Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:59 25.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Решение на Онкологична комисия - ОДОЗнови [re: benzar]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано28.05.10 20:14



Щом не сте могли да стигнете до Тимчева, опитайте с доц. Цекова в ИСУЛ. Копирам ти мнение от клуба.

02/943 24 31 Това е тел. на който можеш да си запишеш час за прием при доц.Цекова. Прегледът е платен - 40лв. Приема всеки понеделник и сряда след обяд. Когато те запишат, питай кой номер си. Тя приема по ред на записването и никога никого не връща. При консултацията няма нужда да идва и пациента, но трябва да носите абсолютно всички епикризи и изследвания. Подгответе си въпросите предварително и докато я запознавате със случая и дайте документацията. Тя за нула време се ориентира.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: Решение на Онкологична комисия - ОДОЗнови [re: Buba67]  
Автор benzar (from BG)
Публикувано28.05.10 22:45



Да, при доц. Цекова ще отидем! Само че, от диспансера не си мислят, че основен е на б. дроб с мети в бубрека, а че двата са самостоятелни. Аз мислч все пак да направим трета хистология на материала от б. дроб, за всеки случай! Вийда ми се невъзможно да има 2 рака! Или просто не ми се вярва.
Така или иначе от Исул ни отказаха химиотерапия, но при Цекова не сме ходили, може да прояви интерес към нашия случай! Надявам се!



Тема Re: Просто да споделя...нови [re: benzar]  
Автор benzar (from BG)
Публикувано09.06.10 14:05



Имаме ново раздвижване на нещата. По съвет на MamaD потърсихме трето мнение за хистологията от доц. Каменова. Венат ни обърна внимание, зачуди се защо толкова време вече никакво лечение не се прилага на баща ми, обеща ни да се обади другия вторник на доц. Цекова и да ни препрати там за назначаване на някакво лечение.
Потвърди се диагнозата за недиференциран дребноклетъчен карцином на бронха.

В темата за въпроси към лекарите ще напиша подробностите, защото наистина имам нужда от разяснения.<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от benzar на 09.06.10 14:06.</EM></FONT></P>

Редактирано от benzar на 09.06.10 14:09.



Тема Re: Просто да споделя...нови [re: benzar]  
Авторstella (Нерегистриран)
Публикувано10.06.10 23:22



Браво! Радвам се, че най-накрая се вижда някакъв изход от задънената улица. А той как приема новината. В състояние ли е да ходи по болници. Обнадежди ли се малко. Беше споменала, че вече отказва всякакво лечение.



Тема Re: Просто да споделя...нови [re: stella]  
Автор benzar (from BG)
Публикувано11.06.10 09:43



Не е в състояние да ходи по болници, трудно му е дори да става от леглото и болките му се увеличиха. Днес ще ходим до диспансера за болкоуспокояващи да видим там какво ще ни предпишат и изобщо ще ни дадат ли нещо. Аналгина вече не му помага. А новината, то първо беше рак на белиа дроб, после рак на бъбрека, сега пак на белия дроб, а това в бъбрека не е ясно какво е, още повече се обърка, то и аз вече не знам какво да мисля!



Тема Re: Просто да споделя...нови [re: benzar]  
Автор MamaD (ентусиаст)
Публикувано11.06.10 11:07



Бензар, казаха ли ви кога ще проследите ефекта от емболизацията на формацията в бъбрека? Туморите на бъбрека са с развито кръвоснабдяване и бързо се свиват когато то се прекъсне. Затова и лековете за тези тумори , като Нексавар, Сутент подтискат развитието на кръвоснабдителната им с-ма. Можеш да питаш лечението за бял дроб дали би било съвместимо с това за бъбрек.
Много е важно да обезболите максимално татко ти. Постоянната болка така изцежда силиците, че не ти остава енергия за нищо.
Прегръдки от мен!



Тема Re: Просто да споделя...нови [re: benzar]  
АвторMeri (Нерегистриран)
Публикувано11.06.10 11:14



Баща ми също е с дребноклетъчен на белия дроб.Направи досега 3ХТ.Искам да попитам някой дали е запознат-дали има ефект от ХТ,защото съм чела ,че отначало се свива ,но после много бързо обхваща други органи.



Тема Re: Просто да споделя...нови [re: Meri]  
Автор DDeli ()
Публикувано11.06.10 13:14



Баща ми е с нискодиференциран дребноклетъчен КА на бял дроб и вече направи 4 ХТ. Вчера прави скенер и разсейките по плевра, черен дроб и бронхи ги няма, но основният тумор сега измерен е с 1 см по-голям от преди ХТ т.е. 4 месеца. Но както каза личният лекар мове това отклонение да е заради двата различни скенера- вторият е чисто нов уред с много висока разделителна способност.

Та според мен има смисъл от ХТ - поне засега на баща ми му помага!

Нали дребноклетъчният карцином на бял дроб не се оперира???? За пореден път питам, защото все ме карат да пробвам на кибернайфа в Истанбу,л а аз знам от Белодробната (д-р Джамбазов), че този вид не се оперира.....



Тема Re: Просто да споделя...нови [re: MamaD]  
Авторstella (Нерегистриран)
Публикувано11.06.10 14:11



Нексавар и Сутент могат да бъдат отпуснати само след като има хистология за бъбречния тумор. Та дори при наличие на хистология има риск да не бъдат изписани, защото бъбрка не бил изваден. Ние сме със същия проблем и вече повече от месец се обикалях от болница в болница, за да му изпишат някой от двата препарата, но без успех. Могат да се купят свободно, но цената на Нексавар е около 7 000 лв на месец, а Сутент струва около 4 000.
Бензар, къде са болките на баща ти? На моя татко основният проблем му е дишането. Не може да лежи, когато легне се задушава затова през по-голямата част от времето е седнал на стола.





Тема Re: Просто да споделя... [re: DDeli]  
АвторMeri (Нерегистриран)
Публикувано11.06.10 14:16



И аз знам ,че не се оперира.Консултирахме се с проф.Дани Петров.Беше категоричен.Образно казано този вид тумор е като глухарче - в момента който му нарушиш целостта и плъзва навсякъде.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.