Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:11 20.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Свито ми е сърчицетонови  
Автор Cleo78 (непознат )
Публикувано23.11.10 12:29



Много ми е притеснено. Майчето е с рак на яйчника, отстранен, заедно с матка и част от червата на 18.02. тази година.Стидият беше III. Последваха 6 вливания, резултата беше добър - ТМ в норма, скенер в норма. Така допреди един месец. Тогава започна да получава болки ниско долу вдясно и позиви за дефекация поне 6-7 пъти на денонощие. След това болката се премести и отстрани. При ренген се видя, че единият бъбрек е доста запушен, другия също, но поне работи по-добре. Докторът и е казал да направи скенер и че може това де е от притискане на лимфен възел... направо ще поледуя. Дали е възможно да се е върнала тази гад? Декември трябва да прави ТМ, последните бяха през октомври и си беше в норма. Вече нито мога да спя, нито да се храня, нито да се радвам като хората на бебчо, който е най-скъпото ми нещо на света, но ми е МНОООООГО мъчно за майчето... това е такъв стрес, че скоро ще откача...



Редактирано от Cleo78 на 23.11.10 13:19.



Тема Re: Свито ми е сърчицетонови [re: Cleo78]  
Автор little_rabbit (Lepus Europeus)
Публикувано23.11.10 13:48



Кураж, мила! Не мога да помогна с друго, но съм тук и се моля за мамчето ти!



Тема Re: Свито ми е сърчицетонови [re: little_rabbit]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано23.11.10 14:10



Клео, всичко е възможно мила. Затова не чакайте а направете скенер във Варна възможно най-скоро. Тези хистеректомии влияят на пикочния мехур и на дебелото черво и после има последствия и аномалии в изпразването им. Болки встрани където са яйчниците също има отвреме навреме но отшумяват.Друго незнам какво да ти кажа.Най-сигурно дали се е завърнал или не рака може да го каже Пет скенера.Имай надежда,вливай я и на майчето и дано имате късмет. С вас сме!

Животът е сцена,а ние сме артисти!



Тема Re: Свито ми е сърчицетонови [re: flora bg]  
Автор leonidas22 (минаващ)
Публикувано23.11.10 14:30



не мога да ти помогна с никакви съвети,освен да те подкрепя и да се помоля за майка ти.Дано да не бъде тази гад и всичко да отшуми.Радвай се на бебчето и майка ти ще е добре!дай Боже!!!



Тема Re: Свито ми е сърчицетонови [re: Cleo78]  
Автор dara_77 (непознат )
Публикувано23.11.10 15:03



Мила Клео, първо трябва да се стегнеш и да поемеш нещата.Направете възможно най-бързо изследванията които са нужни за да се потвърди или отхвърли подозрението.Повярвай минала съм по този път и продължавам да го вървя.
На майчето ти също и е трудно и ако вижда, че ти си се отчаяла ще и е още по -тежко.Всеки родител иска най-доброто за детето си , да го вижда щастливо, а нашите родители /поне тези които познавам/ са усторени така, че когато детето им страда те по някакъв начин се чувстват виновни за това, макар това да е просто стечение на обстоятелствата.
Радвай се на детенцето ти /то не бива да е ощетено/ покажи , че си твърдо убедена че всичко ще е наред и ще се оправи /дори да ти се плаче усмихвай се-аз плачех само на работа, не си позволявах в къщи макар да ми идваше да крещя/.Така ще вдъхнеш вяра и надежда в майчето си, а тя ще е спокойна че си и опора/не че сега не си -напротив/ и че си добре.Така няма да се чувства виновна за заболяването си.НА мен ми беше нужно време да убедя моето майче, че това заболяване просто е дошло по преценка на някой с Више.
Мила Клео, не приемай погрешно думите ми

/ако си се обидила/, казани са искрено и със чувство на съпричастност.Преди три години, когато откриха рака на майчето ми/рак на шийката на матката в 3-ти б стадий/, аз първо се сринах...буквално.Намериха се няколко добри приятели/както и доста хора пишещи тук/ и съпруга ми които буквално бе "набиха" словестно и ме накараха да разбера нещо много важно.КОгато децата са добре и родителите им са добре и са спокойни.Перефразирано в моя случай беше да се мобилизирам и да взимам радикални решения без да се колебая и да се тръшкам /а аз много се бях отчаяла,крещях на малкото си момиченце и на всички/.И до ден днешен когато предстоят изследвания и контролни прегледи сърцето ми е свито на топка, но пък съм и готова да посрещна всичко.
Миличка , убедена съм че ще се оправят нещата, желая ви всичко да е само моментно състояние.Ще се моля за вас и ще стискам палци.И горе главата



Тема Re: Свито ми е сърчицетонови [re: dara_77]  
АвторCleo78 (Нерегистриран)
Публикувано23.11.10 15:22



Благодаря ти, мила

Аз никога не показвам, че се притеснявам. Винаги и разказвам за хубави неща или нещо, което да я ангажира и помага със съвети, за да се чувства полезна. Но на моменти ми е много трудно, на сестра ми и баща ми също. Днес например майками ми каза, дали пък не се появила тази гад отново и аз толкова категорично и отговорих, че не е възможно, но ми трепереха коленете в този момент



Тема Re: Свито ми е сърчицетонови [re: flora bg]  
Автор Cleo78 (непознат )
Публикувано23.11.10 15:49



Дано е нещо друго и да има 1% шанс да е нещо друго се хващам за него. А иначе във Варна няма как да отиде. Тя е в София и не е за дълъг път в момента.



Тема Re: Свито ми е сърчицетонови [re: Cleo78]  
Автор Poзa-Merry (жилава)
Публикувано24.11.10 22:20



Кураж Клео, дръж се и бъди опора на семейството. Има в живота и тежки моменти. Пиши как сте и дай Боже всичко да е наред с майчето ти.

...Светът е само видимост на скръб...


Тема Re: Свито ми е сърчицетонови [re: Poзa-Merry]  
Автор MamaD (ентусиаст)
Публикувано25.11.10 03:46



Cleo, казваш, че мама не би могла да издържи пътя до Варна. Щом така преценяваш, направете туморни маркери сега, не чакайте декември, направете и скенер с контраст и се консултирайте с лекуващия онколог. Сега , когато не знаеш какво се случва, тревогата е най-голяма, по-добре да разбереш на къде вървят нещата. Ако да не дава Господ "тази гад" се е появила пак, ще вземете бързо мерки, ако , както силно се надявам, всичко е о.к. и болките и дискомфорта се дължат на нещо друго (напр. сраствания) тогава всички ще сте спокойни. Ако не ти дават направления, нека това не те спира да направите изследванията на мама.
С теб съм!



Тема Re: Свито ми е сърчицетонови [re: MamaD]  
Автор Cleo78 (непознат )
Публикувано25.11.10 09:32



Мислим тези дни да направим скенер, а днес урологът ще погледне снимките от ренгена да си каже мнението. Сигурно и ТМ ще направим тези дни. Доста е отпаднала, може би се дължи на бъбреците, знам ли. Иначе тя има и едно друго придружаващо заболяване -дерматомиозит. То засяга кожа и мускули. Абе аман от болести



Редактирано от Cleo78 на 25.11.10 09:39.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.