Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:17 17.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема ХЕРЦЕПТИН № 2нови  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано20.01.10 19:52



Това е продължение на темата, а началото й може да четете





"Совите не са това, което са..."

Редактирано от *jull** на 21.01.10 17:32.



Тема Re: ХЕРЦЕПТИНнови [re: *jull**]  
Авторleonidas22 (Нерегистриран)
Публикувано20.01.10 21:23



добре,че си направила продължение на темата,там беше вече трудно да се управяме.Благодаря!



Тема Re: ХЕРЦЕПТИНнови [re: leonidas22]  
Авторdoris (Нерегистриран)
Публикувано21.01.10 14:27



leonidas22.Neli благодаря ви за подкрепата.Лъчетерапията съм я преключила още 2008г. Октомври, а химията Април 2009г. и от тогава получих един отказ на Протокола поради неприкачена сцинтиграфия и вече втория път от Ноември ме одобриха.В Пловдив практикуват така:първите две три седмици се слага на 7дни и вече на следващия месец на 21дни.Като започна ще Ви пиша как протича самото лечение.Благодаря на всички от сърце и Доскоро.



Тема Re: ХЕРЦЕПТИНнови [re: doris]  
Автор leonidas22 (новак)
Публикувано21.01.10 20:29



а каква диагноза имаш,че първо ти правеха лъчетерапията,а после химията!забелязах,че тук често правят така или н-р,първо химията,а после операцията.Не страда ли така организъм по-вече?и защо непременно трябва да има направена сцинтиграфия за да ти отпуснат херцептина?не ли е достатъчно само да имаш ХЕР2 положителен? щерка ми питаха,какъв иска херцептин,всяка седмица или на 21 ден,кой ще иска всяка седмица да си боцка вените,след като може да се прави на 21 ден?явно действието едно и също.
Ще чакаме да ни пишеш как понасяш лекарството,надявам се да нямаш никакви странични ефекти и всичко да минава добре!!!и най-важното ,да се отървеш от гадната болест!!!



Тема Re: ХЕРЦЕПТИНнови [re: doris]  
Автор lilka13 (непознат)
Публикувано21.01.10 21:42



Doris, в коя болница в Пловдив ходиш?
Аз съм в онкологичния диспансер(втора база). Ако няма мета... се слага на 21 дена, като пърбия път е натоварваща доза. Преминава се на седмична терапия само ако има проблем със сърцето. Не знам дали ти е известно- за 1 месец отпущат по 4 флакона. От август миналата година има наредба "ако не използваш и четирите флакона в същия месец, ти ги отнемат". За да не ги губим слагаме дозата за 3 седмици, после за 1 седмица и следващия месец пак така: на 3 и на 1.



Тема Re: ХЕРЦЕПТИНнови [re: lilka13]  
Автор doriis (непознат)
Публикувано22.01.10 09:25



Lilka,аз също ще ходя във Втора база.Това което писах го знам от една приятелка по съдба,която започна още м.Юли/когато трябваше да започна и аз/.Количеството което не и влеят и го давали да си го прибере.Повече ще пиша когато си дойда.Всичко добро и Доскоро.



Тема Re: ХЕРЦЕПТИНнови [re: leonidas22]  
Автор doriis (член)
Публикувано22.01.10 09:43



Аз постъпих в Онко диспансера с диагноза Фиброаденом/доброкачествен тумор/,който се премахва също само с операция,но се оказа злокачествен с мети в три лимфни възли.Карцином на млечна жлеза ,изрязано до здраво стадии2В м.юли 2008г. и месец след това започнах Лъчетерапия и после Химиотерапия.В описа за протокола за Херцептин фигорираше и сцинтиграфия и второ изследване на Хер2,който и в двете лаборатории е Хер2+++.Повече ще пиша като си дойдя от първата вливка въпреки че много много не говорят само ако ги питаш нещо конкретно.Всичко добро и Доскоро.



Тема Re: ХЕРЦЕПТИНнови [re: doriis]  
Автор sunka75 (дъщеря)
Публикувано22.01.10 17:56



Момичета, здравейте!
Получихме херцептина и даже на мама и направиха първото вливане сега в края на седмицата. Голямо и мъчително чакане беше, дано не е късно и лечението да е успешно! Дано да няма хора, които така да са измъчвани от администрацията на министерството! Желая успех в лечението на всички и сърдечно ви благодаря за съветите и подкрепата! Продължаваме да разчитаме много на всички вас!



Тема Re: ХЕРЦЕПТИНнови [re: sunka75]  
Автор nelly_83 (член)
Публикувано22.01.10 19:02



Хеййййййййййй слънце, супер новина!!! Чудничко, хайде най-после да си отдъхнете и вие, няма да е късно, ще видиш, всичко ще е наред!!!!
Съни каква ви е схемата, седмичен Херцептин ли? Колко вляха на мама, и кога ще е следващо вливане?
Пазете много вените, че ще ви трябват дълго време.

Момичета аз съм много учудена от различните схеми на приложение на Херцептина в различните градове. В София (поне в онкологията) е адювантен на 21дни, метастичен на 7 дни. В бургас разбрах, че на всички вливат 7 дневен херцептин, в пловдив Лилка обяснява за друга схема....Не би ли трябвало навсякъде да е еднакво, има си стандарт...Както и да е, важното е от Х. да има полза и да действа........

Редактирано от nelly_83 на 22.01.10 19:03.



Тема Re: ХЕРЦЕПТИН [re: sunka75]  
Автор naneta1 (непознат )
Публикувано22.01.10 19:03



Еми, разплаках се от гняв, докато гледах ПРО,БГ... Бъди силна и очаквам да прочета в Добрата новина, че си победила системата!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.