Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:22 11.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема Re: Да се помолим за здраве!нови [re: Ekna]  
Автор plamiluch-204388 (минаващ)
Публикувано12.02.12 12:27



А може ли да поснете избрана молитва, или на всеки, която му е на сърце





Тема Re: Да се помолим за здраве!нови [re: plamiluch-204388]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано12.02.12 15:41



Аз също се присъединявам. Утре в 13 ч. За Меги и за всички, които пожелаят!



Тема Re: Да се помолим за здраве!нови [re: plamiluch-204388]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано12.02.12 15:45



Вяра, мила, добра идея е да се концентрираме върху един и същи текст. Би ли подбрала подходяща молитва?



Тема Re: Да се помолим за здраве!нови [re: Ekna]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано12.02.12 19:03



Молитва от кукленска пираня,

Господи,
Моята свещ не е нищо голямо.
Запалих я и я поставих пред теб.
Защото искам да остана тиха за момент, в себе си, при теб.
През главата ми минават: грижи и проблеми, които ме занимават в момента,
хората, които са ми близки,
всички неща, които имам днес.
Имам много надежди за моя живот.
И понякога се страхувам.
Искам да те помоля:
Благослови всички, които са ми на сърце.
Благослови мен- на това място, на което хората ТЕ търсят от хилядолетия, и ти се молят.
Благословена от теб, остави ме да бъда Благословия за другите.
Амин!

Превод от немски- Биляна



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Редактирано от Buba67 на 12.02.12 19:04.



Тема Re: Да се помолим за здраве! [re: Buba67]  
Автор ramibolu (hope)
Публикувано12.02.12 19:45



Много е хубава молитвата. Ще се помоля от сърце за здравето на членовете на клуба. От две години това е моето второ семейство, дава ми надежда и сили да продължим напред. Помолете се за здравето на моя съпруг Любен.



Тема Re: Да се помолим за здраве! [re: Ekna]  
Автор viara67 (новак)
Публикувано12.02.12 20:26



Eкна мила, много е изписано за молитвата, не е важно с какви думи се молим, важно е духът ни да се издига до Бога. Ще цитирам Посланието на ап.Яков, 5 глава,13-16 стихове: " Зле ли страда някой от вас, нека се моли. Весел ли е някой, нека пее хваления.Болен ли е някой от вас, нека повика църковните презвитери и нека се помолят над него и го помажат с елей в Господнето име. И молитвата, която е с вяра, ще избави страдалеца, Господ ще го привдигне и ако е извършил грехове, ще му се простят. И така изповядвайте един на друг греховете си и се молете един за друг, за да оздравеете. Голяма сила има усърдната молитва на праведния човек." Но като се замисля, не е лошо наистина да има един общ текст, някаква рамка. Ще ми трябва малко време и ще ви предложа нещо.





Тема Re: Да се помолим за здраве! [re: viara67]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано12.02.12 22:16



Така е, Вяра (какво прекрасно име е това!!!)! И всеки има своя си молитва, с която е свикнал и която му въздейства.
Същината на всичките ни молитви е обща - здраве и добруване за нас, за близките ни и за всички!
Точно в момента, обаче, ми се стори, че ако текстът е един, концентрацията ни и усещането за взаимност ще се умножат и вибрациите й и силата й ще бъдат по-големи.

Ти си инициатора този път и за това е добре ти да я предложиш.

Пък който предпочита може и своята да ползва.



Тема Re: Да се помолим за здраве! [re: Ekna]  
Автор viara67 (новак)
Публикувано13.02.12 23:03



Предлагам ви един текст на молитва за човек в изпитание. Написах я в първо лице, въпреки, че много често в момент на силно изпитание, човек може да изгуби почва под краката си и тогава на помощ идват близките и приятелите, които се молят за него. Да се преобърнат думите в трето лице не е трудно. Молитвата, която предлагам не мисля, че трябва да се наизустява или чете, но разбира се, че и това може, докато се научим сами да намираме думите. По-скоро това е насоката на мисълта ни когато говорим с Бога. Това са основните стълбове, ако мога така да се изразя в една молитва. Всеки може конкретно да я допълва. Както казах, това е молитва на страдащ човек, човек в изпитание, ако духът ни се радва, текстът ще е по-различен разбира се, но има основни моменти, които ще се запазят. Най-силно вярващият човек е този, който има пълно доверие в Бога, така както малкото дете вярва на баща си и не си задава много въпроси - просто му вярва, бащата не може да му мисли злото. Накрая ще ви цитирам два текста от Библията " Ако само в този живот се надяваме на Христос, то от всички човеци ние сме най-много за съжаление." /1Коринтяни 15-19/.
И още : "Към Теб, Господи извиках
и на Господа се помолих:
Каква полза от кръвта ми, ако сляза в рова?
Пръстта ще те славослови ли?
Ще възвестява ли истината Ти?
Послушай Господи и смили се над мен.
Господи, бъди ми помощник." /Псалом 30; 8-10/
Ето и молитвата :
"Господи Исусе Христе, заставам пред Теб със сърце изпълнено с благодарност за всички благословения, които си ми подарил в този живот /изброяват се конкретно- семейство, съпруг/а, деца, приятели, в личен план и т.н./ Моля те да ми простиш всички грехове, с които съм те наранил и оскърбил, волно или неволно.
Господи, Ти четеш в човешките сърца, Ти си Сърцеведец и знаеш всяка моя болка, тревога, страх. Ти сам беше в плът като нашата и понесе обиди, болка, страдание и смърт, за да ме изкупиш от греха и ми подариш вечен живот. Знам, че ме разбираш, защото си Бог състрадателен и милостив и както баща милее за децата си така и ти милееш и ме обичаш. Затова Те моля, дай ми дух на сила и себевладение, преведи ме през изпитанието на тази болест, която хората определят като тежка и неличима, но за Теб няма невъзможни неща. Ти си Творецът на моето тяло, Ти познаваш най-добре всеки негов орган, всяка негова функция, моля те, изцели ме от тази болест. Направи го, не защото съм достоен или заслужавам, но заради името Си, за наша радост и за Твоя слава, да се зарадват сърцата ни в Твоята любов и да Те прослявят. Ти си великият Лекар, моля Те, ръководи хората /казват се имената на лекарите/, на които е възложен моят случай, Твоят Дух да ги води, ти движи ръката на хирурга, мисълта на химио/радиотерапевта, отваряй залостени врати, отключвай заключени сърца, прокарвай ми път където и да отида за лечението ми.
Господи, Ти можеш всяко зло да обърнеш в добро. Моля те, дай ми мъдрост, за да разбера и проумея това което ми се случва, открий ми плана Ти за мен, да успея да извлека доброто, да смиря сърцето си, Твоят Дух да ме води. Укрепвай ме в Твоята любов. Обещал си : „Никак няма да те оставя и никак няма да те забравя!”. Бъди до мен, дари ми Твоят мир, онзи мир, който никой човешки ум не може да схване. Дай ми силна и непоколебима вяра, укрепи ме в нея. Подкрепи и близките ми и всичките ми приятели, които са съпричастни и се молят за мен и за които моето изпитание се превърща и в тяхно.
Господи, Ти си изворът на живота, в Твоята ръка са всичките дни на живота ми, Ти знаеш кое е най-добро за мен, затова в Твоите ръце се оставям. В името на Отца и Сина и Святия Дух се помолих, чуй молитвата ми, защото извира от дълбините на сърцето ми. Да бъде Твоята воля! Само на Теб принадлежи силата и славата, сега и до века, амин!"



Тема Re: Да се помолим за здраве! [re: viara67]  
Автор megolina75 (Believer)
Публикувано14.02.12 10:40



Вяра, бъди благословена:) Прочетох молитвата! Това е все едно е излязла от сърцето ми, докато я казвах почти се разплаках...
Прекрасни мои приятели, благодаря на всички ви от все сърце!!! Освен споменатите имена, ако още някой иска да се помоля за него нека ми пише на лични:))) прегръщам ви и ви целувам:)))

Защото Си ме направил глава, а не опашка!


Тема Re: Да се помолим за здраве! [re: megolina75]  
Автор Tia maria (член)
Публикувано16.02.12 09:47



Напомням

и в тази тема .Днес и до края на седмицата ,13 часа ,всеки ден. Текста е предложеният от Вяра. А по нататък може да обсъдим час удобен за повечето клубари ,някои от тях работят... На когото не е възможно сега ,ще се включи в събота и неделя. Важно е доброто намерение и чистите мисли !
Да се молиш , да се обръщаш към Бог е хубаво нещо... Нека да ни стане и хубав навик.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.