Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:54 19.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: информирано съгласие- реалност или формалностнови [re: anaтuчeн]  
Автор nepokorniqt (новак)
Публикувано09.04.11 21:02



Не мога да се примиря със това което се случва от доста време на хората със онкологични заболявания.За две години обиколки по болниците видях много неща,от които ми е мъчно и във същото време съм много ядосан.
Обикновенно аз само критикувам лекарите и все не съм доволен(отстрани така изглежда)Но ако повече болни и техните близки преодолеят страха и започнат да си търсят правата и да се противопоставят на лошите практики и отношение,нещата ще започнат да се променят макар и бавно.Използва се страхът на хората и това не е никак добре.
Много приятели ме питат от къде намирам сили да се боря и да се занимавам със събиране на доказателства около доказването на допуснати грешки и укрити изследвания.

Не зная но поставя ли си цел съм много упорит и вярвам във успеха,особенно когато към един от най близките ми хора е постъпено по много долен и некоректен начин.Много обичах съпругата си и ако е нужно със години ще се боря да покажа истинското лице на някой от лекуващите лекари във онкодиспансера,както и да ги разоблича.

Вие които четете във момента написаното,какбихте постъпили,ако укрият изследвания и не лекуват ваш близък,как бихте постъпили ако във продължение на месеци има симптоми(три-четири на брой)за дадено заболяване и не се предприеме нищо и във следствиена това настъпят неубратими увреждания?????

Подобни неща не може да се простят и забравят,защото един лекар позволи ли си веднъж да прави нарушения,му става навик и практика.

За съжаление това което прави не остава скрито от колегите и персонала,но всички си мълчът.Играе се отборно и всеки пази гърба на другия.

Погледнете какво става във действителност-лекари,сестри и обслужващ персонал са единни и във един отбор.
А я ни вижте нас пациентите и техните близки-кой е тръгнал да защити и подкрепи другият /отговора го знаете /никой.
Няма единство и солидарност помежду ни,не се подкрепяме.
По единично поставени проблемите се умаловажават и потулват.



Тема За случая с Борянанови [re: nepokorniqt]  
Автор tajno_cvetence (силна)
Публикувано10.04.11 15:56



Гледах част от предаването но Валя Ахчиева. Още тогава ми се стори, че нещо остава в сянка. Споменато беше, че Боряна е лежала 7 дни в Токуда и 7 дни в Търновската болница. Ако правилно съм разбрала, 14 дни преди смъртта си тя е била оперирана. Нямам медицинско образование, но при диагноза рак на бял дроб и множество далечни метастази, за каква операция на гръбнак говорим. Всеки, който е минал по този път е наясно, че на този етап от болестта за операция вече е много късно. Дали тази операция не е ускорила фаталния изход и защо е било нужно да се прави? Обикновено близките настояват в такива случаи за операция, но какъв е този лекар, който се съгласява да я извърши, като знае, че само ще усложни състоянието на болния, че е късно за всичко...

На мой колега, преди пет години след като всички лекари отказват да направят операцията, за която съпругата му настоява, се намира "добър" лекар, който му вдъхва надежда и срещу не много скромна сума обещава веднага да я извърши.

Съпругата му е била оперирана преди време от рак на гърдата, която е отстранена частично. Появяват се метастази в черния дроб, след това в мозъка... Жената вече е била в много тежко състояние, не винаги е разпознавала близките си, но настоявала сама, да отстранят цялата гърда, като се надявала че след това ще се възстанови. Няма да цитирам имена, но този лекар, който дори не е прегледал пациентката /за посещението в дома и е взел 100 лв, като са го взели от болницата и после върнали обратно/ е обещал на обърканите близки, че ще оперира жената. А тази жена не е дочакала операцията починала е ......на следващия ден след визитата му. Нима той не е разбрал, че вече е късно за всичко?

Искам да подчертая, че хора, които за първи път се сблъскват с рака обикновено се предоверяват на лекарите, молят за операция, дори тогава, когато вече е късно /това те не го знаят и не искат да го повярват/. И се намират лекари, които се възползват от ситуацията. Мога да дам още примери, за ненужно направени операции на хора около мен, които дни или най-много месец след това са си отишли от този свят. Винаги ще съм благодарта на д-р Цонев, от ГО на Пета градска болница, който беше максимално откровен с мен. Тогава разбира се не повярвах, че изход няма, но поне спестих на съпруга си следоперативното възстановяване.

Та въпросите, които не спирам да си задавам за случая с Боряна е дали се търси вина на правилното място. Дали не трябва да се търси вината другаде......



Тема Re: информирано съгласие- реалност или формалностнови [re: anaтuчeн]  
Автор nepokorniqt (новак)
Публикувано11.04.11 20:15



Не зная кое е правилно вече.И аз започвам на моменти да се обърквам,кое е правилно и кое не /да се бориш със неуредиците и потъпкването на правата си или да си стоиш апатично и да чакаш.
Нещата са много сложни и зависят от много фактори.
Всеки сам преценява как да подходи,така че ми е трудно да давам съвети.
Но едно зная със сигурност че човек не трябва да се отчайва и предава.



Тема Re: информирано съгласие- реалност или формалностнови [re: nepokorniqt]  
Автор Tia maria (член)
Публикувано11.10.11 14:40



Непокорният отдавна не е влизал, но нищо, може да е полезно на други.
Подписваме , да. За да не разгневим боговете на химио и лъче- терапията. Сега чета какво съм подписала. Просто ,,операция". На киста ,на карцином , на вежда , на мигла ? Не става ясно...
Голям глупак съм.
И ,ако нещо може да ви успокои-у дома са живели патоанатоми ,на квартира. От тях знам, че при особени случаи , при скандал, при зачестили смъртни случаи в отделението се прави доклад , този път с истинските причини, за шефовете. Но , не знам доколко е успокояващо... Щото почва да действа принципа,,Прикрих ти задника ,когато се издъни с пациента Х ,айде сега ти моя , че се олях с У ...
А шефовете трябва да поискат доклада ,иначе що да се проявява самоинициатива?

Непокорният, ако четеш, обади се , за да сме спокойни.

Редактирано от Tia maria на 11.10.11 15:35.



Тема Re: информирано съгласие- реалност или формалностнови [re: nepokorniqt]  
Автор Вяра Желязкова (непознат)
Публикувано12.10.11 19:54



От всички болници през които минахме с баща ми единственно във ВМА му подготвиха документите и ни оставиха на спокойстве да прочетем всичко, което трябваше да се подпише (влизаше за неврологична операция). Като за всеки документ имаше и обяснение. Иначе си на конвейра.. няма време, бързо.. подпиши тук, подпиши там.. а какво е - няма значение, пък и ти си на зор.. Мълчиш, раздаваш автографи и се молиш да ти обърнат внимание после.. евентуално.
Верно ви казвам, никога повече няма да разказвам вицове за военни.. Господ здраве да им дава на невролозите, които се грижиха за баща ми.. Единствено там видях човечност.



Тема Re: информирано съгласие- реалност или формалностнови [re: Tia maria]  
Автор nepokorniqt (новак)
Публикувано14.10.11 22:49



Здравей,Tia maria.

Ето аз съм на линия.Това че не съм писал много отдавна не значи че не преглеждам темите във клуба.

По принцип аз съм без работа,но на практика имам много работа.
Работата ми се изразява във това да пиша жалби и събирам информация около проведеното лечение на съпругата ми.
Повече от една година провеждам собственно разследване.
Вече не си спомням колко жалби съм изпратил и до колко институции съм писал.Опитвам се да докажа от какво почина съпругата ми и кои лекари са отговорни да се стигне до фаталният край.
Упоритостта ми даде резултати.
Прокуратурата образува до съдебно производство срещу неизвестен извършител за причиняване на смърта на съпругата ми.
Две седмици по късно от комисията по дискриминация ме извикаха на заседание от пет членен състав по повод на двете мои жалби във комисията по дискриминация.
1.Първата жалба е за това че съпругата ми и всички пациенти от Велико Търново се облъчват със апарат за лъчетерапия,който е стар и по думите на специалисти е опасен за хората.
Съпругата ми тогава подписа информирано съгласие ни никой не ни предупреди че апарата е стар и опасен.
Апарата за лъчетерапия във Велико Търново е от 1960г.
2.втората жалба е за неравно третиране при определяне на финансирането при постъпване за лечение.
Някой биха се чудили какви ги пиша но съпругата ми се сблъска със този проблем.

Задавам един въпрос към всички от клуба.Който желае може да се включи и да изрази своето мнение и предположение.

Става въпрос за следното;
Лечебното заведение където съпругата ми е приета и лекувана за чревна непроходимост,има сключен договор със НЗОК за клинична пътека за лечение на чревна непроходимост.
След направената от мене справка във НЗОК разбрах че лечебното заведение
не е използвало Клиничната пътека въпреки че има право на това,защото отговаря на всички изисквания на НЗОК и както казах има сключен договор със НЗОК.

Как мислите,защо,каква е причината въпросното лечебно заведение да не използва клиничната пътека и да усвои парите които НЗОК предлага при лечение на пациент по нея.

Нормално ли е лечебно заведение да се откаже да усвои пари във днешно време,при положение че отговаря на изискванията на НЗОК и е на лице пациент със заболяване,което е включено във въпросната клинична пътека.

Моля за Вашите предположения.

По късно ще разкажа на какво се натъкнах и каква е според мене причината,естественно на базата на наличните изследвания а не на свободно съчинение.

Изпращам Ви интервюто дадено от мене за TV7 и един линк,които може да отворите.


Пациент се жалва от стара апаратура

13.10.2011



Редактирано от *jull** на 15.10.11 15:27.



Тема Re: информирано съгласие- реалност или формалностнови [re: nepokorniqt]  
Автор Вяра Желязкова (непознат)
Публикувано15.10.11 00:05



Не раздавали души на болните.. били ги лекували... Гледах това интервю преди месеци.. Нямам думи просто .. Повечето бели престилки са им оперирали душата май.. И мен едно "светило" на гръдната хирургия ми обясни как не решвал лични проблеми


Къде остана Хипократовата клетва..
Не искам да говоря.. не искам.. много ще е нецензурно.. Но се възхищавам на хора като теб! Не се отказвай!



Тема Re: информирано съгласие- реалност или формалностнови [re: bira_more]  
АвторMD (Нерегистриран)
Публикувано15.10.11 00:57



Темата е перфектна. Просто за протокола да отбележа, че имаме точно такива правителство, политици, учители, лекари и т.н. каквито заслужаваме като граждани на демократична страна. Интересни и нереалистични са очакванията за здравеопазването като оазис от нормалност в посттоталитарна държава без гражданско общество. Реалностите са различни от очакванията. Промяната е във вашите ръце.



Тема Re: информирано съгласие- реалност или формалностнови [re: MD]  
Автор Tia maria (член)
Публикувано17.10.11 13:50



Непокорният,радвам се , че борбата ти продължава и се моля да успееш да съхраниш този изключителен ,волеви човек в себе си. Това със стария апарат е много сериозно ,подписка във фейсбук, някаква идея имам, различна от обикновените подписки ,ще го обмисля и тогава ще пиша.
По вторият ти въпрос нямам идея , но ти питай и в ,,Медицина " и в други здравни форуми все пак нашият е профилиран -няма емотикон за крива усмивка.
От все сърце ти желая успех!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.