Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:07 15.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Как побеждавам раканови  
Автор svetla_21 (непознат )
Публикувано10.03.10 11:07



Съвсем малко предистория

От няколко месеца започнах за усещам тежест в едната си гърда и в един момент напипах нещо твърдо в нея. Наближаваше края на годината, така че изчаках да минат празниците и още първата седмица на Новата година отидох на мамолог.
Оттук нататък събитията се втурнаха шеметно – и ето ме, месец и половина по-късно, само с една гърда, с диагноза „Ca”, последвана от комбинация букви/цифри... и със средностатистически шансове за оцеляване 28%.

Дотук добре – както беше казал падащият от 20 етаж, като подминал десетия...
Какво правя нататък? Разбира се, ПОБЕЖДАВАМ РАКА!
Как?
Ами стъпка по стъпка.

1. Аз съм част от тия 28%.

2. Мъжът ми каза, че с една гърда съм по-секси и първия път след операцията беше както първия път след раждане – малко страшно, но пък много готино!

3. Престанах да слушам/гледам новини – ако стане земетресение, ще го усетя, ако докторът ми стачкува, а аз не знам, поне ще съм си направила едночасова разходка, времето го виждам през прозореца, а другите новини в момента не са ми приоритет.

4. Още като разбрах, че имам рак: първо изпаднах в шок и ден и половина не можах да сложа нищо в уста. После ми хрумна, че мога да се възползвам от тази липса на апетит и да си направя една прочистваща диета – денонощие за прочистване на червата, денонощие на топла вода и зелен чай без захар, три дена само на сокове и после постепенно захранване с полезни противоракови храни. Полезните храни ги извадих от книгата на д-р Пиер Дюкан „Оценител” на 1140 вида храни по влиянието им към няколко заболявания, между тях и рак.

Сегашното ми меню (ориентировъчно разбира се, противораковите храни са стотина и повече):
- Сутрин веднага след ставане чаша зелен чай без захар. Изобщо – никакви подсладители, никакво бяло брашно, никакво олио или маргарин, само зехтин, никакви меса освен пилешко и риба, никакво мляко, освен извара.
- Закуска: филийка (или две) пълнозърнест хляб, поръсен с куркума, джинджифил, черен и червен пипер и намазан със зехтин (студено пресован) + 2-3 масленки и/или едно варено яйце и/или парче извара и/или домат, краставица, ... изобщо зеленчук. И пак чаша чай – за разнообразие, комбиниран с някой билков (мента, мащерка, риган...).
- На средата между закуската и обяда – чаша плодов фреш, обикновено сега през зимата ябълки и цитрусови.
- Обяд: зеленчукова крем супа или задушени зеленчуци и парче печена риба или варено пиле. Десерт – плод, обикновено 2-3 кивита, Дюкан ги дава за изключително полезни.
- Час по-късно – чаша бял чай.
- Вместо следобедна закуска – чаша зеленчуков (или пак плодов) фреш, обикновено сега през зимата моркови и зеле.
- Вечеря: омлет и голяма салата със счукани ядки и полята със зехтин. Десерт – сушени плодове и парченце черен шоколад.

5. Физически упражнения: прочетох, че поне половин час ходене на ден при рак на гърдата увеличава с 50% шанса за оцеляване. От деня на изписването ми от болницата всеки ден, независимо колко е калпаво времето навън, се разхождам поне 30 минути. Освен това имаме вкъщи пътечка за фитнес, започнах първо по 200 метра ходене, сега съм на три пъти по 800 метра тичане на ден. Каня се да почна да се качвам без асансьор (12 етаж), но още не съм се престрашила. Разбира се, колкото и да ми помагат и да ме отменят, основната част от домакинската работа си я върша аз. Между другото много полезно упражнение за ръката от оперираната страна е простирането и събирането на прането.

6. Музика: записах си на дискове различни видове приятна за мен музика и си я слушам на фона надругите ми занимания.

7. Смях: децата ми изпозаписаха къде що можаха комедии, смешни истории, вицове, ученически бисери... Поне два часа на ден се кикотя като малоумна.

8. Споделяне: споделих с трите си най-близки приятелки. В началото на тях им беше неловко и трудно да говорят с мене на тази тема, но постепенно свикнаха и сега мога да обсъждам с тях абсолютно всичко, което ме тревожи и те ми отговарят адекватно, а не с общи приказки от сорта на „всичко ще е наред, ти само не се безпокой”. Това ужасно много ми помага. Разбира се, аз не изключвам от техните проблеми, изслушвам ги и ги взимам присърце точно както и те взеха моите.

9. Полезни книги: всичко на Луиз Хей, „Анти рак” на д-р Давид Серван-Шрайбер, „Оценител на храните” на д-р Пиер Дюкан, „Книга за здравето” на Петър Дънов...

10. Промяна: надявам се, че макар и бавно, но непрестанно подобрявам характера си и отношението си към света и живота.


А по-нататък ще видим.



Тема Re: Как побеждавам раканови [re: svetla_21]  
Автор kykлeнcka пиpaня (новак)
Публикувано10.03.10 11:31



Светла,
чудесен постинг и чудесна дисциплина.
Може да се впише в темата "Кой какъв режим спазва", а защо не и в
"Как да поддържаме ремисията"
Пожелавам го!
Б.



Тема Re: Как побеждавам раканови [re: kykлeнcka пиpaня]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано10.03.10 12:18



Светле, ти си вече част от нашия клуб! Надявам се да не е последен този ти постинг и тема. За темата понеже имаме подобни, ако решиш да ни държиш в течение на лекуването ти трябва да влезнеш в една от двете теми,които ти е посочила Кукленската пираня. Иначе се радвам от сърце ,че си на правилния път за излекуване и поддържане на ремисията.Дано да си така дълги,дълги години. Аз лично поддържам същия режим на храна и живот вече пета година.Оптимизъм и вяра плюс здравословната диета и хр.добавки и с Божията подкрепа ще увеличим процентите на живот.Участвай активно в нашия клуб в общите теми,те ще те заредят с положителна енергия и вяра още повече.

Животът е сцена,а ние сме артисти!



Тема Re: Как побеждавам раканови [re: flora bg]  
Автор hospitalier (минаващ)
Публикувано10.03.10 13:52



Светле,добре дошла.
Вече почти всички сме разбрали че пътят към излекуването от рака е осеян с тръни,борба и сълзи.Но за да вървим по него и да помагаме на себе си и своите близки ни е нужен оптимизъм като твоя.Дано никога не те напуска.Тука всеки може да ти помогне с нещо -всеки има опит и е изпил не малко горчилка в борбата срещу коварната болест.Един съвет:най важното е методично и постояно да следваш процедурите които правиш и нито за миг да не се отклоняваш от тях.В мои постинги и постинги на други хора можеш да открише много ама много полезни съвети които да са ти в помощ.
Успех!С теб сме!



Тема Re: Как побеждавам раканови [re: hospitalier]  
Автор nelly_83 (член)
Публикувано10.03.10 18:00



Светле, поздравления за чудесния постинг, за оптимизма, силата и желание за борба за ПОБЕДА!
Точно така се побеждава с огромно желание, дисциплина и надежда!
Мама също е с РМЖ, ако имаш въпроси или с нещо да помогнем насреща сме!
Поздрави от сърце!

извинявам се на модераторите, че не продължавам да пиша във вече отворените стари теми, но не можах да се сдържа да не отговоря тук и аз!



Редактирано от nelly_83 на 10.03.10 18:51.



Тема Re: Как побеждавам раканови [re: nelly_83]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано10.03.10 20:07



Е, ще приемем тази тема като място за представяне и поздравления, а Светла ще си премести
(или копира) постинга в някоя от посочените теми и там ще продължим по същество!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Как побеждавам раканови [re: *jull**]  
Автор svetla_21 (оптимистка)
Публикувано12.03.10 12:36



Ами аз засега не мога да разказвам как поддържам ремисията, защото изобщо не съм в ремисия - току-що съм се прибрала след операция, ракът ми е в доста напреднала фаза и тепърва имам да гоня метастази с химио и лъчетерапия...
А и темата за режима не беше точно това, което в момента имах нужда да споделя, защото аз все още търся себе си във все още новата за мен ситуация. И понеже не си намерих точната тема, в която да опиша това, което в момента най ме вълнува, отворих тази.



Тема Re: Как побеждавам раканови [re: svetla_21]  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано12.03.10 21:23



Светле, разбира се, че ще си от тия Успелите 28%...трудно е да пребориш мозъкът си да не мисли за останалите 78%, но не е невъзможно...Събирай се по-често с хора и то позитивни хора , минали по тоя трънлив път на оцеляването от тая диагноза, говори на висок глас за страховете си , притесненията си , оплаквай се даже често ,често...не подтискай всичко лошо вътре в себе си и не се прави на Герой без да трябва ...излишно е и не помага от опит го казвам..бягай надалеч от хора сменящи темата за диагнозата ти и представящи се за истерично позиривни или опитващи се да повтарят в Транс-"Всичко ще е добре..."Имейлът ми е zheni@abv.bg, Skype-Archibalt66,Аз живея много далея от България , но винаги, винаги може да ме намериш на посочените координати и да говорим за каквото искаш и колкото искаш...Успех!!!!!Усмивки!!!!



Тема Re: Как побеждавам раканови [re: svetla_21]  
Автор leonidas22 (минаващ)
Публикувано12.03.10 21:54



не мога да ти кажа "добре дошла" в нашия клуб,но след като си тук- вече си член на нашето сплотено семейство.Наистина така възприемам този клуб!Ти си страхотна,ти си точно от тези 28%,за които пишеш,не се съмнявам.Не знам,дали си се "представила" в съответната тема,ако не,напиши,каква ти е диагнозата,на колко си години?тук всичко трябва да знаем за всички за да си помагаме,кой с каквото може,а понякога само да си общуваме.Успех в лечението!Пожелавам ти здраве от сърце!



Тема Re: Как побеждавам раканови [re: leonidas22]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано13.03.10 00:31



Здраве-й Светле,

Благодаря ти, че реши да споделиш с нас вярата си, както и режима! Всички знаем за какво говориш! Странно е, но за много от нас Ракът има своята положителна роля в живота ни? Преобразява ни, открива ни нов светоглед, цял нов свят!

Чудесно би било да няма изобщо никакви постинги в този клуб, но както знаем това е почти невъзможно. За това се надявам просто повече постинги да носят заряд, вяра, борбеност и сила каквито лъхат от твоя постинг!

Не харесвам много думата ремисия, защото някак си носи и отрицателен заряд! За това от сърце ти пожелавам да оздравееш!

Прегръдки и продължавай да ни посещаваш.

Не само ти можеш да получиш подкрепа и съвет, но винаги и ние може нещо да научим от теб






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.