Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:44 24.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Просто да споделя...нови [re: benzar]  
Автор benzar (from BG)
Публикувано20.05.10 12:02



Онзи ден ходихме в Токуда, там са съгласни да го приемат. Ще се съберат комисия и ще решат какво да правят, но искат и много пари. Затова отидохме и в Областния диспансер за онкологични заболявания - София в Младост І, там ни издадоха картон, приеха ни документите и казаха, че ще се събира лекарска комия вторник и да отидем четвъртък (27.05.) за да разберем решението им. Утре пък ще ходим в Медицински Център по "ИНТЕГРАТИВНА МЕДИЦИНА" в Дружба.
Много време загубихме от ходене насам натам. Не знам ако човек е сам и няма кой да ходи да се занимава с всички болници как би оцелял. Аз съм на работа по цял ден, трудно ме пускат, а и уча, та съвсем. Добре че е моят приятел и кризата, та го направи безработен и той тича. Много е здравната система, просто не трябва да се разболява човек! Вярно че лекарите спасяват животи, но докато чакаш да те спасят ставаш по-зле, а накрая може и най-лошото да се случи.



Тема Re: Просто да споделя...нови [re: benzar]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано20.05.10 12:37



Benzar, трудно е да се грижиш за болен. Не е нужно да се разкъсваш от работа, тичане по болници и институции едновременно. Поискай помощ, центъра е точно в диспансера в Младост, напълно безплатно. Има доброволци, които могат да го придружат, до Дружба също или да помогнат с кавото могат. Темата за безплатна социална грижа е на първа страница. Трябва просто да звъннеш на Лидия.



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Редактирано от Buba67 на 20.05.10 12:38.



Тема Re: Просто да споделя...нови [re: Buba67]  
Автор benzar (from BG)
Публикувано20.05.10 13:45



Благодаря за информацията, не знаех, че изобщо съществува такова нещо като безплатна социална грижа. Ще прочета.





Тема Re: Просто да споделя...нови [re: benzar]  
Авторstella (Нерегистриран)
Публикувано20.05.10 22:15



Здравей Бензар,
надявам се най-накрая да намерите верния лекар и състоянието на баща ти да се подобри. При нас положението е подобно. И при баща ми операцията е невъзможна, заради множеството метастази в белия дроб. Насрочиха ни дата за биопсия след емболизацията, но тя е чак след месец. По-рано не Здравната каса не позволявала, а сумата "на частно" била около 5 хиляди лева. Така че трябва да чакаме. През това време той отслабва и се влошава с всеки изминат ден. Много отслабна, изтръпват му стъпалата, трудно ходи, изморява се след няколко крачки. Когато се храни му става тежко и после дишането му е трудно. Не може да спи през ноща. Понякога кашля толкова продължително, че не може да си поеме дъх, а кашлицата предизвиква болки в бъбрека и изобщо в цялото тяло.
Урологът казва това е от метастазите в дроба, аз съм хирург, потърсете пулмолог. Белодробния пък казва това е от бъбрека, потърсете уролог. Личния лекар го следи внимателно и изписва симптоматично лечение, което обаче само временно облекчава симптомите, а като цяло организма му отслабва и губи сили.
И ние тичаме от болница в болница и само ни пращат от комисия на комисия, чакаме решението, за да разберем, че ни пращат на нова комисия, която пак чакаме да заседава и пак същото.
Няма биопсия, не може да му се предпише лечение, казват лекарите. Обаче знаели кое е лекарството, което му е необходимо и можем да си го купим от фирмата производител срещу 8 000 лв на месец.
Доскоро имах надежда и се борех, чувствам обаче, че и аз губя вяра и се предавам.
Още веднаж пожелавам успех на вас. Извинете ме, че се разпрострях в описанието си.



Тема Re: Просто да споделя...нови [re: stella]  
Автор benzar (from BG)
Публикувано21.05.10 10:59



Здравей Stella,
Трябва да се държим и да не се предаваме! За съжаление и вашият случай е като нашия. Личната лекарка нищо не ни предписа, баща ми пие по 2-3 течни аналгина на ден и някакси се крепи. В Александровска ли ще правят биопсията? Баща ти знае ли за болестта и как приема всичко това? Моят все още се държи психически, но постояноо повравя, че за 3 месеца само изследвания муи правят и не го лекуват. Къде направихте емболизацията? Пиете ли някакви добавки и за какво? Ако да, кой ви ги препоръча? Баща ти има ли затруднено дишане и задух /да не може да си поеме въздух/ и някой изписа ли ви нещо за дишането? Питай ме ако имаш въпроси, да си помагаме с каквото можем.

Редактирано от benzar на 21.05.10 11:06.



Тема Re: Просто да споделя...нови [re: benzar]  
Авторstella (Нерегистриран)
Публикувано21.05.10 14:23



Прав си, трябва да се държим. Баща ми знае за болестта, но се ядосва на системата, на това, че толкова време обикаляме от болница в болница и все още няма лечение. И като вижда, че състоянието му се влошава, май вече е подготвен и е прием неизбежното. Да, биопсията би трябвало да я направят в Александровска. Емболизацията я направиха в Пирогов. Никой след тази емболизация не го проследи, да погледне успешна ли е, какво се случва с тази тъкан, която би трябвало да изсъхне, обаче имало и опасност да възникне усложнение и да загние. Така че не знаем какво всъщност се случва. Изписаха му антибиотик, за да предотвратят евентуална инфекция след емболизацията. Болката се поуспокои, сега има болки само когато кашля. Преди пиеше от онези гъби, но сега отказва да ги приема и не мога да го убедя да ги започне пак. За затрудненото дишане пие вечер кортикостероиди, но не помня точното име на лекарството. Мога да го погледна, когато отида при него, ако ти е полезно. Взема понякога и болкоуспокояващи - аулин, нимезил и др. подобни. Тъй като не може да спи от няколко дни вечер пие и приспивателно.
Дишането му е затруднено, обаче след емболизацията малко се пооправи. Не разбрах как стана. Имаме вкъщи кислород, който трябва да ползва в момент, когато не може да си поеме дъх, но досега не се е налагало. Преди една-две седмици белия му дроб се беше напълнил с вода и това предизвика много по-затруднено дишане. След като взе таблетки за отводняване се оправи и имаше и подобрение в дишането. Личния ви лекар може да провери дали при баща ти има задържане на течност в организма и най-вече в белия дроб. Знаеш вероятно, че показател за това е и подуване на краката. Нашият личен лекар идва вкъщи и го преслушва поне веднъж седмично. Иначе на него му е трудно ходенето по болници. Ако искаш остави ми твой имейл или скайп и бихме могли да общуваме и там директно. ако се сетя за още нещо ще пиша пак и ще питам :)



Тема Re: Просто да споделя...нови [re: stella]  
Автор benzar (from BG)
Публикувано21.05.10 16:32



Здравей Стела,
Казвам се Албена и много ще се радвам да си пишем по мейла или в скайп най-добре. e-mail: albena_vz@abv.bg, skype: albena_vz

Ако може да ми кажеш точното име на лекарството за дишане, защото ние купувахме някакви инхалатори, но не помагаха. И кислород от къде сте взели? Какво представлява, кой го изписа и колко струва? Благодаря предварително!



Тема Re: Просто да споделя...нови [re: benzar]  
АвторStella (Нерегистриран)
Публикувано21.05.10 20:52



Казва се преднизолон кортико 5mg, пие по една таблетка вечер, но при нужда може да ги увеличи. За кислорода обаче не мога да ти помогна. Ние го взехме от познати. Нямам никаква информация къде се продава и изписва ли се. В онкологията ни споменаха нещо по въпроса, но после ни препратиха в диспансера до 5-та градска болница, където щели да ни обяснят. Е там естествено никой нищо не ни обясни. Сещам се за зелената линия на Асоциацията на онкоболните, където може би можеш да звъннеш и да попиташ дали те имат информация.



Тема Re: Просто да споделя...нови [re: Stella]  
Автор benzar (from BG)
Публикувано26.05.10 10:43



Стела, искам да те питам правиха ли на баща ти бронхоскопия на белия дроб? И ако да, какво излезна от хистологията?



Тема Re: Просто да споделя...нови [re: benzar]  
Авторstella (Нерегистриран)
Публикувано26.05.10 13:56



Правиха или поне направиха опит да направят. Нищо не излезе. Нямаме резултат, защото той не е могъл да издържи манипулацията и не са успяли да вземат проби.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.