Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:52 24.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Просто да споделя...нови [re: stella]  
Автор benzar (from BG)
Публикувано11.06.10 16:59



Болките не знам точно къде са, но няма проблеми да е легнал. Когато седи се свива и така седи, иначе го боли. MD от въпроси към лекарите ми е отговорил за бъбрека - Пункционна биопсия е методът за неоперативно осигуряване на тъкан от тумора. Проблемът по-скоро е в поставянето на диагнозата от патолозите, което е трудно при пункционните биопсии и нерядко не съвсем точно.
Само ако можеше оперативно да го махнат, после бъбренчния не е толкова фатален. Затова няма как да изпишат някакви лекарства като не знаят какъв вид е тумора.Голямо чакане! Днес занесохме на баща ми Аулин+Ибупрофен Полфа за болките, дано помогне.



Тема Re: Просто да споделя...нови [re: DDeli]  
АвторMeri (Нерегистриран)
Публикувано14.06.10 11:07



Моля те пиши по-подробно как сте,какво приемате,защото с този вид са много по -малко пациентите ,а ние сме със същата диагноза.Ако може да разменяме информация с теб



Тема Re: Просто да споделя...нови [re: Meri]  
Автор DDeli ()
Публикувано14.06.10 18:31



Както вече съм писала, баща ми (62г) е на ХТ. Следващата седмица трябва да почне 5 вливка в ИСУЛ. Слагат му и зомета за разсейките в костите. Между вливките не пие нищо друго - просто не иска след първоначалните отвари, които пи през февруари и март. Беше доста зле с дишането, но се оправи и сега ако не е с опадала коса, не можеш да разбереш, че му има нещо. Силно вярвам, че ще се оправи!!!!!



Тема Re: Просто да споделя...нови [re: DDeli]  
Автор benzar (from BG)
Публикувано14.06.10 20:09



Как ви завиждам само, че ходите на ХТ, нас на ни оставили на произвола на съдбата. Но аз не съм се отказала, ще се борим, дано има ефект ХТ! Успехи много сила!



Тема Re: Просто да споделя...нови [re: DDeli]  
АвторMeri (Нерегистриран)
Публикувано15.06.10 10:46



Моят ена 69г.Заболяването го откриха през м.март.Сега на 21.06 ще бъде на 4ХТ.Тогава ще му правят скенер да видят как вървят нещата и лъчетерапия. На Вас правиха ли Ви лъче .



Тема Re: Просто да споделя...нови [re: Meri]  
Автор DDeli ()
Публикувано15.06.10 14:31



Не са му правили лъче. Всъщност, очаквахме, че след 4тата ХТ ще искат скенер, за да преразгледат лечението, но последния път казаха, че продължава с пета ХТ. Но понеже бях взела направление, го използва и направи скенера, който ще им покаже като отиде следващата седмица.



Тема Re: Просто да споделя...нови [re: DDeli]  
АвторMeri (Нерегистриран)
Публикувано22.06.10 11:39



Какво стана със скенера.Има ли резултати. Ние днес почваме 4 ХТ и казаха ,че ще правят скенер и лъче.
стискам палци !пожелавам добри резултати.



Тема Re: Просто да споделя...нови [re: Meri]  
Автор DDeli ()
Публикувано22.06.10 12:16



Скенерът показа, че ги няма метите по черен дроб и плевра!!!!
Но ядрото си е там в белия дроб. Не е намаляло засега.

В четвъртък сме на 5та вливка...



Тема Re: Просто да споделя...нови [re: DDeli]  
АвторMeri (Нерегистриран)
Публикувано28.06.10 14:06



как сте след вливката. ние минахме 4 и правиха лъче на глава.Засега сме добре.Лекарят каза ,че лимфния възел се е прибрал.Питам защото някои казаха ,че след 5 се чувствали по-зле, може би от натрупването на ХТ.



Тема Re: Просто да споделя... [re: Meri]  
Автор DDeli ()
Публикувано28.06.10 15:08



Привет, вчера свърши петата вливка. Както всеки път спря да яде през трите дена, пак повръща, но пък в момента, в който свърши и го закарах в Пазарджик, тръгна да върви на риба


Сутринта ходих до ИСУЛ за поредния болничен и питах д-р Маринов какво ще каже за татко и отговорът му беше "Много положително" придружено от усмивка (а да получиш повече инфо от него си е направо шестица от тотото).
Шестата вливка е насрочена за 26 другия месец, а дотогава татко ще излови всичките риби в Марица

Силно вярвам, че всичко ще е наред!!!!!

Успех и на вас и пиши как сте!!!!

Редактирано от DDeli на 28.06.10 15:10.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.