Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:23 25.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Re: Към всички хора по земята!!!нови [re: мaмчe]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано19.01.12 19:15





Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Re: Към всички хора по земята!!!нови [re: flora bg]  
Автор Kaлoянa (пристрастен)
Публикувано19.01.12 22:26



Енергия на пирамидите



Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Re: Към всички хора по земята!!!нови [re: Kaлoянa]  
Автор мaмчe ()
Публикувано20.01.12 08:18





"Здраве заслужава този, който умее да се бори за него."/Л.Ковачева/


Тема Re: Към всички хора по земята!!!нови [re: мaмчe]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано20.01.12 10:06



Мамче, това твоята пирамида ли е?Обясни как я ползваш де.



Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Re: Към всички хора по земята!!!нови [re: Kaлoянa]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано20.01.12 10:56



Кали, много хубаво предаване изгледах го. Моля всички, които се интерисуват от необяснимите неща в природата, в живота ни да пускат материали или да дискутират. Има много хора на нашите вълни, както се казва.Трябва да сме с по-отворено съзнание, с по-голяма вяра в нещата, които не можем да видим или помиришем - НО можем да почустваме със сърцето си.Защото само сърцето е с най-истинските чуства а разумът е Егото. То е подвеждащо. Съгласна съм за пирамидите макар, че аз нямам. Но в най-скоро време ще си направя и ще си я монтирам над леглото. Освен това много се пише за края на света 2012 г. Нека дискутираме по-тази тема.АЗ лично смятам, че края няма да настъпи но ще има,както и има вече много катаклизми.Земята се прочиства,просто сменя кожата си като змиите и това ще се отрази на човечеството.Не трябва да се плашим а да се заредим със сила да понесем тази промяна.След като премине тази смяна ще се променим и ние. Идват светли времена за Земята и Човечеството. СТраха и паниката, която имат хората ще ги доведе до гибел. А ви екак мислите?

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!


Тема Re: Към всички хора по земята!!!нови [re: flora bg]  
Автор Kaлoянa (пристрастен)
Публикувано21.01.12 00:17



Мила Флорче, мисля много работи, често се замислям за много неща, но нямам силата да променя нещата или с две думи нищо не зависи от мен, за това те поздравявам с една песничка, на Лара, знам, убедена съм, че ще ти хареса, тя говори много неща



Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Re: Към всички хора по земята!!!нови [re: Kaлoянa]  
Автор IKSTA (непознат )
Публикувано21.01.12 09:51



Уникална песен. Аз не мисля, че нищо не зависи от нас. Напротив - всеки един пост в клуба, всяка споделена информация и опит - всичко това показва, че много неща зависят дори и от нещо на пръв поглед маловажно. Самото съществуване на клуба вече е доказателство, че много зависи от всеки един от нас. И както е заглавието на песента "Обичам те" - нека всеки един от нас да казва тези думи поне веднъж дневно, било то на живота, на любимият човек или......... Ето това е движещата сила. Обичайте се!



Тема Re: Към всички хора по земята!!!нови [re: Kaлoянa]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано21.01.12 10:13



Кали, хубава песен няколко пъти си я пуснах и си я сложих в предпочитани.

Кали, всичко зависи от нас мила.Ние сътворяваме живота си, сцените си в тази пиеса - живота. но едни са добри артисти, други лоши...Не може да съществува само доброто - аначе като казва БОг, как ще познаем ,че е добро - като не сме познали злото? Той БОг така е създал живота,че да има положително и отрицателно а ние хората да търсим баланса.Там е Нирваната.но е много,много трудно.Затова ще са тези прераждания докато везните на живота не се уравновесят. И наистина само Любовта ще ни спаси. А сега ви пускам едно интервю от ватикана.Може някои да са го чели, но все ще се намерят и такива, които не са го чели.

Главният астроном на Римокатолическата църква нарече извънземните наши братя

БОГ Е ЕДИН В ЦЯЛАТА ВСЕЛЕНА

Бурен отзвук по целия свят предизвика статията за извънземните, публикувана във вестника на Ватикана – L, Osservatore Romano. Интересът е предизвикан от това, че авторът на статията е не кой да е, а самият отец Хосе Габриел Фюнес. Той е признат в научното общество астроном и началник на обсерваторията Спеколи във Ватикана. Тя е разположена в лятната резиденция на папата. Статията “Извънземните – мои братя” преди всичко отразява господстващите днес възгледи на католическото ръководство.

Фюнес заявява, че може да се съвмести вярата в бога с вярата в съществуването на извънземен разум. Те не се изключват взаимно. Дори нещо повече – той допуска факта, че извънземните съществуват, а сред тях има и такива, които са много по-развити от нас. Фюнес пише в тази статия, че Господ Бог е този, който ги е сътворил и той е един за цялата Вселена.

Астрономът проповядва, че след като на Земята има такова великолепно разнообразие от организми, то напълно вероятно е и другаде да съществуват създания, в това число и разумни, създадени от Бога. Кои сме ние да ограничаваме творческата Му свобода?

В статията си Фюнес говори и за свети Франциск Асизки, който считал всички земни твари за наши братя и сестри. Тогава защо да не се отнасяме към извънземните по същия начин – като към братя? Та нали и те са част от божествения замисъл. По думите на учения, човекоподобните братя по разум наравно с хората могат да разчитат на изкуплението и спасението, дарени ни от Исус Христос, а също така и на божественото милосърдие.

ВАТИКАНЪТ КРИЕ НЯКАКВИ ТАЙНИ

За запознатите в откровението на отец Габриел няма нищо свръхестествено. В продължение вече на 10 години Ватиканът се отнася с повишено внимание към извънземните. И предишният папа, още през 1999 година, казва, че всемогъщият Бог е бил свободен да създаде разумен живот не само на Земята.

Уфолозите, под влияние на изобилието от романи за конспирации, подозират Ватикана, че прикрива нещо. Плъзнали са даже слухове за съществуването на специална комисия, която се занимава с изучаването на контакти с извънземни. Тя анализира и информацията, постъпваща от нунцианските посолства от цял свят. Знае се със сигурност, че Ватиканът има тесни контакти със спецслужбите, при това се интересува живо от НЛО, финансира няколко секретни института и арендира мощен телескоп в Аризона. Това не ви ли прилича на подготовка за официална среща с пришълците, в чието съществуване Ватиканът не се съмнява.

НАЙ-ДОБРЕ Е ДА СИ МЪЛЧИМ

Сърцето ни трябва да тупти от радост при мисълта, че не сме сами във Вселената. И започваме да си мечтаем за невероятните блага, които “братята” ще донесат на човечеството. А ако те са злонамерени? Гледали сме много такива филми за пришълци. Ако намеренията им са да ни убият или ограбят? Защо тогава въобще да се срещаме с тях? Още повече в собствения ни дом.

Изглежда отец Габриел Фюнес споделя същите опасения. Той пише, че е напълно възможно извънземните да са освободени от първия грях. Това значи, че те са безсмъртни, не са застрашени от болести и тлен. Живеят по божиите закони така, както са живели някога Адам и Ева преди изгонването им от рая. Но най-важното е да си представяме, че ще посрещнем напълно добронамерени и лишени от злоба същества.

Има обаче и много хора, които не мислят така. През 1974 година американските изследователи изпращат радиопослание към извънземните цивилизации от обсерваторията Аресибо в Пуерто Рико. Обезпокоената общност реагира бързо и ги удря през ръцете. Сега Международният астрономически съюз препоръчва на учените: в търсене на извънземен разум да се ограничават само с пасивно приемане на сигнали и да избягват активно излъчване на данни. В Америка стигат по-далеч. След аресибския скандал през 1974 година конгресът прие решение за пълна забрана на радиопосланията към извънземни цивилизации. С други думи, по-добре е да си мълчим и да не привличаме вниманието към себе си.

ОТ ПРИШЪЛЦИТЕ НЕ МОЖЕШ ДА СЕ СКРИЕШ

Аз не смятам, че земните жители трябва да се крият от когото и да било – казва главният научен сътрудник в Института по радиотехника и електроника Александър Зайцев, доктор на физико-математическите науки. Ако предположим, че съществува мощна агресивна цивилизация, която е много по-развита от нас, то тогава как ще се скрием от нея? И ако техниката им е толкова развита, че могат да нападнат Земята, значи, отдавна са засекли наши радиовълни. Например нашите телевизионни спътници, от които могат да научат всичко за нас. От друга страна, ако някъде там има цивилизация, която е на нашето ниво на развитие, то установявайки контакт с нея, ние не рискуваме нищо. Нито нашата, нито тяхната техника е толкова развита, че да ни даде възможност да се придвижваме от една до друга звезда за достатъчно кратко време.

МНЕНИЕТО НА ПРАВОСЛАВНАТА ЦЪРКВА: В БИБЛИЯТА НЕ Е КАЗАНО НИЩО ЗА ИЗВЪНЗЕМНИ

На теория ние не можем да отричаме, че някъде там, в дълбините на Вселената, има разумен живот – казва епископ Марк Егоревски. Но в Библията не е казано нищо по този въпрос. Няма дори и намек за това, че Бог, освен човека, е създал по свой образ и подобие и извънземни. Свещеното писание по-скоро отрича тяхното съществуване извънземни. Свещеното

писание по-скоро отрича тяхното съществуване.


Българинът вярва еднакво и в Бога, и в извънземните
Вярата на българина е нещо много абстрактно, понякога. Според различни анкети, а и в случайни разговори с близки и познати, неволно разбирате, че Бог ...
ВАТИКАНЪТ: ”ИЗВЪНЗЕМНИ – БРАТЯ МОИ”

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Re: Към всички хора по земята!!!нови [re: IKSTA]  
Автор megolina75 (Believer)
Публикувано21.01.12 10:16



Подкрепям IKSTA! Как така нищо да не зависи от нас! Че ние сме двигател и то какъв само... Промяната започва с най-малките неща. Както IKSTA казва- Обичам те! Това са вълшебните думи, с които започва промяната, както вътре в нас, така и около нас. Защото това е най-голямата сила - обичта! Бог ни е направил с любов, прощава с любов и ни води с любов. Той страда с нас, защото ни обича. А ние плачем или се радваме от обич, щастливи сме само, когато сме истински обичани. Не е ли това в основата на абсолютно всичко? Дори и най-големия престъпник е станал такъв, поради липсата на обич...Затова аз ви казвам днес и няма да се уморя да ви казвам- Обичам ви!



Защото Си ме направил глава, а не опашка!

Тема Re: Към всички хора по земята!!!нови [re: megolina75]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано22.01.12 18:49



Написано от Барух Спиноза! / 1665 г./


Бог каза:
Спрете да се моли и да се удряте в гърдите! Това, което
искам да направите е: Да излезете в света и да се наслаждавате на живота.

Искам да се наслаждавате, да пеете, да се забавлявате и се да се радвате на всичко, което направих за вас.

Спрете да ходите в тези мрачни, тъмни и студени храмове, които вие самите сте построили, а казвате, че са мой дом.

Моят дом е в планините, в горите, реките, езерата,
в моретата. Там е мястото, където живея и от там изразявам любовта си към вас.

Спрете да ме обвинявате за нещастният си живот, аз никога не съм казал
нищо лошо за вас, не ви смятам за грешници, нито вашата сексуалност е нещо лошо.

Сексът е дар, който съм ви дал, с които можете да изразите
любовта, екстаза, вашата радост. Така, че не ме обвинявайте за всичко в което ви карат да вярвате.

Стига сте чели предполагаеми Свещени писания, които нямат нищо общо с мен. Ако не можете да ме намерите в изгрева на слънцето, в природата
в очите на приятелите си, в очите на сина си ... Няма да ме откриете в никоя книга!

Имайте ми доверие и спрете да ме молите. Смятате ли да ми казвате как да си върша работата?
Стига сте се страхували! Аз не ви съдя, нито ви критикувам, не съм ви ядосан или разочарован от вас. Аз не наказвам.Аз съм чиста любов.

Стига сте ми искали прошка, няма какво да ви се прощавам. Нали аз ви създадох...
Аз ви напълних със страст, ограничения, удоволствия,
чувства, нужди, несъответствия ...и свободна воля
Как мога да ви упреквам, когато вие отговаряте на това, което аз съм заложил във вас? Как мога да ви наказвам за това, че вие сте такива, каквито Аз ви създадох?


Смятате ли, че бих създал място, където да изгоря всичките си деца, които грешат до края на вечността? Кой луд бог
може да направи това?

Забравете за всякакъв вид заповеди и закони. Това са трикове, за да ви манипулират, да ви контролират, само за да създават чувство за вина във вас.


Уважавайте ближните си и не с тях това, което не искате за себе си.


Единственото, което искам от вас е да обърнете внимание на вашия
живот, вашето съзнание да ви бъде водач.

Скъпи мои, този живот не е тест, стъпало или стъпка към пътя,
нито прелюдия към рая. Този живот е, всичко което съществува тук и сега и единственото от което имате нужда.
Аз ви направих абсолютно свободни, няма награди или наказания, няма
грехове и добродетели, никой не води записки, никой не ви следи.





Вие сте абсолютно свободни, за да направите живота си рай или ад.

Не мога да ви кажа, какво има след този живот, но мога да ви дам един съвет. Живейте така, както бихте живели, ако няма нищо след този живот.. Така, както бихте живели, ако това беше единствената ви възможност да се радвате, да обичате, да съществувате.
Така че, ако след този живот няма нищо,то тогава ще сте се радвали на възможността Аз ви дадох.
И ако е така, бъдете сигурни, че Аз не ще ви питам дали сте се държали
правилно или грешно, а ще попитам хареса ли ви? ... Забавлявахте ли се? ...На какво се радвахте най - много? Какво научихте? ...
Стига сте вярвали в мен, вярата е предположение. Аз не
искам да вярвате в мен, искам да ме чувствате във вас самите. Искам ме усещате, когато целувате вашите любими същества, когато вечер завивате дъщеричката си,
когато се радвате на кучето си, когато се къпете в морето.

Стига сте ме възхвалявали, защо смятате, че съм толкова егоистичен Бог? Отегчавам се, когато ме хвалят, уморявам се, когато ми благодарят. Чувствате ли се благодарни? Докажете го, грижете се за здравето си, за останалите и за света. Усещате ли страхопочитание? ... Изразете
вашата радост! Това е начин да ме възхвалите.

Спрете да усложнявате нещата и да повтаряте като папагали това, което са ви учили за мен. Единственото сигурно нещо е, че сте тук, вие сте
живи и този свят е пълен с чудеса. За какво са ви необходими
повече чудеса? За какво, толкова много обяснения?
Не ме търсете отвън, там няма да ме намерите!




Потърсете ме отвътре ... там съм Аз,
пулсирам в сърцата ви.

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.