Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:11 16.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема ТЕЛК № 2нови  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано02.02.09 19:00



Продължаваме темата от





"Совите не са това, което са..."

Редактирано от *jull** на 03.06.09 13:22.



Тема Re: При преосвидетелстваненови [re: *jull**]  
Автор N_O6O6 ()
Публикувано03.02.09 09:48



Съветът ми към всички, които ще минават на ТЕЛК за преосвидетелстване е: след като го подпечатате на "Макариополска" си занесете лично копието в НОИ. Защото аз не го направих, /от ТЕЛКА ми казаха, че го пращат служебно/, и след няколко месеца се усетих, че размерът на пенсията ми е по-малък.
След направена справка се оказа, че е трябвало да отида в НОИ и да попълня някакво заявление, според което ще получа добавка за СОЦИАЛНА ПЕНСИЯ ЗА ИНВАЛИДНОСТ ПО ЧЛ.90 КСО, която е 25% от някаква сума, не знам каква. Така тази добавка не съм я получила, а тя за моята пенсия е около 20 лв. Сега ще ми я изплатят от датата на заявлението.
Така че, който е преосвидетелстван да си погледне разпореждането от НОИ,
там като трябва да има:
І. Размер на личната пенсия за инвалидност поради общо заб. чл.74 КСО и
ІІ. Размер на личната социална пенсия за инвал. по чл.90 от КСО /25%/
Ако т.ІІ я няма, отидете в НОИ и си оправете нещата.



Тема Re: ТЕЛК № 2нови [re: *jull**]  
Автор Ro_58 (непознат )
Публикувано03.02.09 13:00



Имам решение на ТЕЛК, което е 50% за една година - на база хронична лимфолевкоза 0-І стадий. Годината изтича на 01.05.2009 г. Какво правите в такъв случай? По кое време трябва да започна тази "въртележка" с ТЕЛ-ка? По-скоро някой ще опише ли аналогичен случай? Наново ли подавате документи или ви признават това, което сте представили преди, изобщо как се справяте в тази ситуация?



Тема Re: ТЕЛК № 2нови [re: Ro_58]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано03.02.09 13:12



Веднъж съм минала тази въртележка, тази есен ми предстои трето минаване на ТЕЛК. Щом срокът на решението е 01.05.2009г. би трябвало още април месец да получиш писмо от ТЕЛК, в което те канят кога да се явиш и какво да носиш като нужни изследвания. Нищо не подаваш наново. Като завериш новото решение след 14 дневния срок, автоматично го изпращат в НОИ и от там ти продължават /спират/ пенсията. Така, че спокойно и следи в пощата си.





Тема Re: ТЕЛК № 2нови [re: Ro_58]  
Автор N_O6O6 ()
Публикувано03.02.09 13:22



Не трябва нищо да подаваш, щом си минавала вече. От ТЕЛК трябва да ти изпратят писмо около месец преди да ти изтече, там пише кога да се явиш, с какви изследвания, епикризи и т.н., също и служебни бележки от работодателя за използвани болнични. Но ако не получиш писмото докъм 10 април напр. отиди до ТЕЛКА и ги попитай.



Тема Re: ТЕЛК № 2нови [re: Buba67]  
Автор N_O6O6 ()
Публикувано03.02.09 13:28



Хе,хе, Бубе, написали сме с теб едно и също


Честито модераторство, достойно ще допълваш Джул!



Тема Re: ТЕЛК № 2 svety7 (новак)нови [re: N_O6O6]  
Автор tinker.bell (нова)
Публикувано03.02.09 15:20



Бях обещала да пиша за първоначалното минаване на ТЕЛК
Както повечето писахте точно така е.Докато не свършат 6м болничните не могат да се подават документите.При нас в провинцията е дори по-голямо разтакаването ,защото диспансера е в Бургас ,а съответно и досието с документите .Трябва да се мине първо от там ,за да се издаде доколкото разбрах поетапна епикриза ,после при личния лекар и едва огава в ТЕЛК-а



Тема Re: ТЕЛК № 2нови [re: N_O6O6]  
Автор Ro_58 (непознат )
Публикувано03.02.09 15:41



Благодаря на всички и успех в начинанията!



Тема Re: ТЕЛК № 2 svety7 (новак)нови [re: tinker.bell]  
Автор MamaD (непознат)
Публикувано15.02.09 11:29



Предстои ми уреждане на нещата около ТЕЛК и въобще не съм наясно.Още сме в болнични, даже имаме да взимаме за още 1 месец.Може ли преди изтичането на този срок да подготвя докуменацията и да подам молба в ТЕЛК? Чувала съм , че е голяма въртележка - опашки,разправии,връщат те за разни неща по няколко пъти.....И още нещо - може ли да работиш с тр. договор и да получаваш пенсия?Ако ме ориентирате малко, ще съм ви много благодарна!





Тема Re: ТЕЛК № 2 svety7 (новак)нови [re: MamaD]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано15.02.09 14:38



Въртележка е, но не непреодолима, когато знаеш какво ти предстои.
След изтичане на 6-те месеца болнични отиваш при личния лекар да ти изготви нужния документ. Ако придвижиш нещата последния месец добре.
Подаваш този документ в регистъра на ТЕЛК /за софия се намира на ул. И. Макариополски/ и чакаш писмо. В него те уведомяват какви изследвания да подготвиш и къде и в колко часа да се явиш. В уречения ден и час комисията те гледа и си казва решението. Получаваш документ - Експертно решение - и след 14 дни го заверяваш пак в регистъра /слагат печат/. Ако имаш право на пенсия /над 50 % намалена работоспособност/ следва събиране и представяне в НОИ на нужните документи. И това можеш да подготвиш още сега. Попълва се заявление за пенсиониране поради инвалидност и го подаваш в НОИ. От там ти изчисляват пенсията и получаваш запис и картон в пощата или по дебитна карта, както решиш.
Може да получаваш и заплата по трудов договор и пенсия. Имаш привилегии - 26 дни отпуска по КТ, намаляване на данъка на заплатата. Има и още, но ще стигнем до там. Остава условието в Решението на ТЕЛК да пише, че можеш да работиш. Стана дълго, ако не съм била ясна пак питай.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.