Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:12 25.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Re: Към приятелите на Клуба!нови [re: Ekna]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано06.08.11 23:30



Нека бъде волята Ти. Амин!

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: Към приятелите на Клуба!нови [re: Buba67]  
Автор Юлия 50 ()
Публикувано07.08.11 07:20



Господи, дай ми сили да приема това, което не мога да променя!



Господи, с какво НИЕ хората те обидихме, и озверихме така, че и до ден днешен ТИ, който си всевишен, не сложи ред, и Ти самия, който си проповядвал правда не си справедлив и до ден днешен.

Защо Господи!?

Защо Господи?!

Ослепя ли Господи, та не виждаш, как плачат майките с кървави сълзи, за дето безвреме прибираш, и продължаваш да прибираш децата им?

Защо Господи, защо ТИ най справедливия нямаш ред????

Оглуша ли Господи, или винаги си бил глух, та не чу, и не чуваш стенанията, реданията виенето от болката на хората, на които безвреме, си отнел всичко?

Защо Господи, защо???

Имам и още неща да те питам Господи, ама ще ти ги задам, и ще си говорим много когато решиш да ме пребереш Господи.






Тема За теб, мила Юлия!нови [re: Юлия 50]  
Автор megolina75 (мечтателка)
Публикувано07.08.11 09:47



Мила Юлия, боли ме като чета за трагедията, която те е сполетяла. Представа нямаш колко добре разбирам какво преживяваш. Аз не съм губила дете, но леля ми загуби единствения си син, който бе повече от брат за мен. Не мога да отговоря на въпросите ти, само Господ може да направи това, но мога да споделя моето усещане. Аз силно вярвам в прераждането и в този ред на мисли, когато някой дух си свърши работата тук отива там, където е отредено за почивка и безметежно щастие. Да, ние скърбим, защото не знаем какво е там, не сме сигурни, защото такава е човешката природа- неверна. Защото вярата не е хлябът, който можеш да пипнеш и не е дъгата, която можеш да видиш. Вярата е вътре в нас. Губим я понякога, после отново я намираме. Сигурно се питаш защо точно твоето дете? Сигурно моято майка си задава всеки ден този въпрос за моята болест и борба. Аз не знам дали твоят отговор е моя. Но знам, че изпитанията се изпращат на тези, които могат да ги понесат и тези, които са избрали в този живот да научат нещо, да преминат на следващо духовно ниво. Друг е въпросът, че има хора, които съзнателно искат другите да умират. И не говоря за прости пожелания, а всички много добре знаем за фармацевтичната индустрия и богаташите, които печелят от нея, забранявайки безопасни методи за лечение, наречени алтернативни. И за това ще пишем и говорим, но друг път. Утре се надявам да мога да публикувам една статия /още я превеждам/, на високопоставен чиновник в САЩ. Отново ми се изправи косата


Говорех за вярата и за съдбата и за обичта. Зная, че всичко би направила детенцето ти да бъде с теб, знам и че болката никога няма да отмине. Но не губи вярата си. Има много неща, които ние не знаем, не ги разбираме, а понякога и не се опитваме. Няма как да приемеш с отворени обятия това, което ти се е случило. И недей да мислиш, че си обидила Господ и това е наказанието ти. Много години трябваха и на майка ми и на леля ми да погледнат на това, което ни се случи по друг начин. Но аз знам, че моят батко е добре там, където е. Ти също усещаш със сърцето си, че твоето дете е добре на другото място. Ние страдаме, защото по този начин израстваме. Защото по този начин учим и защото така можем да станем по-добри, да помагаме на братята и сестрите си по съдба. Нали това е истинския смисъл на живота? Нали за това сме родени. А по отношение на смъртта ще кажа нещо, което много ми хареса - това е само трансформация на енергия, ние само се оттърсваме от смъртната си част /тялото/, за да се наслаждаваме на лекотата на безсмъртието!

"Истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите..."

Редактирано от megolina75 на 07.08.11 09:48.



Тема Re: За теб, мила Юлия!нови [re: megolina75]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано07.08.11 10:09



Меги, написала си го точно както трябва. Дано да го разберат и отчасти да се успокоят милите ни момичета. Аз също скърбя за родителите си за любимия си съпруг но с радост лягам вечер в леглото, защото все някой от тях ще ме посити.Много често с мъжа ми сме на места, от които не искам да се разделяме и да се събуждам. но знам, че някоя вечер пак ще го видя и пак ще си прекараме страхотно.А защо го сънувам, а някои не сънуват.Ами защото съзнанието им е затворено от мъката...отпуснете се момичета,пожелайте си през нощта да се видите в сънищата,заспивайте с тази мисъл и със снимка на любимия човек под възглавницата и ще го сънувате,те идват при нас но като е заключена вратата/съзнанието/ как да влязат,чукат,чукат ама....не им се отваря. Вместо да се плаче и да се тъгува се научете да контролирате съзнанието си,волята си и ще постигнете резултати - ще ги усещате и ще ги виждате в сънищата. Знам трудно е,много е трудно но имаш ли желание силно ще се настроиш на тяхната вълна...

Животът е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!


Тема Re: За теб, мила Юлия!нови [re: flora bg]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано07.08.11 10:34



"...а някои не сънуват. Ами защото съзнанието им е затворено от мъката..."

Не мисля, че това е обяснението. Поне не и за мен. Аз почти никога не сънувам хора, които са ме напуснали, дори и много близки. Сънувала съм ги 1-2 пъти и то непосредствено след кончината им. Не бих казала, че съзнанието ми е затворено от мъката (във всеки случай не тази изгаряща мъка, която изпитваш в началото), защото оттогава са минали много години...



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: За теб, мила Юлия!нови [re: *jull**]  
Автор ondinche ((оптимист))
Публикувано07.08.11 13:57



Болката нараства, не намалява с времето, както се опитват да кажат хората в началото,когато душата ми изгаряше от болка. Боли ме, всяка секунда мисля за милата си майчица и не мога да си обесня защо Господ ми я взе и то за няколко минути , ей така бързо , бързо без да можем да направим нищо.
С какво го заслужих, на 24 години да загубя най-милото си. Обичам те мила Мамо, знам, че си с мен. Заспивам всяка нощ със снимката ти, със спомена за милото лице, гушкам те в мислите си, ти живееш в мен, знам го, сигурна съм.

Нищо не може да се сравни с усмивката ти и топлината ти.
Обичам те Мило слънчице!



Тема Re: До megolina75нови [re: megolina75]  
Автор Юлия 50 ()
Публикувано07.08.11 17:44



Дано да има наистина Господ, или нещо, каквото и да било, висш разум, или извънземно, и да застане срещу мен, очи в очи, да поговорим, и да поспорим.
Вярно е, че съм излязла от пътя, и се лутам, и търся отговори на въпросите си, вярно е и че съм много обезверена, и много ядосана на ГосподА, и всички там негови приближени свитий.
Защо ли?

Незная, аз дали правилно съм се молила, или ТОЙ криво ме е разбрал!Това само ТОЙ може да каже, ама казвали ?????


В отговор на:
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Сигурно се питаш защо точно твоето дете?

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Никога не съм се питала защо точно моето дете.Но винаги съм питала, и ще продължавам да питам, ЗАЩО ТРЯБВА РОДИТЕЛИ ДА ПОГРЕБВАТ ДЕЦАТА СИ?
Редно е децата да погребат родителите си.
ТУК НЕ СТАВА ВЪПРОС САМО ЗА МОЕТО ДЕТЕ, А ЗА ДЕЦАТА НА ВСИЧКИ.
Раждаме се наред, и под ред, но за смърта ЗАЩО няма ред????
Или може би Господ не е този който решава?Може би решава онази с КОСАТА, и черното наметало.
Но някой можели да каже?

в отговор на :
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Аз не знам дали твоят отговор е моя. Но знам, че изпитанията се изпращат на тези, които могат да ги понесат и тези, които са избрали в този живот да научат нещо, да преминат на следващо духовно ниво.
---------------------------------------------------------------------------------------------------

Ама, моля ти се , аз не искам, и никога не съм искала някой да ми изпраща изпитания, и то точно такива изпитания. Християнка съм, и ще си остана такава.Не искам да преминавам в никакви нива, па макар и духовни. Живеех ме си добре, бяхме щастливи.
И защо някой трябва вместо мен да решава.......?????Та било то и Господ.
?????????

В отговор на:
------------------------------------------------------------------------------------------------------

За ВЯРАТА, ЗА СЪДБАТА, И ЗА ОБИЧТА

Но не губи вярата си.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Вярата съм я изгубила безвъзвратно, поне за сега.Пък знае ли човек, дано отново отнякъде се покаже.
Съдбата, за нея няма да пиша ..........
Обичта, тя ОБИЧТА е неотлъчно до мен ден и нощ, макар сърцето ми да кърви, и душата ми да стене.



Не,Не, не искам нито да пиша повече нито да влизам в спор нито с теб, нито с който и да било.
Всеки има право да вярва, или да не вярва, да решава кога, как и къде.

п.п. Мила megolina75 с този си пост, нямам нищо лично нито към теб, нито към никой от този клуб.Просто излях душата си, и мислите си.
Затова сме хора, и всички сме различни, в мисли, вяра, идей и страдания.



Тема Re: До Юлиянови [re: Юлия 50]  
Автор nelgina (ранена)
Публикувано07.08.11 19:12



Юле, написала си моите мисли, задала си моите въпроси и си отговорила с моите отговори. Сигурно плачем и с еднакви сълзи...
Прегръщам те.

Животът е това, което ти се случва, докато кроиш други планове


Тема Re: До ВСИЧКИнови [re: nelgina]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано07.08.11 21:45





ЖИВОТА Е НЕВЕРОЯТЕН, ДО БОЛКА РАЗНОСТРАНЕН И ДО БОЛКА ПРЕКРАСЕН!

Тема Re: До nelginaнови [re: nelgina]  
Автор Юлия 50 ()
Публикувано08.08.11 09:57



Сърцето празно е и нищо няма,
една безкрайна пустота,
бездънно плитка яма,
студена гола самота.

.....

Да ние прачем с еднакви сълзи ......
Зная, зная мила моя.Много често и аз си мисля за теб.Спомням си разговорите по коридора на болницата, надеждите които си давахме двете.Безсънните нощи.
Зная също, че много хора си задават тези въпроси, тези, и още много други, но се страхуват да ги поставят публично, и да питат.

.....


ПРОДАВАМ МЪКА


ПРОДАВАМ МЪКА! НЯКОЙ ДА Я ИСКА?..
НА ПОЛОВИН ЦЕНА И С КАЧЕСТВО...
КУПЕТЕ СИ.
ПРОДАВАМ Я - ОТ НЕЯ ИМАМ В ПОВЕЧЕ,
НЕ ПОДАРЯВАМ, НЕ ПИЛЕЯ -
ПРОДАВАМ Я ПО-ЕВТИНО ОТ ВСЯКОГА.
ПРОДАВАМ МЪКА, ЗА ДА ОЦЕЛЕЯ!

.....

Господи

Знам, сделка с Тебе е мисъл безбожна,
че, винаги става каквото решиш.
Но сделка, дори да е тя невъзможна,
сега ще предложа, ако позволиш.

Плати ми мечтите неосъществени.
Убитата ВЯРА в мен съживи.
Върни ми годините, вред разпилени.
Разбитото щастие-възтанови.

В замяна вземи спомените ужасни,
от челото бръчките ми прибери,
и всичките ми преспективи неясни,
пък и от тях, Виж, и си отмери.

Какво, май офертата ми е неизгодна?
Но от наглостта ми недей се гневи,
че твоя частица съм(тебеподобна)
а нов шанс ми дай и дано ми върви.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.