Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:38 26.09.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Профилактика на рака / как да се предпазим  
АвторLei (Нерегистриран)
Публикувано29.07.10 13:07



Здравейте,
наскоро изгубих двама души от моето семейство от рак. Отидоха си един след друг в ужасни мъки. Открихме болестта, когато вече беше късно за лечение. Сега се питам, има ли наследствена предопределеност в разболяването от рак и как да съм спокойна за мен и останалите хора от семейството ми.
Иска ми се да си направя тестове, за да съм сигурна, че ако има нещо, ще се хване навреме, когато ще има шанс за лечение. Въпросът обаче е какви тестове? На какво изследване трябва да отида, за да проверя има ли някъде в тялото ранен процес? Не мога да си позволя да направя 10-15 изследвания на различни органи. Извинете, че звуча така объркано. Моля и за специализираното мнение на MD по въпроса. Благодаря предварително на всички.

Редактирано от Buba67 на 03.08.10 22:57.



Тема Re: профилактика на раканови [re: Lei]  
Автор benzar (from BG)
Публикувано29.07.10 13:40



Здравей Lei,
Аз също наскоро загубих татко от тази същата болест. Има генетична предразположеност, но и аз като теб не знам до каква степен, в какви случаи и т.н. Темата е хубава и се обръщам към всички близки на болни да не забравят за себе си, в тези трудни моменти.



Тема Re: профилактика на раканови [re: benzar]  
Авторstella (Нерегистриран)
Публикувано29.07.10 14:49



И аз загубих татко. Искам да си направя профилактични прегледи, но не знам какви!



Тема Re: профилактика на раканови [re: stella]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано29.07.10 16:02



Такова животно като пълен профилактичен преглед няма. Ще копирам едно мнение на MD, което се надявам да изясни картинката.

"Профилактичните прегледи обхващат хора без симптоми и са специфични за всяка локализация. Естествено няма начин да се направят т. нар. "пълни изследвания" (каквото и да значи това, защото аз не знам за такова животно). Таргет са обичайно най-често срещаните тумори с ясни предракови състояния. За жените - ежегодно преглед на гърдите от специалист и ехография до 35г. след това може и скринингови мамографии. Гинекологичен преглед включващ колпоскопия, цитонамазка и ехография - 2 пъти годишно. За мъжете ежегодно ехография на простата и PSA след 55г. За всички - ендоскопско изследване на дебелото черво през 3-5г след 60г. При наличие на фамилна анамнеза за някакъв тумор се изготвя различна според случая програма."

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: профилактика на раканови [re: Buba67]  
Авторstella (Нерегистриран)
Публикувано29.07.10 16:15



Благодаря Буба,
а кой изготвя тази програма при наличие на фамилна обремененост? Към какъв тип лекар трябва да се обърна за консултация? Когато попитах личният лекар, той каза да не се вманиачавам и не взе на сериозно тревогите ми.



Тема Re: профилактика на раканови [re: stella]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано29.07.10 16:20



Мисля, че точно той е човека, който трябва да ви съдейства и следи. Личния лекар нали за това е личен, защото познава цялото семейство и история на заболявания. Ако можеш го смени, важно е да се следите.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: профилактика на раканови [re: Buba67]  
Автор LlDl_ru (Живучая!!!)
Публикувано30.07.10 23:11



моето ДжиПи в този случай, мисля, че беше права
когато я попитах какви изследвания да направим за децата след като и аз съм вече засегната, освен фамилната ми обремененост - тя каза да не задълбаваме излишно въпроса и да не ги стресираме, те и без това вече знаят, че трябва да бъдат по-внимателни към себе си, а обремененост не означава задължително разболяване, всеки организм си произвежда някакви "гадости", има много по-страшен фактор за възникването на предракови и ракови заболявания и това е стресът, след това тръгва отключването ...
аз знаех, но забравих за моята предразположенност, не исках и да го споменавам, докато не се случи при мене

може да се направи изследване на кръвта, но струва скъпо и дали ще е показателно след като са много други фактори, които могат да отключат, а могат и да не отключат тези процеси

а има и повече от 200 вида рак, за кой да се изследваме ...
като че ли е риторичен въпрос в този "безумен, безумен свят" ...



... butterfly effect ...

Тема Re: профилактика на раканови [re: Lei]  
Автор m1ma (непознат)
Публикувано31.07.10 00:16



С риск да прозвуча еретично,искам да кажа,че такова животно като "профилактика на рака "-няма.Практика е единствено-цитонамазка,преглед на млечни жлези и изследване за окултни кръвоизливи за рак на дебелото черво и то препоръчително след 50 години.Има случаи от първи стадий на рак на шийката на матката да се стигне до летален изход,както и познавам жена с трети стадий-7 години след това е жива и здрава.За съжаление майка ми не е от втория вариант.Мисля,че не трябва да се превръщаме в хипохондрици и цял живот да треперим какъв рак може да завъдим.Не искам да ангажирам никого с моето мнение,но си мисля,че ракът трябва да церим единственно с алтернативни методи-майка ми умря в ужасни мъки ,изгорена и отровена от стандартната медицина,докато дядо ми си замина кротичко в леглото с няколко аналгинчета на седмица.И двамата бяха с диагноза-РАК,но дядо ми не се лекува от рака.
Аз лично,по никакъв начин не искам да знам какво ми има и в кой стадий е!
И пак искам да подчертая,че това е лично мое мнение,при нас нещата стояха така и може би съм още озверена и отчаяна от случилото се в моето семейство.



Тема Re: профилактика на раканови [re: m1ma]  
Автор leonidas22 (минаващ)
Публикувано31.07.10 16:00



аз съм съгласна с теб!наблюдавам при моите близки и познати,няма никаква гаранция от това,какъв е стадий и съм съгласна,че химията често не лекува,а само създава повече страдания.Моята баба е починала от рак,БЕЗ да се лекува на 87 години,а леля ми почина на около 60,оперирала рак на гърдата без всякакви други лечения е живяла "здрава" още 5 години.Аз и майка ми за сега сме здрави,а дъщеря ми е...в 3-и стадий РМЖ и е водила активен и правилен живот...и се разболя...тук гаранция няма,живейте всички спокойно,каквото е писано,това ще стане и аз съм ЗА алтернативни методи,но след традиционните.Но някои казват,че ако "пипнеш този звяр",той се събужда и расте...никой не знае със сигурност,за съжаление.Дано ГОСПОД да е с нас,само ТОЙ знае всичко и може да помогне!



Тема Re: профилактика на раканови [re: leonidas22]  
Автор besraboten (непознат)
Публикувано01.08.10 22:36



След като ме банваха 2 пъти без идея за кво, бях решил само да чета. Но виждамр че хората тук стават все по-малко малоумни и вече отварят теми свързани с теория представете си. Сега ако отворите и една тема за критики към модераторките напрао сте построили комонизъмъ. И ако се научите да не ви дразни че пред че няма запетая ми вие не сте вие бре

El Chofer



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.