Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:29 26.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Ехография на корем -диспансера в Младост?  
Автор Dimana64 (вървяща)
Публикувано04.11.10 09:35



Имам молба - може ли някой да ми даде инфо дали все още в диспансера в Младост се прави безплатна ехография на коремни на онкоболни и каква е процедурата?

Оказа се, че през 2007 съм си прибрала картона в къщи и се чудя - 1- дали все още правят тези контролни профилактични прегледи и 2-дали не са ме отписали ако са правили нещо като инвентаризация след това?

Опитах се да се свържа по телефон, който е даден в интернет страницата им, но не ми отговаря. Така, че ако някой има телефона им за справки и инфо или регистрататура - моля да го сподели.

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Dimana64 на 04.11.10 11:55.</EM></FONT></P>

Редактирано от Buba67 на 04.11.10 12:54.



Тема Re: ехография на коремни органи - диспансера в Младос?нови [re: Dimana64]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано04.11.10 09:48



Да, правят ехограф. През юни си направих контролите, минах и на ехограф. Не би трябвало да са те отписали. Нали имаш онколог който те следи? Отиваш с картона при него, само си взимаш номерче за лекаря. Само не знам дали смогнаха да правят ехография на деня или записваш час за по късна дата.
Ето телефона: 975 35 35, това е централа, искаш регистратура.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Редактирано от Buba67 на 04.11.10 09:48.



Тема Re: ехография на коремни органи - диспансера в Младос?нови [re: Buba67]  
Автор diana1OO (Димитрова)
Публикувано04.11.10 11:34



Записват за определен ден, който е около месец напред.



Тема Re: ехография на коремни органи - диспансера в Младос?нови [re: diana1OO]  
Автор Dimana64 (вървяща)
Публикувано04.11.10 12:00



Благодаря и на двете ви

Звънях на този телефон, но не ми отговаряше - може би защото беше към 16 ч...

За отписването - аз малко правя совалка между Младост и Дървеница и последните 3 години там ме следяха, но сега вече не работят със здравна каса или пък дават най-много едно "пре"-направление, след като те е прегледал онколог. Дадоха ми за сцинтиграфия, която аз май няма да мога да направя, защото няма реактив и ме препращат за след 15-ти, а направлението ми е до 10-ти. А нямам 140 да се бръкна за платено

Все някак си ще се уредят нещата, аз съм оптимист



Тема сцинтиграфия Младостнови [re: Dimana64]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано04.11.10 12:50



И мен ме оставиха да звъня след 15 ноември за сцинтиграфията. Лошото е, че дори да си платиш няма от къде да купиш изотопа. Та се очертава поредното чакане.

А на телефона отговарят до 13 и 30часа.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: ехография на коремни органи - диспансера в Младос?нови [re: Dimana64]  
Авторembadem (Нерегистриран)
Публикувано04.11.10 15:36



Вчера майка ми се обади в СБАЛМ Свети Наум към 9.30 ч. и след един час ме приеха и същия ден ми направиха сцинтиграфия, само срещу 100 лв. Но работят и с направления. намери им тел., защото в момента не мога да се свържа с мама, но тя от интернет го беше взела.



Тема Re: ехография на коремни органи - диспансера в Младос?нови [re: embadem]  
Автор Dimana64 (вървяща)
Публикувано04.11.10 19:58



Звънях им още вчера на Св.Наум - изчерпали си били лимита за правене на сцинтиграфия с направления - т.е. по здравна каса и приемат само срещу заплащане. По-скоро (както почти открито ми казаха) - разбрали са, че само при тях имат изотоп и за това са решили да поспечелят като правят само срещу заплащане. За съжаление не мога да си позволя в момента 100лв - вече отделих 60 за остеометрия и ми идва множко





Тема Re: ехография на коремни органи - диспансера в Младос?нови [re: Dimana64]  
Авторembadem (Нерегистриран)
Публикувано05.11.10 10:15



А къде прави остеометрия, би ли поствала координати, моля.



Тема Телефон за остеометрия - гръбнак, тазнови [re: embadem]  
Автор Dimana64 (вървяща)
Публикувано05.11.10 17:20



Правих я в Александровската. Записването става на телефон - 9230 528. Записват за около след 2 седмици откакто се обадиш (поне мен). Инак е към ендокринологичната клиника.

Телефонирах и в Токуда, но там ми казаха 45 лв и не знаят дали е на гръбначен стълб, а по цената (същата е и в Алесандровската) съдя, че е на ръка или крак.
На мен изрично, заради Фемарата ми казаха, че трябва на таз или гръбнак и, че на ръка или крак не е толкова показателно.

Има изискване 10 дена преди това да не си правил нуклеарно изследване (предполагам, че и след това).



Тема Re: Телефон за остеометрия - гръбнак, тазнови [re: Dimana64]  
Автор Eвeлинa. (непознат)
Публикувано08.11.10 18:56



Остеометрията в Александровска болница платена ли е? За какви 60лв. говорите? Направлението за ендокринолог не върши ли работа?



Тема Re: Телефон за остеометрия - гръбнак, тазнови [re: Eвeлинa.]  
Автор svety7 (новак)
Публикувано08.11.10 20:23



Остеометрията навсякъде е платена. Касата не поема това изследване.Апарат за остеометрия има и в Про Вита - клиника за образни диагностики

.Февруари беше 60лв.,дават ти заключение и диск.



Тема Re: Телефон за остеометрия - гръбнак, тазнови [re: svety7]  
Автор Eвeлинa. (непознат)
Публикувано08.11.10 22:07



Благодаря ти, svety7. В такъв случай няма нужда да вися пред кабинета на личната докторка. Спести ми време. Благодаря!




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.