Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:08 25.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема ЛЪЧЕТЕРАПИЯ, ТЕХНИКА ЗА ОБЛЪЧВАНЕ,ЛИНЕЕН УСКОРИТЕЛнови  
АвторSUNKA75 (Нерегистриран)
Публикувано29.07.09 23:58



Момичета, много търсих да прочета нещо по - подробно за машините, с които се извършва облъчването при лъчетерапия, но успях да намеря и реших да ви попитам в тази тема.
До колкото разбрах най-новите машини за облъчване са линейните ускорители, но ги има само в София и Пловдив. Някой знае ли каква е разликата между линейните ускорители и по-старите машини и действително ли са по-добри линейните ускорители. Верно ли е , че в София се чака по два три месеца за лъчетерапия. Някой знае ли по колко се чака в Пловдив?
Мама като е оперирана в Бургас и проведе химиотерапията в Бургас какво ме съветвате за лъчелечението! Помагайте! То на тия доктори трябва с ченгел да им вадиш думите...........





Тема Re: ЛЪЧЕТЕРАПИЯ, ТЕХНИКА ЗА ОБЛЪЧВАНЕ,ЛИНЕЕН УСКОРИТЕЛнови [re: SUNKA75]  
Автор mim.i ()
Публикувано30.07.09 08:46



Аз също знам, че линейният ускорител е по- добър. Мисля ми казаха, че облъчва по- малко здравата тъкан и има по- малко странични ефекти. Но така или иначе майка се опита да се лъчи в София и 2 пъти я връщаха и най- накрая си направи терапията във Велико Търново на стария апарат. Имаше малко тревоги като разстройство и гадене, но мина 25 нагревки и сега си работи. Надявам се да се оправи вече и да не се налага повече терапии и желая това и на вас.



Тема Re: ЛЪЧЕТЕРАПИЯ, ТЕХНИКА ЗА ОБЛЪЧВАНЕ,ЛИНЕЕН УСКОРИТЕЛнови [re: SUNKA75]  
Автор adiortoti (оптимист)
Публикувано05.08.09 20:02



аз съм пловдивчанка и ходя в момента на лъче така че ти давам информация първа ръка:)в момента в Пловдив линеиния ускорител работи работи и другия апарат които всъщност хич не е за пренебрегване казват че на линеиния ускорител за по- малко процедури получаваш необходимата доза облъчване но пък на всяка процедура получаваш по - голяма доза на веднъж отколкото на другия апарат което не знам дали е удачно при всички положения лекарите тук са чудесни и ше ти обяснят всичко не се чака в Пловдив нито за ускорителя нито за другия идваш на единия ден чертаят те приемат те или се уговаряш в колко часа да идваш и на другия ден започваш на стария апарат се събират по 20 тина души а за ускорителя доколкото виждам всяка сутрин чакат не повече от десетина човека ....................успех:)

слава Богу че имам приятели и даи Боже да са ми живи


Тема Re: ЛЪЧЕТЕРАПИЯ, ТЕХНИКА ЗА ОБЛЪЧВАНЕ,ЛИНЕЕН УСКОРИТЕЛнови [re: SUNKA75]  
Автор softy ()
Публикувано06.08.09 10:45



Знае ли някой работи ли новият апарат, описан по-долу и кой преценява, че си за него, а и как може човек да се запише за лечение с него....

"По-щадящ за пациентите апарат за лъчелечение с кобалт заработи в специализираната болница по онкология. Струващата 600 хил. евро машина ще наследи антика, останала от 1960 г.
Новият апарат е произведен в Чехия и е последно поколение. Той е първият по рода си у нас.
Облъчването се определя от специален компютър, като се прави индивидуално за всеки пациент, обясни доц. Веселина Първанова, шеф на Клиниката по лъчелечение.
Лъчът се насочва прецизно с триизмерни координати. Така не се засягат здравите тъкани, а само туморните образувания.
Човешката намеса е сведена до минимум, което намалявало и риска от грешки.
Терапията може да се прилага при рак на гърдата, тумори по главата и шията и други. На ден ще се правят по 65-70 процедури, а годишно ще минават по около 900 пациенти, каза шефката на болницата "

Редактирано от softy на 06.08.09 10:46.



Тема Re: ЛЪЧЕТЕРАПИЯ, ТЕХНИКА ЗА ОБЛЪЧВАНЕ,ЛИНЕЕН УСКОРИТЕЛнови [re: SUNKA75]  
Автор nedyalko71 (непознат )
Публикувано06.08.09 11:38



има ли във Варна апрат за Сцинтиграфия?



Тема Re: ЛЪЧЕТЕРАПИЯ, ТЕХНИКА ЗА ОБЛЪЧВАНЕ,ЛИНЕЕН УСКОРИТЕЛнови [re: nedyalko71]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано06.08.09 11:57



Разбира се, в УМБАЛ "Св. Марина" -


виж Диагностична дейност (по-долу на страницата)



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: ЛЪЧЕТЕРАПИЯ, ТЕХНИКА ЗА ОБЛЪЧВАНЕ,ЛИНЕЕН УСКОРИТЕЛнови [re: *jull**]  
Автор sunka75 (дъщеря)
Публикувано06.08.09 14:00



Момичета, благодаря ви за информацията! След като се консултирахме с лекуващите лекари на мама решихме все пак да останем в Бургас - нали знаете, удома и стените помагат. Днес започнахме лъчетерапията и дано господ е с нас и помогне на всички! Мама е много притеснителен човек и стреса от пребиваването на чуждо място,без близките и познатите няма да и е от полза, а тя в момента трябва да се храни пълноценно, за да бъдат сведени до минимум нагативните ефекти от терапията, което не мисля че ще е възможно другаде освен удома.
Това е ! Желая късмет на всички!



Тема Re: ЛЪЧЕТЕРАПИЯ, ТЕХНИКА ЗА ОБЛЪЧВАНЕ,ЛИНЕЕН УСКОРИТЕЛнови [re: sunka75]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано06.08.09 16:12



Като се има предвид, че най-добре познаваш майка си, мисля, че решението е правилно!
Психологическият комфорт е огромна и изключително важна част от лечението.
Желая ви успех!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: ЛЪЧЕТЕРАПИЯ, ТЕХНИКА ЗА ОБЛЪЧВАНЕ,ЛИНЕЕН УСКОРИТЕЛнови [re: *jull**]  
Автор sunka75 (дъщеря)
Публикувано06.08.09 17:32



Jull, благодаря ти за подкрепата! Защо няма повече хора като теб и момичетата от форума! То какво му трябва на човек, една добра дума, а значи толкова много!
От сърце желая много здраве и късмет на всички, щом сме заедно ще успеем!



Тема Re: ЛЪЧЕТЕРАПИЯ, ТЕХНИКА ЗА ОБЛЪЧВАНЕ,ЛИНЕЕН УСКОРИТЕЛ [re: SUNKA75]  
Авторивaн (Нерегистриран)
Публикувано29.10.09 12:54



в момента пловдивския ускорител е развален и не се знае кога ще заработи.трябва от сименс да го оправят но нямало пари.и сега ще ни прехвърлят на стария рокус-м но и той се развали.май ще се мре в тази тъпа държава.след като и бюджета за здравеопазване е орязан за 2010.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.