Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:03 07.07.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Тема Re: Съхраняване на резултатинови [re: Hello]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано01.07.10 12:56



Важното е, че сте се свързали!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 4нови [re: cнeжa]  
Автор пиceтo (минаващ)
Публикувано03.07.10 15:48



Здравейте уважаеми МД! Моля Ви за компетентното Ви мнение по въпрос който много ме тревожи - няма връзка с онкологията . Възможно ли е при наличие на алергична кашлица/полени/ телесната температура в следобедните часове да бъде 37,00 - 37,01 в продължение на 1 седмица? Става въпрос за дете на 11 години , пием Кларитин, Вентолин инхалер и АЦЦ 200. Сутрин и вечер е нормална , но поне веднъж през деня отчитам гореспоменатата температура.
Благодаря Ви предварително , лек ден!



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 4нови [re: Buba67]  
Авторgreeness (Нерегистриран)
Публикувано07.07.10 23:12



Здравейте!
Искам да помоля зя съвет. На мой близък поставиха диагноза рак на белия дроб, след като 4 месеца се чудеха дали е пневмония или туберкулоза. След това казаха рак, с разсейки. Лечение не е предписано. Личната лекарка му изписва лекарства за сърце, тъй като има прекаран инфаркт в миналото.
На практика, никой не желае да го лекува. Вдигат рамене и казват, че това е положението. В онкологията ни казаха, че те си избират болните. Не ни казаха обаче какъв е критерия за това.
Човекът се влошава с всеки изминат ден. Някак си не ми се вярва, че се отказва лечение на здравноосигурен човек. Близките имаме чувството, че сме стъпили здраво в Параграф 22 и няма излизане от там.
Моля, ако някой от вас е запознат с работещи действия, нека ги сподели тук. Имаме нужда да ни се каже първо, второ, трето... Какви са ни правата.
Благодаря предварително!
Мейлът ми е: ines_kbs@abv.bg
ПП. Направих си регистрация, но не успях днес да вляза с нея.



Тема Рак на панкреаса и диабетнови [re: Buba67]  
Автор inxss (непознат )
Публикувано08.07.10 10:49



Здравейте,
едва ли е лесно да се отговори на този въпрос от разстояние, но вече почвам да се отчайвам...Майка ми е оперирана от рак на панкреса преди повече от година...от няколко месеца има рецидив,но като изключим обезболяващите и липсата на апетит си беше добре...Наскоро решиха да мине на инсулин, но явно сбъркаха дозата и малко след като излезе от болницата получи хипгликемичен шок при захар 1. Оттогава мина месец в болницата, под лекарско наблюдение.Не успяват да регулират захарта -скача от 2 до 26, а тя е почти постоянно неадкватна и безсилна...до вчера бяха сигурни, че има метастаза в мозъка,но ЯМР-а категорично отхвърли тази версия,няма дори оток от захарта. Някакви идеи какво може да се случва?в провинциален град сме,не зная и доколко ендокринолозите са добри.Благодаря предварително.



Тема Re: Рак на белия дробнови [re: benzar]  
Автор Дид (непознат )
Публикувано08.07.10 18:29



Уважаеми MD, баща ми е с недребноклетъчен невроговяващ бронхогенен карцином, 4-ти стадий. Вече направи 2 химиотерапии с Гемзар и платина, но вратът и рамото над болната половина доста го болят от известно време. Възможно ли е болките да се дължат на наличието на метастази в раменната става или наоколо? Масажът в този случай противопоказен ли е? Ако това са метастази, ще се повлияят ли от химиотерапевтиците?

Благодаря!



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 4нови [re: greeness]  
АвторCтeфaнka (Нерегистриран)
Публикувано11.07.10 23:55



Драги докторе, бих искала да знам, възможно ли е при резултат от хистологично изследване, взето от костна метастаза на торакален прешлен: нискодиференциран плоскоклетъчен карцином да има огнище на тумора в десен бъбрек. Чух мнение на уролога, че плоскоклетъчния карцином не е характерен за бъбреците. Хистологията от бъбрека показа : хромофобен карцином със саркоматозни зони. Скенерът на гръден кош, коремни органи, малък таз и глава, не намира друг тумор. В белият дроб /за който по принцип бил характерен плоскоклетъчния карцином/ има 4 окръглени лезии. Достатъчно ли е това изследване, за да се изключи друго туморно огнище? Вярно е, че има метастази в глава, кости, бял дроб, черен дроб и лимфни възли, но имам чувството, че смятайки болния за неопарабилен, не желаят да назначав други изследвания за доуточняване на крайна диагноза. Има ли все пак вероятност, първото изследване да е сгрешено, или двете хистологии да сочат към тумора в бъбрека? Благодаря предварително за мнението.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 4нови [re: Cтeфaнka]  
Автор Cтeфaнka (непознат)
Публикувано15.07.10 16:34



Искам също да попитам при рак на бъбрека с мета в костите какъв бифосфонат бихте препоръчали. Тази зомета за всички видаве рак ли се упторебява?



Тема Re: Рак на панкреаса и диабетнови [re: inxss]  
АвторMD (Нерегистриран)
Публикувано20.07.10 16:01



Контролът на кръвната захар винаги се влошава при наличие и на други сериозни заболявания и ендокринолозите са отлично запознати с това. Има десетки видове препарати за лечение на диабета и основното при Вас, а и при всички диабетици е да не се допускат епизоди на хипогликемия, която е много по-опасна от епизодите с висока кръвна захар.



Тема Re: кортикостероиди?нови [re: MD]  
Автор LlDl_ru (Живучая!!!)
Публикувано03.08.10 22:40



Dehydrocortison , Diprophos
изписани от ендокринолог , без много обяснения, по повод опакванията ми - сутрешна умора, прострация, скованост, крампи
и личната докторка и невроложката съветвали са ме да НЕ употребявам кортикостероидни препарати
има ли опасност при употреба на кортикостероидни препарати да се активират раковите клетки?

... butterfly effect ...



Тема интервал на вливанията за ФОЛФИРИнови [re: LlDl_ru]  
Автор 123galia (новак)
Публикувано05.08.10 13:11



Здравейте МД!
Около месец и половина след като откриха на ПЕТ скенера метастази на майка ми в мезентериалните лимфни възли (идвах при вас с диска за консултация), започна химиотерапия по схемата ФОЛФИРИ-300 мг Кампто, 5 ФУ 3500, Лейковорин 700 мг. Тя е на 70 год., тежи 95 кг и е висока 165 см. Това е трета линия химиотерапия, последната беше преди 7 месеца по схемата ФОЛФОКС.
Вливанията са на 3 седмици. Споделих това с един онколог-българин, който работи в Чехия и той каза, че трябва да са на 2 седмици, иначе ефектът се намалява много. Четох и в листовката за Кампто и там пише през 2 седмици. Много се обърках и не знам какво да мисля вече. Още повече, че заради отпуски в МЗ ще се забавят лекарствата, отпускани с протоколи. На 09.08. майка ми трябва да има трета химиотерапия, но до днес лекарството не е пристигнало-звъня в МЗ, никой не се обажда, изобщо типично българска работа. Иначе туморният маркер СЕА , който се повишава при нея е такъв:
на 03.05.2010 9,3 при норма 3,1, а преди втората химиотерапия на 19.07.2010 беше 5 в същата лаборатория в онкологията във В. Търново. По технически причини нямаме резултат за СЕА преди започването на химиотерапията. Майка ми се чувства добре, има апетит, работи и не се оплаква от умора. Само по време на вливанията и няколко дни след това и е лошо , но все пак в общи линии засега понася терапията.
Бих ви помолила за вашето мнение относно интервала между вливанията, а също и за включването на Авастин, за което след втората терапия би трябвало да е пуснат протокол, но кой знае кога ще стане ясно дали ще и бъде отпуснат. Поздрави на вас и приятна ваканция.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.