Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:55 24.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Re: До ВСИЧКИнови [re: flora bg]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано14.08.11 17:06



Джиду Кришнамурти, великият индийски философ и духовен учител, почти непрекъснато пътувал по света и изнасял беседи. В продължение на повече от петдесет години той се опитвал да предаде с думи - които са съдържание - това, което е отвъд думите, отвъд съдържанието. По време на една от неговите лекции, през по-късния етап от живота му, той учудил слушателите си със следния въпрос: „Искате ли да научите тайната ми?" Всички застанали нащрек. Сред слушателите имало хора, които вече двадесет-тридесет години го слушали и все не успявали да схванат същината на учението му. И най-после, след всичките тези години, учителят цял да им даде ключа към разбирането на думите му. „Ето тайната ми: не обръщам внимание на това, което се случва" - казал Кришнамурти.


Той не се впуснал в подробности, така че подозирам, по-голямата част от слушателите му били още по-объркани отпреди. Ала съдържанието на простите на пръв поглед думи е дълбоко и проникновено.


Да не обръщаш внимание на това, което се случва - какво означава това? Означава, че вътрешно съм в хармония с всичко случващо се. Под „това, което се случва" се има предвид настоящия момент, който винаги е такъв, какъвто е. Подразбира се съдържанието, формата, която настоящият момент - защото не съществува нищо друго, освен настоящия момент - приема. Да бъдете в хармония с това, което е, означава да се отнасяте с вътрешна несъпротива към „това, което се случва". Означава да не му лепвате умствените етикети „добро" или „лошо", а да го оставите да бъде. Но следва ли от това, че няма смисъл да предприемате действия, имащи за цел някаква промяна в живота ви? Не, точно обратното. Когато в основата на вашите действия стои вътрешната хармония с настоящия момент, действията ви стават овластени от разума на самия Живот.

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!


Тема Re: До ВСИЧКИнови [re: flora bg]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано18.08.11 19:49





Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Re: Към всички хора по земята!!!нови [re: flora bg]  
Автор paparosko (толерантен)
Публикувано20.08.11 15:14



flora bg,

Възхищавам се на това, което вършиш.
Приеми моя искрен поклон.


Никога не казвай никога!





Тема Re: Към всички хора по земята!!!нови [re: paparosko]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано20.08.11 17:00



Папароско, толкова често се включваше а сега? Къде изчезна бе човече? Четях те с кеф. А аз нали знаеш: Чукам по вратите на всички души - някои се отварят, други не...Се ла ви! Но има в клуба хора, които ме четят и заради тях е тази тема в клуба. Незнам защо но все още има хора, които ги е страх да си признаят, че има още нещо освен нашето ЕГО. А страхът е най-лошия ни ВРАГ. Но идват времената и постепенно всички ще проумеят доста неща и ще се смеят на недоверието си и на упоритостта си да не го признават. Всичко добро ти желая.

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!


Тема Re: Към всички хора по земята!!!нови [re: flora bg]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано20.08.11 17:07



Перлите са заредени с мощна магия
Перлите помагат да се неутрализира негативната енергия, насочена към собственика си, смятат специалисти по специалните свойства на скъпоценните камъни. Това са единствените камъни, които не изискват допълнителна шлифовка, тъй като са обработени от водата.

От векове хората пият прах от стрити перли с ябълков оцет, за да се спасят от меланхолия и да изгонят тъгата. В Лувъра се съхранява перлена огърлица, намерена в бронзов саркофаг в резиденция на персийските царе.

Колието е направено през IV век преди новата ера и е амулет, в който всичко е изчислено с математическа точност. Накитът се състои от три нишки, на всяка от които са нанизани по 72 перлички, като през девет перли следват по три златни мъниста.

През Средновековието също е била известна магическата сила на перлите. Затова скъпите женски аксесоари за глава завършвали с дълги “коси” от перлени нанизи. Съществуват различни причини мъжете и жените да носят перли. Ако не като накит, може да се носят в джоба, портфейла или в калъфа на телефона – пак ще помогнат.

Мъжете се предпазват от уроки, а през есента и зимата трябва да носят поне една перличка за предотвратяване на опасността от нервни заболявания. Добре е да имат перла и когато трябва да направят важен избор. Перлата е добър помощник и при получаване на неочаквано неприятно съобщение.



През пролетта и лятото тя помага при преместване на ново място, както и при стремеж да се възстановят отношенията с любим човек. При лошо време мъжете винаги трябва да имат перла под ръка, а също така и когато ги обземат тревожни предчувствия.

Жените да носят перли през есента и зимата, за да се предпазят от нервни сривове, заболявания на ендокринната система и очите. През лятото пък е добре да имат перли край тялото си, за да се предпазят от стомашни проблеми и за да предотвратят раздяла с любим човек.

Перлите помагат на жените да решат по-бързо проблемите си. Достатъчно е да имат перлено колие, което да използват като броеница, и тревогата им ще изчезне бързо.

Момичета почвам да си нося перлената огърлица, щом е полезна...досега си стоеше в бижутииерната ми кутия. Е въпрос е дали са високо качество моите перли, но знам, че не са менте.



Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Re: Към всички хора по земята!!!нови [re: flora bg]  
Автор paparosko (толерантен)
Публикувано20.08.11 18:28



Благодаря ти flora!

Проумях, че насила хубост не става.
Или всеки получава това, за което е готов.

Но твоята мисия явно е по особена, както мисля, че Толстой го беше казал: "Прави това, което трябва, пък да става каквото ще!"

Бъди благословена!


Никога не казвай никога!





Тема Re: Към всички хора по земята!!!нови [re: paparosko]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано20.08.11 21:11



Много хубав материал за нашето ЕГО. Има какво да научим и над какво да размишляваме.

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Re: Към всички хора по земята!!!нови [re: flora bg]  
Автор m1ma (непознат)
Публикувано21.08.11 00:59



Здравейте !
След дълго колебание,реших да пусна линк към една книга,която чета в момента и която ми отвори очите за много неща.Книгата отговаря на страшно много въпроси и поне за мен навързва нещата,до които съм стигнала, по един или друг начин, в едно цяло.
А иначе съм една от вас.Загубих майка си от рак преди две години.Никак не можех да се примиря,че нея вече я няма.Дълбоко в себе си знаех,че мама продължава да е някъде,но аз не мога да я видя.Така постепенно гневът от загубата на мама,премина в някакво странно разбиране,че всичко има смисъл.Всичко се случва,за да се изкачиш малко по-нагоре по стълбичката ,наречена твоето Битие(а то се състои от ужасно много твои Животи)


Това е линкът.Това е библиотека с няколко книги,но аз говорех за тази-"Бялата книга"на Рамта,другите не съм чела, за сега.



Тема Re: Към всички хора по земята!!! [re: m1ma]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано22.08.11 16:07





Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Re: До ВСИЧКИ [re: flora bg]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано23.08.11 13:44





Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.