Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:25 18.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема информирано съгласие- реалност или формалностнови  
Автор nepokorniqt (новак)
Публикувано06.04.11 23:06



Моля който има желание да сподели преди химиотерапия,лъчетерапия и операции някой обяснявал ли ви е нещо или чисто и просто сте подписвали декларациите.
Съпругата ми премина през три операций,лъче и химиотерапия и никой не ни е разяснявал нищо.Във момента на едно от изброените места ми казват има подписано информирано съгласие,което означава че всичко сме ви разяснили и обяснили.Потресен съм от подобно отношение.
Решил съм да застана във центъра на града и да събирам подписка на хората които формално са подписали информираното съгласие и нищо не им е обяснено за това какво точно ще се прави,както и за последиците от това което ще се прави.

Предполагам много хора ще се изсмеят и няма да одобрят това което написах по горе и няма да се включат и да изкажат своята позиция по въпроса.На мене лично ми дойде до гуша да гледам как се гаврят със болните хора.

Може и да не ми повярвате но на съпругата ни във една Софийска болница и направиха операция без да е подписвала информирано съгласие.Това тепърва ще се изяснява от прокуратурата и предполагам ще се чуе и по медиите.Отварям тази тема защото много ме вълнува този въпрос.
Надявам се че няма да останете пасивни и ще споделите.



Тема Re: информирано съгласие- реалност или формалностнови [re: nepokorniqt]  
Автор mim.i ()
Публикувано07.04.11 09:07



Реалност - това е нехайството, небрежността, незаинтересоваността в болниците ни. Формалност са документите, които подписваме. Когато си в застрашаващо живота положение, подписваш всичко. Страха е силен и си в ръцете на тези хора. Доверяваш се и дори не знаеш къде отиваш. В повечето случаи ти казват - ами като отворим ще видим. После гониш лекарите по коридорите и молиш да ти кажат как е пациента. nepokorniqt, силно ти се възхищавам и подкрепям. Сега, като знам че има такива хора и аз силно се мотивирам. Благодаря ти!



Тема Re: информирано съгласие- реалност или формалностнови [re: mim.i]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано07.04.11 10:01



Информираното съгласие си е чиста формалност.
Въобще "безплатната" ни здравна система е сбъркана изначало.
Няма ясно формулиран път на пациента, който да се следва и в който някой да те насочва. Всеки си гледа своята част /специалност/ и не му пука какво става в целия организъм. Не може химиотерапевта да вижда, че си издут от асцит, да го пише в изследването и да ти каже, че химията не действа и я спира. И не казва 'иди на гастроентеролог', а довиждане. Това е пресен случай от вчера....
Не може хирурга, отстранил тумора, да те прати вкъщи с думите, гледай си живота и да не каже, че трябва да се диспансеризираш и следиш...
Не веднъж съм казвала, че до кабинета на онколога трябва да има психолог, имунолог и диетолог. До регистратурата, трябва да има информационен център, в който да помогнат с болничните, ТЕЛКа, протезирането.
Мога да пиша много, но ще спра. Плащах във всяка болница /дори на санитарите/ и на края пак се оказах отворена и затворена...
Връзката лекар- пациент я няма /освен в случаите, когато си платиш в частния кабинет/.
Та си мисля пак за пътя на пациента, трябва да е регламентиран със наредба или закон и да е ясно всеки специалист от веригата какво е длъжен да направи. Когато е ясно какво е трябвало да направи, а не го е направил вече ще можем да търсим отговорност.
Сега дори отговорността за оцеляването ни си е наша...

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: информирано съгласие- реалност или формалностнови [re: Buba67]  
Автор nepokorniqt (новак)
Публикувано07.04.11 18:49



Напълно си права,това което пишеш е самата истина.Погледни какво става във онкологията във В.Търново.Аз отдавна пиха за техните издънки.Хората започват да не си мълчът,защото подобни безобразия не могат да се подминат.

Някой гледал ли е това предаване

Открито с Валя Ахчиева - 5 април 2011. Лекарска небрежност или бездушие?



Как би коментирала видяното във това предаване.

Редактирано от Buba67 на 07.04.11 18:55.



Тема Re: информирано съгласие- реалност или формалност [re: nepokorniqt]  
Автор Kaлoянa_ (пристрастен)
Публикувано07.04.11 20:02



Изгледах предаването и съм потресена, разболях се от това което видях - жестокост, наглост, бездушие, лошотия, злоба, държание като на гестапо от страна на лекари, студ, мазета, тоалетни, отношението е като към животни (не, към животните е по добро) и това от човек към човек, да не говорим от лекар към пациент Това не може да се нарече медицина и човешко отношение, лекарско отношение, грижовност, срамна работа, с такава медицина по добре без нея, според мен да се закрият всички болници, те убиват болните и техните близки Незнам как ще изгради съвременна, европейска здравна система, със благородно отношение към болните, но това което в момента действа по добре да се затвори, като концлагер е, и лекарите са много лоши, много, те нямат грам човешко отношение, в основата на цялата разруха са те, нищо не ги интерисува, и вечно пациента и близките са виновни, Моля ви хора, напраете всичко възможно подобни места които се наричат болници да ги затворят (тези землянки, тези мазета - това неможе да е място за лъчетерапия) Колкото и да пишете, колкото и да казвате, колкото и да показвате, всичко зависи от лекарите - а те са забравили за какво са там, приемат се за богоизбрани и ненаказуеми, те не работят за болните, а за себе си, с манталитет и разбирания от преди 30-40 години, ужасно изостанали във всякакво отношение Гледам и се чудя какъв европейски съюз, каква Европа, какъв свят изобщо, има толкова материал за чуждите разследващи журналисти - да дойдат и да снимат, да показват, да се чуди човек това държава в Европа ли е или някъде из ,,,, На болния и малко шанс за оцеляване да има му го взимат, те с държанието си показват кой ще живее и кой не, те се превъплащават във Бог, срашна работа, думи нямам, думичкиииииииии Борете се, нищо не им спестявайте, казвайте си всичко, по добре лекари от вън да си внесете и мед сестри - те поне се стараят и имат съвременни познания, при всички положения ще бъдат по добри от тези които има сега



Тема Re: информирано съгласие- реалност или формалностнови [re: Kaлoянa_]  
Автор nepokorniqt (новак)
Публикувано07.04.11 20:23



Аз водя борба срещу тези землянки както се изразяваш ти.Каквито са им помещенията такава е и апаратурата за лъчетерапия от 1960г.

Експерти от национално ниво казват че апарата нанася увреждания.
Заведох жалба във комисията по дискриминация защото е нечовешко използването на подобни помещения и апарати.



Тема Re: информирано съгласие- реалност или формалностнови [re: nepokorniqt]  
Автор Kaлoянa_ (пристрастен)
Публикувано07.04.11 21:13



Ами борете се за затваряне на такива болници, те не помагат в същност, те убиват болните Немога да разбера защо хората не искат да се затворят болниците, гледах разни протести преди време по ТВ, но това го правят лекарите, за да не останат без работа и помощния персонал - по същите причини, те набиват разни тъпотии в главите на хорицата дето си нямат грам представа за какво става въпрос Плашат ги, че и това което е сега колкото и да е зле, ще се затвори и няма да има нищо Ами по добре нищо, отколкото остаряла апаратура и бункери в които да се измъчват болните, това не е лечение, сами разбирате, че това е убиване по медицински Затваряне - значи създаване на ново, съвременно и модерно медицинско обслужване, но ще ви трябват и съвременни лекари със модерно образование и човешко отношение За това писах - по добре да дойдат от чужбина лекари, мед сестри които да спазват законите и да лекуват по най новите технологии, да имат уважението на болните, а не да робуват на стари изскривени разбирания - моята болница е моята крепост, разбийте тези стари нагли съсловия в името на близките си Всяка държава е минала през такъв период и сега е момента в който европейския съюз иска да ви помогне с разни програми в това число и нова апаратура, ами възползвайте се Обаче разберете - със това съсловие на лекари и медицински персонал - нова чанта със стари дръжки не става - всичко трябва да се подмени Може и да има тук таме някой свястен лекар - ако съумее и да се образова с изискванията на 21 век, ако има уважението и на съгражданите си, нека да работи, но да се промени начина на назначаване, на договаряне със болниците, да има закони, пак казвам, закони по които да се работи и да се спазват Цял свят приема и подменя лекарите и персонала си, избира и се модернизира, няма страшно, това е съвременния начин на живот и работа, стига да отговаря на изискванията на държавата в която иска да работи Някъде се признават дипломите, някъде се приравняват, а някъде се учи всичко от начало Какво да ви напиша - в много отношения в България има изоставане в мисленето, в законите, в работата и сега се получава като пропаст от между напредналите и съвременни държави и тези които останаха в развитието си от преди 20 години Всеки който има рамене на главата си може да разбере, че това пропадане в медицината е плод на 20 годишно безхаберие на управниците и сега дойде момента в който или или, взимайте се в ръце всички и променете нещата, иначе така ще си пишем по форумите, ще се създават още неправителствени организации които ще се опитват да помогнат, сдружения и комитети, общности, фейсбуковци, но само на приказки



Тема Re: информирано съгласие- реалност или формалностнови [re: Kaлoянa_]  
Автор nepokorniqt (новак)
Публикувано07.04.11 22:36



Линковете които ми изпрати съдържат много интересна информация.
Благодаря ти много.



Тема Re: информирано съгласие- реалност или формалностнови [re: Kaлoянa_]  
Автор vesi_na (непознат )
Публикувано07.04.11 23:46



по повод борбата за затваряне на болниците - онкологията в търново е в старата болница, на един баир, на който не можеш да се качиш, трудно е дже с кора. днес бях там мястото е ужасно и подтискащо, баща ми каза, че самата мисъл да го заведа там го кара да полудее, представете си за какво говоря, баща ми е видял какво ли не... но да я затворят - силно се съмнявам... обясниха ми днес че няма никъде наоколо в малките градове онкология, идват от много места за химио и лчетерапия, а лекарите ходят в г.оряховица, севлиево и т.н.
ужасно е...



Тема Re: информирано съгласие- реалност или формалностнови [re: Kaлoянa_]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано08.04.11 00:11



Има 500 лекари напуснали България миналата година. А ти пишеш да дойдат. Как да дойдат? Защо да идват? Мислиш ли че има начин например PRN да бъде върнат в България?
Мислиш ли, че на лекарите им е приятно да работят в бункери и землянки с допотопна апаратура, която вероятно уврежда и лекарите?
В същност - що за лекар би се навил да работи в бункер с допотопна апаратура?

те убиват болните
Мислиш ли че има дори един лекар, който наистина да желае смъртта на пациента си? Е може да има - психопати има на всякъде. Ама като напишеш:
те убиват болните
Дали с такова отношение ще привлечеш читав лекар? Хайде - аз не съм полезен, майната ми - ама дали лекарите, които макар и рядко влизат тук, ще са поощрени да продължат да влизат?

Bеer? Mоre?





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.