Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:08 17.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 4нови  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано26.05.10 11:44



Време е за нова тема.





Всички постинги в № 1, 2 и 3 са озаглавени, за да ориентират в съдържанието.
Моля онези, които задават въпросите си тук, да продължат по същия начин.
Така темата се превръща в един своеобразен справочник, с който се работи бързо и лесно.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Редактирано от Buba67 на 26.05.10 13:27.



Тема голям туморнови [re: Buba67]  
Авторlina79 (Нерегистриран)
Публикувано30.05.10 15:09



Помогнете!!!Мой близък човек е с огромен тумор в корема казаха сарком и никой не се наема да го оперира

Бяхме в Александровска и Токуда и ВМА.Насочиха ни за консултация с доц Юлиянов.Моля ви ако някой има координатите му да помогне



Тема Re: голям туморнови [re: lina79]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано30.05.10 15:20



Регистрирай се или остави имейл за връзка, защото тук не можем да поместваме телефони.



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: голям туморнови [re: *jull**]  
Авторlina79 (Нерегистриран)
Публикувано30.05.10 17:22



Имейла ми е linanikolaeva@abv.bg



Тема Re: голям туморнови [re: lina79]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано30.05.10 18:24



Изпратих го. УСПЕХ!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: голям туморнови [re: lina79]  
Автор nelkabor (непознат )
Публикувано30.05.10 18:47



Lina79 писах ти на I-mail .. Надявам се да съм била полезна..Ако искаш повече информация пиши ми…



Тема Търся добър коремен хирург Варнанови [re: Buba67]  
Автор stanislava dimova (непознат )
Публикувано31.05.10 17:17



Здравейте, обръщам се към всички от клуба с молба за помощ! За мой близък роднина ми трябва добър онколог от Варна, специалист в областта на коремната хирургия (стомах, дебело черво, черен дроб). Моля ви, пишете, ако имате мнение по въпроса ми, спешно е! Благодаря Ви!

Редактирано от Buba67 на 02.06.10 18:41.



Тема Търся добър коремен хирург Варнанови [re: stanislava dimova]  
АвторMD (Нерегистриран)
Публикувано31.05.10 18:10



Бихте ли уточнили за кой от трите органа точно Ви трябва специалист. За дебело черво бих препоръчал дoц Кобаков. Мисля, че сега работи в онкодиспансера.

Редактирано от Buba67 на 02.06.10 18:45.



Тема Термоаблация на метастази в черен дробнови [re: Buba67]  
Автор alis_blagi (мама)
Публикувано01.06.10 15:12



Търся бялата лястовица, защото вече само в нея вярвам!

Нашата история накратко:
Операция на майка ми /53 г./ на 22.01.2010 г. Диагноза Рак на дебелото черво:
G 1…pT3pNxpM1 стадий ІV.... по Dukes - C2:
Черен дроб - увеличени размери, в десния лоб се виждат огнищни лезии мета до 30,4 mm; 25,7mm, Коремен орган - ОМЕНТУМ: конгломератни макрометастази от високо диференциран неслузопродуциращ аденокарцином: Коремен орган - 980 - макрометастази от високо диференциран неслузопродуциращ аденокарцином : Коремен орган - : Полов орган - 978 - ляв ячник: макрометастази от високо диференциран неслузопродуциращ аденокарцином, с изобилни полета на некроза.

Следват три курса химиотерапия с 5-Флуороурацил, Левковорин.
За четвъртата химия ни изписаха елоксатин с протокол, но до нея не можахме да стигнем, защото започнаха страхотни бъбречни болки.

Оказа се, че черния дроб се е увеличил, а метастазата нарастнала до 52 mm и притиска уретерите. Получи се хидронефроза на бъбреците, докторите искаха да сложат стенд, но уретерите бяха срастнали и се наложи спешна интервенция /28.05.2010 г./ за изваждането на уретерите извън тялото. Сега е с катетър.
Направихме изследването K-ras, за да пробваме възможността на химиотерапията с Ербитукс, но се оказа, че гена при нея е мутирал.
От тук нататък вярвам само в чудеса. Надеждата ми все още не си е отишла, но кураж не ми остана.
При тези обстоятелства възможно ли е да се направи термоаблация или радиоаблация на метастазите на черен дроб? Докторите ни казаха, че все още метастазите са капсулирани и не са пръснати по целия черен дроб.
....или по-скоро какво друго да опитаме?

Редактирано от Buba67 на 02.06.10 18:46.



Тема Черен дроб термоаблация, уретринови [re: alis_blagi]  
АвторMD (Нерегистриран)
Публикувано01.06.10 18:21



Метастаза в черния дроб НЕ МОЖЕ да притисне уретерите. От какво всъщност са блокирани те? И двата ли?

Редактирано от Buba67 на 02.06.10 18:47.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.