Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:15 15.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема ПОМОЩ ЗА ГЛИВЕКнови  
Авторwall-i (Нерегистриран)
Публикувано18.02.10 23:56



Моля Ви,дайте някава идея за фарм.компании ,от където може да се купи генериката на Glivek - Imatinib. Много спешно трябва да го закупим. Всичките ни спестявания се стопиха да се снабдяваме от Новартиз за по 4 500 лв. Прекратиха ни програмата за безплатно лечение и от тук нататък сами трябва да се справяме.Чувала сам за разни азиатски компании-4е там е най-евтино ,но нищо конкретно не намерих.От Канада намерих ,но пак е непосилно скъпо .Някавъв опит и инфо да споделите? Много ще съм ви благодарна на всички отзовали се по темата.



Тема Re: ПОМОЩ ЗА ГЛИВЕКнови [re: wall-i]  
Автор Kaлoянa_ (ентусиаст)
Публикувано19.02.10 00:33



Не ползвам лекарството, само се опитвам да помогна











индийските продукти не ги качвам, имам съмнения за качеството, дано съм ти помогнала, макар и малко



Тема Re: ПОМОЩ ЗА ГЛИВЕКнови [re: Kaлoянa_]  
Автор MamaD (член)
Публикувано19.02.10 01:58



Цената на Гливек е почти една и съща в цял свят. По-евтин е индийският вариант , казва се Veenаt и цяла Азия се лекува с него.

Тук има телефони и мейл. Имам позната която до преди 6-7 месеца си купуваше Veenat. Знам, че ще ви тябва рецепта, но за подробности ще я питам утре, сега е късно.
Ето и това:




За какво заболяване го взимате, че не ви го дават?

Редактирано от MamaD на 19.02.10 03:16.



Тема благодарянови [re: MamaD]  
Авторwall-i (Нерегистриран)
Публикувано19.02.10 12:12



Диагнозата е Хочкин.Обясниха, че само 1 година ни се полага безплатно лечение с Гливек и тя изте4е.Благодаря ви много и на двамата за линковете .Ще прегледам всичко. Само не знам ако се избера най-ниската цена, дали няма да има измама и да не получа пратката .
Дано някой ,кото е поръчвал се вкючи и даде отзив.



Тема Re: ПОМОЩ ЗА ГЛИВЕКнови [re: wall-i]  
Автор deepins (непознат )
Публикувано19.02.10 13:12



По молба на Юлито,или ако мога да помогна.
Индийския е продукт на NATCO


Донесоха ми го чрез куриер 11500 рупии х 0.03 ст за рупия - около 350 лв.
Аналог на Гливек, разбира се прекопиран .Новартис води дела срещу Индия, но не можа да ги осъди и индийците си го патентоваха. Лично аз съм го приемал 1 месец и без проблем. Имам ХМЛ +. Поддържа всичко в нормата. 120 капсули са в шишенцето, по 4 на ден. Без проблем лекарството може да бъде доставено с куриер. В сайта има тел и факс .Може да попитате как може да бъде доставено.
Успех.

Редактирано от *jull** на 20.02.10 00:21.



Тема Re: ПОМОЩ ЗА ГЛИВЕКнови [re: wall-i]  
Автор deepins (непознат )
Публикувано19.02.10 13:15



Ето и нещо много интересно от форума.
И така, за по-ясно, ще се опитам да пиша на кирилица.
За да не си помисли някой,че това са измислици, ще ви разкажа какво се случи в нашето семейство.
И така, братовчед ми заболя от болестта на Ходжкин когато беше на 17 години (сега е на 45), т.е преди 28 години. Доколкото знам, тогава и болестта не беше толкова популярна. В нашия град не можеха да го лекуват и го изпратиха в София. Е,... последваха биопсии и вероятно и др. изследвания и диагнозата беше потвърдена. Изписаха му лекарства, но състоянието му се влошаваше и накрая го изписаха, за да не ... се случело най-лошото в болницата! За преживяното от родителите му няма какво да споменавам. Той е единствено дете и беше толкова малък тогава! При това не трябваше да му показват колко е сериозно положението. Накрая вече не можел да се храни. Тогава баба му чула за тази рецепта от други бабки (те едва ли са знаели какво е болест на Ходжкин ама...) и леля ми като последна надежда се хванала с упоритостта, която само една майка може да прояви, да я приготвя всеки ден. Подобрението настъпило много бързо, а при контролния преглед лекуващият му лекар бил просто изумен от промяната - болният вместо да умира, укрепвал! И така до ден-днешен той си е О.К. Отдавна вече не ходи на изследвания, защото няма и помен от болестта.

Другият човек, който се излекува, е мой колега, когото не познавах лично, но за когото преди време чух, че е болен от същата болест. Дадох да му предадат тел. на леля ми и той и се обадил, записали си с жена му рецептата и започнали да я изпълняват. След около година (аз вече го бях забравила) ми го показаха в служебния автобус - добре изглеждащ, здрав мъж (така и не се запознах с него, което просто няма значение. Важното е, че е жив и здрав).

Доколкото знам и леля ми е давала рецептата на др. хора, които и до ден-днешен ъ се обаждат на всеки празник от благодарност.
Оттогава в нашето семейство си правим тази рецепта, когато има някакъв проблем със здравето. Така по-късно баща ми беше опериран от тумор на пикочния мехур, който съвсем не беше доброкачествен... Оперираха го и после започнахме отново с нашата панацея. Сега, след около 5-6 години, при последните изследвания се установи, че няма новообразувани тумори, няма разсейки (слава Богу!). Тук не знам дали е помогнала рецептата или Господ, но фактът е налице.

И така, ето за какво става въпрос.

Вземат се 2 големи глави чесън, изчистват се и се накълцват на ситно. Поставят се в малък съд и се заливат с 300 мл току-що кипнала вода. След което този малък съд се поставя в по-голям, също пълен с вода (т.е. на водна баня). Слагаме на котлона и много внимателно следим водата във външния съд. Трябва да свалим от огъня, когато започват да излизат едни малки мехурчета, предхождащи самото завиране (преди да "клокне", както казват готвачите). След това сваляме от котлона и покриваме с марличка, така както са си двата съда един в друг) до сутринта. За да проверим дали правилно сме го приготвили:

1. Водата в съдчето с чесъна трябва да е бистра.
2. Чесънът трябва да е твърд.

Ако едно от тези 2 условия не е изпълнено, го изхвърляме и приготвяме отново.
На сутринта се прецежда, разделя се на 3 и се пие 20-30 мин преди хранене. Може да се прави непрекъснато, докато има чесън на глави.

ВАЖНО: Не се приема по време на химиотерапия (честно казано не знам защо, май че им прилошавало на болните...). Малко е трудоемко, но си заслужава, повярвайте ми.
Е, мейлът ми е nkirilova@yahoo.com

Moля ако изпълните препоръките ми и вашите близки се почувстват по-добре, драснете ми 2-3 реда - ей така, да знам ,че съм помогнала на някого.

Успех на теб Елза и дано свекърва ти оздравее!

Тази рецепта я препоръчвам на всички с ХМЛ, аз съм на Гливек от три години и чесънът ми помага определено. Пия също отвреме-навреме и НАТАНАЛ - получавам го с наложен платеж от фирмата в София.



Тема Re: ПОМОЩ ЗА ГЛИВЕКнови [re: deepins]  
Авторwall-i (Нерегистриран)
Публикувано19.02.10 14:26



deepins, благодаря ти за ценната информация.Линка ,който ми даваш отчайващо ми излиза половината инфо на латиница ,половината на маймуни и не мога да инсталирам каквото ми иска,за да мога да го 4ета.Чудесно е ,4е са ти го доставили с куриер. Писах на пове4ето компании от приложените линкове по горе-отговориха ми ,4е няма гаранции за получаване безпрепятствено на лекарството и ,4е може да се конфискува на митницата в БГ.И че не са запознати с легалното му внасяне у нас.На нас ни е нужен Иматиниб от 250мг/по 1таб. на ден .Видях в твоя приложен линк само един вариант от по 100мг .Това означава според мен ,4е трябва да се взима по 2,5 таблетки? Може ли да се дели таблетката? Зашото ако е във вид на капсули....лоща работа.
Как плащахте . за лекарството с РayРal или по друг начин?



Тема Re: ПОМОЩ ЗА ГЛИВЕКнови [re: deepins]  
Авторwall-i (Нерегистриран)
Публикувано19.02.10 14:46



deepins, разбирам ,4е дозата ти е била 400мг на ден и пак е много евтина офертата на тия индийци ли са или от друга държава не разбрах точно.



Тема Re: ПОМОЩ ЗА ГЛИВЕКнови [re: wall-i]  
АвторMD (Нерегистриран)
Публикувано19.02.10 16:09



За съжаление не е за пренебрегване факта, че над 80% от лекарствата търгувани по интернет са ментета и не съдържат съответните активни вещества.



Тема Re: ПОМОЩ ЗА ГЛИВЕКнови [re: MD]  
Авторwall-i (Нерегистриран)
Публикувано19.02.10 16:23



Съгласна сам с теб .И на мен това ми е най-големия страх.Но не сме милонери да си позволяваме 4500 лв за опаквка Гливек :( какво е решението тогава-не знам.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.