Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:40 20.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Отпускане на лекарства от 01.03.2011г.нови  
Автор LlLl63 (???)
Публикувано19.01.11 19:55



Моля, някой ако знае как онкоболните ще си получават лекарствата от 01.03. то нека да сподели.

Редактирано от Buba67 на 09.02.11 13:29.



Тема Re: лекарстванови [re: LlLl63]  
Авторbroshura (Нерегистриран)
Публикувано20.01.11 08:55













<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Buba67 на 20.01.11 08:56.</EM></FONT></P>

Редактирано от Buba67 на 20.01.11 09:15.



Тема Re: лекарстванови [re: broshura]  
Авторloni24 (Нерегистриран)
Публикувано20.01.11 10:55



В онкодиспансера нямат всеоще инскрукции как да работят.
Бях там на18.01



Тема Re: лекарстванови [re: loni24]  
Автор ket1234 (много добър чов)
Публикувано20.01.11 23:09



Само мога да кажа - дупе да ни е яко!
Съжалявам за грубите думи! Но това е поредното безумие, кието се прилага преди да е отработен пътя.



Тема брошурата!нови [re: broshura]  
Автор Eмитo (някаква такава)
Публикувано27.01.11 14:04



Много добре са написали брошура ФБПФ, но /честно казано/ е написана като за хора, които нямат какво друго да правят, освен да тичат от кабинет на кабинет!
Да не говорим, че всички, на които се налага да вземат посочените медикаменти, едва ли са в състояние да ходят от врата на врата, за да получат някакво сносно обяснение какво точно трябва да направят...
То не бе заверки на здравни книжки в РЗОК, не бе тичане и редене по опашки преди празниците, а сега и това...
Налага ми се да се "преборя" с поредното безумие на здравната ни бюрокрация, за да мога да успокоя майка ми, че ще може да продължи да си получава тамоксифена безплатно...


Не ми се говори какво ми е мнението за тамоксифена и какви бяха последствията от него за мен лично... ...това е друга тема!
Моля, ако някой е "минал по пътя" да пише с няколко думи какво точно трябва да се направи, за да може и след 01-02-2011 да се вземат прословутите "имуносупресори"!


Ако хубавото не дойде при нас, ние ще отидем при него...


Тема Re: брошурата!нови [re: Eмитo]  
Автор Kaлoянa_ (пристрастен)
Публикувано27.01.11 19:49







Тема Информационен център НПОнови [re: Kaлoянa_]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано09.02.11 13:34



Националната пациентска организация /НПО/ открива
ИНФОРМАЦИОНЕН ЦЕНТЪР ВЪВ ВРЪЗКА ПРЕМИНАВАНЕТО НА ЛЕКАРСТВА ПО НАРЕДБА 34 ОТ МЗ КЪМ НЗОК

От днес, 8 февруари 2011 г. стартира Информационен център в помощ на пациентите. Центърът се сформира във връзка с трансфера на лекарства по Наредба 34 от Министерство на здравеопазването към Национална здравноосигурителна каса и въвеждането на нови процедури за получаването им.

От 1 март 2011 г. по новите процедури ще се отпускат лекарствата за следните заболявания: акромегалия и хипофизарен гигантизъм, белодробна хипертония, болест на Фабри, кистозна фиброза, болест на Гоше, болест на Уилсън, сърдечно, бъбречно и чернодробно трансплантирани пациенти, хипопитуитаризъм, синдром на Търнър, синдром на Прадер-Вали, злокачествено новообразувание на млечната жлеза, злокачествено новообразувание на ендометриума, злокачествено образувание на простатната жлеза, бета-таласемия и вродени коагулопатии.



Ето и самата процедура.



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: Информационен център НПОнови [re: Buba67]  
Авторцвeтa (Нерегистриран)
Публикувано09.02.11 17:05



А знае ли някой дали това ще бъде начина за получаване и на Гливек .?



Тема Re: Информационен център НПОнови [re: цвeтa]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано09.02.11 17:26



Касае само:

Злокачествено новобразувание на млечната жлеза;

Злокачествено новообразувание на ендометриума;

Злокачествено образувание на простатната жлеза.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Редактирано от Buba67 на 09.02.11 17:26.



Тема Re: Информационен център НПО [re: Buba67]  
Автор tinker.bell (нова)
Публикувано09.02.11 23:08



Аз не разбрах нещо - за изследванията и прегледите ,да ли ще се ходи в диспансерите или сега ще ги назначаа личния лекар?И след като досието е например в Бургас в диспансера как ще става сцялата тая процедура ,след като всички документи са там ?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.