Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:57 23.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Център за социална интеграция и рехабилитация...  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано05.06.10 01:11



"Сдружение за онкоболни и приятели ще събира средства за разкриването на Център за онкоболни

Окоболните ще имат възможност да получават адекватна медицинска, психологическа и терапевтична помощ в моментите, в които най-много имат нужда от нея, съобщи на пресконференция председателят на Сдружение за онкоболни и приятели Мария Чергарова. Това ще стане възможно с откриването на Център за социална интеграция и рехабилитация на онкоболни в Пазарджик. На 4 февруари предстои Общинскисъвет да гласува предложението на кмета Тодор Попов сдружението да получи за безвъзмездно ползване помещение, находящо се на приземния етаж на бул „Ал.Стамболийски” №16, което да се използва за обособяването на няколко кабинета – кабинет за психологична помощ, кабинет на лекаря, кабинет за лечебна физкултура, кабинет за трудовотерапевтична дейност. Предвижда се също в центъра да бъдат провеждани и консултации на близки на онкоболни. От Сдружение за онкоболни и приятели се надяват чрез дарители да ремонтират помещението, в което ще се предлагат услуги на хора с онкологични заболявания. Мария Чергарова изрази надежда, че повече хора ще откликнат на призива за събране на средства за разкриването на Център за социална интеграция и рехабилитация на онкоболни в Пазарджик."


Предложението на Кмета на гр. Пазарджик е прието и помещението е предоставено за ползване на Сдружението.

Днес се видях с Мария. Тя е моя приятелка. Предстои да се набират средства за ремонт на Центъра - сградата, която Общината предоставя безвъзмездно е в окаян вид.

Мили приятели, веднага след като се реши по коя сметка ща се събират средства ще помоля всеки от вас, който има възможност и желание да дари каквато и да е сума за да помогне в това благородно начинание, което с идеята си, убедена съм, докосва всеки един от нас.

Все повече вярвам, че има вече обществено съзнание и поглед върху тези проблеми и това много ме радва!

Мария с теб съм! И всички онкоболни и приятели разчитаме на хора като теб! Благодаря!

А това е страницата на Сдружението във Фейсбук:



Редактирано от Ekna на 05.06.10 01:18.



Тема Re: Център за социална интеграция и рехабилитация...нови [re: Ekna]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано04.10.10 17:54



Днес беше откриването на Център за рехабилитация и социална интеграция на онкоболни.Инициативата е на местната организация Онкоболни и приятели с Председател Мария Чергарова. Присъства и кметът Тодор Попов, г-н Стайко Спиридонов и други общественици, дарители, журналисти. Обяви се и ежегодната кампания за превенция на рака, която тече до края на м.октомври.

Представям си колко е било трудно да се намери помещение, да се осигури морална и финансова подкрепа. Но ти не се отказа! Браво Мария!!! Успех в благородното ти начинание!



Тема Re: Център за социална интеграция и рехабилитация...нови [re: Ekna]  
Автор Maria Georgieva (непознат )
Публикувано04.10.10 22:36



Здравей Екна!Когато попаднах на съобщението ти се изненадах приятно!Пиши нещо по-подробно за този център, и ние сме от Пазарджик/от скоро се регистрирах във форума, макар, че темата ми е болезнено позната вече 8 години....



Тема Re: Център за социална интеграция и рехабилитация...нови [re: Maria Georgieva]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано05.10.10 11:11



Здравей Мария,

ето прессъобщението от Пазарджишкия сайт:



Сега е кампанията за превенция на рак на гърдата. Днес мисля да отида към 12 ч. за преглед на гърди (палпиране). От 13,30 ще започне и ехографски преглед на гърди пак там (помещението е до Пътното, малко след кантората на нотариус Хантова) Та мисля днес и на ехо да мина. Не знам дали ще прочетеш навреме съобщението. Бих ти предложила да се видим там. Та хем да си направиш профилактичен преглед, хем да се запознаем и да си вземеш инфо с какво могат да бъдат полезни на вас с брат ти. На лични ще ти напиша мобилния ми.

Поздрави



Тема Re: Център за социална интеграция и рехабилитация...нови [re: Ekna]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано25.04.14 12:16



От както копах градинката пред центъра за да насадим цветя и се откри, не бях стъпвала там. Да ми се чудиш на акъла. Срещнах приятели, които ползват услугите на Центъра много активно и това стана повод да се отбия да видя Мария.

Центърът работи като социална услуга. Май все още е единствения в страната, но не съм сигурна. Взех комплект за попълване, който ще подам в местната ДСП. Към тях се прилагат телково решение и удостоверение за доход (за работещите). После ще ми издадат заповед и ще мога да ползвам всички услуги.

Бях очарована от всичко, което Мария е успяла да организира и реално да осъществи за няколко години и реших да ви поразкажа.

Има стая оборудвана за реабилитация и рехабилитатор, а наскоро, по желание на потребителите е закупена и пътека.

Има и кабинет за трудотерапия с трудотерапевт - една дама, която е много креативна и слънчева. Често самите потребители дават идеите. За всички празници се произвеждат от тях картички, сувенири и какво ли не, които след това се продават благотворително на базар, организиран пред центъра. Провеждат се и готварски курсове. Материалите се закупуват от центъра по предварителна поръчка на потребителите, след което в уговорен предварително ден и час се прави замисленото.

Има и психолог. Доколкото разбрах се провеждат и индивидуални и групови сесии.

Периодично се правят екскурзии, посещават се концерти и т.н. - за това отговаря една млада дама, която е по социалната част и по професия е психолог.

За болести се говори май само при психолога.

Сигурно пропускам много неща, но тепърва ще се включа и ще разказвам.

Заплащат се някакви минимални месечни такси. Не съм сигурна за точния размер, но май зависи от участието. Споменаха, че миналия месец най-голямата такса е била 15 лв. Тези средства се събират пак в полза на потребителите (например е закупена пътеката с част от тях).

Все още се възхищавам искрено на Мария, тъй като е от онези хора, които никога не се отказват! От нищо направи нещо - с адски много вяра, усилия и тропане на врати за помощ!

Редактирано от Ekna на 25.04.14 12:18.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.