Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:00 28.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема рак на простата  
Автор фaнka янeвa (непознат )
Публикувано09.11.10 18:43



Здравейте ще карам направо след ходене по докторите назначиха на татко тумурен маркер на простата, дебело ,черво и биопсия на стомах и стъкалце при хематолог от всичко това положителен маркер на простата 140 . Взета биопсия на простата отрицателна направен ренген, виждат се мета по костите утре взимат пак биопсия и пак чакаме за резулата и през всичкото това време си чакаме а той линее с всеки изминал ден !!!!
Толкова съм объркана помогнете ако можете

Редактирано от фaнka янeвa на 09.11.10 18:54.



Тема Re: рак на простатанови [re: фaнka янeвa]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано09.11.10 21:31



Здравей, няма как да не си уплашена и объркана, но докато не излязат всички изследвания, няма как да се предприеме лечение. Дотогава би могла да прочетеш темите, в които тук хората са споделяли опита си за този вид рак. Темата е в Справочника (на първата страница горе), но за улеснение ти давам линк:


Имам само една молба да си избереш една от тези теми и да продължиш да пишеш в нея, за да може и вашият опит да се прибави към нашия архив.

И не забравяйте един основен принцип - търсете поне 2 мнения на специалисти, не се предоверявайте на първия! Също и материалът, който се изследва, да се занесе в две лаборатории, а ако резултатите са много различни, отивате в трета. Защото много често стават грешки! Най-важна е точната диагноза, правилното лечение, а това е свързано и с добрия специалист. Тук хората с опит ще помагат, така че няма да сте сами.

УСПЕХ!

"Совите не са това, което са..."

Тема Re: рак на простатанови [re: фaнka янeвa]  
АвторKpacи (Нерегистриран)
Публикувано10.11.10 16:14



Здравей Фани,казвам се Краси ние имаме същия проблем т.е моя баща рак на простатата с метастази в тазови кости,ребра дори и рамена.И при него се откри случайно през м. Юни тази година на базата на ПСА -100.В момента е диспансеризиран в онкологията и му е назначена химиотерапия, прове ли сме до сега 2 терапии +1 лъчетерапия,освен това и Андрокур през 14 дни мускулно.Основно се оплаква от болки в кръста е и отпадналост след терапиите.Незнам как ще се развият нещата но се надявам това лечение да окаже положителен ефект.Най лошото е че късно се открива тази гадост ,когато вече има метастази.
Ако можеш пиши, за да можем да обменяме информация.ЗДРАВЕ И КУРАЖ ВИ ЖЕЛАЯ.



Тема Re: рак на простатанови [re: Kpacи]  
Автор фaнka янeвa (непознат )
Публикувано10.11.10 19:40



Ще пиша само да излезнат резулатаите ще ви държа в течение!!!



Тема Re: рак на простатанови [re: *jull**]  
Автор фaнka янeвa (непознат )
Публикувано11.11.10 22:36



Миличка пропуснах да кажа,че това е втора биопсия в различна лаборатория първата беше отрицателна сега чакаме втората тоест утре ако тя също е отрицателна какво правим като пса е 140???
Благодаря / аз не съм много в час как и къде да пиша ако бъркам нещо извинявай ще се опитам да се поправя.....



Тема Re: рак на простатанови [re: фaнka янeвa]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано12.11.10 18:30



Трябва ви консултация с добър специалист! Напр. проф. д-р Стоян Чакъров - зав. Клиника по урология
в УМБАЛ “Св. Анна”, София. Има и други, разбира се, но нека първо излязат резултатите...



"Совите не са това, което са..."

Редактирано от *jull** на 12.11.10 18:40.



Тема Re: рак на простатанови [re: *jull**]  
Автор tininita ( непозната )
Публикувано13.11.10 00:32



От горчив личен спит не Ви гс препоръчвам Ако бяхме послушали доцент Нейков предполагам,че съпругъг ми още щеше да е жив Проф Панчев от Александровска е също добър избор



Тема Re: рак на простатанови [re: tininita]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано13.11.10 08:07



Нашият клубен МД преди време препоръча д-р Красимир Янев от урологията на Александровска, а на него може да му се вярва. Из сайтовете прочетох, че е (или е бил) в екипа на проф. Панчев. Отзивите за него и като специалист, и като човек
са отлични.



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: рак на простатанови [re: *jull**]  
Автор Poзмapи (жилава)
Публикувано14.11.10 10:16



За съжаление аз съм на противното мнение - ако не се бяхме доверили на въпросния Панчев, баща ми щеше да е жив - при PSA - 7-8, поради не премахване на тестисите, PSA-то стигна до...

Въпросният Янев направи биопсия без упойка на баща ми. Няко беше писал, как може,вие не знаете ли? Ами ние не сме медици, и не знаехме, именно затова се доверихме на тези убийци. . Не мога да го докажа, но на въпросните им бутнахме рушвет, за да благоволят все пак да го лекуват.Иначе той си беше поклинична пътека. Размерът на рушвета няма да го уточнявам. 2003 година



Тема Re: рак на простатанови [re: Poзмapи]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано14.11.10 10:48



Не за пръв път се случва да има разнопосочни мнения за един и същи лекар.
Което е добре, за да има човек едно на ум, когато си избира специалист...
Жалко, че толкова горчив опит събират и пациенти, и близките им, а цената много често е животът...


Розмари, ще препоръчаш ли лекар, от когото сте останали доволни?

"Совите не са това, което са..."


Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.