Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:26 17.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема защо препечен хлябнови  
Авторcнaxa (Нерегистриран)
Публикувано18.11.07 16:45



Някъде четох, но не мога да намеря сега къде беше, че онкологично болните не е добре да ядат хляб, приготвен с мая. Понеже това е почти невъзможно, освен ако не си го месиш сам, в краен случай купеният хляб поне да се препича. Т.е. съветът беше да се яде пълнозърнест, ръжен и т.н. хляб от нерафинирано брашно и то само ПРЕПЕЧЕН.

Някой знае ли защо?



Тема Re: защо препечен хлябнови [re: cнaxa]  
АвторAnna (Нерегистриран)
Публикувано18.11.07 18:54



Направо си е за откачане, но и аз скоро четох нещо - всичко препечено е канцерогенно (това отдавна го бях чувала, напр. червени пълнени чушки, печени на фурна), нооо това всичко включваше и препечен хляб !!!

На кого да вярваме ??!!??

P.S. В момента не се сещам в коя книга прочетох горното. А за маята е вярно - по добре е да се яде хляб без мая.



Тема Re: защо препечен хлябнови [re: cнaxa]  
АвторKaлoянa (Нерегистриран)
Публикувано19.11.07 00:34



Тук се подава здравословен хляб, специално без мая, на вид същия като другите, но се държи в камерите на хладилниците, в къщи също трябва да е във камерата, в него има освен Barley, Millet (просо), ядки, трици, и др неща, казва се Ezekiel 4:9 Sesame, няма никаки химикали, има сертификат за чиста продукция За консумация трябва да се сложи за малко в тостера, иначе не е вкусен



Тема Re: защо препечен хлябнови [re: Kaлoянa]  
Автор Гaмбa ()
Публикувано19.11.07 00:45



Точно пък за него четох,че е най-вреден,но интересите на определени компании не позволяват да се огласява вредата от консумацията му.Подобен хляб продават и в Била в момента и баламосват народа ,че хляба е пресен което не е вярно.
Относно припечените хранителни продукти,вреда от тях няма,а тя идва от изгорелите такива.



Тема Re: защо препечен хлябнови [re: Гaмбa]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано19.11.07 00:59



Това уточнение беше важно, става въпрос за препечено до черно, изгоряло. То е вредно. Печена филия хляб до черно на котлона. Но в тостера няма проблем. Още повече, че тостерите са на степени и можеш да запечеш филийка до златисто розово, без да е изгоряла. Аз купувам пълнозърнест и го минавам през тостера. Знам, че маята е вредна, ама милиони хора ядат такъв хляб с мая. Ама не всички милиони се разболяват нали?

Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!


Тема Re: защо препечен хлябнови [re: vesela.bg]  
Автор Гaмбa ()
Публикувано19.11.07 01:05



Правилно,то от маята да я докараме кахъра ще ни е бял

И с мая съм месил и без мая и не виждам употребата на мая да е кой знае какъв решаващ фактор относно това човек да се разболее.Убеден съм,че мръсният въздух навън е по-опасен от една мая



Тема Re: защо препечен хлябнови [re: Гaмбa]  
Автор N_O6O6 ()
Публикувано19.11.07 10:36



Имам познат, който работи в хлебозавод. На въпроса ми какъв хляб би ми препоръчал, той ми отговори, че всички тези хлябове като ръжен, типов, пълнозърнест и т.н. са лъжа и измама. Всичко е наблъскани с оцветители и добавки. Не ми се иска да вярвам, че е така, но не би ме излъгал.



Тема Re: защо препечен хлябнови [re: N_O6O6]  
Автор Гaмбa ()
Публикувано19.11.07 11:57



Абсолютно си прав,дори са по-опасни от белия хляб защото стария бял хляб който се изземва обратно , се преработва наново и чрез оцветители се оформя като за ръжен,пълнозърнест и т.н.Имах определено взаимодействие с хлебопроизводители до преди две-три години и знам,че ако изхвърлят бракувания хляб просто ще фалират ,но те го влагат в уж диетичен такъв и го връщат в магазинната мрежа.Аз съм си месил ръжен хляб и с трици,но нямам време сега ,другия вариант е на пазара има немски фурни за хляб по около 35-50 лева се намират и се слага вътре всичко необходимо за хляб като се спазват пропорциите и така поне човек е сигурен.



Тема ДОМАШЕН ХЛЯБнови [re: Гaмбa]  
Автор *jull** (())
Публикувано19.11.07 12:14



Е, след като установихме, че не е съвсем ясно какво купуваме от магазина, предлагам рецепта за тези, които имат време и желание да си направят домашен хляб:

Необходими продукти:

200 г пшеничени трици
100 г ръжено брашно
1 кофичка кисело мляко
2 с. л. слънчогледово семе
2 с. л. тиквено семе
2 с. л. маково семе
2 с. л. ленено семе
1 ч. л. сода бикарбонат
1 ч. л. червен пипер
1 ч. л. чубрица
1 ч. л. сол
1/2 ч. л. чесън на прах


Начин на приготвяне:

1. В подходяща купа се смесват пшеничените трици, ръженото брашно и слънчогледовото, тиквеното, маковото и лененото семе (или каквото се намира!).

2. Прибавя се киселото мляко със содата бикарбонат и се разбърква, като постепенно се налива и топла вода. Целта е да се получи лепкаво тесто, малко по-гъсто от това за кекс. Поръсва се със сол, чубрица, червен пипер и чесън на прах и отново се омесва.

3. Тестото се прехвърля в намазнена със зехтин тавичка и се настила с дебелина два пръста. Пече се 5 минути в предварително загрята на 250 градуса фурна. След това температурата се намалява и се пече 40 минути на 160 градуса.





Тема Re: ДОМАШЕН ХЛЯБнови [re: *jull**]  
Автор Гaмбa ()
Публикувано19.11.07 12:47



Джул,преди две -три години като си месех хляб се хващаха за главата продавачите като им казвах за какво са ми триците,но на мен не ми пукаше .В интерес на истината не успях да науча никой от семейството да яде такъв хляб и постепенно отпадна от менюто ни




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.