Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:58 25.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Рак на простататанови [re: gigi1234]  
Автор Krasi..-202430 (непознат )
Публикувано23.02.11 16:11



Здравей Гери отдавна никой не пише по темата.Как са при вас нещата с татенцето.Направихте ли вливането на Зомета и Лъчетерапия как ги понесе той.Сега какви добавки приема.Как е ПСА маркера?Търсеше лекар специалист за костни метастази,успяли да намериш...
При нас нещата са ---м.Януари трябваше да му се направи Супрефакт депо ,инжекционно в крема но за жалост все още го нямат в онклогията ,търсих го в аптечната верига но не го намерих и ни остава да чакаме да го доставят.Другата седмица му предстои вливане на Зомета ,ако го има разбира се.Продължава ме с АННС и чай от котешка стъпка.



Тема Re: Рак на простататанови [re: Krasi..-202430]  
Автор gigi1234 (непознат)
Публикувано23.02.11 22:28



Здравей,Краси.При нас на пръв поглед нещата са много добре.Изследванията му са все така отлични, с изключение на чернодробните ензими.Техните стойности са между 70 и 80.Изписали са му карзил или хапкарзил,но аз тук четох за пресен сок от тиква на гладно.Смятам да го накарам да пие.Моля , ако някой знае и други неща за натоварен черен дроб да пише. Туморния маркер обаче му е 0,68.Това е супер, но аз не съм спокойна. Днес трябваше да му влеят Зомета ,но отново не са имали/за втори път/ и са му вляли заместител.Знам, че те не са добри като Зометата.В болницата казват, че няма Зомета и това е...Иначе приема и той АСНН, лиций,зелен чай, ленено олио,сок от цвекло с моркови. С лъчетерапията приключи за сега.т.е. не се предвижда за него повече.Какво е това Супрефакт депо? Лекарката казва,че се влияе много добре от лечението,но не съм убедена в това.Т.е. тя разчита само на епикризите,които му издават след всяка вливка или ЛТ и на това,че той се чувства добре.Как да настоявам за Зомета,щом казват, че няма?!



Тема Re: Рак на простататанови [re: Kpacи]  
АвторAбupaтepoн (Нерегистриран)
Публикувано07.04.11 23:54



Здравейте,

Мой близък е с диагноза рак на простатата от около 2,5 години. Проведоха му лечение с Андрокур, Зомета, Казодекс /Бикосан/, но те вече не действат. Има разсейки в костите, ПСА нивата са високи - над 300 и хемоглoбинът намалява.

Знам че вече трета година вървят изпитания на препарата Abiraterone acetate, произвеждан от Jancen Cilag, Johnson & Johnson и резултатите са доста обнадеждаващи

. За съжаление лекарството все още не е пуснато в продажба официално.

Интересува ме дали някой е използвал генерически Абиратерон, как си го е доставил и какъв е бил ефектът от него?!



Тема Re: Рак на простататанови [re: Aбupaтepoн]  
Автор Krasi..-202430 (непознат )
Публикувано08.04.11 10:15



Аз също се интересувам за Абиратерон,но за съжеление не мога да го намеря от къде да си го доставя.При него премахнати ли са му тестисите,защото при баща ми не са премахнати.. но май по добре е да се премахнат.Сега искат да сменят лечението му от Андрокур - с Бикусан което съм против и незнам как да постъпя на на своя глава да продължа ли с Андрокур.Сега ПСА-то му е 26.Приемате ли алтернативно лечение.Ако може да обменяме полезна информация.



Тема Re: Рак на простататанови [re: Krasi..-202430]  
АвторAбupaтepoн (Нерегистриран)
Публикувано09.04.11 00:14



Премахнати са още в самото откриване на заболяването и след това е предписано лечение с Андрокур.
Бикосан не е добър вариант, още повече, че Казодекс вече се поема от здравна каса. И в двата случая говорим обаче за временно "лечение", а реално само забавят малко развитието на тумора. За съжаление лекарите това напълно ги устройва .....

Мен обаче не ме устройва, още повече че вече и Казодекс спря да му действа, така че определено му търся алтернативно лечение. Иначе, сега лекарите препоръчват химиотерапия, която едва ли ще доведе до някакъв добър резултат.

За това издирвам Абиратерон, а ще поръчам и витамин Б17 от щатите, че тук не се намира май. До сега като алтернативно лечение сме използвали кайсиеви ядки, гъби шийтаке и майтаке (бета фактор), ленено масло, червени боровинки, алое с вино и мед .....

При вас ПСА стабилен ли е или се увеличава ??



Тема Re: Рак на простататанови [re: Mими]  
Авторckopnuoн (Нерегистриран)
Публикувано09.04.11 12:04



Здравейте,моят татко също е с рак на простата,който не е доказан с биопсия,защото ние криеме от татко,само пса е 600,има костни мета в опашната кост,беше с много силни болки в кръста цяла година,но аз въобще не можех да включа,макар че аз съм се сблъсквала с тази болест 2 пъти.Когато разбрахме само от пса ,прочетох насам натам и купих золадекс и казодекс,на своя глава и с съгласието на д-р Лазаров от лъчето на Токуда направихме 5 нагревки на опашката,простата и малкия таз. Татко е на 86 год.,но изключително физически и умствено съхранен човек.Пак на своя глава след 3 седмици от започването на казодекса дадохме кръв и пса беше станал 120, а алк.фосфатаза значително намаля.Просто не мога да повярвам, но моля насочете ме към някого с когото мога да говоря без татко за по-нататък,до кога казодекс и золадекс,как се контролира заболяването и какъв е този вит.б17.хубав ден



Тема Re: Рак на простататанови [re: Aбupaтepoн]  
Автор Krasi..-202430 (непознат )
Публикувано15.04.11 13:25



Как сте,как е ПСА.Татко има болки в гърба,но продължава да си работи.ПСА в момента е 23,изписаха ни Бикусан но...аз не му го вземам а му слагам Андрокур ...незнам дали постъпвам добре но ще видя след месец ПСА.
Поръчахте ли витамин В17 на каква цена и от къде?...а Абиратерон...?Как се чувства ими ли болки.
Към всички които имат същия проблем....пишете.....нещо не се пише по тази тема.
Новости в лечението...?



Тема Re: Рак на простататанови [re: Krasi..-202430]  
Автор gigi1234 (непознат)
Публикувано15.04.11 19:02



Здравей,Краси!Да споделя и аз.Баща ми днес имаше 6 вливане на Зомета.Предписаха му Казодекс и като му свърши последния Бикузан, започва с Казодекса. Стандартните кръвни изследвания, които са във всяка епикриза преди всяко вливане са все така много добри, включително чернодробните ензими.При последното ПСА изследване преди по-малко от месец маркера беше 0,59 .Не смея да се радвам от сърце,но съм спокойна относително.Той е със страхотен дух(поне външно),не е отпаднал и казва,че се чувства добре. Иначе приема от Неогенезис АНСС, като не е на ударна доза.Всъщност приема по 1 хапче 3 пъти на ден, пие зелен чай,лиций, сокове от морков и цвекло,ябълки,доста чесън,сурови орехи, риба, старае се да се храни по правилата.Това е за сега.Днес калция му се е оказал малко нисък и са му предписали хапчета за това, он не знам какви. А вие как сте? Моля, ако някой знае алтернативен начин за повишаване на калция, нека да сподели.



Тема Re: Рак на простататанови [re: gigi1234]  
Автор Krasi..-202430 (непознат )
Публикувано15.04.11 21:24



Много се радвам за състоянието на баща ти дай боже да продължават така нещата.От кога пие Бикусан по колко таблетки и от колко милиграма,защо го сменят с Казодекс.,питам защото сега искат при нас да сменят Андрокура с Бикусан но съм резервирана към този Бикусан и незнам какво да правя на своя глава продължавам с Андрокура.При татенцето ти махнати ли са тестисите,при моя баща не са... но незнам да настоявам ли за това т.к ПСА му скочи от 13 сега е 23.Лъчетерапия провеждана ли е при него.Притеснявам се че ПСА му се качи има болки в гърба.Радвам се че пишеш.



Тема Re: Рак на простататанови [re: gigi1234]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано15.04.11 21:24



Естествени източници на калций са зелено-листните зеленчуци, ядките и семената (бадеми, сусам), тофу и сушените плодове.
Също и смлените или счукани черупки от яйца, леко запечени до златисто във фурната. Черупките първо трябва да се измият, да се подсушат и след запичането им да се смелят с кафемелачка (за по-лесно поглъщане, макар че някои хора ги дъвчат). Черупките може да се залеят със сока от 1 или 1/2 лимон.
За по-доброто усвояване на калция е необходим вит. D, затова е желателно веднага след това да се приеме рибено масло (на капсули, от аптеката). Пак с тази цел Лечителят П. Димков препоръчва ежедневно нагряване на гърба на слънце за 20 мин. Независимо, че сега е студено, това пак може да се прави в топла стая при затворен прозорец - достатъчно е да има слънце.



"Совите не са това, което са..."


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.