Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:24 26.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема ЛЕВКЕМИЯ No 2нови  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано19.03.10 22:06







Izi, предишната тема за левкемия гони 300 мнения и трудно се работи, затова пренасям питането ти тук. Сигурна съм, че ще се включи всеки, който може да помогне и даде съвет.

"Здравейте, всички, които четете в момента този текст.
Виждам, че преди пет години съм писала за състояниета на съпруга си и съм търсила съвет.Отново подновявам темата защото онова от което се притеснявах се потвърди.
Преди три месеца се разви страшна некроза на подбедрицата на левия крак.С мълниеносна бързина опаса крака от коляното до глезена. Кожата почерня, напука се и от пукнатините който бяха като граница между здравото и болното място започна да тече гаден миризлив секрет.Посетихме Токуда.
Препратиха ни от кабинет на кабинет и стана ясно, че освен некроза, Рейно, васкулит има и левкимия.Трябваше да се направят и белодробни изследвания след което да остане на лечение в кожната клиника на болницата.Мъжът ми категорично отказа поради мудноста с която се извършиха всички прегледи -от 7:30 сутринта до 17:00 вечерта, като посетихме само три кабинета в този интервал от време.Прегледите не бяха кой знае колко обстойни, но чакането и мотаенето беше безкрайно тягостно и изнервящо.Това накара мъжът ми да откаже последното изследване и да си тръгне от болницата.
Животът ни се превърна в ад!
Започна лечение в къщи при домашни условия.В нас станах санитарка и сестра. Изпитах страх и ужас когато падна некрозната кора и се отвори живата рана.Тогава потърсих мед.сестра, която да помогне.Не можех да гледам и пипам живите меса. Намерих сестрата, която доведе и лекар.Направиха изследване и допълнителни прегледи с доплер и се оказа, че кръвоносните съдове са проходими, също и налягането е нормално.
Това което трябва да се направи е пластика.
Моля кажете ми има ли нещо общо между некрозата и левкимията?
Искам да попитам изследването на костен мозък с пълна упойка ли се прави?
В каква клиника да отидеме и какви специалисти да търсим, така, че да могат да се направят всички изследвания, а не да се ходи от клиника в клиника и да се ръсят грешни пари?
Загубвам доверие в наетата сестра защото предложи сребърни превръзки за 610лв. на седмица.След като отказах, се оказа, че има и алтернативни за същата сума на месец.
Това ме накара да стана подозрителна и недоверчива.
И накарая ще споделя, че се налага да се допитам тук защото зная, че все ще се намери някой да даде съвет."

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Редактирано от Buba67 на 04.04.10 12:01.



Тема Re: ЛЕВКЕМИЯ No 2нови [re: Buba67]  
Автор kpacaвицa (неземна, де)
Публикувано21.03.10 06:40



Изи, това което описваш за некрозата, не ми се струва да е свързано с левкемия. Това по скоро ми прилича на диабет.
Но сега аз искам да ви споделя нещо много интересно.
Има ли болни от левкемия, които нямат сливици? Има съмнения, че даже и сливиците да изглеждат здрави при малки деца, могат да създават проблеми, като постоянно повтаряща се висока температура на всеки 2-3 седмици, поддути лимфни възли и пр. От 27 деца, които са имали това заболяване (детска треска), след отстраняване на сливиците им, 26 от тях никога повече не са имали повторение на болестта!





Тема Re: ЛЕВКЕМИЯ No 2нови [re: kpacaвицa]  
Авторнaдeждa (Нерегистриран)
Публикувано23.03.10 10:41



Не мога да разбера каква връзка могат да имат сливиците със заболяването?Ако може малко по-подробна информация или да ме осведомиш къде мога да прочета за това.



Тема Re: ЛЕВКЕМИЯ No 2нови [re: Buba67]  
Автор izi (ентусиаст)
Публикувано23.03.10 12:05



Продължавам да разказвам и да търся помощ и съвет.
След като съпругът ми отказа да остане на лечение в кожна кленика в болница"Токуда", се наложи да направиме нови изследвания на кръвта.В къщи идваше доктор специалист по кожни и вътрешни болести.По негово настояване направихме нови кръвни изследвания в които този път в изследванита имаше и профил кръвна захар, който показа, че обедните и следобедните показания са високи.Така се прибави и диабета, като следващо заболяване.Не след дълко се оказа, че и лимфона е налице...

Сега ми предстои посещение при хематолог. Трябва да се направят изследвания при този специалист.
Къде и как да търся хематолог, който при моите обяснения да ми даде нужните указания за извършване на изследванията.Нека кажа, че поради рани на стъпалата мъжът ми не излиза. Това е причината която ни спира да отидеме на крак там където трябва.
Що се отнася до самите изследвания ще извикам лаборанти от "Цибалаб" и те ще си свършат работата.Остава въпроса как да постъпя с хеметолога?



Тема Re: ЛЕВКЕМИЯ No 2нови [re: izi]  
Автор ИлeнkaKo (минаващ)
Публикувано23.03.10 16:28



Здравей мила.
В Токуда хематологичният екип е добър. Търси доктор Петър Колаксъзов.



Тема Re: ЛЕВКЕМИЯ No 2нови [re: нaдeждa]  
Автор kpacaвицa (неземна, де)
Публикувано23.03.10 17:42



Сходството е в това, че и при детската треска, и при левкемията има общи симптоми, като често повтарящи се високи температури, което пък е един от симптомите на автоимунни заболявания, като спин или свързани с кръвотворната система, генни мутации! И всъщност и самите доктори не са много на ясно от какво се получава тази често повтаряща се висока температура при децата. И сега ти поствам един превод: ( Синът ми е 7 години и е с диагноза PFAPA (треска sydrome). Той ще получи треска за всеки 14 дни. Те продължи около 3 дни и ще получи по-високо 104,0 F. Опитахме стероиди, но това се прави своя треска на всеки 7 дни като часовников механизъм. Лекарите ме бият на сливиците вършат, но след стероиди не работят те считаха, че не е имал друг избор. Направихме сливиците и той не е имал висока температура, тъй като. Той е бил в продължение на 6 месеца, считано от му кабинет. Те казват, че не знам много за този синдром, но го направих всички изследвания показват сливиците е лек. Той е работил за нас! )





Тема Re: ЛЕВКЕМИЯ No 2нови [re: kpacaвицa]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано23.03.10 23:38



Чудничък превод!

Дай линк към оригинала,
може би ще се справим по-добре от Гугльо!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: ЛЕВКЕМИЯ No 2нови [re: *jull**]  
Автор kpacaвицa (неземна, де)
Публикувано24.03.10 03:41



Ето ти оригинала .



Махнах превода от гугъл, че страницата много се разтегна. Моля, някой да помогне с превода.






Редактирано от Buba67 на 24.03.10 09:54.



Тема Re: ЛЕВКЕМИЯ No 2 [re: kpacaвицa]  
Автор kpacaвицa (неземна, де)
Публикувано24.03.10 04:18



За съжаление, лично мое мнение е, че съвременната медицината, е на ниво "прохождане"! Та всъщност във връзка с тази често повтаряща се висока температура при децата (детска треска) първо я обясняват с Маршал синдром, от който впоследствие се разклонява на PFAFA синдром и след което "вдигат ръце", защото нищо не могат да разберат. А ето сега и малко оригинали за MARSHALL SYNDROME и PFAFA.



Не ти се отваря оригинала, защото може би нямаш програмата, с която се отварят PDF файлове Adobe Reader . Сложих оригинала на сайта, ако искате да ползвате преводача на гугъл, копирате името сайта в търсачката, след даванe на Търси, сайта си излиза най-отгоре и имате опция отстрани превод на страницата. Така дадени линковете /с преводача заедно/, разтягат много настрани темата и се работи трудно.


Редактирано от Buba67 на 24.03.10 10:03.



Тема Re: ЛЕВКЕМИЯ No 2 [re: ИлeнkaKo]  
Автор пoпи (новак)
Публикувано24.03.10 12:44



Някой вземал ли е от лечебните гъби при левкемия доволни ли сте аз се чудя дали има смисъл не съм усетила ефект Сутрин на гладно вземам сок от алое.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.