Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:54 06.07.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Тема Re: кога да се включи Авастиннови [re: MD]  
Автор 123galia (новак)
Публикувано04.09.10 08:45



Здравейте МД! Макар и трудно убедих онколога на майка ми Фолфири да е през 2 седмици. Тя е направила 4 химиотерапии като интервалът между третата и четвъртата е 2 седмици и се надявам да направи още 4 през този интервал. За щастие и отпуснаха Авастин и преди 2 дни (тогава свърши и четвъртата химиотерапия на майка ми) той пристигна в аптеката на диспансера. Да обаче докторът ми каза, че Авастин може да се направи след 10 дни, за да отшумели страничните ефекти от химиотерапията (неразположението на майка ми трае по време на вливанията и най-много 1-2 след това, а през останалото време поне засега е добре, храни се добре ). И мнението му е след като свърши химотерапията Фолфири, тогава да се продължи с Авастин. Аз от това, което чета, разбирам, че е хубаво Авастин и Фолфири да вървят успоредно, а като свърши химията, тогава да се продължи само с Авастин. Моля ви, пишете ми какво е вашето мнение за всичко това и ако предложената схема от доктора на майка ми не е добра, как да го убедя в противното. Все пак да припомня, че тя има метастази в мезентериални лимфни възли и тази химиотерапия е трета (първата беше след първата операция преди 3,5 години, втората след втората операция, т.е. преди 7-8 месеца). Поздрави!



Тема Re: кога да се включи Авастиннови [re: 123galia]  
АвторMD (Нерегистриран)
Публикувано04.09.10 15:28



Просто е потресаващо!!! Ами чисто прагматично - нужна Ви е писмена консултация с водещ онколог.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 4нови [re: Buba67]  
Автор vais62 (непознат)
Публикувано07.09.10 14:07



Здравейте. Синът ми е с аденокистичен карцином на белите дробове. Провел е ХТ и ЛТ и в момента е на таргетна терапия. Има изкривени прегради на околоносните кухини, които само оперативно могат да се лекуват. Носи ли риск тази оперативна намеса за онкологичното заболяване? Той иска да се оперира защото постоянно е със запушен нос, но се страхувам да не се влошат нещата.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 4нови [re: vais62]  
АвторMD (Нерегистриран)
Публикувано09.09.10 13:03



Какви медикаменти приема в момента и колко време е изминало от ХТ и ЛТ?



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 4нови [re: MD]  
Автор vais62 (непознат)
Публикувано09.09.10 13:12



Последното вливане беше на 1 юни, а последния сеанс от лъчетерапията на 6 юли. . От 21 юли пие иреса.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 4нови [re: vais62]  
Автор poliatoteva1 (непознат)
Публикувано09.09.10 18:01



Здравейте МD,моля ВИ за една консултация- при РМЖ с операция,химиотерапия,лъчетерапия преди 4 години при контролен преглед всичко е ОК,но туморния маркер има леко завишаване-28,51 при граница до 25.Някаква идея от какво е?Предварително благодаря!





Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 4нови [re: poliatoteva1]  
Автор sara123 (непознат)
Публикувано10.09.10 10:13



Здравейте МД. Баща ми е с рак на дебелото черво с анус претер. Опериран е преди 3 години. Преди два месеца на контролен преглед се установи леко завишаване на СЕА, на 07.09. вече показва 11.3. Изследването е правено в една и съща болница. Скенер на малък таз не показва нищо обезпокоително, но завишаването ме тревожи. Ще изпратя документи за РЕТ скенер. В момента има проблеми и с простатата и му сложиха катетър. PSA e в норма. При това положение може ли да се оперира простатата и какво друго трябва да предприемем спешно? Баща ми скоро ще навърши 65 год.
Благодаря предварително и Ви желая много здраве и успехи!

Редактирано от sara123 на 10.09.10 10:14.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 4нови [re: MD]  
Авторmegence (Нерегистриран)
Публикувано13.09.10 15:19



здравейте искам да попитам за моята майка...Тя имаше пак на лявата гърда.След оперативно премахване на цялата гърда минаха няколко години назначиха и сцинтиграфия на костите и резултата е на латински и не ми е ясен - ca glandullae mammae sinistra.Status post mastectomia radicalis et tgt.Meta ossei.Status post TGT ако някой има понятие моля да ми пише....
след Лицева рентгенография на белите дробове-уплътнени хилуси,белодробен енфизем,микрокалцификанти в хилусите двустранно,повече в дясно,ивицести сенки двустранно,парахилерноот извънсъдов характер
много ще съм благодарна ако някои мойе да ми го обясни по простичко БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО



Тема Въпрос за Фемаранови [re: MD]  
Автор Dimana64 (вървяща)
Публикувано17.09.10 09:39



Здравейте МД. Имам следния въпрос към Вас:

Аз взимам от 3 години Фемара и нямам подозрения за мети.

Но онзи ден една докторка в Дървеница ми каза, че Фемара се давало само при мети и трябвало да я спра....

Доколкото знам Фемара е естроген-блокер и се предписва при естроген-зависим РМЖ. Няма никъде показания за при мети, още повече, че тя не влияе директно върку раковите процеси т.е. няма действие като на химиотерапия.

Четох, че понеже все пак влияе на хормоните (естроген) и се прилага сравнително отскоро (10-тина години) не е желателно да се взима повече от 5 години заради страничните реакции и предполагаемото увеличение на риска от остеопороза и рак на матката. На практика още няма проучвания в дългосрочен план за ефектите й.

Моля, ако можете, дайте мнение или съвет. Благодаря предварително!



Тема Re: Въпрос за асцитнови [re: Dimana64]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано18.09.10 19:08



Здравейте MD, имам два въпроса.
Жена с асцит в корема, тежест и болка опасваща целия кръст, плюс долу ниско на корема в ляво режеща болка при всяко ставане. 17 дни в болница и никакво лечение. Направени изследвания: колоноскопия /полип, няма изменения/, ехограф - черен дроб и жлъчка леко увеличени, КТ, това което се вижда от асцита е б.о., всички кръвни изследвания в норма. Два опита за източване на течността - само няколко капки, в тях няма ракови клетки. Изписана с предложение след 10 дни да влезе отново за лапароскопска гинекологична операция. Прегледа на гинеколога не показва нищо тревожно. Оставена само на спазмалгон и фурантрил.
Първият въпрос е: може ли да се получи асцит, ако черният дроб е добре?
Вторият - към какъв специалист да се насочи жената - гастроентеролог или гинеколог или най-добре да смени болницата?

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.