Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:33 29.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Температура при метастазинови  
Автор cekova12 (непознат )
Публикувано20.01.11 11:14



Здравейте! За първи път пиша тук и дано нещо не съм объркала, но искам да задам своя въпрос и ще бъда благодарна,ако някой ми отговори. Баба ми е на 78 години и наскоро-преди месец- случайно при снимка- откриха, че има метастази в белия дроб. Пулмологът нищо не ни препоръча да правим - вероятно сметна, че е вече късно и тя няма да издържи евентуална химиотерапия и подобни. На баба ми не сме и казали истината точно поради това - така или иначе, ако няма шанс, защо да знае - това ще я довърши много по-бързо. Всяка вечер двига температури - от порядъка на 37.4 - до 37.9-38.00, различно. Личната каза, че е от метастазите, иначе я преслуша, не е и от гърлото. Въпросът ми е - знам, че е индивидуално и че всеки случай е различен, но колко време след започването на тези температури вечер да очакваме най-лошото? Дали е в последна фаза, щом преви температури? И още един въпрос - все пак има ли какво да се направи, за да се удължи този период? Дали грешим, че не предприемаме нищо, като преглед при онколог и терапия някаква?



Тема Re: Температура при метастазинови [re: cekova12]  
Автор Юлия 5O ()
Публикувано20.01.11 12:27



Въпреки възрастта, мисля, че трябва да направите консултация и с онколог.Това не е настинка, и неможе да се прави самолечение.



Тема Re: Температура при метастазинови [re: cekova12]  
Автор LlDl_ru (Живучая!!!)
Публикувано20.01.11 19:16



"...Дали грешим, че не предприемаме нищо, като преглед при онколог и терапия някаква?"

Как са доказани тези метастази? само от един лекар, само от случайни находки, а по-обстойно обследване не сте ли провели? а ако не са мтс, а например, петна от стари зараснали от прекарана някога туберкулоза?

... butterfly effect ...



Тема Re: Температура при метастази [re: LlDl_ru]  
Автор Kaлoянa_ (ентусиаст)
Публикувано20.01.11 19:27



или сраствания от прекарани пневмонии, а дали и сега не кара от грипа пневмония



Тема Re: Температура при метастазинови [re: cekova12]  
Автор cekova12 (непознат )
Публикувано21.01.11 10:08



Лекарят, който ни каза, че са метастази, е пулмолог, но е един от най-добрите в града ни и не вярвам да греши. Не, в момента със сигурност не кара пневмония или нещо друго, защото я преглеждаха и личната и пулмологът. И доколкото знам никога не е била болна от туберкулоза, за да е нещо остатъчно. А да ви попитам, може ли снимката само да се занесе на онколог, без баба ми да я водим, поне докато не се наложи да и кажем? Все още крием от нея. И не трябва ли личната да ни даде направление? И ако е така, защо не ни е предложила такова, вероятно тя самата смята, че няма смисъл? Нито пулмологът, нито личната споменаха, че трябва да я види онколог???



Тема Re: Температура при метастазинови [re: cekova12]  
Автор LlDl_ru (Живучая!!!)
Публикувано21.01.11 10:23



Независимо от възрастта на човек му се живее и то качественно!
А и семейството може да се порадва още на своят близък, нищо че той е на края на житейския си път.
Ако вие изцяло се доверявате на ДжиПито и на пулмолога, не мислите ли, че би трябвало при най-лошия вариант да се постараете да си отиде жената по-безболезненно, а това се постига само с обезболяващи, които ТРЯБВА да получите в онкодиспансера
ще оставите ли близък човек да се мъчи и да гасне без медицинска помощ
не разбирам



постарайте се да се образовате за правата си , никой на сегашния етап на бг мед.система няма да ви го обясни, търсете начини и се борете за правата си и на вашата баба също !

... butterfly effect ...

Редактирано от LlDl_ru на 21.01.11 10:26.



Тема Re: Температура при метастазинови [re: LlDl_ru]  
Автор tia maria (непознат)
Публикувано21.01.11 11:20



Cekova,при майка ми края настъпи 2-3 седмици след започване на температурите. Беше с рак на дебелото черво и метастази в черния дроб. Джипи -то каза ,че вече са достигнали белия.Изписа Хексалгин-помогна!, назначи системи и Урбазон за дишането. Майка ми беше със стара операция на белия дроб.
Научи се да боравиш със системите и да биеш инжекции ,дано не потрябва но...
В онкологиите има кабинет за борба с болката. Обещаха морфин ,но до него не се стигна-благодаря на господ за това.
Да, подкрепям,че трябва да се консултирате с онколог.



Тема Re: Температура при метастазинови [re: cekova12]  
Автор bulvar (непознат )
Публикувано21.01.11 18:25



Моя съпруг е с ужасна диагноза - рак на панкреаса и метастази в черния дроб ,направиха му операция в Александровска болница средата на октомври но нищо не е махнато а е направена колкото да може да се храни , от две седмици има точно такава температура каквато описва авторката на темата,лекарите от онкодиспансера ми обясниха че това се получава при разпад , и аз се страхувам много, в пълно неведение съм какво ни очаква !



Тема Re: Температура при метастазинови [re: cekova12]  
АвторMD (Нерегистриран)
Публикувано21.01.11 20:47



Мисля, че грешите като не я консултирате с лекар. Много често пациентите с онкологични заболявания се неглижират от клиницистите като всичките им здравословни проблеми се отдават на онкологичното заболяване. По този начин пациент с излекуван тумор на стомаха преспокойно може да си загине от пневмония например. Съветвам Ви да сте в тесен контакт с лекар. Дори нищо ефективно да не може да се направи трябва да сте сигурни в това.



Тема Re: Температура при метастазинови [re: MD]  
Автор мария (непознат )
Публикувано21.01.11 21:02



Здравейте пак, майка ми се върна от турция, резултатите от пет скенера са че метата в черния дроб от 2 е станала 6 см, има течност в белия дроб с туморни клетки, и до черния дроб един лимф възел също. Изписали са и кселода и журниста (Jurnista), само че за това второто не мога да открия нищо на български - листовката е на турски, а в нета на английски - пише, че е болкоуспокояващо от рода на аналгетиците за силна хронична болка (майка ми има тъпа болка в черния дроб от година и половина, но казва, че е търпима). Вчера пи 1 хапче и сутринта на закуска още едно, но и стана лошо и повърна, а в момента още и се гади. Говори с лекарката в софия по телефона и се разбраха да спрат журнистата и да продължат с кселода. Не знам какво да мисля, но и според мен журнистата е прекалено силно за нея. Много ви моля, ако някой знае нещо за това лекарство да ми пише, защото съм в пълно неведение.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.