъчетерапия, а врачанските доктори, като й видяха изследванията, казаха че само 11 лъчетерапии ще са достатъчни за начало. Не знам дали да се радвам, или да се притеснявам. Освен това разбрах за хранителната добавка Сементо, консултирах се с личния лекар и той каза, че е много добра, но пък от друга страна разбрах, че някои лекари не я препоръчват по време на лъчетерапия! Не знам сега какво да правя- да я пие ли, или не? Ако някои има информация за други хранителни добавки или билки, моля дя препоръча! Четох още за бъзак- билка, която се приготвя със захар в буркани и се оставя да ферментира- казват, че смалява туморите! Ако някой може да сподели своя опит, ще съм много благодарна, защото ние още сме шокирани от навината и не знаем какво да правим, или какво ни очаква! Благодаря предварително!



Тема Re: рак на шийката на матката 2б стадийнови [re: una_esperanza]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано12.04.11 23:03



Здравей, при лъчетерапия лично аз препоръчвам Деодан, създаден точно за тази цел. Фирмата-производител има сайт в Интернет, може да го разгледаш и да го купиш направо от тях. Добре е да направиш и консултация с д-р Богданов, чиито телефони са дадени за връзка. Всички други добавки оставете за следващия етап. Наблегнете на естествените - пресните сокове (моркови, цвекло, ябълки)... Погледни в "Справочник"-а и "Алтеративи за лечение на рак" (теми на първата страница горе). Ще намериш много полезна информация. Има и тема за Рак на маточната шийка:

. Избери си някоя от подтемите там, за да пишеш в нея и да остава написаното в архив.
Много е важно на какъв апарат правите облъчването - надявам се да е нов и надежден.

УСПЕХ!

"Совите не са това, което са..."

Тема Re: рак на шийката на матката 2б стадийнови [re: *jull**]  
Автор megolina75 (мечтателка)
Публикувано13.04.11 00:43



Привет! Аз бях диагностицирана преди година с рак на шийката на матката и от опит мога да ти кажа, че повече от една ябълка на ден по време на лъчетерапия не се препоръчва. Облъчва се коремна област така че и салатите не се препоръчват. По отношение на бъзака съм чела прекрасни неща, но пък изследванията показват, че захарта предразполага раковите клетки към развитие, затова и ПЕТ скенер се прави с глюкоза като изотоп. Последните изследвания на Американския център за борба с рака сочат, че именно морковите имат пряка връзка с рака на шийката на матката, т.е. благоприятстват неговата превенция, подпомагат и при лекуването му. За да се абсобират по-добре бета-каротините, които са в морковите аз слагам няколко капки зехтин. Хубаво е майка ти да приема и антиоксиданти, които ще помогнат за измеждането на свободните радикали от организма. По отношение на лъчетерапията и химиотерапията... Зависи от това дали се предвижда операция след това или не. Ако не световната практика е за лъчетерапия с химиотерапия - Цисплатина. Каква схема вече е друг въпрос, има няколко варианта. Това, което съм чела като статистика е че вариантът веднъж седмично Цисплатина по време на лъчетерапия води до чудесни резултати. Но в такъв случай първите две седмици лъчетерапията трябва в деня на химиотерапията да бъде на 60 мин. , защото тогава Цисплатината засилва чувствителността. Ако мога да ти бъда полезна с нещо, питай! Успех на майка ти от сърце!



"Истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите..." Екзюпери


Тема Re: рак на шийката на матката 2б стадийнови [re: megolina75]  
Автор tia maria (новак)
Публикувано13.04.11 13:30



Здравей и от мен! Оперирана съм от РМШ и при карцином с големина 5/8 см. бях стадирана 1/ІІа . После го поправиха на 2/ ІІ а, но пак не ми се връзва ... Също без засегнати органи.
Би ли споделила нещо повече за вида на карцинома?
Успех на майчето!
Меги, ако имаш време ,метни някой линк към това ,което четеш. Предварително ти благодаря и ти желая щастлив изход от ситуацията.



Тема Re: рак на шийката на матката 2б стадийнови [re: tia maria]  
Автор megolina75 (мечтателка)
Публикувано13.04.11 14:29



Привет Tia Maria! Тази вечер ще пусна няколко линка към нещата, които чета. Те са предимно на английски, ако трябва превод няма проблем! Благодаря ти за хубавите пожелания и думи! Дай Боже всекиму!!! По принцип 2А е тогава, когато туморът расте навън, а не навътре, т.е. 2 е стадия, А е посоката. В твоя случай е растял по посока на влагалището, а при мен например по посока на корем. Много се радвам, че няма засегнато нищо друго! Това още веднъж показва, че статистиката не е най-вярното нещо. Обикновено в случай на втори стадий има ангажирани лимфни възли, които се намират непосредствено до шийката и поради тази причина не се водят за метастази! Важното е че в следващите лимфни възли няма нищо:) По принцип ракът на шийката на матката се разпространява първо в лимфните възли и после в органите. Ето и първият от линковете - световният доклад по отношение на различните видове рак, диети и какви са резултатите. За мен беше много интересно да прочета, че дори и закостенели онколози приемат, че храната е много важна по отношение на борбата с рака!



"Истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите..." Екзюпери


Тема Re: рак на шийката на матката 2б стадийнови [re: una_esperanza]  
Автор PRN ()
Публикувано13.04.11 14:35



Когато става дума да лечение целящо излекуване на рака, а не просто задържане на процеса стандартната лъчетерапия при карцином на маточната шийка е около 25 фракции лъчетерапия, съчетана с някаква форма на брахитерапия (лечение в източници на лъчетерапия в матката и влагалището). Това заедно с химиотерапия. Всичко останало са свободни съчинения и ескперименти със здравето на жената.

Съветите за сокове и пресни зеленчуци са съвсем НЕ на място - това е последното от което един таз на лъчетерапия се нуждае. Антиоксидантите са противопоказани при лъчетерапия.



Тема Re: рак на шийката на матката 2б стадийнови [re: PRN]  
Автор tia maria (новак)
Публикувано13.04.11 15:14



Като подкрепа, макар и индиректна на написаното от PRN, ще кажа ,че мен ме облъчваше приятелка и не отвори нито дума за някакви антиоксиданти, добавки итн. И изкарах лъчето, 25 броя, в щастливо неведение. Само един дерматит , но то не може без хич


Меги, мерси за линка! Ще ми го преведат домашните любимци



Тема Re: рак на шийката на матката 2б стадийнови [re: tia maria]  
Автор besraboten (новак)
Публикувано13.04.11 19:03



PRN не може да получава бележки. Няма и имейл .Как да го попитам това ?

Може ли, моля Ви , да ми обясните като на неспециалист. Антиоксиданти, дори и в естествен вид (салати) е трябвало да се ядат преди да се е "отключил" рака . По време на лъчетерапия това е противопоказно,защото антиоксидантите "обезсилват" лъчетерапията, която цели да убие раковите клетки, както (за съжаление) и здравите клетки на пътя на лъчите, но поради по-голямата доза, която получават раковите клетки и поради по-голямата им чувствителност към радияцията, както и поради по-малкият им брой, в сравнение със здравите клетки, се предполага, че тумора ще умре преди тялото. Прав ли съм ? Тоест лъчетерапията е също като антибиотик, който се дава на болен от бронхотна плевмония , и който убива и вредните бактерии от инфекцията, и полезните бактерии в храносмилателния трак. Така ли е ? Ако е така, абсолютно същото трябва да е и положението с химиотерапията, нали? Но сравнението с антибиотика, може би не е съвсем точно, защото при химиотерапията антиоксидантите атакуват вливаните лекарства като отрови и намаляват силата им. По същият начин антиоксидантите биха атакували и всъко друго вещество, което има канцерогенни свойства. Тоест химиотерапевтичните препарати, ако се вливат в малки количества, но продължително време на плъхове, ще предизвикат тумори . Но защото са в големи количества, те не стимулират рака , а го убиват , Прав ли съм ? Абсолютно същото би трябвало да е положението и с радияцията. При продължително облъчване с малки дози да предизвиква рак , а при големи дози да убива първо раковите клетки . Така ли е ? Благодаря Ви

El Chofer


Тема Re: рак на шийката на матката 2б стадийнови [re: PRN]  
АвторИнa (Нерегистриран)
Публикувано13.04.11 22:54



Уважаеми PRN, моля кажете:
След като соковете и зеленчуците са абсолютно противопоказни по време на лъчетерапия, с какво да се храним?!? За месата и животинските продукти също сме чували забрани... Дайте някакви препоръки! Моля! Или да караме на фотосинтеза.



Тема Re: рак на шийката на матката 2б стадийнови [re: Инa]  
Автор besraboten (новак)
Публикувано14.04.11 14:19



Инa , няма нужда от нерви.Аз си го представям така:от хронично обездвижване човек развива атеросклероза и получава инфаркт . Няма точно след инфаркта да почнеш да го юркаш да прави джогинг, нали? Обездвижваш го на 100% и веднага в шокова зала. Да е бягал преди инфаркта . И тук е така. Човек да е ял антиоксиданти преди да е започнала лъчетерапията и химиотерапията. Вече е късно, защото целта е раковите клетки да се "наблъскат" с колкото се може повече химически и радиационни отрови. Така и така раковите клетки ги обичат, нека, тогава да ядат, докато се "пръснат" . Това, разбира се не означава, че ако терапията е започнала, трябва да се тъпчеш по 5 пъти на ден до горе със свободни радикали . Просто яж по по-малко (така и така ще ти се драйфа от химиотерапията) и то яж "нормална" храна, тоест нездравословната храна, която си си яла преди да се "отключи" рака, но без крайности и в по-малки количества. А за най-сигурно питай PRN във въпроси към лекарите след няколко дена

El Chofer



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.