ПОЩАЗатвори
Име:
Парола:
Регистрирай Free

Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:31 18.04.14 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема РАК НА ПРОСТАТАТА  
АвторKpacи (Нерегистриран)
Публикувано02.08.10 22:26

Здравейте,става въпрос за баща ми на 59 год.с рак на простатата с метастази в ребра, гръбначен стълб,тазови кости.Сега му започнаха хормонална терапия и след 10 дни започват и химиотерапия.Незнам какви ще са резултатите от това лечение.... но съм много отчаяна....ако някой с нещо може да ми помогне ще съм благодарна.
Благодяря ви.

Редактирано от *jull** на 02.11.11 14:37.

Тема Re: Рак на простататанови [re: Kpacи]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано02.08.10 23:10

Мила, здравей! Наистина като че ли животът на всички се преобръща, когато се случи такова нещо. Затова този Клуб е като спасителен остров, където намираш хора в същото положение и не се чувстваш изолиран и наказан от съдбата.
Сега ще трябва да мобилизирате всичките си сили да се борите с болестта, да помагате на твоя баща и същевременно да му осигурите максимално спокойствие, душевно равновесие и оптимизъм.
в Справочника на първата страница имаме тема за рак на простата:

, в която хората споделят опита си в лечението на това заболяване. Избери си тема, в която да пишеш и ти, за да се прибави и твоят опит към техния.
Прегледай и останалите теми в съдържанието - има въпроси, свързани с лечението и чрез алтернативни методи, с психологическата подкрепа (посочени са градовете, в които има такива центрове). Всяка тема има по няколко подтеми, така че е събран доста материал за четене.
Пак на първа страница горе (ІV тема) са събрани рецепти и съвети от нетрадицианнота медицина. Има и тема за въпроси към лекар, който влиза при нас, когато има възможност.
Питай без да се притесняваш, тук хората имат опит и когато могат, отговарят. Но питайте и лекуващите лекари (дано да сте случили на такива, които намират време и търпение за пациентите си). В Справочника имаме и списък на добри лекари в различни направления.
Непременно прочети темите за химиотерапията, за да помагате на баща ти да я премине максимално леко и ефективно. Това включва въпроси, свързани с храненето, с преодоляването на страничните действия от химията и пр.

Горе главата и не забравяйте, че половината от лечението е във високия дух и вярата, че и тази болест може да се пребори!
УСПЕХ!

"Совите не са това, което са..."

Автор Poзмapи (semper fidelis)
Публикувано03.08.10 08:28

Здравей Краси, и аз бих ти казала като Jull, че е много важeн начина на провеждане на химиотерпията и след това възстановителния период след нея. Да се следи ниво на левкоцити, туморен маркер - PSA и т.н.
Дано да сте попаднали на лекари от една страна професионалисти, а от друга - отзивчиви към пациентите и блзките им. Питайте, нека ви обясняват какво точно назначават на баща ти, какви са реакците на организма след химиото.

Редактирано от Poзмapи на 03.08.10 08:28.

Авторeнa (Нерегистриран)
Публикувано03.08.10 09:49

Здравей и от мен Краси.Искрено ви съчувствам и ние сме с тази диагноза от 1 год. При баща ми ситуацията е много сложна - диагнозата от хистологичното изследване е Дребноклетъчен(невроендокринен) карцином на простатата, който е много рядко срещан, слабо проучен и злокачествен вариант на карцинома на простатата.Той е хормоно-нечувствителен и не се повлиява от андрогенна блокада.В момента сме на "без лечение", защото онколозите в Пловдив не знаят какво да се предприеме в случая.Никой не ни е предлагал химиотерапия.Направих доста консултации там но без резултат.Моля те да пишеш къде се лекувате вие и да ми дадеш координати на лекари или лечебни заведения, към които мога да се обърна за помощ

.Ако с нещо мога да бъда полезна пиши.Давам и имейл seti_as@abv.bg
Здраве, късмет и успех от мен.

Публикувано06.08.10 13:24

Знам че има много мнения относно виталните гъби,но ако някой може да пише прясна информация ще съм ви благодарна.В по старите мнения едни пишат че стопирали процеса на метастази,други пък пишат че нищо не помагали.Оф и аз незнам какво да предприема за баща ми т.к той както писах и преди е с рак на простата ,но и с метастази в костите вероятно и в черния дроб.От друга седмица ще му започне първата химиотерапия и съм притеснена как ще се чувства.

Автор Buba67Модератор ()
Публикувано06.08.10 14:37

Скоро разглеждах тези гъби и ми се сториха добри, а и не толкова скъпи. Ако е вярно, би трябвало да помогнат за да се чувства добре по време на терапиите.

статия

продукти

отзиви от клуба

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: Рак на простататанови [re: Buba67]  
Публикувано16.08.10 16:33

Знам че има тема уринотерапия,но нямам много свободно време да прочета всичко .Какво мислите за това лечение и особенно някой от опит може да сподели т.к мисля на баща ми да го приложа.Оф и аз незнам .Благодаря ви

Автор Buba67Модератор ()
Публикувано16.08.10 22:38

Не започнахте ли химиотерапия?

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Публикувано17.08.10 08:55

Трябваше да започне вливане на Зомета но ..уви лекарството го няма,може би другия месец ако го доставят.Имах идея да го купувам но като разбрах цената-620лв.....и ще чакаме да го доставят.

Автор Buba67Модератор ()
Публикувано17.08.10 09:53

Изчакайте и си започнете вливането на Зомета. Уринотерапията не може да се справи с метастазите в костите. След като е на хормонотерапия, правихте ли маркер да видите как са нещата?

Публикувано19.08.10 12:51

Бубе последното изследване на ПСА беше на 26 юли и беше намаляло от 100,стана на 60,61 пак е доста високо но се надявам да се повлияе от хормоно терапията.От костната сцинтиграфия се установи патологично повишено натрупване в шийни,гръдни и плоски прешлени-двете сакроилиачни стави,двете раменни стави,ребра двустранно тазови кости--активен костен процес.Много лоши данни .Даже се вижда и петно на черния дроб,но никой не си направи труда да му пусне някакви чернодробни изследвания--какви изследвания да му пусна ,ще си платя..?Сега основно се оплаква от болки в кръста иначе е добре но...до кога...
А относно уринотерапията незнам дали ще му помогне,но може ли да му увреди състоянието защото той явно си е внушил че ще му помогне и ако трябва да го настройвам да спре.

Авторdona (Нерегистриран)
Публикувано19.08.10 14:52

Krasi zdravei,
opitaite s leneno maslo po dietata na Ioana Budvig. 4ela sam, 4e e nai-efektivna pri rak na prostatata i na gardata.

Кирилицата е задължителна! При необходимост използвайте функцията KREDOR - горе вдясно над прозорца, в който пишете.

Редактирано от *jull** на 19.08.10 16:29.

Авторdona (Нерегистриран)
Публикувано19.08.10 14:57

....no moje bi e po-dobre sled kato svar6ite s himioterapiqta. Tuk ne sam savsem sigurna.

Кирилицата е задължителна!

Редактирано от *jull** на 19.08.10 16:28.

Автор Buba67Модератор ()
Публикувано19.08.10 15:00

Хормонотерапията явно действа, щом маркера намалява. Болките в костите ще намалеят постепенно след вливките на бифосфонати. Трябва време.
А за уринотерапията, не съм я прилагала, но съм чула от хора, че трябва да се махне месото във всякакъв вид от храната.
За черния дроб пусни АЛАТ и АСАТ, помоли личната лекарка за направление.

Публикувано19.08.10 16:40

За уринотрапията подобно е описано в книгите на Г. Малахов (може би има и в Гугъл). За месото и всичко,
което "подкиселява" организма е точно така. Трябва да се ядат предимно алкални храни.

Публикувано26.08.10 08:38

Здравейте....вчера правих изследвания на ПСА на баща ми и ужас 175,вярно че от започване на хормоналното лечение е минало само месец.Интересно вече 3 пъти правя изследване на ПСА но в различни лаборатории,някъде през две седмици и от всичките с различни резултати в края на юни -ПСА-100,през юли-ПСА-60,и сега -175.Незнам дали има значение че ги правя в различни лаборатории или просто няма ефект от лечението.След започване на хормонално терапия кога се предполага че трябва да се направят изследвания или пък нещо диетата трябва да му коригирам.Алкохола влияе ли при този вид рак,т.к вечер си пие по питие.

Авторoffbeat (Нерегистриран)
Публикувано28.08.10 13:35

Здравейте, Краси
сега нямам много време, но мога да препоръчам нещо, което може да е от полза на баща Ви. Пишете ми на rosko_vr@abv.bg.

Тема Re: Рак на простататанови [re: offbeat]  
Автор Poзмapи (жилава)
Публикувано28.08.10 14:07

Би ли дал някаква по-конкретна информация?

За какво става дума, какъв препарат, или каква билка, на каква цена?

175 PSA - изисква най-вече медикаментозно лечение, химио и лъче.

"Сбогом на илюзиите, добър ден, радост."

Тема Re: Рак на простататанови [re: Poзмapи]  
Автор magi61 ()
Публикувано26.09.10 08:48

Не знам дали е за темата въпроса ми,но да не отварям нова се поместих тук. Става дума за тум.маркер ПСА -5.60 при норма 3.0. Преди 2г.маркера беше 7 /имаше камък в пик.мехур,който бе изваден/ . Сега ст/ста на маркера е паднал, но малко. Правена е биопсия на прост.жлеза и резултата беше доброкачествена хиперплазия. Възможно ли е от нея да е повишен маркера?
Моля ви дайте идея при кой уролог да отидем.

Редактирано от magi61 на 26.09.10 08:51.

Тема Re: Рак на простататанови [re: magi61]  
Автор Poзмapи (жилава)
Публикувано27.09.10 13:18

Споко, тези стойности на PSA не са страшни, макар че са сигнал, че преглед не е излишен.

Не бих могла да ти препоръчам уролог, нека софиянци да се включат.

Автор фaнka янeвa (непознат )
Публикувано07.12.10 18:33

здравей краси как вървят при вас нещата как е баща ти???
Какви алтернативни лечения използвате ?

Тема Re: Рак на простататанови [re: фaнka янeвa]  
Публикувано08.12.10 15:05

Здравей Фани сега ни предстои 4-то вливане на Зомета-на 20.12.10г,продължаваме с Андрокур през 14 дни и...това е.Пие АННС от 2месеца сега пак ще поръчвам от фондация Неогенезис ,според указанието поне 3мес трябва да пие ударна доза :сутрин и вечер х 2 капсули.Друго -пие чай от котешка стъпка от няколко дни.За ефект не мога да кажа от алтернативно лечение,но от вливането болките в кръста понамаляха,но сега хемоглобина взе да пада е не много но все пак-130.Много алтернативни методи на лечение има тук ......но незнам какво да му включа още?Сега като влезе за вливането в отделението трябва да му направят и ПСА ,надявам се да пада последно беше 45.Незнам само на колко време се прави костна сцинтиграфия-през август са му правили една и това е.
Пиши при вас как са нещата, какво лечение вие назначено.

Публикувано10.12.10 15:54

Ами според мен пса -то вие добре има развитие щом пада!!!
Татко му бият Андокур един път седмично защото маркера е висок 275
на 08.12. вляхме зомета която сами закупихме понеже в Пловдив пак няма по здравна каса , понеже му е нисък хемуолобина му предписаха хормон на растежа и от докторите това е ?
Аз съм взела да пие кордицепс (гъба) ,масло от черен дроб на акула,витамини и билки от КУЦАРОВ.
Той казва че го болят краката ,но сме вляли само една зомета .
Пиши ако има нещо ново и много здраве и щастие на всички и за Коледа едно чудо ти пожелавам!!!

Публикувано13.12.10 18:47

Здравей Фани,днес ходихме в онкото за изписване на Андрокур,но уви нямат и не се знае кога ще имат предлагаха ми някакъв Бикусан на таблетки но огказах да го взема т.к тук съм чела че не бил добър.След няколко обикаляния по аптеките ми обещаха да ми го доставят за утре,явно и в складовете го няма и незнам от тук нататък какво ще се прави ако продължава така,то и по медиите говорят че няма да има лекарства за онкоболните....Баща ми има болки в дясната коремна област и според лекаря с който говорих днес това са увеличени лимфни възли и като попитах какво се прави при такова състояния отговора беше --ами нищо или химиотерапия т.е нищо обнадеждаващо.Чудя се да го водя и при друг специалист но незнам къде?Нямали някакво лечение при увеличени лимфни възли? просто незнам. Вие къде се лукувате ,ако знаеш някой добър специалист независимо къде ....?
При вас нещата как са ? Дай боже на всички ни здраве и сили да се справяме

Автор Poзa-Merry (жилава)
Публикувано14.12.10 09:41

Бикусана уби баща ми!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

От андрокура беше свалил PSA -то, после го смениха на Casodex, от който беше най-добре. Стигна до 2,5.

После тъпите дистрибутори и докторята дето изписват медикаментите гушнаха пачките, купиха лиценза да Бикусана, щото исландски, пък исладндците нали купиха БТК-то.

Внимавайте - ЩЕ ВИ ЛЪЖАТ И ОБЯСНЯВАТ КОЛКО БИКУСАНА Е ИДЕНТИЧЕН С КАЗОДЕКСА. По принцип така пише на опаковката, уж веществото вътре е едно и също, но не действа по същия начин, изобщо няма лекуващ ефект.

Когато вече виждахме, че PSA-то се качва, и се молехме на докторите да направят нещо, че Бикусанът не действа, д-р......каза: "Да, и други се оплакват от него." Това да не е хапче против кашлица.

Ние го купихме от Гърция, там свободно го продавт в аптеките, ама късно.

Ако имате приятели в чужбина, питайте ги за съвет на доктори от чужбина за медикаментите....

"Умиране няма и задачата има решение." - Стъчо Джонсън

Редактирано от Poзa-Merry на 14.12.10 09:55.

Тема Re: моята първа тема изобщо в клубовотенови [re: Poзa-Merry]  
Публикувано14.12.10 09:49

Първо да помоля, ако модераторките преценят, това мнение да го изтирят.
Понеже давам линк към моята стара тема.

Не искам да бъда разбирана погрешно, целта ми не е да продам опаковките, а да ориентирам момичето.

Кураж момиче.

И извинете ме за допусканите грешки, развълнувах се.

Редактирано от Poзa-Merry на 14.12.10 09:51.

Тема Re: Рак на простататанови [re: Poзa-Merry]  
Публикувано14.12.10 11:20

Вие колко време бяхте на Анрокур,защо са ви го сменили с Казодекс?Да наистина вчера ме убеждаваха че Бикусана действал като Анрокура и да ми го изпишат,но благодарение на информацията от вас мили хора не пожелах да го взема .Днес ми доставиха Андрокур в аптеката и я поставих на бащами,след 14 дни пак ще търсим да ни я доставят.Неразбрах Андрокур или Казодекс можем да си купим по ефтин от Гърция? От Казодекса добре ли се повлияваше?От какво алтернативно лечение се повлияваше добре? Мила извинявай че те карам да се връщаш назад във времето и ровя в раната... но всяка информация е с цел малко да удължа живота на татенцето ми ...то друго не маже да се направи.Благодаря ти.

Публикувано14.12.10 11:51

Андорокур и Казодекс са хормонални - т.е. спират производството на ракови клетки от тестисите и простатата. С еднакво действие бяха, поне при баща ми. (Вливанията са отделно, те са друг тип препарати, те се правят за да блокират вече образувалите се разсейкти)

Татко беше около 3-4 години на Андрокур. След това на Казодекс. Сменят лекарствата, защото ги плаща касата. А щом ги плаща касата, имат право да изпишат каквото си искат. Т.е. - здравната каса обявава търг, познай как се печелят търговете, сключва договор за определен медикамент в съответно количество, плаща го и го доставят по аптеките за цялата страна. Затова за пациентите е безплатно.

Проблемът дойде, когато Казодекса го смениха с аналога му Бикусан.
Казодексът е скъп, около 300 - 360 лв. на месец. Но дори и да ги имаш парите, в България вече го няма и в складовете, защото никой лекар не го изписва, и следователно фирмите вносителки не ги внасят. Трябва да го търсиш в Гърция, цената е същата. Около 160 евро, нещо такова, трябва да проверя етикета.

Щом има Андрокур, той е по-добрия, както ти казах, с него баща ми живя 3-4 години.
Най-добре се повлия от Казодекса.
Алтернативно - вземаше Саменто.

Моят съвет е, да намериш познат лекар. Даже и да не е онколог, да му имате доверие, да е добър професионалист, и да му покажеш какво съм написала.
Имай предвид, тук е само форум, споделям опит.

Редактирано от Poзa-Merry на 14.12.10 11:59.

Автор gigi1234 (непознат)
Публикувано14.12.10 17:16

Баща ми също ена Бикусан,хапчета.Взима го всеки ден .Д-р Вълчева каза ,че Андрокура си е свършил работата,така да се каже.Аз го разбрах така:Бикусана е по-силен от Андрокура и за това го сменят.Той беше на Андрокур от юни след операцията на простатата до ноември,когато беше записан на лечение в клиниката по хематология в Пловдив.А октомври със сцинтиграфия му откриха метастазите навсякъде в костите.Да разбирам ли ,че трябва да настоявам за казодекс?!
Или за Андрокур?!

Редактирано от gigi1234 на 14.12.10 17:26.

Тема Re: Рак на простататанови [re: gigi1234]  
Публикувано16.12.10 09:16

Не мога нищо повече да напиша от това, което вече съм казала.

Щом лекарката е казала, че Андрокура се взема в началото, а Бикусана - после, значи е така.

Бикусан и Казодекс са едно и също лекарство и според мен Казодекса е по-добър от Бикусана.

А за метастазите се правят вливания с други медикаменти.

Публикувано16.12.10 20:07

Да, на него му вливат Зомета,сега му предстои 2 път.Той продължава да се чувства много добре,никакве болки нъкъде,отличен апетит...Незнам,мисля си дали не е сбъркано изследването?!Но пък и това не ми се вярва...

Публикувано17.12.10 09:48

Това е добре, че баща ти се чувства добре и се храни добре, нек мв менюто му има много плодове, зеленчуци, а бе силна храна, както се казва да консумира.

Но следете PSA-то всеки месец. Касата плаща изследване веднъж на 3, но не е достатъчно.

Вие просто отидете и си платете за изследване веднъж на месец. Не е милиони, а ще спаси живота на баща ти.

АвторMими (Нерегистриран)
Публикувано27.12.10 16:56

Привет, момичета ! Става въпрос за баща ми на 55 г. с рак на постата и костни метастази, болки в кръста . ДИАГНОЗАТА ДОЙЕ КАТО ГРЪМ . Лекарите отказаха операция и започнахме с Андрокур . След първата инжекация направи емболия , а след втораота тромбоза в крака. Сега лежи Предложиха да сменим Андрокура с бикусан. Дайте съвети и дано нашите татовци живеят !!!!

Тема Re: Рак на простататанови [re: Mими]  
Публикувано27.12.10 23:05

Защо отказаха операцията?!

Публикувано28.12.10 11:01

Здравей Мими,както си прочела тук всички се борим с тази гадост която е нападнала бащите ни.За жалост се открива когато е напреднал процеса.Емболията от Андрокура ли я направи,къде са метастазите ,друго лечение назначено ли му е,ПСА-то колко е,вие от къде сте.Говорила си с лекар за смяна на лечението,какво е тяхното мнение.
При баща ми от м.юли е започнато лечене с Андрокур и вливане на Зомета за костните метастази.Тогава ПСА-то му беше 100,сега е 18 явно добре се повлиява от Андрокура но до кога незнам,страх ме като спре да се повлиява какво ще следва.Има болки в кръста и баща ми и болки в корема от увеличени лимни възли и казаха че може да се наложи химиотерапия заради увеличените лимни възли.
Мила незнам какво да те посъветвам,но бъди силна и се консултирай ако трябва и с други лекари...не търсиш ли ,не питаш ли никой не обръща внимание.

Публикувано30.12.10 18:24

Краси,как са нещата при вас?На баща ми му предстои 3 зомета в края на другия месец.Поръчах добавката AHHC от Неогенезис.Твоят баща още ли я приема и как се чувства? Баща ми все така няма оплаквания,освен леко неразположение ден-два след ЛТ и Зометата.Пие много зелен чай,лиций яде и се старае да спазва хранителен режим,пие и сок от ч.цвекло.

Публикувано31.12.10 12:04

Здравей,при баща ми нещата са малко па различни-има болки в кръста т.е таза от метастазите, направихме 1 курс лъчетерапия от 5 процедури след което се появиха и болки в областа на корема-там има увеличени лимфни възли които се доказаха на ядрено-магнитен -резонанс който си платихме.Има 4 вливания на Зомета,но нещо не виждам полза от вливките мисля че трябваше да облекчи болките в кръста но се надявам да има някакъв ефект по нататък.Болките уж казва че са поносими и само понякога пие Нурофен.,но и това ме притеснява.Сега и хемоглобина му взе да пада 128,явно от вливанията и трябва да предприема нещо за да не продължи да пада...На фона на всичките неприятности има и нещо положително PSA-то му пада сега е 18, а преди 5-6мес беше 100 само се моля да не се повиши пак.АННС го пие вече 3 месец ударна доза сутрин и вечер х2 капсули , за ефект не мога коментирам но поне се храни добре качил е даже няколко кг,но...не спазва диета хапва си от всичко и незнам как да го огранича.
Вие колко лъчетерапии сте направили, и защо ги правите като няма болки това е нож с две остриета колкото и помага толкова и вреди.Сега на Бикусан ли е,как е ПСА ?
ЖЕЛАЯ НА ТЕБ И ТВОЕТО СЕМЕЙСТВО ПРЕЗ НОВАТА ГОДИНА МНОГО ЗДРАВЕ,КЪСМЕТ И САМО ПОЛОЖИТЕЛНИ ЕМОЦИИ.ГОСПОД ДА НИ ПОМАГА.

Публикувано31.12.10 18:43

Най-напред - наистина желая на тебе и всички хора в клуба повече вяра и позитивни мисли занапред!Досегашните изследвания на баща ми са много добри - говоря за стандартните,които пускат след всяка ЛТ или пък епикризите,с които го изписват от клиничните пътеки.Съвсем малко са завишени чернодр.ензими,но вярвам че е от натоварването,маркера е 4,51 .Това са резултати от25.11. Последните от декември ще ги вземем на 3.01.Иначе чувства леко неразположение ден два около ЛТ и Зометата.Защо се лекува ли?Защото резултатите от сцинт. показват мети навсякъде в костите.Аз продължавам да съм уплашена.И в същото време си задавам куп въпроси.Назначена му е следващата ЛТ и Зометата в края на януари и ще настояваме за други контролни прегледи.Ще ми се и пет-скенер,но не знам какъв е реда.Од днес и той ще пие лекарството от Неогенезис.Приема Бикусан.Откачих като прочетох страничните ефекти...много са...Пие го вече месец .Как да поискам да го сменят и скакво?!

Публикувано01.01.11 01:19

Ето тук може да прочетеш за ПЕТ-скенера:

Първо, обаче, позвъни на посочените телефони, за да разбереш дали във Варна ОЩЕ приемат,
а в София - ВЕЧЕ. Иначе ви трябва просто едно талонче от лекуващия онколог.

Публикувано03.01.11 11:54

ЧНГ НА ВСИЧКИ БЪДЕТЕ ЗДРАВИ.Здравей Роза Мери,искам нещо да те питам но и който може да ми отговори ще съм ви благодарна при лечението с Андрокур дали има странични ефекти т. к баща ми вдига няколко дни високо кръвно налягане-180*100,главоболие което продължава няколко дни , сега и сърбеж по цялото тяло и главата.Последната инжекция с Андрокур я направих на 30.12.10г оф ще се побъркам вече какво става.

Публикувано03.01.11 12:16

Нямате ли листовка към лекарството, в която да пише за страничните ефекти?

Публикувано04.01.11 20:29

Баща ми не изпитваше странчи неприятни ефекти от Андрокура.

Е, леко напълня и сякаш се закръгли

Но страничните ефекти са имено затова странични, при едни се проявяват, при други - не. Виж листовката, наистина, там би трябвало да ги пише подробно.

Но ако PSA-то пада, по-добре да се търпят страничните ефекти. Това разбира се е, само мое мнение.

Публикувано07.01.11 21:57

Момичета, татко има много лимфни метастази . Има ли лек за това ?
Пиете ли Алое вера?

Публикувано07.01.11 22:04

Споделям - при първата инжекция Андрокур , татко направи билодробна емболия , при втората - започна едно мравучкане , сърбене и накрая венозна тромбоза . Незнам дали има някаква връзка, но като четох описанието може и да има . Не знам - преди биопсията и тези хормони беше по - добре . Вече даже не искам да ги давам .Креатанина е много висок и сега не могат да направят вливане със Зомета .
КУРАЖ!!!

Публикувано08.01.11 22:08

Здравей Мими и баща ми има лимфни метастази в корема но когато попитах какво се прави лекуващият лекар ми отговори--ами прави се химиотерапия и нищо друго но до момента нищо друго не са му назначили освен хормоналното лечение макар че има болки и там.
Къде точно са метастазите и как се диагостицираха...с костна сцинтиграфия или на скенер?Как се чувства той.Лекаря не назначили някакво лечение за тези метастази.Сега продължавате ли с Андрокура или го спряха.
Както бях писала бащами има някакъв сарбеж по тялото и лек обрив ...и се чудя дали е от Андрокура при условие вече му поставям 12 инжекция.
За алоето и аз мисля вече да го направя но защо не започвам и аз ..незнам.Ти знаеш много добре че винаги се двуомиш много преди да включиш нещо---да ли е за добро или ще му навредиш няма кой да да ти даде съвет .

Публикувано09.01.11 20:38

Голям кураж трябва за тази болест. На скенер видяха лимфните и костните метастази , защото направи емболия и беше в болницата. Сега всички казват онкоболен и в урулогия не го искат , съдова хирургия не го иска , краката му се подуват. Онколозите смениха Андрокура с Бикусан и само това . Зомета не може да влеем ,защото креатинина е много висок.
ПРИЯТЕЛИ , ДАВАЙТЕ СЪВЕТИ !

Публикувано14.01.11 19:53

Постингът е преместен в

Редактирано от *jull** на 14.01.11 23:39.

Публикувано24.01.11 17:29

Извинявай мила за глупавият въпрос ....? Какво е това АННС прати ми сайт 95или ми напиши нещо повече моля те
ТАТКО е много зле процеса толква се е забързал че му се чупят костите сами от расейките и пртопедите нищо немогат да направят иначе ПСА му е 95 а беше 280 хемуглобин ,95 и е жълт ч. дроб за сега добре според кръвни показатели днес пак ходихме на доктор освен зомета и андокур друго не приема незнам вече какво да давам .....

Автор Buba67Модератор ()
Публикувано24.01.11 22:07

АНСС е японска добавка. Ето линк:

Публикувано25.01.11 10:53

Здравей Фани много съжелявам че така се развиват нещата,Буба ти е пратила сайта на неогенезис където можеш да прочетеш за АННС. АННС - го приемаме 3мес. ударна доза 2х2 сега продължаваме с по ниска доза но се радвам поне че ..горе долу се чувства добре ...е има болки в таза и в корема но дай боже да може да има сили за борба.
Кои кости му се чупят..,говорила ли си с онколог ...какво може да се направи.От колко време е на Андрокур и Зомета,нали точно Зометата е за костите,а за хемоглобина започнете да приемате нещо има много тук във форума но и личния лекар може да изпише нещо.ПСА му спада добре се повлиява от андрокура.Той как се чувства ...

Автор Krasi..-202430 (непознат )
Публикувано23.02.11 16:11

Здравей Гери отдавна никой не пише по темата.Как са при вас нещата с татенцето.Направихте ли вливането на Зомета и Лъчетерапия как ги понесе той.Сега какви добавки приема.Как е ПСА маркера?Търсеше лекар специалист за костни метастази,успяли да намериш...
При нас нещата са ---м.Януари трябваше да му се направи Супрефакт депо ,инжекционно в крема но за жалост все още го нямат в онклогията ,търсих го в аптечната верига но не го намерих и ни остава да чакаме да го доставят.Другата седмица му предстои вливане на Зомета ,ако го има разбира се.Продължава ме с АННС и чай от котешка стъпка.

Тема Re: Рак на простататанови [re: Krasi..-202430]  
Публикувано23.02.11 22:28

Здравей,Краси.При нас на пръв поглед нещата са много добре.Изследванията му са все така отлични, с изключение на чернодробните ензими.Техните стойности са между 70 и 80.Изписали са му карзил или хапкарзил,но аз тук четох за пресен сок от тиква на гладно.Смятам да го накарам да пие.Моля , ако някой знае и други неща за натоварен черен дроб да пише. Туморния маркер обаче му е 0,68.Това е супер, но аз не съм спокойна. Днес трябваше да му влеят Зомета ,но отново не са имали/за втори път/ и са му вляли заместител.Знам, че те не са добри като Зометата.В болницата казват, че няма Зомета и това е...Иначе приема и той АСНН, лиций,зелен чай, ленено олио,сок от цвекло с моркови. С лъчетерапията приключи за сега.т.е. не се предвижда за него повече.Какво е това Супрефакт депо? Лекарката казва,че се влияе много добре от лечението,но не съм убедена в това.Т.е. тя разчита само на епикризите,които му издават след всяка вливка или ЛТ и на това,че той се чувства добре.Как да настоявам за Зомета,щом казват, че няма?!

АвторAбupaтepoн (Нерегистриран)
Публикувано07.04.11 23:54

Здравейте,

Мой близък е с диагноза рак на простатата от около 2,5 години. Проведоха му лечение с Андрокур, Зомета, Казодекс /Бикосан/, но те вече не действат. Има разсейки в костите, ПСА нивата са високи - над 300 и хемоглoбинът намалява.

Знам че вече трета година вървят изпитания на препарата Abiraterone acetate, произвеждан от Jancen Cilag, Johnson & Johnson и резултатите са доста обнадеждаващи

. За съжаление лекарството все още не е пуснато в продажба официално.

Интересува ме дали някой е използвал генерически Абиратерон, как си го е доставил и какъв е бил ефектът от него?!

Тема Re: Рак на простататанови [re: Aбupaтepoн]  
Публикувано08.04.11 10:15

Аз също се интересувам за Абиратерон,но за съжеление не мога да го намеря от къде да си го доставя.При него премахнати ли са му тестисите,защото при баща ми не са премахнати.. но май по добре е да се премахнат.Сега искат да сменят лечението му от Андрокур - с Бикусан което съм против и незнам как да постъпя на на своя глава да продължа ли с Андрокур.Сега ПСА-то му е 26.Приемате ли алтернативно лечение.Ако може да обменяме полезна информация.

Публикувано09.04.11 00:14

Премахнати са още в самото откриване на заболяването и след това е предписано лечение с Андрокур.
Бикосан не е добър вариант, още повече, че Казодекс вече се поема от здравна каса. И в двата случая говорим обаче за временно "лечение", а реално само забавят малко развитието на тумора. За съжаление лекарите това напълно ги устройва .....

Мен обаче не ме устройва, още повече че вече и Казодекс спря да му действа, така че определено му търся алтернативно лечение. Иначе, сега лекарите препоръчват химиотерапия, която едва ли ще доведе до някакъв добър резултат.

За това издирвам Абиратерон, а ще поръчам и витамин Б17 от щатите, че тук не се намира май. До сега като алтернативно лечение сме използвали кайсиеви ядки, гъби шийтаке и майтаке (бета фактор), ленено масло, червени боровинки, алое с вино и мед .....

При вас ПСА стабилен ли е или се увеличава ??

Авторckopnuoн (Нерегистриран)
Публикувано09.04.11 12:04

Здравейте,моят татко също е с рак на простата,който не е доказан с биопсия,защото ние криеме от татко,само пса е 600,има костни мета в опашната кост,беше с много силни болки в кръста цяла година,но аз въобще не можех да включа,макар че аз съм се сблъсквала с тази болест 2 пъти.Когато разбрахме само от пса ,прочетох насам натам и купих золадекс и казодекс,на своя глава и с съгласието на д-р Лазаров от лъчето на Токуда направихме 5 нагревки на опашката,простата и малкия таз. Татко е на 86 год.,но изключително физически и умствено съхранен човек.Пак на своя глава след 3 седмици от започването на казодекса дадохме кръв и пса беше станал 120, а алк.фосфатаза значително намаля.Просто не мога да повярвам, но моля насочете ме към някого с когото мога да говоря без татко за по-нататък,до кога казодекс и золадекс,как се контролира заболяването и какъв е този вит.б17.хубав ден

Публикувано15.04.11 13:25

Как сте,как е ПСА.Татко има болки в гърба,но продължава да си работи.ПСА в момента е 23,изписаха ни Бикусан но...аз не му го вземам а му слагам Андрокур ...незнам дали постъпвам добре но ще видя след месец ПСА.
Поръчахте ли витамин В17 на каква цена и от къде?...а Абиратерон...?Как се чувства ими ли болки.
Към всички които имат същия проблем....пишете.....нещо не се пише по тази тема.
Новости в лечението...?

Публикувано15.04.11 19:02

Здравей,Краси!Да споделя и аз.Баща ми днес имаше 6 вливане на Зомета.Предписаха му Казодекс и като му свърши последния Бикузан, започва с Казодекса. Стандартните кръвни изследвания, които са във всяка епикриза преди всяко вливане са все така много добри, включително чернодробните ензими.При последното ПСА изследване преди по-малко от месец маркера беше 0,59 .Не смея да се радвам от сърце,но съм спокойна относително.Той е със страхотен дух(поне външно),не е отпаднал и казва,че се чувства добре. Иначе приема от Неогенезис АНСС, като не е на ударна доза.Всъщност приема по 1 хапче 3 пъти на ден, пие зелен чай,лиций, сокове от морков и цвекло,ябълки,доста чесън,сурови орехи, риба, старае се да се храни по правилата.Това е за сега.Днес калция му се е оказал малко нисък и са му предписали хапчета за това, он не знам какви. А вие как сте? Моля, ако някой знае алтернативен начин за повишаване на калция, нека да сподели.

Публикувано15.04.11 21:24

Много се радвам за състоянието на баща ти дай боже да продължават така нещата.От кога пие Бикусан по колко таблетки и от колко милиграма,защо го сменят с Казодекс.,питам защото сега искат при нас да сменят Андрокура с Бикусан но съм резервирана към този Бикусан и незнам какво да правя на своя глава продължавам с Андрокура.При татенцето ти махнати ли са тестисите,при моя баща не са... но незнам да настоявам ли за това т.к ПСА му скочи от 13 сега е 23.Лъчетерапия провеждана ли е при него.Притеснявам се че ПСА му се качи има болки в гърба.Радвам се че пишеш.

Публикувано15.04.11 21:24

Естествени източници на калций са зелено-листните зеленчуци, ядките и семената (бадеми, сусам), тофу и сушените плодове.
Също и смлените или счукани черупки от яйца, леко запечени до златисто във фурната. Черупките първо трябва да се измият, да се подсушат и след запичането им да се смелят с кафемелачка (за по-лесно поглъщане, макар че някои хора ги дъвчат). Черупките може да се залеят със сока от 1 или 1/2 лимон.
За по-доброто усвояване на калция е необходим вит. D, затова е желателно веднага след това да се приеме рибено масло (на капсули, от аптеката). Пак с тази цел Лечителят П. Димков препоръчва ежедневно нагряване на гърба на слънце за 20 мин. Независимо, че сега е студено, това пак може да се прави в топла стая при затворен прозорец - достатъчно е да има слънце.

Публикувано16.04.11 17:43

Баща ми приема Бикузан от около 4 месеца, а го сменят, защото това било за него най- доброто , според лекарката. Не са махнати теститсите и не знам дали и кога трябва да водим този разговор.Предполагам,че лекарката ще каже според изследванията, а той няма да иска...Както и очакваме да го пратят на контролна сцинтиграфия, но кога- не знам...

Тема Re: Рак на простататанови [re: *jull**]  
Публикувано17.04.11 21:56

Благодаря за бързия отговор, Джул.Взех рибеното масло,а за останалите неща ще се погрижи самия той.Всъщност лекарката му е изписала хр.добавка, която съдържа хрущял от акула, магнезии и др. неща.Сега пък си мисля да не стане много.т.е. да не се вдигне над нормата калция.

Автор Poзмapия (жилава)
Публикувано19.04.11 09:17

При нас преди три години, баща ми беше с ПСА - маркер паднал до 2,4 с помощта дълго приемане на Казодекс. Касата го поемаше. После Казодексът бе заменен с Бикусан и за половин година човекът си отиде с ПСА - над 1600.

Писала съм нееднократно по темата, вече се уморих.

"Умиране няма и задачата има решение."

Тема Re: Рак на простататанови [re: Poзмapия]  
Публикувано21.04.11 13:22

Да ...за кой ли път пишеш относно този Бикусан,но дилемата при нас е следната.Досега бяхме на Андрокур но сега ни изписаха Бикусан за Протокола за Здравната каса и аз не мога да им кажа какво да изписват и подадох документите за Бикусан.Но...на своя глава продължавам да му поставям Андрокур през 14 дни като го купувам естествено.Решила съм след месец да му пусна ПСА и ако маркера пада ще продължа да му поставям Андрокура,но ме притеснява ако маркера се повишава и не се влияе от Андрокура ...как да постъпя? ..не го искам този БИКУСАН....пак на своя глава да търся Казодекс ли но от колко милиграма каква е схемата ...незнам
Препоръчва се при рак на простатата да се приема НАР, някой ползвали е в таблетна форма или трябва натурален плод да се яде.

АвторAbiraterone (Нерегистриран)
Публикувано26.04.11 12:49

ПСА-то е много високо - над 200. Появиха се и много силни болки в костите. Б17 поръчахме от щатите, цената ще я видим точно като дойде, но не е много висока, към 80 долара беше опаковка със 500 мг таблетки - 100 бр. ако не се лъжа. За Абиратерона още не мога да намеря от къде да го доставим. Честно казано, аз най-много се надявам на него, при условие че го намерим.
Щом при вас действа Андрокура е добре, особено ако ПСА продължава да спада.
След това ще можете да минете на Казодекс, той допълнително ще го свали и ще имате около 1-2 години време с него. Ще видя каква беше схемата за приема му, но е добре да го изпише лекар, за да може да ви го поеме касата, иначе е доста скъп - около 300 лв. на месец. Бикусан не действа добре.... проклет да е този дето го е поръчал за доставка от НЗОК.

Публикувано26.04.11 12:53

Съжалявам много.
И при нас Бикусан влоши нещата ... имам чувството че този генерик много съкращава периода на изграждане на резистентност у тумора към медикамента. Сега отново го поема касата, но при нас вече не действа и търсим друг вариант....

Автор megolina75 (мечтателка)
Публикувано26.04.11 13:13

Аз нямам опит с този вид рак, но гледах един документален филм специално за рак на простатата. Разговорът беше с един онколог, белгиец, който дава сок от нар на неговите пациенти. Резултатът беше добър, задържа процеса доста. Най-вероятно в био магазините има сок от нар.

"Истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите..." Екзюпери

Тема Re: Рак на простататанови [re: Abiraterone]  
Автортoлkoвa (Нерегистриран)
Публикувано03.05.11 21:42

Днес взехме Бикусан с протокол по новия ред, но доплатихме 37лв и стотинки. В онкодиспансера Зомета няма вече цял месец...

И това ако не е геноцид

Тема Re: Рак на простататанови [re: тoлkoвa]  
Автор Poзмapия (жилава)
Публикувано03.05.11 21:44

Баси и за Бикусана ли искат доплащане, банда престъпници са тези....

"Умиране няма и задачата има решение." - Ст. Джонсън

Автор Buba67Модератор ()
Публикувано03.05.11 22:56

Бикусана се поема 100% от касата. Не е трябвало да доплащате. Той е с номер 1380 в позитивния списък,

L02BB03 Bicalutamidе Bicusan film-coated tablets 50 mg 30 Актавис ЕАД, България 50 mg 143,10 4,77000 143,10 143,10 За експертиза по чл.78 т.2 от ЗЗО C61 № 137/ 20.01.2011 LF107 LA, SE, SA, FA, MD Група І обр. МЗ - НЗОК № 5; обр. МЗ - НЗОК № 5А Група ІС по протокол, заверен в РЗОК

Автор Poзмapия (жилава)
Публикувано04.05.11 09:00

Не, не става въпрос за нас, а за клубар с ник "толкова".

Дано да влезе след нас и да прочете какво си написала.

Проблемът е, че когато хората са притиснат и уплашени, от страх да не свърши медикамента, се примиряват да не си търсят правата.

"Умиране няма и задачата има решение." - Ст. Джонсън

Публикувано05.05.11 14:12

Някой ползвал ли и сок от нар ....освен натурален под друга форма и от къде да го поръчам ...то има много фирми които предлагат но...!

Тема Re: Рак на простататанови [re: ckopnuoн]  
АвторOhana (Нерегистриран)
Публикувано06.05.11 21:28

Скорпион, моля те сподели каква е цената за 5 лечетерапии в Токуда и дали касата заплаща нещо. Искам да заведа баща ми, който е опериран от тумор на пикочния мехур и е с разсейки в таза. Баща ми е на 67 години, иначе е здрав и силен човек, но от месец е на легло и от болки не може да стане изобщо. Направиха му 2 лъчетерапии в Бургас, но засега ефектът е никакъв. Прочетох поста ти в темата за онколог ортопед - колко време след лъчето започнаха да намаляват болките на баща ти? На баща ми му отказаха и Зомета в Бургас, не знам защо.
Ако някой друг има информация за това, моля Ви нека да пише!
Благодаря Ви, че Ви има!

Публикувано10.05.11 11:27

Здравей Buba67,
и аз с такова впечатление бях останала, но баща ми отишъл в аптеката, поръчал го и на следващия ден му го дали, но му обяснили, че трябва да доплати. Безплатно било само до края на април. Писах мейл до Здравната каса, но не са ми отговорили още. А иначе в аптеката са му обяснили мило, че е хубаво и другите си лекарства (за кръвно) да купува от тях!

Публикувано10.05.11 22:45

Момичета, маркера на баща ми ужасно много се повиши PSA - 72...досега беше на Андрокур но явно вече не действа.Сега му изписаха този гаден Бикусан,но все още не е пил от него.....КАКВО ДА ПРАВЯ??? ...имам ли избор какво лечение да му прилагам...Много се радвахме като се повлияваше от Андрокура но явно радостта ни беше за кратко и сега на къде.... живота ни се преобърна пак.Лекарите са назначили Бикусан и това е никой не ти обръща повече внимание.Как да постъпя към кого да се обърна.....???

Публикувано11.05.11 15:43

Това е отговор от Здравната каса относно доплащането на Зомета:
Уважаема г-жо , НЗОК има задължението да заплаща „в полза на пациента” конкретната стойност, дефинирана от Комисията по Позитивния лекарствен списък към Министерски съвет в колона „Ниво на заплащане” на Позитивния лекарствен списък. В случай, че съответният лекарствен продукт е предписан и отпуснат съгласно изискванията на нормативните актове, НЗОК ще заплати именно тази определена стойност. На сайта на НЗОК в линк „Лекарствени продукти” – Изменение към „Списък на лекарства, които НЗОК заплаща по реда на Наредба № 10/24.03.2009 г. - чл.262, ал.4, т.1 от Закона за лекарствените продукти в хуманната медицина, на медицински изделия и диетични храни” в графа „ниво на заплащане” е отбелязана стойността, която НЗОК заплаща. ЗА ЛЕКАРСТВЕНИЯ ПРОДУКТ BICUSAN TABL.50 MG X 30 БР. Е ОТБЕЛЯЗАНО - 105,94 ЛВ., СЪОТВЕТНО ПАЦИЕНТЪТ ТРЯБВА ДА ДОПЛАТИ 37,16 ЛВ.

Тема Re: Бикусаннови [re: Krasi..-202430]  
Публикувано19.05.11 11:23

Повишението не е толкова голямо - приеми го като индикатор че досегашното лекарство не действа.
Бикусан не е добра алтернатива, търсете Казодекс, дори и ако трябва да си го плащате ....

Публикувано02.06.11 21:46

Днес научих, че Абиратерон е одобрен за продажба и използване в САЩ. Одобрението е от 29 април. Търговското наименование на лекарството е ZITYGA.

ето подробности:

това го е писала ABR2 в ДОБРАТА НОВИНА и реших да го преместя тук за да продължим темата.

Редактирано от *jull** на 02.06.11 21:53.

Публикувано02.06.11 21:52

ако някой знае как и по какъв начин да го закупим....абиратерон

Автор MamaD (ентусиаст)
Публикувано02.06.11 22:29

Краси, свържете се с фирмата производител.

Те си имат човек който работи с пациенти. Той ще ти обясни какво трябва да направиш за да се сдобиеш с него. Говори и с онколога който следи болния. Ще мине време докато го одобрят в Европа Това е сайта на ЕСМО.Конференцията им за рак на простатата ще бъде ноември Тогава може нещо да се случи.

Тема Re: Рак на простататанови [re: MamaD]  
Автор Краси (непознат )
Публикувано03.06.11 10:39

Благодаря Мама свързах се с фирмата и от там ми обясниха че все още е в процес на клинични проучвания и може би септември месец ще се регистрира Абиратерона.Дано тогава поне да го пуснат на пазара...остава да чакаме .

Тема ценанови [re: Краси]  
Публикувано07.06.11 23:21

Не си заслужава чакането, доколкото разбрах, цената му в САЩ ще бъде около 5 000 долара за месец, явно ще се търсят варианти за генерик.... това което не казват обаче, е че преди купуването е необходимо да се направят тестове на нивата на тестостерон в организма на онкоболния и ако те са завишени да се прилага ... иначе е безсмислено...

Тема Re: Рак на простататанови [re: magi61]  
АвторAннa (Нерегистриран)
Публикувано16.06.11 12:01

Здравей, Маги. Надявам се, че проблемите вече са решени. Но ако все още се борите с повишения ПСА и търсите уролог - това е проф. Панчев от МА - урология, София. При съпругът ми се започна с такива стойности, достигнаха до 20, пи разни билки от тибетски център и на края стигна до операция. Прами клетъчна и тъканна биопсия, уж все нямаше нищо, докато в един момент пропика кръв. Оказа се, че е стигнал вече до карцином, оперираха го преди 5 год, слава Богу няма разсейки, но подържаща терапия е с Андрокур. Желая ви здраве, здраве, здраве. Анна

АвторAннa (Нерегистриран)
Публикувано16.06.11 12:06

Фани, с витамините внимателно. Лекарите казват, че вит В стимулира растежа на раковите клетки. Желая ви здраве и бързо преодоляване на проблемите.

Тема Re: ценанови [re: Aбupaтepoн]  
Публикувано16.06.11 14:12

С какво лечение сте, в какво състояние е приятеля ти.
.....Момичета нещо не пишете по темата ....пишете на какво лечение сте и алтернативното лечение също е важно.

Тема За Елена!нови [re: Krasi..-202430]  
Автор megolina75 (мечтателка)
Публикувано29.07.11 09:52

Здравей отново!
Това, което ти трябва не е черен бъз, а бъзак /едното е дървесно, другото храстовидно/. Определено според мен аптеките не ти вършат работа, защото има захар вътре. Аз си купувам био сок, чист, от Германия. Поръчва се онлайн, не е скъп и доставката е безплатна.

[url]http://www.kraeuterhaus.de/content.php?Organic+Elderberry+juice+&seite=shop/produkte.php&details=1296&hauptrubrik=12&produkte[first]=20[/url] - не знам защо не се активира линка, но копирай адреса и го задай, отваря се без проблем

Разгледай сайта, имат много неща и са много коректни!

Другото, което мога да те посъветвам е вечер преди лягане, да включите и сок от нар. Аз живея в Белгия и тук един професор препоръчва при рак на простатата да се пие сок от нар, който доказано забавя процеса. Това също е нещо Сок от нар си купувам от същата страница, ето линк към продукта:

Доматите във случая на чичо ти също са помощник, както и орехите. Имаме темичка и за хранителния режим според книгата "Антирак"
и последният доклад на Американския институт за изследвания в областта на онкологичните заболявания, конкретно за простатата
Междудругото за диабет има едни билки - Антидиабетис, които се продават в част от аптеките, но те са само когато диабета не е инсулинозависим.
Ако мога с нещо друго да ти бъда полезна пиши
Кураж и успех от мен!

"Истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите..."

Тема Re: Рак на простататанови [re: Aннa]  
Автор Poзмapия (жилава)
Публикувано29.07.11 10:02

За съжаление Панчев уби баща ми. Направиха му биопсия без упойка, не го оперираха докато не им бутнахме на него и колегата му съответно 1000 и 500 долара през 2003, макар че баща ми се беше с направление. И после се оказа, че не е отстранил тестисите.

"Умиране няма и задачата има решение" - Ст. Джонсън

Тема Re: За Елена!нови [re: megolina75]  
Публикувано24.08.11 13:23

Здравейте момечета какво алтернативно лечение прилагате.От 1 мес татенцето не приема допълнително лечение и незнам какво да избера.Сега ПСА маркера е 23 и сме на Бикусан от 3мес.
Пишете как са при вас нещата.

Тема Calutideнови [re: Krasi..-202430]  
Публикувано20.09.11 11:39

Някой имали поглед при лечение с Calutide.На моето татенце го изписаха, от 5 мес беше на Бикусан......но ПСА пак се покачи-41.73 при норма 4 и сега ще е на лечение с този Калутид но не мога да намеря мнение за него.
Как са при вас нещата ? пишете ако имате възможност за да обменяме информация.
От 2мес не приема допълнително алтер.лечени ....незнам какво...
На нас ни предстои костна сцинтиграфия за да се види метастазите до къде са стигнали или дай боже да са стопирани.Има 10 вливания на Зомета.
Татенцето все още се държи видимо....но се оплаква от болки по гърба уж казва че са поносими .....но той си знае милия ми....по често си почиви и ляга заради болките но не се оплаква ...а моето сърце се къса от мъка ....
ДАЙ БОЖЕ ЗДРАВЕ НА ВСИЧКИ

Тема Re:denosumab (XGEVA TM) и костни метастазинови [re: Krasi..-202430]  
Автор MamaD (ентусиаст)
Публикувано26.09.11 03:24

denosumab (XGEVA TM) е от моноклоналните антитела, казва се "XGEVA", май се произвежда от Amgen , ето и координати в София :BULGARIA
Sofia
Regus Sofia City West 53-55 Totleben bul. Sofia 1606 Bulgaria +359 2 805 7092 (tel) +359 2 805 7203 (fax)

Автор asdfghjkl1234 (непознат )
Публикувано27.09.11 20:01

Искам помощ, за 1 път пиша, един близък има злокачествен рак на простатата, но мен ме държат в неведение и крият от мен. Затова питам дали от биопсията може се разбира дали рака има разсейки или не. Също и да попитам това че са му изписали хормонални хапчета значи ли със сигурност че има разсейки. МОЛЯ ПРЕПОРЪЧАИТЕ БОЛНИЦА В ЧУЖБИНА КЪДЕТО МОЖЕ БИ ЩЕ ИМА ПО-ГОЛЯМ ШАНС ЗА ИЗЛЕКУВАНЕ.

Тема Re: Рак на простататанови [re: asdfghjkl1234]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано27.09.11 21:06

Здравейте,
на първия въпрос, не, не може /според мен/ от биопсията да се разбере дали има разсейки или метастази. Това се установява с изследвания.
Изписването на хормонални таблетки няма нищо общо с разсейките, а с вида рак /хормонизависим или не/.
За болница в чужбина, дано се включи някой с опит. Мога да помогна с координати на Анадолския център.

Тъй като съм само пациент, задай си въпросите с копи и пейст в темата Въпроси към лекарите.

Публикувано27.09.11 22:27

Мерси много за отговора, аз сега чета всичко, което е писано тук и се информирам, особено ме заинтригува това за ПЕТ-скенера.

Публикувано28.09.11 09:55

Здравей за доказване или отхвърляне на костни метастази се прави костна сцинтиграфия където най често са метастазите при този вид рак.При нас поне е така .Другата седмица ще правим на баща ми костна сцинтиграфия т.к мина 1 година от лечението,при първата сцинтиграфия се видяха костните метастази.Сега сме на лечение с calutide досега беше на Бикусан то май е едно и също само името различно.
Вие на какво лечение сте.Пиши как се развиват нещата.
НО НЕ СЕ ОТЧАЙВАЙ БЪДЕТЕ СИЛНИ

Публикувано28.09.11 21:29

Аз пак имам питане, бяхме до касата за изписване на Casodeks i Suprefact Depot, но ни казаха, че трябва да чакаме 1 месец за одобрение от министерството нещо такова, така ли е или да се оплача някъде. Също и от къде мога да купя тези лекарства за тоя 1 месец и колко струват горе-долу.

Автор Buba67Модератор ()
Публикувано28.09.11 22:25

Малко мудна е процедурата за изписване на лекарства и се чака първият път от около 20 дни.
Лекарствата са скъпи,

Авторнeлu (Нерегистриран)
Публикувано30.09.11 06:16

Здравейте,моят татко е с рак на простатата.Беше с разсейки в тазоб.става и опашката,които като по чудо ликвидирахме с 5 нагр.лъче в Токуда. Да не чуе дяволът,след лечението няма никаква болка и е супер.В момента имаме 3 опаковки Казодекс ,който ни донесоха от Турция за 80 лв.на бройка.Тъй като татко е на Золадекс тримесечен ,не зная дали ще ползува Казодекса. Ако сестра ми се съгласи да продадем опаковките - на разположение сме.На мен ми ги донася един турчин от посолството,който ми е съсед в блока.Не зная дали ще ми е много удобно,но ако толкова е необходимо,бих го помолила за няколко опаковки.На татко в началото тум.маркер беше 670,започнахме Казодекс и след 3 месеца беше 4,а в момента след още 3 месеца е 0.08.Не зная дали е редно да си давам имейла.Аз също съм с РМЖ и Аримидекса,когато се купуваше ми го донасяше за около 80 евро.Сега е безплатен. Поздрави!Мисля,че комбинацията от Золадекс и Казодекс при простата е най-добра.На татко му изписаха 2 Золадекса тримесечни и не зная после дали не трябва да продължи пак с Казодекс,затова го пазиме.

Тема Re: Рак на простататанови [re: нeлu]  
АвторKpacu (Нерегистриран)
Публикувано02.11.11 13:31

Здравейте при моето татенце ПСА маркера не спада от доста време-41.44 в момента е на Калутид /Бикусан но с друго наименование/.Вие на какво лечение сте.
Зометата продължава вече 1 година,но защо не му сменят този Калутид като няма резултат от него.Но дали има и друго лекарство с което може да се повлияе....незнам

Тема Re: Рак на простататанови [re: Kpacu]  
Авторнe-pegoвeн (Нерегистриран)
Публикувано11.11.11 13:51

Моля ви,някой може ли да ме "светне",колко трябва да е туморния маркер след "радикална простатектомия" Много ми е спешно! Благодаря.

Тема Re: Рак на простататанови [re: нe-pegoвeн]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано11.11.11 14:29

Ако питаш за ПСА маркера той е органноспецифичен, а не туморен. Което от своя страна значи, няма простата, няма показания на маркера. Последното изречение е мое разсъждение от тук:

За сигурна и точна информация с копи и пейст постави въпроса в темата Въпроси към лекарите.

Публикувано01.12.11 17:05

Може и да не точно така. Чувал съм, че от определен момент туморът сам започва да произвежда хормон.

Публикувано01.12.11 17:10

отговорът не беше за тук, извинете.

Тема Re: РАК НА ПРОСТАТАТАнови [re: Kpacи]  
Публикувано01.12.11 18:49

скоро ще има конкурентно на Зитига лекарство:

Medivation rockets 120% on drug study
10:16a ET November 3, 2011 (MarketWatch) BOSTON (MarketWatch) -- Shares of Medivation Inc. rocketed 120% to $36.50 on Thursday after the biotech firm reported that a Phase III clinical study showed that its drug candidate MDV3100 helped extend the lives of patients with advanced prostate cancer by almost five months. The company hopes to meet with U.S. regulators in early 2012 to discuss when it should file for regulatory approval. Medivation is co-developing the product with Japanese drug maker Astellas Pharma Inc. Medivation's news put additional pressure on shares of Dendreon Corp. , which recently launched a prostate cancer therapy called Provenge. Late Wednesday, Dendreon reported that sales of Provenge have slowed. Dendreon shares were down

дано това доведе до намаляне на цената ...

Тема лечение с масло от АМРИХУАНА?!нови [re: Kpacи]  
АвторM3 (Нерегистриран)
Публикувано08.12.11 10:41

здравейте,

наскоро разбрах че рака на простатата се повлиява много добре от масло от марихуана.

знам че звучи еретично, но някой има ли повече информация или евентуално опит с това ??

Авторvivian (Нерегистриран)
Публикувано08.12.11 18:32

На мой близък му откриха рак на простата с метастази в два прешлена .Какви възможности за лечение има ?Ако знаете добър онколог в София ще ви бъда благодарна да го споделите.

Тема Re: РАК НА ПРОСТАТАТАнови [re: vivian]  
Публикувано06.03.12 14:06

Помощ.....на бащащ ми ПСА маркера му скочи много -160 преди 2мес беше 67на лечение -Калутид...от 1мес е на Казодек......

Тема Re: РАК НА ПРОСТАТАТАнови [re: Krasi..-202430]  
АвторKrasi (Нерегистриран)
Публикувано21.04.12 22:15

Помощ.....на баща ми ПСА маркера скочи -770 ....на Казодекс е от 2мес...какво да правя.

Тема Re: РАК НА ПРОСТАТАТАнови [re: Krasi]  
Публикувано15.07.12 15:08

Здравеите виждам че никои не пише по тази тема ...но се включвам с ОГРОМНА БОЛКА татенцето ми е зле има болки явно от костните метастсзи които вече и от Трамалгин не се повлияватя,повръща,отслабнал е,малко се храни.Жадува за сън не може да спи от болки....и милия ме гледа в очите и търси помощ ...иска да ходим на лекар ... или където и да е само да не го боли....Сърцето ми се къса и знам че последния вариант е Морфина....и после ...какво ....губя го.....отива си и нищо не мога да направя...ОБИЧАМТЕ ТАТЕНЦЕ .....ГОСПОДИ НЕ МИ ГО ВЗЕМАИ ИМАМЕ НУЖДАДА ОТ НЕГО ОТ ЛЮБОВТА МУ ИЛИ ПРОСТО ДА МЕ ПОСРЕЩНЕ....

Публикувано15.07.12 16:23

Здравей, наистина е ужасно да си в такова положение, но представи си в какво положение е баща ти! Ако нещата са необратими, ней-важното е да му спестиш нечовешкит мъки. Защото животът му се е превърнал в една огромна болка, от която той иска да се отърве. Не мисли за своите чувства, а за неговите, не мисли за своята емоционална болка, а за неговата физическа. Прави всичко, което може да му осигури сравнително спокойни часове, дни, месеци... колкото му е отредено. Колкото до морфина, в темата за лекарите PRN е обяснил, че морфинът не е нищо повече от едно по-силно обезболяващо:

Ако имаш време, прегледай темата "Метастази в костите" с 3-те й подтеми:

КУРАЖ!

Тема Re: РАК НА ПРОСТАТАТАнови [re: *jull**]  
Публикувано12.08.12 18:13

Да споделя с огромна болка как моето татенце си отива пред очите ни....с ужасни болки по костите и опиатите се увеличават през 3-4 дни и пак няма голямо облекчение...знам че няма спасение за костните метастази ...но все пак някои ако може да помогне с нещо....

Автор Kaлoянa (старо куче)
Публикувано22.08.12 22:18

електронен превод, пострадали от рака, лечение, чат

Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Re: РАК НА ПРОСТАТАТАнови [re: Kaлoянa]  
Автор svetla888-211293 (непознат )
Публикувано26.02.13 17:56

Здравейте и от мен. Благодаря за всички, които са споделили опита си тук. Баща ми има рак на простатата. Диагностициран е с биопсия, като PSA беше 11290 (01.02.13) не съм объркала цифрата. Съвсем естествено вече доктора в онкологията ни изпрати на ново изследване, което показа PSA 5.63 (21.02.13).
Поради огромната разлика ни изпратиха отново в трета подред лабаротория, резултатите от нея са 12300 (22.02.13). Баща ми се чувства относително добре, но е много слаб на 68 години е и тежи 51кг. Няма болки, но и няма сили дори за по дълга разходка. За момента още нямаме назначено лечение, но пуснахме протоколи за одобрение от здравната каса за Superfact Depot и Bicalutamide.
В момента пие Натанал по едно шише дневно и мисля че от него поне му се засили апетита. Пие също и сок от цвекло и моркови, зелен чай, яде сурови орехи и сушени плодове, ограничава захарта, общо взето се старае да спазва някаква диета.
Най верятно докато чакаме здравната каса ще купим Казодекс или Андрокур. Ако някой има идеи кое от двете ще е по - добре моля да пише, въпреки че съм наясно че всичко е специфично и ние не сме лекари.

Тема Re: РАК НА ПРОСТАТАТАнови [re: svetla888-211293]  
Публикувано27.02.13 15:04

Днес бяхме при онколога в Бургас, който ни препоръча да купим от София Vantas - едногодишен имплант. Цената е около 2400лв. Моля за повече информация от някой запознат с този имплант. В интернет намирам малко информация по англоезичните форуми и никаква по българските.

Публикувано01.03.13 11:50

Здравей Светле баща ми беще с тази диагноза 2.6г но за жалост го загубихме преди 3мес.Не съм чувала и не са ни предлагали такъм имплантант.Имам останала 1кут.Казодекс и 3 кут.Биклутамид ако искаш мога да ти ги изпартя.Правихте ли костна сцинтиграфия,да се види за костни метастази.Успех и много късмет Ви желая.

Публикувано01.03.13 17:11

Много съжалявам за баща ти Краси, не знам какво друго да кажа. Благодаря много за предложението, но днес точно купих 3 опаковки Бикалутамид и импланта Суперфакт Депо, тъй като никъде в България в момента няма от това чудо Vantas. Касата (или може би някакви фирми) била в момента в преговори за цената и никой не знае дали скоро ще се достави. Така че ни остана варианта, който всъщност си ни изписа и онкокомисията. От днес започва да пие Бикалутамид 3х1, в понеделник ще му сложат импланта, а в сряда ще му вливат Зомета. Сега чета за тази добавка АНСС и вече не знам кое да е алтернативното лечение с нар, с чесън, с китайски гъби или с това японско чудо АНСС.
Костните метастази ги видяха на скенер и за сега решихме да изчакаме със сцинтиграфията, за да може да го проверим как е след като започне най-сетне с лечението.

Публикувано10.04.13 12:25

Здравей Краси,
Ако все още важи предложението за трите кутии Бикaлутамид (Bicalutamide Accord film- coated tablets 50mgx 30 ) ще съм благодарна да ми пишеш на gudjeva2@abv.bg.

Публикувано12.04.13 13:51

Писах ти на имейла,да оставиш адрес и телефон и ще ти ги пратя.Желая ви здраве.

Тема проф. Чакъровнови [re: Krasi..-202430]  
Автор kykлeнcka пиpaня (член)
Публикувано13.04.13 08:30

Мили хора,

някой може ли да помогне с координати на проф. Чакъров, уролог, Окръжна болница, София.
Къде приема и кога. Става въпрос за консултация и биопсия на простата. Не, нямам простата, за баща ми е

Краси, имаш ли инфо? Или little rabbit мисля че са се лекували при него.

Благодарност!

Тема Re: проф. Чакъровнови [re: kykлeнcka пиpaня]  
Автор Kaлoянa (ветеран)
Публикувано13.04.13 19:17

Пиранче, няма да ти се карам, притеснена си и ще се опитам да ти помогна, но търси на гугала, бързо, лесно, удобно - ето аз от другия край на света ще ти изпратя инфото, не че го познавам професора, само помагам, има телефони и подробности за личността, дори и снимка, досущ като западната медицина. Успех

Тема Re: проф. Чакъровнови [re: Kaлoянa]  
Публикувано13.04.13 20:52

Поизложих се с търсенето

Много ти благодаря, Кали, че си направи труда!
Той е оженен, още повече че пристига за мен от другия край на света!

Здрава бъди!

Тема Re: проф. Чакъровнови [re: kykлeнcka пиpaня]  
Публикувано13.04.13 20:53

Трудът ти е оценен, исках да кажа

Тема МЕТАСТАЗИ ОТ РАК НА ПРОСТАТАТАнови [re: kykлeнcka пиpaня]  
Автор Crasiva (член)
Публикувано27.05.13 20:39

Простатата се намира грубо казано в долния край на гръбнака. Много учени са се чудили защо рака на простатата дава често метастази в прешлените или въобще нагоре по продължение на гръбнака. Обяснението им е винаги е било материалистично. Предпалагат, че това е заради вените на гръбнака и по тях вървят метастазите.
В един руски филм, обаче, беше цитиран и показан откривателя на ХИВ вируса Люк Монтание, който слага епроветка с ДНК от едната страна на тунела на бобина, а епроветка с чиста вода от другата страна. Пуска за доста време ток с честото седем херца и чистата вода придобива свойствата и информацията на ДНК.
Подобен "трик" е правен и от руснаци, обаче те задържали за по-дълго тока и един тумор от едната страна на една машина започнал да се материализира от другата страна в буркан с вода.

Подобно е положението и с метастазите от простатата. Те "вървят" по енергииния поток, който на това място в човешкото тяло върви спираловидно нагоре.
Лечението всеки може сам да си го представи какво трябва да е.

Автор miavita (новак)
Публикувано28.05.13 09:23

Имам лекарства от съпруга ми - казодекс цяла опаковка и отделни хапчета. Ако ви интересува пишете.

Тема Cabazitaxel - ново лекарство за метастатичен ракнови [re: miavita]  
Публикувано08.06.13 19:24

Нов медикамент може да лекува рак на простатата в напреднал стадий и да удължи живота на пациентите.
Лекарството Cabazitaxel е разработено от френска фармацевтична компания и е на българския пазар от 1 юни. Илачът е предназначен за пациенти с метастатичен карцином на простата, при които е изчерпан ефектът от досегашната терапия. Лекарството атакува разсейките в костите, белите дробове, черния дроб и дори тези в мозъка. "С въвеждането на този медикамент на пазара пациентите ще имат втори шанс за ефективно лечение, което да удължи живота им", коментира д-р Стамен Банковски, който е генерален директор на компанията, разработила лекарството.

Достъпът на болния до медикамента е улеснен. "Ако болницата е провела търг и кандидатства за него, тя може да го получи през касата", коментира националният консултант по онкология доц. Галина Куртева. Според нея лекарството дава още една възможност за третиране на рака, макар специалистите да разполагат с различни хормонални и цитостатични препарати.

Тема Re: Cabazitaxel - ново лекарство за метастатичен ракнови [re: *jull**]  
Автор gigi1234 (новак)
Публикувано09.06.13 21:33

Благодаря ти, * jull** !Това е една отлична възможност за хората, които се борят!

Тема Re: Cabazitaxel - ново лекарство за метастатичен ракнови [re: gigi1234]  
Публикувано09.06.13 22:29

Моля, ако някой започне това лечение, да сподели!
УСПЕХ!

Тема и ние вече сме тукнови [re: Kpacи]  
Автор njakoi...tam-136127 (непознат )
Публикувано17.01.14 00:25

Днес преминахме предверието и сме по стъпалата надолу.

Рак на простатата, диагностициран след:

1. Профилактично ПСА при личния лекар преди два- три месеца -стойност12;
2. Повторно ПСА след антибиотик, за да се елиминира възпаление - стойност 9;
3. Биопсия - доказан карцином - все пак надежда за успешна операция;
4. КТ - разсейки в лимфните възли - надежда да са от възпаление и лъче и химиотерапия;
5. Днес сцентография - разсейки и в костите -остана химиотерапия, хормонални препарати, нататък билки, врачки и лечения от рода на пиене на газ, сок от нар, саламандър и уринотерапия...

В онкодиспансера лекаря е категоричен, че по-добре няма да стане и операция по скоро ще навреди. В ХилКлиник, казват да направим тазов ЯМР и че е възможно да се направи операция след още няколко изследвания, доколкото за рак ПСА било над 50, а случаят не е такъв ...

В това и се и вкопчвам. Стареца /за пръв път му казвам така/ е на 68, жизнен, държи на ракия повече и от мен, да не говорим за копаене на лозе. Не го боли, не го е боляло, освен болките от дископатията. А че са от нея - правихме ЯМР на гръбнака заради това преди година и половина и мисля, че ако имаше нещо там, щяха да го видят. Знам ли...

Не знам какво да правя, не мога да взема решение, чувствам се безсилен. С какво да започнем, освен имплантите под кожата и химиотерапията?

Моля се само на както и да се казва онова нещо там горе /или долу/ ако го има, като дойде времето, да си го вземе без да го боли.

Ще се наслаждаваме и на оставащите дни заедно и ще ни се насълзяват очите, когато сме сами.

Дотук знам :( Споделете всичко за натам, който е по напред с информацията!

И да се надяваме, че има и добри истории, но от суеверие, за тях не се споделя тук :)

Тема Re: и ние вече сме тукнови [re: njakoi...tam-136127]  
Автор bilyana.decheva-191211 (ентусиаст)
Публикувано17.01.14 09:32

Здравей някой

Пожелавам ти увереност в битката. Радвам се, че не сте се поддали на паниката и разсъждавате трезво, и систематизирате и имате някакъв план.

Нашата история е подобна, баща ми е на 65 години, завишено ПСА до 10 единици, открито също по време на профилактика. После бяхме записани за биопсия в Александровска, която така и не се състоя, защото той страда от хемороиди на всичкото отгоре и не можаха да вземат материал. От тогава- април 2013, правим само едно, а именно, пускаме маркер през 3 месеца, а той за щастие стои в тези граници.
Чела съм, че един от подходите при такива нива на ПС, при по- възрастни хора, е просто waitful watching, наблюдаване.
Разбира се, винаги е за предпочитане агресивния метод, с цел пълно излекуване. Консултирахте ли се и с други хирурзи? Например екип от ВМА? Ако операцията не е вариант, тогава много ефективна е химиотерапията с цел химическа кастрация плюс Зомета, за костите.

Изобщо не ми изглежда страшен вашия случай. Кураж само!

Може ли да споделиш, казваш разсейките са открити с КТ, а ви препоръчват и тазов ЯМР. Каква е разликата, второто е по- надеждно, нали? Защото, тъй като при нас биопсията не е възможна, си мисля да направим някакво друго образно изследване, за да се изясни причината за повишеното ПСА.

Разбира се, че ИМА добри истории. Чела съм в чужди форуми, хора с доказана диагноза живеят дълги години.

Не знам доколко често правят вече операции с робота Да Винчи, в болница Доверие, така и не се разрових да проверя.

Тема доц. Красимир Нейковнови [re: bilyana.decheva-1912]  
Публикувано17.01.14 10:11

И още един въпрос- с кого сте се консултирали в онкодиспансера?
Аз четох интервюта с доц. Красимир Нейков от Онкологията в Дървеница, и ако ми се наложи, бих се консултирала с него. Уролог от ВМА ми каза, че по- сложните случаи ги изпращали в онколгията (по повод на невъзможността да направят биопсия).

Относно билките, баща ми пие комбинацията на д- р Ламбрев, но е доста непоследователен, ше му дърпам ушите!

Тема Re: и ние вече сме тукнови [re: bilyana.decheva-1912]  
Автор njakoi...tam-136127 (непознат )
Публикувано17.01.14 15:37

Не съм и помислял за хирурзи - кръв няма да се лее в случая.
Биопсията я направиха във Вита - доц.Генадиев - великолепен човек. Ако беше за операция щяхме да я направим там. Баща ми каза че нищо не е усетил при биопсията. Всички други изследвания бяха във ВМА. Само сциентиграфията там е със записване, доколкото планират изотопи от Канада. Скенерите, останах с впечатление, че не са напълно натоварени.

Въпреки скромния ми опит, схванах че ЯМР е по-добър от КТ. Вижда се повече и по ясно. Изглежда, най-добре е ПЕТ-скенер, доколкото той бил единствения, при който освен увеличение на лимфните възли, могло действително да се разпознае, става ли въпрос за метастази. Всичко това си има разбира се, цена. Успяхме, с помощта на приятел, да се сдобием с едно, единствено направление - другото нямаш избор - плащаш в брой или чакаш след три месеца.

Цените, за който е тръгнал по пътя са:

-Биопсия /Вита/ 250 лева
-КТ /ВМА/ 140 на снимка, а те се правят минимум 2, или три - таз, меки тъкани, гръден кош. Още 110 лева за това което се пие.
-ЯМР /ВМА/ 320 лева на снимка - пак са минимум две + по 40 лева за изотопа, който се пие. За ПЕТ скенер не знам.

В Хилклиник прегледа и ехографа са безплатни. Също и е великолепно отношението към хората - д-р Боцевски при БЕЗПЛАТЕН преглед, преведе основното от диагнозите, свърза се за консултация с професор в Германия и получи писмено становище в рамките на 24 часа. А да не казвам как почти прокарах път до нашия диспансера два месеца, ту за това, ту за онова.

Във Вита прегледа е 50 лева. Ако се прави операция в Хил клиник /зелен лазер/ е доста повече от Вита /червен лазер - 3500/. Не съм запознат в момента, но преди 4 години сумата в Хилклиник беше по-голяма, ако оперират професори от Испания и Германия в уикенда /между другото са великолепни специалисти, доколкото водих на операция бащата на мой приятел живеещ в чужбина тогава/. Мисля че цената в зависимост от вида техника е по-скоро маркетингово решение, отколкото има значение, цвета на лазера. Роботите и лазерите не лекуват метастази.

Как се справят с това старците с по 200 лева пенсии, дошли с найлонова торбичка с влака и закуска пъхната от бабата, не се и опитвам да си помисля. Страшно е да живееш, камо ли да си с рак тук.

Това е. Скъпо, евтино - няма значение. Достатъчно да го схванеш, е веднъж да стъпиш в софийската областна онкология, където /защо ли/ приемните са в мазето, урололгията е до кабинета на жените с проблеми, те са до пациентите с рак на дебелото черво те до ... и всичкото това в тесен коридор наподобяващ нацистките камери с врати високи по 160 см /внимавайте и за комоцио, заради тръбите там - аз съм към 190 см. и замалко да си отида/

Да се надяваме все пак, че лекарите вътре са способни на чудеса - друг избор нямаме.

Честито и на бащите ни извадили тоя късмет, да попаднат там. И да схванат, че това е само началото.

Редактирано от njakoi...tam-136127 на 17.01.14 15:43.

Публикувано17.01.14 16:20

Да! Имаме също и тема "Плювалня".

При всичко разказано- да са живи децата на нашите родители, да помагат!

Майка ми е правила ПЕТ във Варна, то беше в самото начало, когато не беше много популярно това изследване. Тогава за всички беше безплатно. И сега мисля, става както с направление, така и платено, но цената е в хиляди.

Няма да се лее кръв, роботът Да Винчи е много щадящ, правел само 2- 3 малки дупчици.
Много благодаря за подробното описание.
Пиши какво ще решите и желая пътят да е нагоре, не надолу.

Публикувано17.01.14 16:32

Да, за съжаление роботите и лазерите не лекуват метастази.
Затова и оставам малко скептична към Хил, струват ми се лъскави, но ето, има и добри отзиви.

Питам се, защо при такова ниско ниво на ПСА, така наречената "сива зона", има вече метастази и защо маркера не ги е отразил. Как може да се хване това чудо навреме?!
Има по форумите и мъже, с нива на ПСА в норми, и доказан рак.

Тема масло от тиквено семенови [re: bilyana.decheva-1912]  
Публикувано23.01.14 17:17

Кали, приятели,

взех днес масло от тиквено семе, италианско производство на Organic Oils Italia, пресовано, филтрирано.

Но това, което ме впечатли повече, беше масло от коноп....пише, че дори помага за предменструален синдром, ще го взема и него. Скъпи ми се виждат

Тема Re: масло от тиквено семенови [re: bilyana.decheva-1912]  
Автор kaloyana_-177704 (стар клубар)
Публикувано23.01.14 18:50

Билянче, добре си направила. Не ми показваш сайта, но щом е органик и е студено пресовано е добре. Най-хубаво е австрийското, опитвахме да купим, но нямат доставка извън Европа и за това купихме това, което е близко до него

Най-доброто е това, австрийското, и на сметка е един литър, ако ти е възможно и можеш да си го позволиш купи му го, много качествен продукт е.

Конопеното олио е Омега 3 и 6, органично и студено пресовано, продава се в Амазон, има сметка от 1 галон който е почти 4 литра. Пише, че доставка повече от 30 долара е безплатна - дано важи за България. Продукта е канадски. Ние купуваме от тук.

Да пие отвара от магданоз и хвощ, рецептата е на проф.Мермерски и много хора смъкват тумор маркера до много ниски показатели.

Гравиола на таблетки помага при много видове рак, и по американските форуми хора с рак на простатата пишат за пълното излекуване. Гравиолата трябва да е от листата на дървото и чиста, без примеси, органична, давала съм сайт за такъв, по магазините са с много пълнежи и дори с плод и семена от гравиола което няма лечебен ефект. Оригинално се купува от Перу, това са индиански билки.

Убедена съм, че след 2-3 месеца нещата ще се стабилизират и всичко ще си влезе в норма.

Редактирано от kaloyana_-177704 на 23.01.14 18:53.

Тема Re: масло от тиквено семенови [re: bilyana.decheva-1912]  
Автор azzzyo (непознат )
Публикувано23.01.14 18:52

Някакви народни рецепти за борба с болката при костните метастазии имате ли? Днес изписаха на моя баща Calutide и Eligard. Мислех, че ще изпишат и някакъв биофосфонат да атакуваме болката от костните метастазии но уви... :( Ще се радвам ако споделите някоя идея или житейски опит.

Тема Re: масло от тиквено семенови [re: azzzyo]  
Публикувано28.01.14 23:30

В Справочника би трябвало да са посочени болкоуспокояващи,
също и в темата "Алтернативи срещу рака" (на първата страница горе)

Тема Рак на простататанови [re: *jull**]  
Публикувано29.01.14 12:58

Въпросът е на karinate към лекарите, но го копирам и тук, за да се запази, защото развръзката е добра и да се помни, че ИМА надежда.

"Здравейте,

Баща ми е с доказан карцином на простатата Т3Н1М1, от януари 2013 г. Тогава PSA беше 2970 единици, хемоглобин 90. Баща ми беше с много силни болки в кръста и почти се обездвижи. Сцинтиграфията показа "мултипленни огнища на патологична хиперфиксация на радиомаркера, ангажиращи почти целия скелет - череп, раменни стави, клавикули, ребра, торакални и лумбални прешлени, тазови кости, лумбални, бедрени. Данни за множествени огнища на патологично повишен метаболизъм в скелета свързани с основното онкологично заболяване." Премина през кръвопреливане, оттоци и дрениране на белия дроб.

След направена орхиектомия, започна с Андрокур 2 п. в месеца, Зомета - 1 п. в месеца и палиативна лъчетерапия на засегнатите кости. В момента PSA=0.33, кръвните показатели са добри, хемоглобина е 137, няма болки и отдавна се движи както преди. Продължава с Андрокур и Зомета, но лъчетерапията я спряха декември месец и ни казаха, че повече няма да има, а трябва да му се сложи инжекция на основата на стронций (/предполагам, че става въпрос за Метастрон) и ни препратиха към друг лекар, който да разгледа кръвните показатели и да прецени инжекцията може ли да се прави. Всичко е наред с кръвта и със сърцето, правихме и кардиограма, и насрочиха дата, когато ще направят инжекцията. Но никой не споменава за втора сцинтиграфия, а още по-малко какво да очакваме след инжекцията и какъв е ефекта.

От тук и въпросът ми, не трябва ли да се види какво е състоянието на метастазите след почти едногодишно лъчелечение и прилаганата терапия? А след като баща ми няма болки и показателите са в норма и PSA също, дали Метастрона е наложително да се прави на този етап или може да се изчака? Страхувам се да не избързваме.

Много се притеснявам тази инжекция да не влоши състоянието на баща ми и да не върнем нещата в началото. Да изпитва отново на тези адски болки и този път да е много по-трудно да го стабилизираме.

Успех на всички!"

Редактирано от *jull** на 29.01.14 13:41.

Тема минимално инвазивно лечение Токуданови [re: bilyana.decheva-1912]  
Публикувано31.01.14 15:54

С модерен метод за минимално инвазивно лечение бяха оперирани трима пациенти с рак на простата в болница "Токуда", София. Екипът на отделението по Урология извърши авангардните процедури под ръководството на проф. Лиатцикос – началник на отделението по Урология в Университетската болница в Патра, Гърция и консултант на няколко водещи клиники в Европа.

„При този метод се отстранява цялата простата заедно със семенните мехурчета. Ако карциномът на простатата е открит навреме, имаме възможност да отстраним напълно раковите клетки и да не се налага хормоно- или лъчетерапия”, каза д-р Калоян Давидов, началник на отделението по Урология в болница "Токуда".

„Редовните профилактични прегледи след 45-годишна възраст значително намаляват риска от усложнения”, добавя д-р Давидов. Процедурата трае до три часа, а престоят в болница и възстановителният период са сведени до минимум. 24 часа след интервенцията пациентите могат да се движат свободно, а след няколко дни – да се върнат към нормалния си ритъм на живот.

Авангардният метод беше въведен в болница "Токуда" в рамките на програмата за непрекъснато повишаване на квалификацията на медицинските специалисти. Първите три случая бяха предварително обсъдени с проф. Лиатцикос, който ще извършва регулярни визити в японската болница.

""Всички пациенти със съмнение за заболяване на простатата могат да си запишат час за преглед на тел.: 02/403 4000 и 02/403 4910.

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  

Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2014 Dir.bg Всички права запазени.