Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:40 16.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Едно послание  
Автор дoц. д-p Teoдocиeвa (непознат)
Публикувано03.01.11 21:41



Здравейте уважаеми съфорумци . Една моя пациентка ми спомена за този форум и реших да се включа за да помогна доколкото мога . Първата стъпка ,която трябва да направи човек за борбата си срещу рака е да промени отношението си .Не мразете туморите си - гледайте на тях като ваши приятели.Ракът е новото другарче,което много може да вземе ,но много може и да даде.Ние хората сме едни духовни , светлинни същества и нашето физическо тяло е нашият Аватар / Временен дом / на тази планета .Не бива да изпитваме омраза към себе си,към съдбата,към лекарите, към Бог ,че просто се е случило да поемем по пътя за борба с изпитанието със страшното име рак.Във Вселената еднаквото привлича еднакво т.е. ако излъчваме любов , ще привличаме любов и ще получаваме любов. А как човек излъчва любов ? Има много начини ,но един сигурен такъв е като казваме две прости думички - ОБИЧАМ ТЕ ! Замислете се колко пъти на ден изричате тези думи на любимите хора ! Ежедневието така ни е окопирало от банални битовизми ,че забравяме истинският смисъл на това ни съществуване . Ние сме тук на тази Земя за да бъдем щастливи и да обичаме и да бъдем обичани .Нормалното състояние на човешката душа е да бъде щастлива. Нашата съвременност ни е вкарала в една матрица на стрес и безпощадно потребителство .За съжаление и здравната система не разглежда пациентите като хора , като психо-емоционални уникални същности . На нас се гледа като на едни продукти - касички ,от които да се теглят средства. Спомнете си кога за последно някой мой колега лекар Ви се е усмихнал , погледнал ви е в очите , изслушал Ви е , обяснил ви е подробно и разбираемо различни неща от медицината.И един тотален парадокс какви сме ние лекарите,че си позволяваме да отписваме някого от живота преждевременно и да даваме срокове? Аз уча на това моите пациенти В МЕДИЦИНАТА 2+2 НЕ Е РАВНО ВИНАГИ НА 4!!!
Силата на мисълта е най-силното ни оръжие ! Необходимо е да визуализираме бъдещи събития . В нашето съзнание да изграждаме вече един желан облик на нещата,които бихме искали да ни се случат.Примерно на всеки час си представяйте как вече сте здрав ,как отивате на лекар и той ви казва ,че няма и следа от заболяването! Как вашият болен близък е вече здрав ! Как по новините съобщават ,че вече е намерено лекарство за тотално лечение на рака и той вече се лекува като една настинка ! Докато визуализирате тези събития вие изграждате една нова реалност , усмихвайте се и си представяйте как вие или вашите близки се намират в златно яйце.Човек е това,което са спомените му и това,което са бадещите му мечти ! Затова е необходимо да създаваме и хубави спомени с любимите хора.Приемарно утре като се събудите погледнете се в огледалото усмихнете се широко и си кажете ОБИЧАМ ТЕ , като видите любимият ваш близък усмихнете се и му кажете ОБИЧАМ ТЕ ! И нещата се случат , чудесата ще се случат ! И зе сега завършвам така ЖИВОТА Е ЕДНО ВЪЛНУВАЩО ПЪТЕШЕСТВИЕ И СМЪРТТА НЕ Е ПОСЛЕДНАТА ГАРА!!!



Усмивката е най-силното лекарство

Тема Re: Едно посланиенови [re: дoц. д-p Teoдocиeвa]  
Автор ket1234 (много добър чов)
Публикувано04.01.11 01:55



Докторе, да Ви е честита Новата година!
Това, което сте написала е едно много, много хубаво нещо! Но за съжаление е само нещо!
Дано много, много Ваши колеги започнат да мислят като Вас.
Поклон за това, че сте се престрашили за влезете в този клуб!
За най-голямо съжаление, трябва да си признаем, че само хората, които пишат и споделят тук са осъзнали, че ракът е само диагноза.

А останалите Докторе! Тук са само двадесетина - тридесет човека, които знаят за какво иде реч! Болни и близки ......И имат смелостта и доблестта да споделят перипетиите, през които са минали и да направят по-лек пътя на другите.

Това не е ли Ваша работа, Докторе!
Ще говорите за любов! Да, страшно много любов има тук! А тези, които не могат да четат и пишат тук.........тези, другите, които не знаят за този форум!
Другите Докторе, трябва да тежат на съвестта на Вас и Вашите колеги.
Надявам се, че по този начин не си изчиствате съвестта, а сте дошла тук само с чисти мисли - да помогнете.

Наистина не бива да се гледа на пациента като на касичка, но колко, Докторе са тези, които гледат на онкоболните си пациенти като на Хора? И тези, които определят времетраенето на човешкия живот. Едини Ваши колеги дадоха преди 5 години 3-4 месеца живот на съпруга ми?

А Вие Докторе, давате ли си сметка, че всяка вечер като си лягаме си казваме - утре ще е един по-добър ден и казваме на човека до нас - обичам те!
Знаете ли каква е нощта? А утрето е толкова далеч...... и на утрешния ден пак казваме - обичам те!

Спомените, Докторе са най-хубавото нещо. Вярата и мечтата са също много перспективни, но......недейте така да влизате в клуба и да казвате.....вижте се в огледалото и кажете Обичам те!
Всички го знаем и го правим! Поне тук пишещите и четящи!

Другите, Докторе, другите са Вашата цел! Тези, които не могат да четат тук! Тук всеки получава някаква подкрепа. Било със съвет, било с блага дума в повечето от случаите. А останалите, Докторе?

Много съжалявам, че бях доста нападателна, но просто това почувствах като прочетох поста Ви. Гняв........и куртоазия.....Отношението, което получаваме като посещаваме кабинетите в Онкодиспансера, далеч не е това, което Вие Докторе, се опитвате да внушавате. Да зная, че това е ежедневие за Вас, но и Асан е Хора



Въпреки всичко, което избълвах ....Обичам Ви Докторе! Наистина - не е с ирония. Ако можете да помагате - помагайте! Никога не е излишна!
Добре сте дошла!

Редактирано от ket1234 на 04.01.11 02:03.



Тема Благодаря и браво-Re: Едно посланиенови [re: дoц. д-p Teoдocиeвa]  
Автор Dimana64 (вървяща)
Публикувано04.01.11 06:01



Д-р Теодосиева,

Благодаря Ви за смелостта да влезете тук и да напишете тези думи. Доживяхме да ги чуем и от лекар! Дано повече лекари почнат да мислят и да действат като Вас!
Не ми се иска да влизам в препирни и разводнявам темата, но не мога да не опинирам поне малко на поста на Кет, въпреки оптимистичния завършек: не е редно точно тук да прилагаме принципа: "Покрай Илия и Свети Илия".

Не смятам, че сте отговорна за поведението на колегите си - всеки си носи само собствената отговорност и не бива да бъде винен за поведението на цялото съсловие (или поне на преобладаващата част).

Ако можете - включете се в темата: "въпроси към лекарите" за да помогнете и с професионални познания, които комбинирани с това ново (за лекарите) мислене, съм сигурна, че ще допринесат голяма полза.

Имаме и тема "Алтернативно методи за лечение", " Силата на положителното мислене" а и други, където също сме коментирали подобни подходи за лечение на рака.

Желая Ви всичко най-добро и продължавайте по поетия път



Редактирано от Dimana64 на 04.01.11 06:04.



Тема Добре дошла!нови [re: Dimana64]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано04.01.11 09:14



Добре дошла в клуба и от мен д-р Теодосиева. Радвам се, че има и такива лекари като вас. Заедно с MD, ставате две зрънца, но скоро ще станете повече, сигурна съм. Имаме крещяща нужда от лекари като вас и се надявам да помагате когато ви остане време.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: Добре дошла!нови [re: Buba67]  
Автор mim.i ()
Публикувано04.01.11 10:52



Много ме трогна това, което Докторката пише. Толкова съм трогната, че ще кажа няколко думи за усмивката и "Обичам те!" Четох толкова книги за Позитивното мислене, алтернативната медицина и каква ли не. С Мама визуализирахме ли визуализирахме. Заедно всички се обичахме и си го казвахме. Толкова бяхме ПОЛОЖИТЕЛНИ. Победихме рака, Докторе! Само че нас ни победиха Вашети колеги, системата в България. И така "положително" сега се мъчим да продължим напред! Обаче някак не се получава , Докторе! Колкото пъти се затворя очите виждам миналите картини. В ушите ми гърмят все още "положителното" отношение на редица лекари в най- различни болници в България. Смешното сега е , че брат ми, който учи медицина и иска да стане лекар, иска да му покажа "положителното" за да продължи да учи! И да, показах му "положителното" и то е - "Ето виж как се държаха с мама и недей като станеш лекар да си като тях..."



Тема Re: Добре дошла!нови [re: Buba67]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано04.01.11 15:07



"Заедно с MD, ставате две зрънца..."
Да не забравяме уважаемия лекар с ник PRN, който също влиза тук от известно време!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Добре дошла!нови [re: *jull**]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано04.01.11 15:28



Не знаех, че е лекар. Казах ви аз, че ще стават много зрънцата!
Започваме чудесно новата година! Благодаря, че се включвате!


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: Добре дошла!нови [re: *jull**]  
Автор TheaO5 (другата аз)
Публикувано04.01.11 16:25



И аз да се включа в приветствията към лекарите в нашия Клуб и да им пожелая здраве и сили за всеотдайността, с която искат да ни помагат.

Уважаеми PRN,
Моите специални поздрави за Вас - преди повече от 5 години разяснихте моята диагноза в клуб Медицина на въпрос на дъщеря ми.
Радвам се, че отново сте тук!



Тема Re: Едно посланиенови [re: дoц. д-p Teoдocиeвa]  
Автор tajno_cvetence (силна)
Публикувано04.01.11 20:19



Поздравления за позитивизма в посланието Ви доц. Теодосиева!



Темата за рака ме вълнува и чета всичко, свързано с нея. Много важно е човек да промени начина си на мислене, на живот докато не е късно. За съжаление това става единствено когато сами го осъзнаем и имаме желание да променим живота си. На хората около нас, на близките ни трудно можем да повлияем, да не кажа, че е почти невъзможно, ако те не го поискат. Сами избираме дали да бъдем щастливи или през целия си живот да акцентираме върху негативното, да забелязваме само неприятните и лоши неща, които ни се случват. Животът е прекрасен! Трябва да сме благодарни на съдбата за всички хубави моменти, за прекрасните хора, с които ни е срещнала и по някакъв начин са станали част от живота ни. Не трябва да се страхуваме от диагнози! Всичко може да не е толкова страшно, колкото ни се е сторило в началото, само трябва ние самите да повярваме!



Тема Re: Едно посланиенови [re: tajno_cvetence]  
Автор MamaD (ентусиаст)
Публикувано04.01.11 22:03



Доц. Теодосиева, горещо приветствам присъствието Ви в нашия клуб! Едва ли можете да си представите каква нужда имаме от съветите Ви! Отношението Ви към позитивното мислене ме кара да ми се иска да Ви прегърна, толкова се развълнувам когато Ви чета! Знаете ли, даже сред нас има хора скептично настроени в това отношение. Сега, когато един лекар набляга на позитивизма, медитацията и визуализацията , доверието в тези техники ще е по-голямо и се моля и резултатите от тази нова нагласа да не закъснеят!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.