Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:41 25.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Просто да споделя... (РАК НА БЯЛ ДРОБ)  
Автор benzar (from BG)
Публикувано28.04.10 15:02



Нашата история започна на 22.02.2010 г. Баща ми беше отслабнал с около 15 кг. в рамките на един месец и личният му лекар реши, че става въпрос за базедова болест. Баща ми се страхуваше да би да е туберколоза, отиде в частна клиника, изследва се – не беше. JP’то го прати в Александровка при нейна позната – ендокринолог д-р Терзиева. Там лежа една седмица, за да го лекуват от базедовата болест и защото сърцето му беше излязло от ритъм. Д-р Терзиева ни каза, че е овладян, че е по-добре и т.н. Баща ми не се чувстваше никак добре обаче, беше казал на д-р Терзиева, че го боли отдясно, но тя не му обърна внимание, все пак нейна специалност е щитовидната жлеза. А както се оказа и по-късно всеки доктор си има един орган и само него си гледа, общото състояние на пациента никой не го интересува. Предпоследният ден, преди да го изпишат (четвъртък – 25.02.2010) му направиха КТ на щитовидната жлеза, защото имаха съмнение, че се касае за рак. Откриха само няколко възела, нищо обезпокояващо. Правейки обаче КТ се скенира и горната част на белите дробове, там д-р П. Генов /Александровска/ вижда образования, които не му харесват. На 26.02.2010 правят нова КТ, този път на белите дробове. Там установяват, че има голяма мекотъканна формация в областта на десния хилус. Изписват го от Ендокринологията на Александровска и ни насочват към Белодробна. Там отидохме при д-р Вълев за бронхоскопия и биопсия. Само че ни върнаха за преглед при кардиолог, ЕКГ и рентгенова снимка. От там при JP’то за направления и преглед при кардиолог и рентген. Най-накрая, след като си направихме необходимите изследвания го приеха в белодробна на 15.03.2010 и му направиха бронхоскопията и биопсията на 17.03.2010. Епикризата от Белодробна, заедно с патолого-хистологичното изследване успяхме да ги вземем чак на 25.03.2010, защото д-р Гаргова /лекуващата в белодробна/ била все нощни смени и не можела да оформи документите му за изписването. Диагнозата от епикризата гласи: Недиференциран дребноклетъчен карцином на десния бял дроб АХ III ст. Състояние след предсърдно трептене. Състояние след исхемичен мозъчен инсулт. Тиреотоксикоза. (Инсулта беше отдавна – 1993 г.) От Белодробна ни насочиха към Исул за химиотерапия, тъй като операция в неговия случай не е възможна. През това време на баща ми му ставаше все по-зле, започна много бързо да се уморява, трудно да диша. Отиваме в Исул и оттам искат нови изследвания – консултации с кардиолог, ендокринолог, изследвания на коремни органи. Попитахме, защо не му ги направят като приемат, но не можело. Трябва с направления от JP и да се виси по кабинетите в поликлиниката. Тъй като баща ми не се чувстваше добре решихме да си спестим направления и отидохме в частна клиника – изследвания на кръвта и ехография на коремни органи – всичко беше ОК с изследванията. В друга клиника отидохме за хормоналния статус и ендокринолога. И там всичко с изследванията бече ОК. В Пирогов отидохме за КТ на коремните органи. Там ни казаха, че всичко е ОК, няма разсейки и ние не обърнахме внимание на документа, в който си пише ТУ формация = демек тумор. А те в Пирогов си мислели, че ние знаем за тумора в бъбрека и искаме да проверим дали няма някъде разсейки. След висчко това, уморен и изтощен от ходене по клиники и болници, вече събрали необходимите документи се явихме в Исул. Там чакахме от 07 до 11, за да дойде д-р Ф. Маринов и да приеме документите, отново бланки за попълване и декларации, в които декларираме, че знаем всичко и сме доволни. Както и да е, подписваме всичко, за да се движим напред. Взеха му кръв и урина и д-р Колева го прие за преглед и консултация. Каза ни да дойдем на следващия ден, за да започне първото вливане. На другия ден, обаче след като излязоха резултатите от кръвта и урината ни върна и ни даде направление за Урологията в Александровска, тъй като резултатите от урината не бяха добри, а и предвид новооткрития тумор в бъбрека не можеше да се направи химиотерапия. До този момент, въпреки че бяхме носили изследванията на предварителна консултация, никой не ни каза, че има тумор в бъбрека и че може би това е първичния тумор, а формациите в белия дроб са метастази. Д-р Колева и нейн колега прегледаха и щитовидната жлеза на баща ми и също не установиха базедова болест. Така изведнъж на 19.04.2010 ние установихме, че имаме 2 епикризи, които и двете са грешни – за базедова болест и рак на белия дроб.
На 21.04. 2010 одидохме в Урологията на Александровска при проф. Панчев, той прегледа баща ми и каза, че е за операция на бъбрека. Операция в състоянието, в което е в момента, обаче не може да се направи, затова първо трябва да се направи емболизация на бъбрека /спиране на кръвоснабдяването, за да спре да работи бъбрека и съотвено да спре да се развива тумора/, след което химиотерапия за изчистване на белите дробове и чак тогава може да се говори за операция. Проф. Панчев ни прати при мед. сестра Илиева, за да ни насрочи въпросната емболизация. Пита ни, защо идваме чак сега?!? Даде някакво листче и ни пита къде искаме да стане – в Пирогов или в Александровска. Ние имаме познат в Пирогов и решихме да ходим там. Нашия познат обаче го нямаше и съответно от Пирогов ни казаха, че Александровска има 2 клиники и техника и т.н., защо ни пращат тук, идете си там. Ние се върнахме в Урологията. Сестра Илиева си беше тръгнала, друга сестра ни каза да чакаме, защото не знаеше какво да ни прави. Дойде някакъв лекар, който ми каза, че за емболизация първо трябва да отида в кардиологията, за да го запиша. От кардиологията ми казаха, че нямало такова нещо, трябва да отида в рентгенология, защото емболизацията се правила под ехографско или рентгенологично наблюдение. От там отивам в рентгенология, от където също се чудеха какво да ме правят и при тях не било. Там поне обърнаха внимание на проблема и звъняха на свои колеги, за да разберат къде трябва да отида. Обясниха ми и отидох при „стария скенер”, оттам в ангиографския кабинет записаха баща ми за 27.04.2010. Казаха ми, че трябва да отидем ден по-рано в урология, за да го приемат с талон №7 и че предварително трябва да се обадя на техния телефон, за да му запазя легло, защото може да се окаже, че няма къде да го приемат. Всичко това го наптавих.
На 26.04.2010 отиваме в Урология, за да приемат баща ми с талон № 7 и цялата налична документация. Консултацията я проведе д-р Иванова, прегледа всички документи старателно и написа 2-3 страници за състоянието. След това отидохме в съседния кабинет №10 за консултация с анестезиолог /не знам името, разбрах само, че е доцент/. Тази консултация започна със скандал – Урологичните кабинети се намират в едно мазе, коридор без прозорци, пълен с чакащи пациенти и въздуха беше тежък, затова баща ми излезна навън за глътка въздух. Дойде неговия ред и аз влязох в кабинета, дадох документацията и започнах да набирам баща ми по тел., за да дойде. Като разбра, че не аз съм пациента д-рката започна да крещи – какво е това неуважение към нея, как можело такова нещо, аз се опитах да и обясня, че освен проблем с бъбреците, баща ми има много затруднено дишане и му е станало лошо, но тя продълйи да крещи, да се кара, каза да влезе следващия пациент, но такъв нямаше, моите нерви също не издържаха, започнах да и викам насреща ревейки, докторката си тръгна. След малко дойде и прие баща ми. Прегледа му документите и реши, попълнихме анестезиологичния въпросник и реши, че трябва да се направи изследване на кръвта за коагулационен статус /даде ни едно листче за лабораторията/ и консултация с алерголог. Емболизацията на бъбрека се отложи, приемането на баща ми също. Отидохме в лабораторията и си пратихме за статуса. После отидохме в алергологията и там си платихме прегледа и пробите за алергия, защото в противен случай трябваше да ходим до JP’то за направления и да се забавим с още 2 дена. Алерголожката ми върна надеждата в българските лекари, бече изключително внимателна, каза ни думи, които няма да забравя, вдъхна ни надежда, даде ни сили да продължим да се борим. Много сме и благодарни. След като имахе статъса и алергията се върнах в урология да търся анестезиологката, но вече си бече тръгнала (към 15ч.)
На 27.04.2010 с документите отидох при анестезиоложката, записаха баща ми за 29.04.2010 за въпросната емболизация. Утре ще допиша какво се е случило.

Като заключение, на това което изживяхме до този момент мога да кажа, че от февруари /когато разбрахме за рака/ до сега баща ми не е лекуван. Пращаха ни къде ли не за изследвания, връщаха ни, не го приемаха, нищо. Толкова ли е сложно след страшната диагноза да го приемат в някоя болница и да му направят необходимите изследвания не знам. Не можело, такава била системата. Толкова е трудно всеки път да го влача по болници и клиники, да му взимат кръв 10 пъти, като знам, че може да всички изследвания могат да се направят е една проба. На всичкото отгоре състоянието му се влошава с всеки изминал ден. Д-р Вълев от белодробна ни каза, че ако не се лекува ще живее 3-6 месеца, откакто ни го каза вече мина един месец без да стигнем до въпросното лечение. Д-р Гаргова пак от белодробна, при един от прегледите видя израстък на гърба на баща ми и му каза – ето виждаш ли това, това тук ти е рака! Никой така и не ме попита, като негова дъщеря и човека, който се грижи за него, искам ли той да знае за болестта си и какво да знае, както се прави по целия свят. Аз, разбира се, щях да му кажа, но не и по този начин. Единственото положително, ако може да се нарече положително, е че след толкова много трудности и спънки ние мислим повече за системата, дали ще ни приемат, кой доктор как ще се държи, дали ще ни даде информация, или пак от интернет ще търся и т.н., от толкова странични неща, че почти не ни остава време да мислим за самата болест!

Редактирано от *jull** на 23.07.10 23:20.



Тема Re: Просто да споделя...нови [re: benzar]  
Автор nadia_O6O6 (позитивна)
Публикувано28.04.10 18:53



Здравей! Съжалявам за това, на което сте били подложени. Всеки от нас тук малко или много е изпитал това. Обидно е и унизително болни хора да бъдат третирани по този начин, но се налага да се борим със здравната система. Не се хващай за думите на някой лекар или въобще на някой за някаква преживяемост - това никой не го знае. В момента по-важно е да бъде диагностициран правилно, за да се приложи адекватно решение. Разбирам колко си притеснена, че той не се чувства добре и не провеждате лечение. Дано скоро всичко се изясни скоро, показателите да влязат в норма и да започнете лечение. Можете да се консултирате в ИСУЛ с доц.Цекова - освен много добър специалист, тя е и много човечна. От сърце ви желая успех в лечението и късмет!?





Тема Re: Просто да споделя...нови [re: nadia_O6O6]  
Автор benzar (from BG)
Публикувано29.04.10 09:14



Благодаря за думите! Знам, че всички тук малко или много сме потърпевши от системата, така е в България. Опитахме се да стигнем до доц. Цекова, но ни обясниха, че не лекувала, само щяла да ни препрати към друг от екипа и. Пак ще пробваме!



Тема Re: Просто да споделя...нови [re: benzar]  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано29.04.10 09:36



Здравейте!!!Не се тревожете , дано излезе по-малкото зло бъбречен карцином...ще оперират и после при този вид рак , след операцията или емболизацията, белодробните метастази ще се вият от само себе си..това наистина се случва ...при реналният рак...Само не разбирам защо хистологията на белият дроб не е ренален рак(бъбречен)а дребноклетъчен белодробен рак????Това , точно ТРЯБВА да се изясни, защото лечението при двата рака е КОРЕННО РАЗЛИЧНО....Дребноклетъчният белодробен се лекува с обикновена химиотерапия и като хистология и вид е много, много по-агресивен и неприятен...Докато бъбречният та дори и метастазирал се лекува със съвсем ново поколение лекарства..така наречената Таргетна терапия ...нямаща нищо общо с обикновената химиотерапи, към която той е просто нечуствителен!Аз съм оперирана от бъбречен карцином...та така Спокойно , нещата ще влезнат в релси , само изяснете хистологията...Иначе с новите лекарства за бъбречен рак има хора живеят години...10-15...

Успех и пишете как сте...Не мога за съжаление да ви помогна с имена на лекари в България...аз живея много далеч..Но намерете добър нефролог, уролог , който при емболизацията да вземе биопсия от бъбрекът за да се види какво е това///



Тема Re: Просто да споделя...нови [re: yraaa]  
Автор benzar (from BG)
Публикувано29.04.10 11:26



Има две хистологии, от Белодробна и от Исул, и при двете едно и също - дребноклетъчен. Не знам, да не би пък да се окаже, че е с два самостоятелни?!? Как може да се провери това, не знам.
Благодаря за инфото, дано да е по-малкото зло. Ще се борим. Днес го приемат за емболизация, ще кажем на лекарите ако могат да вземат биопсия! Благораря за съвета!



Тема Re: Просто да споделя...нови [re: benzar]  
Авторembadem (Нерегистриран)
Публикувано29.04.10 19:26



Имах познат - сириец - известен лекар в Алеп, завършил медицина в Белград, специализирал в България. Та той казваше: "Не ви знам как оцелявате, тука като един пациент влезе в болницата, докато си го прехвърлят насам-натамм - той си отиде....". Същото каза и Чирков - наскоро по телевизията го гледах- говореше за реформа в здравеопазването. Лека-полека, обаче виждам, че се създава гражданско общество, пациенски организации и ще се оправим. Лошото е, че тук и сега баща ти и ти страдате. Не мога да кажа друго , освен да вървите смело напред, въпреки всичко, не обезверени, а окрилени! Ние ви стискаме палци!



Тема Re: Просто да споделя...нови [re: embadem]  
Автор benzar (from BG)
Публикувано30.04.10 11:53



Така е. Здравната система е убийствена, ама в буквален смисъл. Днес беше емболизацията, всичко беше ок, да не повярва човек. И мога да похваля сестрите от нефрологичното отделение. Днес много добро впечатление ми направиха. Истината е, че не можем да сложим всички лекари и мед. сестри под един капак.





Тема Re: Просто да споделя...нови [re: benzar]  
Автор Lady_Xaxa (новак)
Публикувано30.04.10 14:44



татко като го диагностицираха с първичен карцином на черния дроб и като му дадоха 3 месеца живот , на мен се падна оговоростта да му казвам или не. посъветваха ме на този етап да не му. какво съм преживяла докато почина в ръцете ми, защото го изписаха от болницата като безнадежден, не пожелавам на никой. Кураж ! Пиша това, защото никога няма да забравя питащия му поглед като му разнасях епикиризите и как се влачеше от кабинет на кабинет да му взимат кръв. Това е безбожие, а и совен това няма едно палиативно отделение в тая скапана държава, да може човек поне да си отиде по леко от тоя свят, та се наложи аз след консултации с онколжката да му давам трамал. Мило момиче ,кураж!!!!



Тема Re: Просто да споделя...нови [re: benzar]  
Автор izi (ентусиаст)
Публикувано30.04.10 16:32



Все едно видях нашата история.Възмутена съм от бездушието и безхаберието на докторите към болните. В страната ни тази система се срина безвъзвратно и не виждам начин нещата да се оправят.Ето и моя съвет към теб скъпо момиче.
Опитайте във военна болница.Там лечението стават още по стария изпитан начин. Успех и пиши!



Тема Re: Просто да споделя...нови [re: izi]  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано30.04.10 19:37



Бензар, взеха ли Биопсия от бъбрекът,това е много важно..дано са го направили!?

Защото, от това зависи лечението ма баща ти...Питай непременно лекарите...Сега поне бъбречният карцином няма да се развива, щото той се храни с кръв -бъб рекът е много кръвоснабден(той чисти кръвта)...и като му секнеш кръвозахранването...просто изсъхва, умира от глад...Успех!Аз си мисля, че наещата ще се пооправят...



Тема Re: Просто да споделя...нови [re: yraaa]  
Автор svetla_21 (оптимистка)
Публикувано01.05.10 07:09



А аз си мислех, че съм изключение: три години ме прехвърляха от лекар на лекар с най-разнообразни грешни диагнози, докато накрая ми излезе бучка на гърдата и се оказа, че имам рак в последна фаза и в Александровска болница в прав текст ми отказаха лечение, защото при всички случаи повече от една година нямало да изкарам...

Никога не е било някак да не е било


Тема Re: Просто да споделя...нови [re: svetla_21]  
Авторвepa (Нерегистриран)
Публикувано01.05.10 15:03



към светла - 21, не вярвайте на тези думи. господ знае по-добре от лекарите. аз се лекувам с алое и с антибиотици и съм жива от много години. колкото повече се лекувате с по-нови средства, толкова по-бързо нещата стават по-лоши. желая успех и спокойствие. аз винаги си мисля, че съм здрава и че няма да умра скоро. и други правят това.



Тема Re: Просто да споделя...нови [re: benzar]  
Автор little_rabbit (Lepus Europeus)
Публикувано02.05.10 22:37



Тежко е, наистина. Кураж!



Тема Re: Просто да споделя...нови [re: yraaa]  
Автор benzar (from BG)
Публикувано05.05.10 09:02



За биопсията - не можело да вземат проби, ама не ни трябвали?!? Така или иначе ще го махат бъбрека?!? Така и не успях да се преборя. От Исул д-р Колева ще ни изпрати допълнително за биопсията.


Има надежда, няма да се отказваме!!!



Тема Re: Просто да споделя...нови [re: izi]  
Автор benzar (from BG)
Публикувано05.05.10 10:25



Знам, че всички тук сме минали по този път, затова описах всичко подробно, за да бъдат хората подготвени какво ги чака. Надявам се да е по-добре





Тема Re: Просто да споделя...нови [re: benzar]  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано05.05.10 19:56



Benzar, какъв е ракът в крайна сметка???Бъбречен или белодробен...има вероятност също така от белият дроб да е метастазирал на бъбрекът...Незнам ...какви са тези лекари???Та това е най-важното за понататъшното лечение...защото 2-та рака се лекуват по коренно различен начин....Както е казала зайчето -кураж!!!





Тема Re: Просто да споделя...нови [re: benzar]  
Авторstella (Нерегистриран)
Публикувано16.05.10 09:49



Сякаш прочетох нашата история. Същото размотаване, липса на информация и препращане от кабинет на кабинет, от болница в болница. Надути и арогантни лекари и сестри, оперирани от човечност и състрадание.
Преди два дни на баща ми направиха емболизация на бъбрека. Тъй като не намерих почти никаква информация в нета за този вид манипулация, искам да те помоля да споделиш как се чувстваше твоя баща след процедурата. Колко дни след нея болката отшумя, повръщаше ли и след колко време спря. Кога ви насрочиха дата за биопсия...



Тема Re: Просто да споделя...нови [re: stella]  
Автор benzar (from BG)
Публикувано17.05.10 16:18



Здравей Stella,
Процедурата е следната: Чрез катетър вкаран във вената на бедрото се вкарва желатинова гъба, която запушва главната артерия захранваща бъбрека. Лежа в Отделение по Нефролитиаза. Четвъртък направиха емболизацията в четвърта кардиология, понеделник го изписаха. Лежа неподвижно 24 часа. Повръщане нямаше. Болки в кръста и крака имаше около седмица след това. Емболизацията по принцип не е сигурен метод, защото бъбрекът след определено време започва да изгражда други кръвоносни съдове, за да функционира. Ако баща ти няма метастази и може да се оперира, това е най-доброто. При нас случаят е по-тежък, заради разсейките в белите дробове и не може да го оперират.
Инче като цяло уж се пооправи, имаше добър период, но сега е още по-зле, не може дори до тоалетна да отиде без да си почине.
Дата за биопсия изобщо не ни насрочиха. Тук ме посъветваха да изисквам да му направят биопсия по време на емболизацията, но лекарите ми обясниха, че нямало как да стане, изобщо не стигали до бъбрека и така.
Миналата седмица отидохме в Исул, но д-р Колева беше отпуска, ходихме днес - иска хистология на бъбрека, за да го лекува и пак до задънена улица.
Не мога повече да разказвам баща ми по болници, той не се чувства никак добре, много го боли, тежко диша и почти не може да ходи, от ден на ден състоянието се влошава, а никой не иска да помогне. Личната лекарка ни каза, че ни мотаят така, защото е 4 степен рак, нямал голям шанс и те гледат да се отърват от нас. Дано не е така!

Редактирано от benzar на 17.05.10 16:22.



Тема Re: Просто да споделя...нови [re: benzar]  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано17.05.10 21:12



Чета и съм Бяснааааааааааа, най-големият проблем е направил според мен хирургът, който е оперирал, толкова ли не е могъл да вземе парченце????Лекарят от химиото с право незнае как да лекува..ми нали трябва Хистология за да се прецени кое лекарство Аджаба??И изказването на Много "Умната "лична..Тия общи лекари в Бг.ама съвсем пък за нищо не стават!!!!





Тема Re: Просто да споделя...нови [re: yraaa]  
Автор benzar (from BG)
Публикувано18.05.10 09:11



Всъщност баща ми не е опериран, така че няма как да се вземе хистология! Състоянието му не позволява операция на този етап. Нито химиотерапия, няма кой да се навие нито за операция, нито за химиотерапия. Много е слаб и почти неподвийен. Има проблеми със сърцето, изкарал е инфаркт, има затруднено дишане и така...



Тема Re: Просто да споделя...нови [re: benzar]  
Автор benzar (from BG)
Публикувано20.05.10 12:02



Онзи ден ходихме в Токуда, там са съгласни да го приемат. Ще се съберат комисия и ще решат какво да правят, но искат и много пари. Затова отидохме и в Областния диспансер за онкологични заболявания - София в Младост І, там ни издадоха картон, приеха ни документите и казаха, че ще се събира лекарска комия вторник и да отидем четвъртък (27.05.) за да разберем решението им. Утре пък ще ходим в Медицински Център по "ИНТЕГРАТИВНА МЕДИЦИНА" в Дружба.
Много време загубихме от ходене насам натам. Не знам ако човек е сам и няма кой да ходи да се занимава с всички болници как би оцелял. Аз съм на работа по цял ден, трудно ме пускат, а и уча, та съвсем. Добре че е моят приятел и кризата, та го направи безработен и той тича. Много е здравната система, просто не трябва да се разболява човек! Вярно че лекарите спасяват животи, но докато чакаш да те спасят ставаш по-зле, а накрая може и най-лошото да се случи.



Тема Re: Просто да споделя...нови [re: benzar]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано20.05.10 12:37



Benzar, трудно е да се грижиш за болен. Не е нужно да се разкъсваш от работа, тичане по болници и институции едновременно. Поискай помощ, центъра е точно в диспансера в Младост, напълно безплатно. Има доброволци, които могат да го придружат, до Дружба също или да помогнат с кавото могат. Темата за безплатна социална грижа е на първа страница. Трябва просто да звъннеш на Лидия.



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Редактирано от Buba67 на 20.05.10 12:38.



Тема Re: Просто да споделя...нови [re: Buba67]  
Автор benzar (from BG)
Публикувано20.05.10 13:45



Благодаря за информацията, не знаех, че изобщо съществува такова нещо като безплатна социална грижа. Ще прочета.





Тема Re: Просто да споделя...нови [re: benzar]  
Авторstella (Нерегистриран)
Публикувано20.05.10 22:15



Здравей Бензар,
надявам се най-накрая да намерите верния лекар и състоянието на баща ти да се подобри. При нас положението е подобно. И при баща ми операцията е невъзможна, заради множеството метастази в белия дроб. Насрочиха ни дата за биопсия след емболизацията, но тя е чак след месец. По-рано не Здравната каса не позволявала, а сумата "на частно" била около 5 хиляди лева. Така че трябва да чакаме. През това време той отслабва и се влошава с всеки изминат ден. Много отслабна, изтръпват му стъпалата, трудно ходи, изморява се след няколко крачки. Когато се храни му става тежко и после дишането му е трудно. Не може да спи през ноща. Понякога кашля толкова продължително, че не може да си поеме дъх, а кашлицата предизвиква болки в бъбрека и изобщо в цялото тяло.
Урологът казва това е от метастазите в дроба, аз съм хирург, потърсете пулмолог. Белодробния пък казва това е от бъбрека, потърсете уролог. Личния лекар го следи внимателно и изписва симптоматично лечение, което обаче само временно облекчава симптомите, а като цяло организма му отслабва и губи сили.
И ние тичаме от болница в болница и само ни пращат от комисия на комисия, чакаме решението, за да разберем, че ни пращат на нова комисия, която пак чакаме да заседава и пак същото.
Няма биопсия, не може да му се предпише лечение, казват лекарите. Обаче знаели кое е лекарството, което му е необходимо и можем да си го купим от фирмата производител срещу 8 000 лв на месец.
Доскоро имах надежда и се борех, чувствам обаче, че и аз губя вяра и се предавам.
Още веднаж пожелавам успех на вас. Извинете ме, че се разпрострях в описанието си.



Тема Re: Просто да споделя...нови [re: stella]  
Автор benzar (from BG)
Публикувано21.05.10 10:59



Здравей Stella,
Трябва да се държим и да не се предаваме! За съжаление и вашият случай е като нашия. Личната лекарка нищо не ни предписа, баща ми пие по 2-3 течни аналгина на ден и някакси се крепи. В Александровска ли ще правят биопсията? Баща ти знае ли за болестта и как приема всичко това? Моят все още се държи психически, но постояноо повравя, че за 3 месеца само изследвания муи правят и не го лекуват. Къде направихте емболизацията? Пиете ли някакви добавки и за какво? Ако да, кой ви ги препоръча? Баща ти има ли затруднено дишане и задух /да не може да си поеме въздух/ и някой изписа ли ви нещо за дишането? Питай ме ако имаш въпроси, да си помагаме с каквото можем.

Редактирано от benzar на 21.05.10 11:06.



Тема Re: Просто да споделя...нови [re: benzar]  
Авторstella (Нерегистриран)
Публикувано21.05.10 14:23



Прав си, трябва да се държим. Баща ми знае за болестта, но се ядосва на системата, на това, че толкова време обикаляме от болница в болница и все още няма лечение. И като вижда, че състоянието му се влошава, май вече е подготвен и е прием неизбежното. Да, биопсията би трябвало да я направят в Александровска. Емболизацията я направиха в Пирогов. Никой след тази емболизация не го проследи, да погледне успешна ли е, какво се случва с тази тъкан, която би трябвало да изсъхне, обаче имало и опасност да възникне усложнение и да загние. Така че не знаем какво всъщност се случва. Изписаха му антибиотик, за да предотвратят евентуална инфекция след емболизацията. Болката се поуспокои, сега има болки само когато кашля. Преди пиеше от онези гъби, но сега отказва да ги приема и не мога да го убедя да ги започне пак. За затрудненото дишане пие вечер кортикостероиди, но не помня точното име на лекарството. Мога да го погледна, когато отида при него, ако ти е полезно. Взема понякога и болкоуспокояващи - аулин, нимезил и др. подобни. Тъй като не може да спи от няколко дни вечер пие и приспивателно.
Дишането му е затруднено, обаче след емболизацията малко се пооправи. Не разбрах как стана. Имаме вкъщи кислород, който трябва да ползва в момент, когато не може да си поеме дъх, но досега не се е налагало. Преди една-две седмици белия му дроб се беше напълнил с вода и това предизвика много по-затруднено дишане. След като взе таблетки за отводняване се оправи и имаше и подобрение в дишането. Личния ви лекар може да провери дали при баща ти има задържане на течност в организма и най-вече в белия дроб. Знаеш вероятно, че показател за това е и подуване на краката. Нашият личен лекар идва вкъщи и го преслушва поне веднъж седмично. Иначе на него му е трудно ходенето по болници. Ако искаш остави ми твой имейл или скайп и бихме могли да общуваме и там директно. ако се сетя за още нещо ще пиша пак и ще питам :)



Тема Re: Просто да споделя...нови [re: stella]  
Автор benzar (from BG)
Публикувано21.05.10 16:32



Здравей Стела,
Казвам се Албена и много ще се радвам да си пишем по мейла или в скайп най-добре. e-mail: albena_vz@abv.bg, skype: albena_vz

Ако може да ми кажеш точното име на лекарството за дишане, защото ние купувахме някакви инхалатори, но не помагаха. И кислород от къде сте взели? Какво представлява, кой го изписа и колко струва? Благодаря предварително!



Тема Re: Просто да споделя...нови [re: benzar]  
АвторStella (Нерегистриран)
Публикувано21.05.10 20:52



Казва се преднизолон кортико 5mg, пие по една таблетка вечер, но при нужда може да ги увеличи. За кислорода обаче не мога да ти помогна. Ние го взехме от познати. Нямам никаква информация къде се продава и изписва ли се. В онкологията ни споменаха нещо по въпроса, но после ни препратиха в диспансера до 5-та градска болница, където щели да ни обяснят. Е там естествено никой нищо не ни обясни. Сещам се за зелената линия на Асоциацията на онкоболните, където може би можеш да звъннеш и да попиташ дали те имат информация.



Тема Re: Просто да споделя...нови [re: Stella]  
Автор benzar (from BG)
Публикувано26.05.10 10:43



Стела, искам да те питам правиха ли на баща ти бронхоскопия на белия дроб? И ако да, какво излезна от хистологията?



Тема Re: Просто да споделя...нови [re: benzar]  
Авторstella (Нерегистриран)
Публикувано26.05.10 13:56



Правиха или поне направиха опит да направят. Нищо не излезе. Нямаме резултат, защото той не е могъл да издържи манипулацията и не са успяли да вземат проби.



Тема Re: Просто да споделя...нови [re: stella]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано26.05.10 23:00



Как така "не могъл да издържи операцията"?
Не слагат ли упойка?! Горкият човек!...



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Просто да споделя...нови [re: *jull**]  
Авторstella (Нерегистриран)
Публикувано27.05.10 00:04



Джул, той е с метастази в белия дроб и много трудно диша. Затова не са могли да направят бронхоскопията. А за операцията, отстраняването на бъбрека, са категорични, че няма да е успешна и риска да си отиде на операционната маса е много голям. Сега е без лечение. Заровила съм се в темата за лечението с газ, ама не знам как ще го убедя. Голям инат е.





Тема Re: Просто да споделя...нови [re: stella]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано27.05.10 07:38



Дали методът на Шевченко няма да е по-убедителен за него?



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Просто да споделя...нови [re: *jull**]  
Авторsrella (Нерегистриран)
Публикувано27.05.10 08:55



Не бях чувала за него

Сега ще го проуча. А имаш ли представа дали може да се прилага заедно с отровата от син скорпион? В една статия на бързо прочетох, че не трябва да се пият други лекарства.
Има ли тук тема за този метод? Нещо не я открих
Благодаря ти!



Тема Re: Просто да споделя...нови [re: srella]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано27.05.10 09:00



Ето го метода Шевченко:



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: Просто да споделя...нови [re: stella]  
Автор benzar (from BG)
Публикувано27.05.10 15:58



А имаш липредстава как се взима проба от бъбрек? Как се прави въпросната биопсия? Дали е толкова тежка манипулация, както биопсията от б. дробове?



Тема Re: Просто да споделя...нови [re: benzar]  
Авторstella (Нерегистриран)
Публикувано27.05.10 16:31



Не знам бензар. Надявам се да не е. Казаха ни, че не било болезнено. Ти записа ли му час за биопсия?
Buba, jull, може ли да се прилага метода на Шевченко заедно с лекарството от син скорпион?



Тема Re: Просто да споделя...нови [re: stella]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано27.05.10 16:43



Нямам представа, защото лекарството от син скорпион е отскоро в Бг и не е коментирано в каква комбинация може да се взима. За това обаче може да се попита в лабораторията в Куба. Всъщност при Шевченко става въпрос за спирт и нерафинирано олио.
По-скоро въпросът е дали този метод може да се комбинира със скорпиона. Тук беше писано за редуване на Шевченко с газта, но не и за едновременното им приемане. Затова пък резултатът беше впечатляващ!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Просто да споделя...нови [re: stella]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано27.05.10 18:19



Аз мисля, че може да ги комбинираш, Метода Шевченко с отровата от синия скорпион.
Въпреки, че на долния линк пише, че не може да се комбинира с лечения, но мисля,
че имат впредвид химио или лъчетерапия.



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Редактирано от *jull** на 28.06.10 16:15.



Тема Re: Просто да споделя...нови [re: Buba67]  
Авторstella (Нерегистриран)
Публикувано27.05.10 19:12



Благодаря ви момичета

Много сте мили всички тук. От съвсем скоро съм в клуба, но за краткото време намерих много полезна информация и много съмишленици. Най-важното е, че в почти всички теми, които отварям, виждам в постингите добронамереност, вяра, оптимизъм, желание за борба, а често пъти и добри резултати. Това ми дава сила да вярвам, че каузата не е загубена. Най-трудното обаче е да убедя баща ми да приложи който и да е от алтернативните методи. Той се е предал, навел е глава и не вярва вече нищо.
Мислех си дали да не подбера описани случаи на добри резултати с тези методи и да му ги принтирам. Ама не знам дали ще пожелая да ги прочете или пак ще каже "НЕ".



Тема Re: Просто да споделя...нови [re: stella]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано27.05.10 19:44



Може да опиташ. Имало е сходни случаи, в които постепенно болните навлизат в живота на Клуба ни, става им ясно, че не са сами и това ги изпълва със сила да се борят. Там, където е възможно, нашите клубари четат постингите на близките си направо от компютъра, но не само тези, които са свързани с болестта им, а и онези, в които се шегуваме, споделяме историйки, вицове... Така постепенно ги приобщават, "запознават ги" с пишещите тук и болестта вече не им изглежда като неизбежен край, а като част от живота. Много е важно болният да намери общество, в което има и други като него, защото заобиколен само от здрави хора, той се чувства едва ли не като прокажен...

Така че опитай - бавничко и стъпка по стъпка, не се отказвай лесно. Не бива да забравяме, че по принцип мъжете по-трудно приемат болестта си.
Дано да успееш!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Просто да споделя...нови [re: stella]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано27.05.10 21:23



Принтирай ги и му ги дай добрите резултати. Ако не веднага, то поне след ден два ще им хвърли око. Не разбрах откъде си, защото в София, Пловдив и Бургас има центрове за безплатна психологическа помощ за онкоболни и техните близки. Ще кача темата на първа страница, за да я погледнеш. Можеш дори по скайп или зелена линия да осъществиш връзка. Първо ти, после и него да запишеш.



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: Просто да споделя...нови [re: Buba67]  
Авторstella (Нерегистриран)
Публикувано27.05.10 21:54



Мерси за подкрепата. Зная за центровете за психологическа помощ, но ...

незная как да се изразя. Той е особен балкански манталитет Никога не би се съгласил да ползва подобна услуга. Труден характер, твърдо убеден в своите виждания по всеки въпрос и е почти невъзможно да приеме мнение, което е различно от неговото. Ще пробвам с принтирането на положителни примери и ще му прочета част от тях, за да го заинтригувам. Вярвам, че макар и дълбоко стаени, желанието за борба и надеждата са все още в него. А моята задача е да намеря начин да ги събудя. Убедена съм, че ако почувства дори и минимално подобрение на състоянието си, ще повярва. Тогава ще се борим заедно и убедена съм ще постигнем резултати.
(май вече говоря като политик преди решаващи избори )



Тема Re: Просто да споделя...нови [re: stella]  
Автор kykлeнcka пиpaня (минаващ)
Публикувано28.05.10 09:25



Точно така, Стела! Всички средства са позволени. Понякога се налага да убеждаваме и да се кандърдисваме с мама като с малко дете. И аз и привеждам много примери, а тя все скептична- да, ама това е само по интернет! Казвам и, че в интернет, но това също са живи хора със своите съдби. И тя уж скептична, но знам, че взима предвид разказите ми.
Исках да кажа, дори и чужди източници можеш да ползваш. Аз чета в един американски форум, защото заболяването на мама е рядко и на бг няма инфо, но в американския форум всеки ден почти откривам по една обнадеждаваща история, превеждам, принтирам, събирам зрънце по зрънце


Успех, на правилен път си



Тема Re: Просто да споделя...нови [re: stella]  
Автор benzar (from BG)
Публикувано28.05.10 13:13



Ех Стела и при мен е така с баща ми, но като че ли хареса идеята за сния скорпион. Днес трябваше да ходим да му правят втори скенер, който да занесем заедно сс всички предишни изследвания в книката в Дружда при д-р Дамянов, но баща ми се отказа, не им вярвал. Решението от Онкологичната комисия е "Насочва се за второ мнение относно терапевтичното поведение към доц. К. Тимчева - СБАЛО" и баща ми иска първо с тях да пробваме. Аз сутринта ходих, чаках час и половина пред кабинета на въпросната доц. Тимчева, при което тя буквално си ме изгони. Опитах се да и покажа решението от колегите и в диспансера, изобщо грам внимание не ми обърна, прочете нещо за бели дробове и ме прати на пулмолог, а се опитах да и кажа за бъбрека, но нямаше ефект, нямала време, да дойдем с пациента понеделник и не при нея, а в 9 кабинет (къде е този кабинет и кого да търсим - пулмолог или какво не разбрах). С две думи ЕДНО ГОЛЯМО НИЩО!!! КАто си тръгвах направо щях да се разрева, какво отношение, после ме изби на агресивни мисли, а накрая просто си помислихм, че следващия път, когато отида при някой лекар просто ще си включа диктофона и ще запиша всичко, за някоя ТВ, обаче какво би се променило.





Тема Решение на Онкологична комисия - ОДОЗнови [re: benzar]  
Автор benzar (from BG)
Публикувано28.05.10 14:28



с диагноза Са пулмонис декс. Хист. /ФБС/ - дребноклетъчен карцином. Ту ренис син. /КТ/ Коморбидност отразена в ЛАК.
и бе решено: Пациентът представлява диагностична трудност, тъй като освен находката в белите дробове диагностично доуточнена като дребноклетъчен карцином в СБАЛББ Св. София се намира и голяма формация на левия бъбрек, което най-вероятно е втора локализация. За съжаление е тежко коморбиден - прекаран мозъчен инсълт, състияние след предсърдно трептене, тиреотоксикоза, тиреотоксично сърце, АХ III ст., резекцио вентрикули, което прави на фона на влошеното общо състояние, ECOG 2, дигитализираното сърце трудно до невъзможно диагностично доуточняване. Насочва се второ мнение относно терапевтичното поведение към доц. К. Тимчева СБАЛО.



Тема Re: Просто да споделя...нови [re: kykлeнcka пиpaня]  
Авторstella (Нерегистриран)
Публикувано28.05.10 15:01



Така, възрастните се превръщат в деца

би ли споделила кой е този американски сайт. Би ми било интересно да го прегледам. Благодаря ти.



Тема Re: Просто да споделя...нови [re: benzar]  
Авторstella (Нерегистриран)
Публикувано28.05.10 15:11



охх, как те разбирам. Сякаш разказваш за нашия случай. Наистина моя и твоя татко са с много идентични проблеми. И аз минах през това, една лекарска комисия ни насочва към друга, после другата - към друга и така втори месец ни пращат насам натам. Не знам как да променим нещата. Понякога се стряскат от тв, знаеш ли





Тема Re: Просто да споделя...нови [re: вepa]  
Авторbebedes (Нерегистриран)
Публикувано28.05.10 15:27



Какви антибиотици по-точно?



Тема Re: Решение на Онкологична комисия - ОДОЗнови [re: benzar]  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано28.05.10 20:05



Това е важно , че все пак са открили, какъв е първичният карцином...Незнам, но явно ракът на белият дроб се е прехвърлил на бъбрекът, а не обратно , както се
мислеше....Това все пак е доста голяма яснота...Дребноклетъчен рак на белият дроб се бори с химиотерапия....Непременно, идете при химиотерапевт....Този вид рак е доста Агресивен, но пък точно за това , добре се лекува с Химиотерапия!!!!Успех





Тема Re: Решение на Онкологична комисия - ОДОЗнови [re: benzar]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано28.05.10 20:14



Щом не сте могли да стигнете до Тимчева, опитайте с доц. Цекова в ИСУЛ. Копирам ти мнение от клуба.

02/943 24 31 Това е тел. на който можеш да си запишеш час за прием при доц.Цекова. Прегледът е платен - 40лв. Приема всеки понеделник и сряда след обяд. Когато те запишат, питай кой номер си. Тя приема по ред на записването и никога никого не връща. При консултацията няма нужда да идва и пациента, но трябва да носите абсолютно всички епикризи и изследвания. Подгответе си въпросите предварително и докато я запознавате със случая и дайте документацията. Тя за нула време се ориентира.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: Решение на Онкологична комисия - ОДОЗнови [re: Buba67]  
Автор benzar (from BG)
Публикувано28.05.10 22:45



Да, при доц. Цекова ще отидем! Само че, от диспансера не си мислят, че основен е на б. дроб с мети в бубрека, а че двата са самостоятелни. Аз мислч все пак да направим трета хистология на материала от б. дроб, за всеки случай! Вийда ми се невъзможно да има 2 рака! Или просто не ми се вярва.
Така или иначе от Исул ни отказаха химиотерапия, но при Цекова не сме ходили, може да прояви интерес към нашия случай! Надявам се!



Тема Re: Просто да споделя...нови [re: benzar]  
Автор benzar (from BG)
Публикувано09.06.10 14:05



Имаме ново раздвижване на нещата. По съвет на MamaD потърсихме трето мнение за хистологията от доц. Каменова. Венат ни обърна внимание, зачуди се защо толкова време вече никакво лечение не се прилага на баща ми, обеща ни да се обади другия вторник на доц. Цекова и да ни препрати там за назначаване на някакво лечение.
Потвърди се диагнозата за недиференциран дребноклетъчен карцином на бронха.

В темата за въпроси към лекарите ще напиша подробностите, защото наистина имам нужда от разяснения.<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от benzar на 09.06.10 14:06.</EM></FONT></P>

Редактирано от benzar на 09.06.10 14:09.



Тема Re: Просто да споделя...нови [re: benzar]  
Авторstella (Нерегистриран)
Публикувано10.06.10 23:22



Браво! Радвам се, че най-накрая се вижда някакъв изход от задънената улица. А той как приема новината. В състояние ли е да ходи по болници. Обнадежди ли се малко. Беше споменала, че вече отказва всякакво лечение.



Тема Re: Просто да споделя...нови [re: stella]  
Автор benzar (from BG)
Публикувано11.06.10 09:43



Не е в състояние да ходи по болници, трудно му е дори да става от леглото и болките му се увеличиха. Днес ще ходим до диспансера за болкоуспокояващи да видим там какво ще ни предпишат и изобщо ще ни дадат ли нещо. Аналгина вече не му помага. А новината, то първо беше рак на белиа дроб, после рак на бъбрека, сега пак на белия дроб, а това в бъбрека не е ясно какво е, още повече се обърка, то и аз вече не знам какво да мисля!



Тема Re: Просто да споделя...нови [re: benzar]  
Автор MamaD (ентусиаст)
Публикувано11.06.10 11:07



Бензар, казаха ли ви кога ще проследите ефекта от емболизацията на формацията в бъбрека? Туморите на бъбрека са с развито кръвоснабдяване и бързо се свиват когато то се прекъсне. Затова и лековете за тези тумори , като Нексавар, Сутент подтискат развитието на кръвоснабдителната им с-ма. Можеш да питаш лечението за бял дроб дали би било съвместимо с това за бъбрек.
Много е важно да обезболите максимално татко ти. Постоянната болка така изцежда силиците, че не ти остава енергия за нищо.
Прегръдки от мен!



Тема Re: Просто да споделя...нови [re: benzar]  
АвторMeri (Нерегистриран)
Публикувано11.06.10 11:14



Баща ми също е с дребноклетъчен на белия дроб.Направи досега 3ХТ.Искам да попитам някой дали е запознат-дали има ефект от ХТ,защото съм чела ,че отначало се свива ,но после много бързо обхваща други органи.



Тема Re: Просто да споделя...нови [re: Meri]  
Автор DDeli ()
Публикувано11.06.10 13:14



Баща ми е с нискодиференциран дребноклетъчен КА на бял дроб и вече направи 4 ХТ. Вчера прави скенер и разсейките по плевра, черен дроб и бронхи ги няма, но основният тумор сега измерен е с 1 см по-голям от преди ХТ т.е. 4 месеца. Но както каза личният лекар мове това отклонение да е заради двата различни скенера- вторият е чисто нов уред с много висока разделителна способност.

Та според мен има смисъл от ХТ - поне засега на баща ми му помага!

Нали дребноклетъчният карцином на бял дроб не се оперира???? За пореден път питам, защото все ме карат да пробвам на кибернайфа в Истанбу,л а аз знам от Белодробната (д-р Джамбазов), че този вид не се оперира.....



Тема Re: Просто да споделя...нови [re: MamaD]  
Авторstella (Нерегистриран)
Публикувано11.06.10 14:11



Нексавар и Сутент могат да бъдат отпуснати само след като има хистология за бъбречния тумор. Та дори при наличие на хистология има риск да не бъдат изписани, защото бъбрка не бил изваден. Ние сме със същия проблем и вече повече от месец се обикалях от болница в болница, за да му изпишат някой от двата препарата, но без успех. Могат да се купят свободно, но цената на Нексавар е около 7 000 лв на месец, а Сутент струва около 4 000.
Бензар, къде са болките на баща ти? На моя татко основният проблем му е дишането. Не може да лежи, когато легне се задушава затова през по-голямата част от времето е седнал на стола.





Тема Re: Просто да споделя...нови [re: DDeli]  
АвторMeri (Нерегистриран)
Публикувано11.06.10 14:16



И аз знам ,че не се оперира.Консултирахме се с проф.Дани Петров.Беше категоричен.Образно казано този вид тумор е като глухарче - в момента който му нарушиш целостта и плъзва навсякъде.



Тема Re: Просто да споделя...нови [re: stella]  
Автор benzar (from BG)
Публикувано11.06.10 16:59



Болките не знам точно къде са, но няма проблеми да е легнал. Когато седи се свива и така седи, иначе го боли. MD от въпроси към лекарите ми е отговорил за бъбрека - Пункционна биопсия е методът за неоперативно осигуряване на тъкан от тумора. Проблемът по-скоро е в поставянето на диагнозата от патолозите, което е трудно при пункционните биопсии и нерядко не съвсем точно.
Само ако можеше оперативно да го махнат, после бъбренчния не е толкова фатален. Затова няма как да изпишат някакви лекарства като не знаят какъв вид е тумора.Голямо чакане! Днес занесохме на баща ми Аулин+Ибупрофен Полфа за болките, дано помогне.



Тема Re: Просто да споделя...нови [re: DDeli]  
АвторMeri (Нерегистриран)
Публикувано14.06.10 11:07



Моля те пиши по-подробно как сте,какво приемате,защото с този вид са много по -малко пациентите ,а ние сме със същата диагноза.Ако може да разменяме информация с теб



Тема Re: Просто да споделя...нови [re: Meri]  
Автор DDeli ()
Публикувано14.06.10 18:31



Както вече съм писала, баща ми (62г) е на ХТ. Следващата седмица трябва да почне 5 вливка в ИСУЛ. Слагат му и зомета за разсейките в костите. Между вливките не пие нищо друго - просто не иска след първоначалните отвари, които пи през февруари и март. Беше доста зле с дишането, но се оправи и сега ако не е с опадала коса, не можеш да разбереш, че му има нещо. Силно вярвам, че ще се оправи!!!!!



Тема Re: Просто да споделя...нови [re: DDeli]  
Автор benzar (from BG)
Публикувано14.06.10 20:09



Как ви завиждам само, че ходите на ХТ, нас на ни оставили на произвола на съдбата. Но аз не съм се отказала, ще се борим, дано има ефект ХТ! Успехи много сила!



Тема Re: Просто да споделя...нови [re: DDeli]  
АвторMeri (Нерегистриран)
Публикувано15.06.10 10:46



Моят ена 69г.Заболяването го откриха през м.март.Сега на 21.06 ще бъде на 4ХТ.Тогава ще му правят скенер да видят как вървят нещата и лъчетерапия. На Вас правиха ли Ви лъче .



Тема Re: Просто да споделя...нови [re: Meri]  
Автор DDeli ()
Публикувано15.06.10 14:31



Не са му правили лъче. Всъщност, очаквахме, че след 4тата ХТ ще искат скенер, за да преразгледат лечението, но последния път казаха, че продължава с пета ХТ. Но понеже бях взела направление, го използва и направи скенера, който ще им покаже като отиде следващата седмица.



Тема Re: Просто да споделя...нови [re: DDeli]  
АвторMeri (Нерегистриран)
Публикувано22.06.10 11:39



Какво стана със скенера.Има ли резултати. Ние днес почваме 4 ХТ и казаха ,че ще правят скенер и лъче.
стискам палци !пожелавам добри резултати.



Тема Re: Просто да споделя...нови [re: Meri]  
Автор DDeli ()
Публикувано22.06.10 12:16



Скенерът показа, че ги няма метите по черен дроб и плевра!!!!
Но ядрото си е там в белия дроб. Не е намаляло засега.

В четвъртък сме на 5та вливка...



Тема Re: Просто да споделя...нови [re: DDeli]  
АвторMeri (Нерегистриран)
Публикувано28.06.10 14:06



как сте след вливката. ние минахме 4 и правиха лъче на глава.Засега сме добре.Лекарят каза ,че лимфния възел се е прибрал.Питам защото някои казаха ,че след 5 се чувствали по-зле, може би от натрупването на ХТ.



Тема Re: Просто да споделя...нови [re: Meri]  
Автор DDeli ()
Публикувано28.06.10 15:08



Привет, вчера свърши петата вливка. Както всеки път спря да яде през трите дена, пак повръща, но пък в момента, в който свърши и го закарах в Пазарджик, тръгна да върви на риба


Сутринта ходих до ИСУЛ за поредния болничен и питах д-р Маринов какво ще каже за татко и отговорът му беше "Много положително" придружено от усмивка (а да получиш повече инфо от него си е направо шестица от тотото).
Шестата вливка е насрочена за 26 другия месец, а дотогава татко ще излови всичките риби в Марица

Силно вярвам, че всичко ще е наред!!!!!

Успех и на вас и пиши как сте!!!!

Редактирано от DDeli на 28.06.10 15:10.



Тема Re: Просто да споделя...нови [re: DDeli]  
Автор benzar (from BG)
Публикувано28.06.10 15:54



Сряда имам час за консултация при доц. Цекова от 14ч. Отдавна се записах по телефона при сестра маринова, но се притеснявам да не са ме забравили, а никой там не ми вдига... Ще ходя и ще чакам. И без това вече не съм убедена, че доц. Цекова може да ни помогне! Ще пиша ако ми каже нещо ново%2



Тема Re: Просто да споделя...нови [re: benzar]  
Автор DDeli ()
Публикувано28.06.10 19:17



Вярвай, че ще ви помогне!!!!!!!!!!!!!!!!!

Не може да са те забравили, има списък и вие сте в него под някакъв номер. Плюс това Доц. Цекова НЕ ВРЪЩА дори да си без записан час - случвало ми се е 2 пъти да стоя там до последно, но да вляза при нея.

Стискам палци!

Редактирано от DDeli на 28.06.10 19:20.



Тема Re: Просто да споделя...нови [re: DDeli]  
Автор nadia_O6O6 (позитивна)
Публикувано28.06.10 21:27



Абсолютно поддържам мнението на DDeli. А на тел. за записване след обяд няма никой - само сутрин. Обадете се утре сутринта. Желая ви успех!!!



Тема Re: Просто да споделя...нови [re: nadia_O6O6]  
Автор benzar (from BG)
Публикувано29.06.10 11:59



Обадих се, Номер 2! Ще отидем!



А да споделя и друго - Баща ми получи вчера алергична реакция, мислим, че е от синия скорпион, защото в болницата нищо му нямаше от дексаметазола, а в нас като се прибра и започна да пие от скорпиона се изринаха краката му и корема. Сега е добре, пи един алергозан и се оправи. Знам, че по принцип дават, че скорпиона може да се приема с всичко, но при всеки човек е различно явно!



Тема Re: Просто да споделя...нови [re: Meri]  
Авторjulls_st (Нерегистриран)
Публикувано29.06.10 15:43



Здравейте Мери, обръщам се към, защото доколкото разбрах и баща Ви е с диагноза дребноклетъчен карцином на бял дроб. При нас положението е същото. Много ще се радвам да обменяме информация как се развиват нещата. Баща ми е на 4-то вливане сега. И-мейлът ми е julia83@abv.bg.



Тема Re: Просто да споделя...нови [re: benzar]  
Автор benzar (from BG)
Публикувано30.06.10 15:51



Преди месец си записах този час при доц. Цекова и днес отидох! След като внимателно прочете всички епикризи, изследвания и документи съжалително ме погледна и ми каза, че няма какво да се напраив за него след като има вече и разсейки в мозъка. Пък и имал много диагнози. За рака, според нея са два отделни - рак на белия дроб с метастази в бъбрека и рак на бъбрека. Ще се престраша да прочета и темата палиативни грижи...





Тема Re: Инфо за лечениенови [re: benzar]  
Автор Mihail Tulev (непознат )
Публикувано02.07.10 23:44



Здравейте,
Разбрах, че още не сте започнали лечение.
Моят баща избра да се лекува алтернативно, ние го подкрепяме, дори и да не сме напълно съгласни. Реши да отиде при д-р Нешо Нешев от Троян, има връзки в нета.
Днес започнахме лечението и е рано за резултати, но просто искам да кажа че чухме страхотни отзиви в самия град Троян - явно има нещо вярно ...
Търсете и не губете надежда. Стискам палци! и Желая успех !



Тема Re: Инфо за лечениенови [re: Mihail Tulev]  
Автор Mihail Tulev (непознат )
Публикувано03.07.10 00:01



А за второ мнение от друг лекар, събрах много контакти от различно центрове - официална медицина, алтернативна, комбинирана ...
Поне мога да ви улесня в търсенето.

Свържете се с мене и ще ви споделя, сега е късно вече да пиша.
Емайлът ми е mtulev@yahoo.com, тел. ********


Публикуването на лични телефони е забранено. Мейлът е достаъчен

Не разчитайте само на едно лечение. Комбинирайте.

Ако не ви затруднява, напишете тук събраната информация. Така ще е полезна за много хора.

Редактирано от Buba67 на 03.07.10 09:05.



Тема Re: Инфо за лечениенови [re: Mihail Tulev]  
Автор Mihail Tulev (непознат )
Публикувано15.07.10 18:12



Здравейте всички!

Ето какво избра баща ми в момента:
д-р Нешев от Троян. Извинявам се ако дублирам тема.
Лечението е: пие се жива (алкализирана вода), акупресура, специална билкова отвара, специални клизми.
За сега не сме правили контролен преглед, не мога да кажа дали е ефективно, но PH na urinata se promeni ot около 5-6 на 7 :)

Желая ви успех!

Повече инфо имам на фейсбук групата ми:
http://www.facebook.com/group.php?gid=129134423791480&ref=ts



Тема Re: Просто да споделя...нови [re: DDeli]  
АвторMepи (Нерегистриран)
Публикувано23.07.10 13:58



как сте? какво правите.на нас ни казахе ,че след 6 ХТ ще преценят къде да ни изпратят за лъче.Евентуално за линеен.Нас вас правят ли Ви



Тема Re: Просто да споделя...нови [re: Mepи]  
Автор DDeli ()
Публикувано23.07.10 18:18



В четвъртък почва 6-та вливка. Иначе е добре, днес са взели кръвните изследвания и са ОК. Чакам да видим какво ще кажат в края на седмицата.
Идея си нямам как ще продължи лечението...



Тема За белодробния рак......нови [re: Mihail Tulev]  
Автор pe_pe2 (напреднала)
Публикувано23.07.10 21:58



Здравейте приятели!Като гледам темата става въпрос за белодробен рак,та за това реших и аз да се включа.Мила Бензар....и моя татко е с тази жестока диагноза.При нас отдавна медицината вдигна ръце.И ние до този момент правим всичко възможно да контролираме нещата.Какво ли не приемаме вече.Но от няколко дни ситуацията се влоши.Сега татко е на системи...и на инжеккции Дексаметазон.Пак започна да се отчайва милия.Току му дойде куража(като дадем поредната билка)и сега пак отчаяние.Главата много го притеснява.Ходи замаян.....губи ориентация и координация...предпочита да лежи.Незнам мили приятели....какво да измисля вече.Започвам и аз да се плаша.Като че ли не ми се вярва ...всичко ми е като сън.Всяка една нова алтернатива я поднасям с истинската надежда че това ще е !!!Нещата вече ще се стабилизират.Но явно си живея в някакъв мой измислен свят.Не знам...много ми е тъжно...

Аз съм силна.....и на него гледам да му вдъхвам винаги кураж,ама...............Моля ви дайте някаква идея .....още една капчица надеждаПрегръщам ви!

Редактирано от pe_pe2 на 23.07.10 22:00.



Тема Къде е toje...нови [re: pe_pe2]  
Автор pe_pe2 (напреднала)
Публикувано23.07.10 22:04



Някой знае ли защо не влиза toje?Тя беше давала на съпруга си съчетание: метода на Шевченко с газ.Ще ми се да ми обясни по-подробно.Да започваме и този метод вече .....

Моля toje..ако прочетеш съобшението ми ,би ли ми отговорила.Благодаря.



Тема Re: Къде е toje...нови [re: pe_pe2]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано23.07.10 23:26



Скоро си писахме с нея - съпругът й, слава Богу, е добре!
Тя редуваше 2 седмици единия метод и 2 седмици - другия.
И двата са дадени като животоспасяващи, така че опитайте!

УСПЕХ!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Къде е toje...нови [re: *jull**]  
Автор pe_pe2 (напреднала)
Публикувано24.07.10 11:11



Джул,благодаря ти мила!Притеснява ме само факта при Шевченко,че не трябва да го спираш.В противен случай-обратна реакция,силни се задействал процеса наново.А дали е така?А и тибетски капки направихме ..тях дали ще мога да вмуквам някъде....?За това ми се щеше да ми пише toje....като ветеран в лечението по метода.



Тема Re: Къде е toje...нови [re: pe_pe2]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано24.07.10 13:49



Моят съвет е да започвате веднага с газта, за да не губите време. Има и една рецепта с 2 билки - плавун и решетка -
за метастази и детоксикация на организма (приемат се с газта). Докато изминат 2 седмици, ще издирим tоje_to.



П.П. Тибетските капки с чесън и спирт ли имаш предвид?

"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Къде е toje...нови [re: *jull**]  
Автор pe_pe2 (напреднала)
Публикувано24.07.10 15:26



Джули,той газта въобще не я е спирал.В момента сме на двете седмици почивка,през която пие алое.вино,мед и черен оман.Въпроса е че пак нещата нещо не вървят.Та за това си мисля за Шевченко.Аз този метод го бях оставила като краен вариант.Иначе от газта не се отказваме...пием си я редовно.В края на тази седмица изтича почивката от газта.Но мислех да му дадем и тибетските капки(да ,същите -с чесън и спирт).Те ще са готови след 2 дни.Та незнам сега на кое да се спрем.И газта и билките и тибетските капки.....Те нали са също за прочистване?А и той е много отпаднал.От 2 месеца сигурно го атакуваме само с природни химиотерапии..:газ ,орехова тинктура...бял имел.Много е изтощен.Та сега май трябва да му засилим малко имунитета.Знам ли и аз вече ...дано да не объркам нещо



Редактирано от pe_pe2 на 24.07.10 15:43.



Тема Re: Къде е toje...нови [re: pe_pe2]  
Автор pe_pe2 (напреднала)
Публикувано24.07.10 15:30



Току що разглеждах билката "решетка"...:Прилага се за лечение на отоци от различен произход, течности в корема (асцит), нарушено храносмилане, възпаление на пикочните пътища. А това "лечение на отоци"дали пък няма да повлияе и на мозъчния оток.От там ни идва целия проблем.Вие какво ще кажете..?



Тема Re: Къде е toje...нови [re: pe_pe2]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано25.07.10 02:15



Опитайте с рецептата на Димков с хлебния квас!
Има я в "Алтернативите".



"Совите не са това, което са..."

Тема Хлебния квас....?нови [re: *jull**]  
Автор pe_pe2 (напреднала)
Публикувано25.07.10 22:39



Джул тази рецепта с хлебния квасец съм я разглеждала,но ми се струва много трудна като изпълнение.Може ли някой ,който я е изпробвал,да ми обясни как точно се поставя на главата(в смисъл как я задържа)и цяла нощ ли трябва да се стои с нея.....в какъв период от време. Благодаря ви много......!

Редактирано от pe_pe2 на 25.07.10 22:40.



Тема Re: Просто да споделя...нови [re: Mepи]  
Автор DDeli ()
Публикувано02.08.10 15:19



Как сте?
Ние свършихме с ХТ (6 вливки за 5 месеца). Татко е много добре, надебелял (102 кг е) и дори по време на последните вливки ЯДЕШЕ (не го беше правил преди).
Казаха след 1 месец да отидем със скенер на бял дроб и глава и ехография на черен дроб и че ще има лъче, но когато видят резултатите ще го определят.
Та така, дотук добре, сега имаме 1 месец отпуск и наесен с песен


И събирам инфо за лъчето...



Тема Re: Просто да споделя...нови [re: DDeli]  
АвторMeri (Нерегистриран)
Публикувано12.08.10 12:27



Здравей! И ние сме долугоре добре.Последната 6 ХТ я понесе много зле.Направиха му скенер и в понеделник казаха ,че ще решат за лъчето-колко броя и къде.Ти какво инфо намери за лъчето. Защо и на нас не ни направиха малко почивка да се възстановим.Интересуваме -при Вас има ли промяна в гласа
Поздрави! Ще чакам отговор.



Тема Re: Просто да споделя...нови [re: Meri]  
Автор DDeli ()
Публикувано12.08.10 13:44



Привет,
Как е скенерът? Правихте ли и на главата?
още нямам никаква инфо за лъчето - в началото на септ ще носим скенер и ЕКГ и тогава ще кажат докторите от ИСУЛ. Занимавам се с глупости - има засичащи се дни в болничните листове и трябваше да намеря как някой да даде още 12 дни до 180. Както и да е - трябва да стане...
Няма промяна в гласа - поне не е отбелязал а и аз не съм.
Сега си пишем мейли с Гергин Гергинов (от другата тема с патентованото лечение) за да разбера дали да ги вземам или не - ще видим...
Много много сила ви желая и да сте добре!



Тема Re: Просто да споделя...нови [re: DDeli]  
Автор DDeli ()
Публикувано01.09.10 15:00



Няма да правят лъчетерапия - заради разсейките в костите.
Не знам, объркана съм, баща ми остава без никакво лечение.
Другата седмица пак ще ходя в ИСУЛ да питам...



Тема Re: Просто да споделя...нови [re: DDeli]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано01.09.10 16:14



Само да кажа, че има ново експериментално лекарство, което е подходящо и се прилага и за рак на бял дроб - ИРЕСА. Прави се след генетичен тест, ето линк


Попитай в ИСУЛ, знаят ли за него и дали го прилагат?

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: Просто да споделя...нови [re: Buba67]  
Автор benzar (from BG)
Публикувано01.09.10 16:23



Аз знам за това лекарство, то е за недребноклетъчен карцином и то не за всеки човек може да се приложи. Доц. Цекова от Исул със сигурност знае, защото гледах репортаж по БНТ за въпросното лекарство с нейно участие.



Тема Re: Просто да споделя...нови [re: Buba67]  
Автор DDeli ()
Публикувано01.09.10 20:58



Да, права е benzar, веднага проверих и е за недребноклетъчен... (много видове, много гад!)



Тема Re: Просто да споделя...нови [re: Buba67]  
Автор little_rabbit (Lepus Europeus)
Публикувано03.09.10 15:19



Iressa е добре позната в ИСУЛ, но не се поема от МЗ, а цената е около 5000 лв. на месец. Това е хапче, което се пие всеки ден, без спиране. Наистина, обаче, се предписва само след генетичен тест на хистологията от операцията.
Не е експериментално, отдавна е преминало поредица от клинични изпитвания в Азия и Европа.



Тема Re: Просто да споделя...нови [re: little_rabbit]  
Автор DDeli ()
Публикувано07.09.10 17:49



Няма да остане баща ми без никакво лечение, слава Богу!
Днес лекарят каза да носим нова сцинтиграфия и м/у 15-20 септ ще му отпуснат Зомета и Hycamptin tabl. Стискам палци да му помогне...



Тема Re: Просто да споделя...нови [re: DDeli]  
АвторMepи (Нерегистриран)
Публикувано30.09.10 13:22



здравей!Как сте. Ние направихме 11 лъче на глава.Сега сме добре.Казаха след 3 мес. да отидем на контролен преглед.Ще чакам да пишеш.



Тема Re: Просто да споделя...нови [re: Mepи]  
Автор DDeli ()
Публикувано30.09.10 13:42



Привет,
одисеята продължава...
Няма да му правят лъче (няма болки по костите, чисто е в главата и черния дроб). Остава само Зомета още един курс от 6 дози за костите (сцинтиграфията показа голямо подобрение по костите). И НИЩО ДРУГО.
Сложиха му БЦЖ ваксина, и както разбрах от мед сестра, се правило на всеки 4 седмици през първата година.
НО ЗОМЕТА в ИСУЛ няма вече доста време и чакаме и чакаме...



Тема Re: Просто да споделя...нови [re: DDeli]  
Автор DDeli ()
Публикувано19.10.10 19:34



Взехме Зомета, но... баща ми има повишен креатинин (191) и след 5 дни с много течности няма значително спадане (189 е). Докато не спадне не може да му се влее Зометата


Утре ще ходим за втората БЦЖ ваксина...



Тема Re: Просто да споделя...нови [re: Buba67]  
АвторMeri (Нерегистриран)
Публикувано22.11.10 13:02



bube ,след като свършиха ХТ и лъчетарпиите през септември -баща ми беше много добре,изследванията също.Направи почивка с газта и започна да пие капките от чесън- но сега от няколко дни няма апетит и се чувства отпаднал.Дали може да е от капките.Спря ги.Много съм притеснена.



Тема Re: Просто да споделя...нови [re: Meri]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано22.11.10 13:26



Как е с кръвното? Да не би чесъна да е свалил много кръвното налягане и за това да е отпаднал?

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: Просто да споделя...нови [re: Buba67]  
АвторMeri (Нерегистриран)
Публикувано22.11.10 13:58



За това не съм се сетила.ще проверя,но каза ,че откакто го е почнал и му пресъхва устата.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.