Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:07 30.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема най масовите убийцинови  
Авторяpocтeн (Нерегистриран)
Публикувано14.08.10 19:57



Наи масовите убиици си остават лекарите ,убиват повече от воените със самочуствие на спасители които се мислят за всесилни и всезнаещи.Те са единственните които не убиват за пари или от глад убиващи садистично с самочуствие и нехаиство/ безнаказано или с мъмрене/.



Тема Re: най масовите убийцинови [re: яpocтeн]  
АвторA-98 (Нерегистриран)
Публикувано14.08.10 20:22



+1



Тема Re: Стига бе,нови [re: яpocтeн]  
Автор Юлия 5O ()
Публикувано15.08.10 04:39



убийци,че и масови.Нещо много ми идва,и немога да го преглътна.

Смелостта е въпрос на стил в една безнадеждна ситуация, каквато е животът.
Чарлз Буковски


Тема Re: най масовите убийцинови [re: яpocтeн]  
Автор Poзмapи (жилава)
Публикувано15.08.10 22:35



Какво да кажа, прав си.

Мен ме гониха с инжекция диазепам когато получих нервна криза от отношението на лекари и сестри и санитарки в габровското неврологично и онкологично отделиние и ги нарекох убийци.

Д-р Влаев и Д-р Баева.

"Сбогом на илюзиите, добър ден, радост."

Редактирано от Poзмapи на 15.08.10 22:42.



Тема Re: Стига бе,нови [re: Юлия 5O]  
Автор besraboten (непознат)
Публикувано15.08.10 22:47



Моето мнение е умерено-неутрално, но ако анализираме поустовете само от вчера и отднеска се вижда противоречие. Попи пише отчаяна съм Ще говоря с д-р Станчев в четвъртък Д-р Алескандрова я няма замина за Франция за 4,5 месеца И тъй като сам в депресия трябва да отида на психиатър
Не ми звучи като да ги смята за зверове. От друга страна Pepelota75 й одговаря днес Здравей ,Попи!Преди бях писала тук,но пак да кажа -имам Тасигна 3 опаковки по 28т.Остонаха от съпругът ми.Знам,че няма да решат проблема ти ,но ако мога да ти помогна ти ги давам.
И тя не ми звучи като да смята лекарите за някакви Франкеншгайновци, но думата останаха показва грозната истина че лекарството не е помогнало и съпруга на жена, която е само на 36 години е ......
Ужас. нО КАКВО ПЪК СА ВИНОВНИ ЛЕРАРИТЕ КАТО ЦЯЛО, след като предписват лекарствата, които се произвеждат и освин това в учибника по биология за средното у-ще ясно се казва, че тази болест има свой програмиран и непроменяем път на развитие и че програмата не подлежи на влияние от външните условия. А всички знаем колко ученолюбиви са лекарите и колко изпълнителни са

El Chofer


Тема Re: Стига бе,нови [re: besraboten]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано16.08.10 00:03



Ми раците се лекуват. Излекуване се постига в някакъв процент от случаите, ама без лечение не е диагноза а присъда.
Та - рак в първи стадий се лекува на 100%. А без лечение - програмирания път както го споменаваш.
Знаеш ли, за лекарите е лесно. Те - завърших медицина, 10 години бях виновен на всички за всичко, бях длъжен.... А сега не съм. Сега ако искаш нещо от мен - разбираме се за цената. И никой не е недоволен. Защото в програмирането е така. Не си виновен на всички за всичко. Не си длъжен, щото видиш ли хипократовата клетва. А и кинтите са други.
Колко от онези които се оплакват от некадърността и безсилието на лекарите, са спазвали своевременно предписанията на съшите тези лекари? Като например профилактични прегледи? Не трябва да има нито един смъртен случай от рак на шийката на матката или рак на гърдата, или кожен рак! Защото могат да бъдат хванати при добра профилактика в първи стадий. При който има щадящи операции. И толкоз.
Не че всички колеги са ангели небесни де.

Bеer? Mоre?




Тема Профилактични прегледи?Re: Стига бе,нови [re: bira_more]  
Автор Dimana64 (вървяща)
Публикувано16.08.10 10:43



Бира, моля те, сподели, къде и как може да се направят профилактични прегледи в България за:
1. Рак на кожата
2. Рак на гърдата
3. Рак на шийката на матката

и каква точно е процедурата за всеки един от тях (направление, диспансер..??)

Защото от личен опит знам, че това ако и да не е мисия невъзможна, то е свързано с толкова много сложнотии, молби и прочие (ако не си достатъчно опаричен, че всеки път да си заплащаш - нещо, което малко хора у нас могат да си позволят, а и не виждам защо при редовно плащани здравни вноски да трябва да плащам за това).

Последният ми пресен личен опит е когато отидох на рекламиран по радиото профилактичен преглед за рак на кожата. Лекарката ми заяви директно, че кампанията се плащала от фирма распространителка на слънцезащитен крем и че тя (лекарката) не е достатъчно компетентна да извърши такъв преглед, но може да ме насочи към (платен) специалист.....За сметка на това ми говори надълго и нашироко за кремовете и ме засипа с рекламни брошурки. И то днес, когато след достатъчен брой статистически данни, може да се твърди, че тези кремове оказват нищожно, дори пренебрежимо влияние върху намаляване на заболеваемостта от рак на кожата.

Като се има предвид, че в момента направленията за специалист, които ДжиПи-тата издават са сведени практически до нула, изключено е да се дават за профилактични прегледи...

Колкото директно по темата - не мисля, че лекарите са (съзнателни) убийци. Просто следват процедурите, на които са ги научили. И естествено те работят, както и ти казваш само в определен процент от случаите. Горко ти ако не попаднеш в този процент. Тогава ти остава само като Гъливер, да се издърпаш от гроба сам за косите. Нещо, което доста хора в този клуб правят.



Тема Профилактични прегледи?Re: Стига бе,нови [re: Dimana64]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано16.08.10 16:07



Единстения шанс за смислени профилактични прегледи, е да си намериш добър съвестен специалист и от там както дойде - с направление или директно плащане.
ЗОК е създадена за да усвоява кинти. И го правят добре.
Иначе има няколко "типа" лекари (останали):
1. Работещите по призвание. Малко са, и са силно амортизирани. Парите малко, ядове много (не само с пациенти а и със ЗОК). Поради малкото кинти и многото работа, нямат време, нямат и кинти за нова литература, симпозиуми и т.н. Тоест добри са но на едно средно ниво.
2. Гениални - много малко, буквално единици. Успяват да изкарат кинти по почтен начин, и са добри професионалисти.
3. "Търговци" в бели престилки. Ще ти вземат кинтите, ама едва ли ще ти свършат работа.
4. Обикновени мърлячи - няма да те изнудват, ама няма и да ти свършат работа.

Трябва да е ясно че всички ние плащаме осигуровки на ЗОК. А искаме работа от лекарите. А лекарите - получават най-вече ядове от ЗОК. Съответно част от хората се преквалифицираха, част отидоха на вън и по частни клиники. Останалите - изредих ги.

Bеer? Mоre?




Тема Профилактични прегледи?Re: Стига бе,нови [re: bira_more]  
Автор besraboten (непознат)
Публикувано16.08.10 19:44



Bira_morе, а тези лекари кум кой тип спадат. Примерно идва им някой като Краси и им казва Здравейте,става въпрос за баща ми на 59 год.с рак на простатата с метастази в ребра, гръбначен стълб,тазови кости
и им става ясно че това не е 1 фаза дето се лекува 100%, а е четвърта дето в БДЖ-то й викат на галено терминална. А тя се лекува сигурно 0% или ако много се напънат въпросните лекари от примера - 00%. И какво да направят те като на 50% от случайте при поставяне на диагноза вече не става въпрос за 1 фаза. Ами как какво - продължават все едно е 1 фаза и започват лечение. Това лечение помага на лекарите от примера да спазят хипократовата клетва и то без да си имат проблеми защото нали ефтаназията е малко нещо забранена. И назначават всичко дето си го знаят. Ако пациента се гът... казват, че е от софтуеъра, ако оцелее 1 година - значи е получил бонус от 6 месеца от здравната каса. Заплатата им си върви и идва следващия подобен случай. Ако ги уволнят някага за нещо още на другия ден са единтвените кандидати на десетина позиции за лекари, а ако искат кеф им в Германия кеф им в Англия а ако са стари - при арабите за 5000 долара минимум. Ми който им завижда - да стане лекар да види как се става. Та да приемем сега, че не са лекари а заварчици и гумаджии и ако тръгнат да си търсят работа дават 150-тото CV за едно място. А проблема си остава същия - 4 фаза с метастази, които искат и те да си родят метастази, защото повече им е по-весело. И освен това имат проблем и с пациента ,който подозира че са пропаднали мушеници - най-малкото защото мушеник не се пише с е. Но най-вече, защото гумаджиите не предлагат нищо което да се пие, влива, вдишва, шмърка или маже - значи не предлагат лекарство. За пациента от 2010 това е ясно доказателство че нищо не разбират. И пациента си е много прав, защото как се трепят бактерии и вируси - ами с лекарства - значи и туморните клетки требе да се морят така. Но нали вече е пробвано какво ли не на пациента от примера - решението е просто - да пие нещо дето още не го е пил - пък било то и пик..... И ето, че на помощ идва тешката артилерия в лицето на оринотерапията. Сега вече метастазите на метастазите нямят никакъв шанс.
Какъв е крайниа резултат . Заварчиците гладуват. Пациента е излъгал системата и вече е ......... добре. Заварчиците виждат следваштия объркан пациент , който като новак се чуди какво да пие и решават в отчаянието си да намерят работа вместо да се правят на умни направо да предлагат срещо заплащане тежката артилерия

El Chofer


Тема Профилактични прегледи?Re: Стига бе,нови [re: besraboten]  
Автор Poзмapи (жилава)
Публикувано16.08.10 22:51



Моя баща с рак на простата от първа фаза, от PSA -2,4, професорите уролози хирурзи софийски светила и местни габровски онколози го докараха до 1 800 ( да, 1 800 PSA)



Част от изотопите, които са нужни за откриване и проследяване на рака, липсват, сигнализираха онколози. Проблемът се появил преди няколко седмици, заради него болните хора нямат адекватно лечение, предаде АСН.

Изотопите у нас се осигуряват от здравното министерство след провеждане на търг. Доставките на фирмите по договорите обаче свършили в края на май. Някои от новите търгове за тази година пък още не са финализирани. Това доведе до съставянето на големи листи с чакащи и до спиране на центровете по нуклеарна медицина, казаха специалистите. В момента има достатъчно изотопи за провеждане на изследвания и лечение на рак на щитовидната жлеза, но няма за много други диагнози, които водят до разсейки по костите, обясни националният консултант по нуклеарна медицина проф. Ирена Костадинова.

Според нея трябва да се вземат спешни мерки и да се обяви търгът за останалите радиофармацевтици, иначе всички 20 звена в страната ще спрат работа. Освен това, за да се реши проблемът, обществените поръчки на здравното ведомство трябва да се финализират в началото на всяка година. Така пациентите ще получават навременна и адекватна терапия.

Въпреки че изотопите се използват основно в онкологията, те служат за диагностика и проследяване и на други заболявания - бъбречни, белодробни, сърдечни. Общо всяка година от тях се възползват около 40 хил. души.

"Сбогом на илюзиите, добър ден, радост."


Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.