Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:09 28.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема добър онколог във в.търново!нови  
Автор vesi_na (непознат )
Публикувано05.04.11 18:37



може и да бъркам мястото, затова моля за извинение, но ако някой от клуба е от търново или се лекува там, моля препоръчайте ми някой добър лекар в онкологията, не хирург, а за понататъшно лечение, защото операцията вече е направена...
много благодаря на всички и успех!!!



Тема Re: добър онколог във в.търново!нови [re: vesi_na]  
Автор nepokorniqt (непознат )
Публикувано05.04.11 22:03



Здравейте,аз съм от В.Търново и близо две години си имам работа със лекуващите от онкодиспансера.Моята съпруга също беше оперирана във друг град и това ни изигра лоша шега.Във онкодиспансера никак не обичат пациентите които са се оперирали във друг град.Не мога да ти препоръчам никой,защото със почти всички сме си имали работа.Може би има хора които са доволни но аз не мога да кажа добри неща за лекуващите лекари.Ако отидеш и започнеш лечение при някой там си отваряйте очите на четири.Следете какво се нанася във епикризите и какво пише във онкологичното досие.Сега няма как да ти обясня какво имам в предвид.Ще дам само един пример.Във момента имам преписка във прокуратурата,жалба във Медицински одит,комисията по дискриминация и подготвям една до Здравната каса.Съпругата ми не беше лекувана добре.След като почина започнах да събирам медицинската документация.Натъкнах се на много неприятни неща и ми е много болно като си помисля как са ни правили на глупаци.Укриване на изследвания със отклонения.не изпълняване на препоръка на специалист,не нанасяне на изследвания със отклонения във епикризите и болничните картони и много други неща.Не ти препоръчвам лъчетерапия във В.Търново,защото апарата там е стар- от 1960год.Съпругата ми получи доста усложнения от него.
Имате ли някой лекар на предвид?
Пропуснах да кажа че по моите наблюдения водещата роля там е на хирурзите.Дори и да не ви оперират те са водещии във след оперативното лечение.
Просто бъдете внимателни и поставяйте всичко под съмнение,не се доверявайте на 100% на това което ви казват.
Това е моето мнение по въпроса,но не желая да го натрапвам.



Тема Re: добър онколог във в.търново!нови [re: nepokorniqt]  
Автор vesi_na (непознат )
Публикувано05.04.11 22:54



много благодаря за отговора, колкото и да не ме удовлетворява, все пак е нещо... нищо нямам предвид, операцията ни беше в софия, от там ми препоръчаха лекар, който е хирург в онкологията - маслянков се казва, но всъщност, лекуващ лекар му е някаква петрова (това се разбра, след като поисках да си вземе изследванията за да дойде в софия на контролни прегледи), до този момент, от 5.01. е опериран, нито се знае кой му е лекаря, нито нищо. баща ми каза - "всеки път е различен д-р, а вликите ги прави сестра", нито му дават съветиу нито нищо, само вливанията всеки месец, които също са изписани от софия, от онкологията.....това е, утре пътувам и отивам на война...



Тема Re: добър онколог във в.търново!нови [re: vesi_na]  
Автор mim.i ()
Публикувано06.04.11 09:03



Моето мнение също е да внимавате в Търново. Ние също пострадахме. Аз вървя по пътя на nepokorniq. Вливките наистина ги правят сестрите. Отиваш, лягаш си и ти вливат. Ох, страшно е като се връщам назад. Просто внимавайте!!!



Тема Re: добър онколог във в.търново!нови [re: mim.i]  
Автор nepokorniqt (новак)
Публикувано06.04.11 19:40



mim.i би ли споделила кой лекари бяха лекуващи при вас,както и от какво не си доволна?Какво си предприела до момента?
Преди седмица получих за втори път онкологичното досие на съпругата си и за пореден път не ми предоставиха изследванията на урината директно от лабораторията.Във шесте епикризи урината не е описана,във досието липсват бланките от лабораторията.Разполагам само със един лист за регистрация на параклинични изследвания на който забелязвам доста положителни проби от урината.Няколко показатела не са нанесени защото няма място.Днес два пъти бях при юрисконсулта на онкодиспансера като настоявах да получа изследванията които желая и имам право да получа по закон.Занесох във доказателство и медицинския стандарт за лабораторни дейности,за да види че съм във час на нещата,но и това не помогна.Упорито не желаят да ми ги предоставят,знаейки че нарушават закона.Там нещата стават винаги по трудния начин.Но това лошо отношение ме амбицира още повече за борба със този тип хора.
Трябва да се обединим за да си търсим правата.
Обмислям какво мероприятие да организирам.



Тема Re: добър онколог във в.търново!нови [re: nepokorniqt]  
Автор mim.i ()
Публикувано06.04.11 20:15



Не съм доволна от лъчетерапията на мама. Не съм доволна - незнам дали е правилно. Лъчетерапията погуби мама. Не бяха и направени необходимите изследвания преди да я облъчат, в резултат на което тя почина. Аз изисках досието й. Доста ме мотаха , докато ми го дадат, но в крайна сметка го дадоха. Не съм го преглеждала обстойно, защото заедно с всички документи от други болници го изпратих в ЦЗПЗ. Вече 6 месеца чакам отговор от тях. Аз също като теб съм наясно с много неща . Просто в момента не мога да цитирам документи. Възнамерявам да си изскам от този център да ми върнат документите и да се оправям сама от тук натаък. Закона е на твоя страна, няма как да ти откажат да ти дадат документи. Аз пазя цялата кореспонденция с Онкологията. То не бяха писма и чудо, удостоверение за наследници, декларации за интереси и други въртели. Лошото е, че от няколко години не живея в Търново и сме далече, иначе бих гласувала с двете ръце за всичко, което би ги наказало!



Тема Re: добър онколог във в.търново!нови [re: mim.i]  
Автор nepokorniqt (новак)
Публикувано06.04.11 21:41



Съпругата ми също се влоши няколко месеца след лъчетерапията.Единия лекар казваше че има запушване на стомаха за което нямаше данни а началника на отбелението каза че червата са и нагоряли от лъчетерапията.НИкой не си направи труд да изясни ситуацията.Във същото това време тя е имала урологична инфекция за която те са скрили изследванията.За тези изследвания научих след като почина.

Подал съм жалба във комисията по дискриминация по повод на старият апарат със който беше облъчвана съпругата ми.Образувана е преписка и очаквам дата на заседанието.

Не се надявай да ти свършат работа тези организации за защита на пациентите.
И аз съм подал жалби и във двете пациентски организации,но не се надявам на помощ от тях.По два пъти съм ходил и във двата офиса да нося документи и да разговаряме и ги познавам лично.Разбрах че помощ от тях няма да получа и за това сам разследвам и действам до колкото мога.
Не искам да те отчайвам,но така преценявам обстановката.



Тема Re: добър онколог във в.търново!нови [re: nepokorniqt]  
Автор vesi_na (непознат )
Публикувано06.04.11 22:58



благодаря и на двама ви че се включихте в темата с толкова полезна информация, искрено ви съчувствам за претърпяната загуба, знам как се чувствате, повярвайте ми... днес си дойдох в търново за ад видя накъде да поемем, баща ми е отслабнал още повеще, вече тежи около 40 кг. и каза че повече няма да стъпи в болницата за химиотерапия, каза че усеща че го убиват там и че всеки път се чувства още по-зле...утре отивам на среща в онологията с лекуващата му лекарка... и май съм склонна да го подкрепя да се откаже и да търсим начини за алтернативно лечение, той просто се топи [





Тема Re: добър онколог във в.търново!нови [re: vesi_na]  
Автор vesi_na (непознат )
Публикувано06.04.11 23:00



макар че при него е химиотерапия, а не лъче, доколкото поразучих и събрах информация, мисля че химиотерапията не помага при рак на стомаха, защо тогава да го мъча още повече, или поне всички лекари ми казаха, че ефекта е по-скоро неясен и минимален.... тогава може би е по-добре да спра този ад и да търся начин поне да го храня по-сабилно за да се подсили
какво мислите по въпроса, имам нужда да чуя мнения моля ви...



Тема Re: добър онколог във в.търново!нови [re: vesi_na]  
Автор nepokorniqt (новак)
Публикувано06.04.11 23:21



Не зная какво да те посъветвам,просто не зная.Според мене ако е много изтощен една химиотерапия няма да му се отрази добре.
Аз се възмущавам от факта че правят вливанията след което не ти обясняват нищо.Имам в предвид че организма се затлачва със токсини от разпада на тумора,но за съжаление малцина знаят какво да направят след преключването на химиотерапия или лъчетерапия.По този въпрос нищо не се казва и обяснява на хората,защото е по удобно да се премъли.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.