Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:46 18.10.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Тема Изгаряне от лъчетерапиянови  
Автор brezi4ka (непознат )
Публикувано30.12.10 23:22



Здравейте,
Имаме проблем, но първо да ви пожелая
Посрещане на новата година с вяра и оптимизъм, както и цялото здраве на света.

Майка е на лъчетерапия в момента /операрана е от РМЖ/. Досега и правиха 16 облъчвания, остават още 8. От миналата седмица спряха лъчтерапията защото се появи болка и има изгаряне под самата гърда, както и няколко рани /като обелване на кожа/. Казали са на майка само пудра - Топоцин. Да, ама с пудра не става. Боли я, раните не зарастват, изобщо е кошмар. Сега няма и при кого да отиде. Ако някой е бил така и може да препоръча нещо за мазане /което е предписано от лекарите/, ще съм много благодарна.



Тема Re: Изгаряне от лъчетерапиянови [re: brezi4ka]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано31.12.10 00:02



Отговарям и тук.

Ето няколко споделени кремчета:
" лъчетерапевтката му изписа два крема и почувства облекчение - Тридерм и Латикорт."
Бял крем " Рачев" ние го купуваме от Габрово от билкаря директно."
"Кремът се казва "intrasite gel".Опаковката му е като гъбка и струва 9,20лв.-25мг".

Към горните бих добавила дефламол, той е специално за изгаряне, можете да го комбинирате с нещо от горните кремове. Мас и невен също.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: Изгаряне от лъчетерапиянови [re: Buba67]  
Автор brezi4ka (непознат )
Публикувано31.12.10 10:31



Благодаря за отговора.

Наясно съм, че трябва да я види лекар, но от онкологията са казали само пудра, а ме притеснява, че изгарянето не минава - кожата е доста тъмна и твърда, с ранички на места. Исках да отидем до Пирогов, но тя не иска. Притеснявам се да не стане по-лошо. Възможно ли е някой, който е имал изгаряния повреме на лъчетерапия да пише какво му е било предписано.

Просто с пудра и риванол няма да стане.

Благодаря!



Тема Re: Изгаряне от лъчетерапиянови [re: brezi4ka]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано31.12.10 11:03



Имам впечатления от крем за мазане на фирмата Деодан:


Предназначен е за тежки изгаряния, включително от ЛТ. Може да се свържете с офиса на фирмата,
там д-р Богданов ще ви посъветва конкретно за вашия проблем.
Желая ви успех и моля да продължите да споделяте!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Изгаряне от лъчетерапиянови [re: *jull**]  
Автор tinker.bell (нова)
Публикувано31.12.10 11:32



Мен ме спаси една бабешка рецепта- мас и невен ,но преди всяко облъчване сутрин го измивах ,не трябвало да е намазано с нищо по време на облъчването ,а като се върнех ме омазваха като прасенце .
Беше ми почернял и изгорял чак гърба от облъчваната страна
Успех и поздрави на майчето.



Тема Re: Изгаряне от лъчетерапиянови [re: brezi4ka]  
Авторloni24 (Нерегистриран)
Публикувано31.12.10 14:54



Здравей Брезичка,
Аз съм със същата диагноза и минах лъчетерапията през лятото , някои жени които бяха с такива изгарания им казаха да се пудрят и с небацитин на прах.
Правете компреси от реванол и посипете раните с този антибиотик. друго което препоръчаха за изгарянето беше вазелин Витасин , продават го и по аптеките.
Спокойно може да мажете с него щом не сте на лъчетерапия, но щом почнете го спирате. Всичко зависи от кожата.



Тема Re: Изгаряне от лъчетерапиянови [re: brezi4ka]  
Автор дoц. д-p Teoдocиeвa (непознат)
Публикувано01.01.11 21:59



Не не е необходимо непременно да я преглежда лекар ! Аз съм дерматолог и ти препоръчвам да спреш Топоцина ! Третирай обгорелите зони с ЛОКОИД КРЕЛО дермална емулсия .Този медикамент съдържа кортикостероидни производни,стимулиращи процеса на подновяване на епителните кожни клетки ! При подобни случай съм го прилагала на пациенти и ефекта е много добър ! Третирай зоните с Локоид Крело сутрин и вечер ! Струва коло 7 лв. и едно шишенце 30мгл дермална емулсия ! През устата да приема Цинк на Валмарк по едно хапче на ден ! Спри и Реванола , той доста няма особен ефект и според мен в случая само пречи .

Усмивката е най-силното лекарство



Тема Re: Изгаряне от лъчетерапиянови [re: дoц. д-p Teoдocиeвa]  
Автор brezi4ka (непознат )
Публикувано01.01.11 23:00



ЧЕСТИТА НОВА ГОДИНА НА ВСИЧКИ!
ЗДРАВЕ, ВЯРА И НАДЕЖДА



Благодаря на всички за отговорите. От вчера кожата пада /много е тъмна и обгоряла/ и в момента се е оголила. не посмях да мажа с нищо.
Доц. Теодосиева, мога ли да прилагам препоръчаното от вас върху разраняване? Почти цялата кожа се люпи и на нейно място не се появава нова, тъй като е под гърдата и знаете, че там сложно зарастват нещата.

Много благодаря за съветите ви. Много сте нужна тук



Тема Re: Изгаряне от лъчетерапия [re: brezi4ka]  
Автор дoц. д-p Teoдocиeвa (непознат)
Публикувано01.01.11 23:33



По принцип на препарата пише да не се прилага върху разранявания ! Това не трябва да те плаши , мястото е наистина много неудобно , но има начин .
1.Леко с памучно тампонче , напоено с кислородна вода намазваш участаците,но лекичко
2.Намазваш с обезсолена свинска мас
3.Върху свинската мас нанасяш ЛОКОИД КРЕЛО
По този начин пречим на кортикостероида да попадне в кръв или лимфа , а го задържаме в кожата ,където очакваме стимулиране на клетъчното делене .Лющенето е добър показател кожата се регенерира .

Усмивката е най-силното лекарство

Редактирано от дoц. д-p Teoдocиeвa на 01.01.11 23:34.



Тема Re: Изгаряне от лъчетерапиянови [re: дoц. д-p Teoдocиeвa]  
Автор brezi4ka (непознат )
Публикувано03.01.11 18:05



Благодаря за съветите


Днес майка беше при хирург и вече нещата са по-спокойни.
Явно изгарянето е било доста сериозно и цялата кожа падна.


Много е добре, че се включихте към форума. Има голяма нужда от вас.

А за усмивката съм ЗА!!!, макар че и аз напоследък нещо намръщена ходя, но ще се взема в ръце




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.