Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:15 01.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Тема Протест за лекарстватанови  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано18.11.10 13:48



Защо да мълчим? В момента ще спират всички лекарства за онкоболните, а живота на хиляди хора зависи от бизнеса на някакви мутри.

Да направим нещо! Здравеопазването в България някаква пародия. Нека не стоим! Има ли към кого да се обърнем за да се направи протест, или трябва сами да се организираме? Не може така да се отнасят към хората! С животните се отнасят по-добре! Има развалена техника в болниците и затова болните са принудени да чакат с месеци, а от това зависи живота им.



Тема Re: Протест за лекарстватанови [re: Aз]  
Автор Poзмapи (жилава)
Публикувано18.11.10 13:57



Подкрепям те, какво друго да кажа

, те са убийци и пресътъпници.



Тема Re: Протест за лекарстватанови [re: Aз]  
Автор TheaO5 (другата аз)
Публикувано18.11.10 15:11



Това трябва да се направи!!
Мисля, че от Клуба трябва да отидем по-нататък.

Вече има толкова пациентски организации, фондации.., но трябва да се съгласуват конкретни общи искания.
Бубе, какво мислят в АПОЗ?



Тема Re: Протест за лекарстватанови [re: TheaO5]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано18.11.10 15:16



Теа е права. Може би е назрял моментът за едно сдружение от хората, които са свързани с този клуб.



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Протест за лекарствата [re: *jull**]  
Авторцвeти (Нерегистриран)
Публикувано18.11.10 15:59



Не е ясно какво ще става. Преди няколко дни казаха, че лекарствата ще се отпускат от Здравната каса и това било настояване на пациентските организации. Тия същите организации смятат, че така ще бъде по-добра организацията. Вчера в новините потвърдиха, че така ще става отпускането на лекарствата, но сега пък пациенските организации не били доволни от това. Кое е вярно и кое -не никой не знае. Аз не разбарах скъпоструващите лекраства за онкоболните пак в аптеките към диспансерите ли ще се дават или друго мислят.



Тема Re: Протест за лекарстватанови [re: цвeти]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано18.11.10 16:16



Докато се разберат кой как и защо минават месеци. Месеците са от жизнено значение! Ние чакахме 3 месеца за лекарство, което идва по 3 броя за десетки хора! Оказа се, че през това време положението се е влошило мнооого, а е можело да се направи лечение. А ние си чакахме лекарство

. За това говоря, че докато някои хора се обясняват и изясняват времето минава и нищо не се прави. Всеки един ден е от значение! Това е пародия на здравеопазване, неможе така!



Тема Re: Протест за лекарстватанови [re: Aз]  
Автор 123galia (новак)
Публикувано18.11.10 19:21



И аз съм в ужас от мисълта, че много е вероятно да се забавят лекарствата в началото на 2011. Цяло лято звънях в министерството, за да питам за протоколи, лекарства и да се чудя как да спазим сроковете за химиотерапията на майка ми.
Просто си съсипах нервите да обяснявам на разните "експерти " в МЗ как няма особен ефект от химиотерапията, ако не се спазват интервалите между вливанията и да се опитам да им внуша, че те са хората, които трябва да предложат по-работеща система на отпускане на скъпоструващите лекарства.
Ако сега не направим нещо, ще се чака с месеци докато проработи новият начин на отпускане на лекарствата.



Тема Re: Протест за лекарстватанови [re: 123galia]  
Автор ondinche ((оптимист))
Публикувано18.11.10 20:03



Няма какво да си хабиш нервите да обесняваш на експертите в МЗ , че имаш нужда от лекарства! Това е повече от ясно... едва ли от кеф ще им звънкаш да си говорите по телефона.
Аз звъня нон-стоп,когато има проблем и не спирам докато не ми осигурят всичко.Ако ще от сутрин до вечер...и такива случаи има.
Така съвсем спокойно питам ир азпитвам и искам отговори. Вече не ми минава да ме лъжат.. преди можеха, но вече не.



Тема Re: Протест за лекарстватанови [re: *jull**]  
Автор Poзмapи (жилава)
Публикувано18.11.10 20:05



Подкрепям за сдружението!



Тема Re: Протест за лекарстватанови [re: Poзмapи]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано20.11.10 11:47



Розмари, пиши ми на Лични бележки, че аз не мога да го направя!
Непрекъснато ми изписва някаква грешка. Явно дълбоко си се законспирирала!



П.П. В профила ми е посочен и скайпът ми.

"Совите не са това, което са..."

Редактирано от *jull** на 20.11.10 11:48.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.