Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:52 24.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Просто да споделя...нови [re: yraaa]  
Автор svetla_21 (оптимистка)
Публикувано01.05.10 07:09



А аз си мислех, че съм изключение: три години ме прехвърляха от лекар на лекар с най-разнообразни грешни диагнози, докато накрая ми излезе бучка на гърдата и се оказа, че имам рак в последна фаза и в Александровска болница в прав текст ми отказаха лечение, защото при всички случаи повече от една година нямало да изкарам...

Никога не е било някак да не е било


Тема Re: Просто да споделя...нови [re: svetla_21]  
Авторвepa (Нерегистриран)
Публикувано01.05.10 15:03



към светла - 21, не вярвайте на тези думи. господ знае по-добре от лекарите. аз се лекувам с алое и с антибиотици и съм жива от много години. колкото повече се лекувате с по-нови средства, толкова по-бързо нещата стават по-лоши. желая успех и спокойствие. аз винаги си мисля, че съм здрава и че няма да умра скоро. и други правят това.



Тема Re: Просто да споделя...нови [re: benzar]  
Автор little_rabbit (Lepus Europeus)
Публикувано02.05.10 22:37



Тежко е, наистина. Кураж!



Тема Re: Просто да споделя...нови [re: yraaa]  
Автор benzar (from BG)
Публикувано05.05.10 09:02



За биопсията - не можело да вземат проби, ама не ни трябвали?!? Така или иначе ще го махат бъбрека?!? Така и не успях да се преборя. От Исул д-р Колева ще ни изпрати допълнително за биопсията.


Има надежда, няма да се отказваме!!!



Тема Re: Просто да споделя...нови [re: izi]  
Автор benzar (from BG)
Публикувано05.05.10 10:25



Знам, че всички тук сме минали по този път, затова описах всичко подробно, за да бъдат хората подготвени какво ги чака. Надявам се да е по-добре





Тема Re: Просто да споделя...нови [re: benzar]  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано05.05.10 19:56



Benzar, какъв е ракът в крайна сметка???Бъбречен или белодробен...има вероятност също така от белият дроб да е метастазирал на бъбрекът...Незнам ...какви са тези лекари???Та това е най-важното за понататъшното лечение...защото 2-та рака се лекуват по коренно различен начин....Както е казала зайчето -кураж!!!





Тема Re: Просто да споделя...нови [re: benzar]  
Авторstella (Нерегистриран)
Публикувано16.05.10 09:49



Сякаш прочетох нашата история. Същото размотаване, липса на информация и препращане от кабинет на кабинет, от болница в болница. Надути и арогантни лекари и сестри, оперирани от човечност и състрадание.
Преди два дни на баща ми направиха емболизация на бъбрека. Тъй като не намерих почти никаква информация в нета за този вид манипулация, искам да те помоля да споделиш как се чувстваше твоя баща след процедурата. Колко дни след нея болката отшумя, повръщаше ли и след колко време спря. Кога ви насрочиха дата за биопсия...



Тема Re: Просто да споделя...нови [re: stella]  
Автор benzar (from BG)
Публикувано17.05.10 16:18



Здравей Stella,
Процедурата е следната: Чрез катетър вкаран във вената на бедрото се вкарва желатинова гъба, която запушва главната артерия захранваща бъбрека. Лежа в Отделение по Нефролитиаза. Четвъртък направиха емболизацията в четвърта кардиология, понеделник го изписаха. Лежа неподвижно 24 часа. Повръщане нямаше. Болки в кръста и крака имаше около седмица след това. Емболизацията по принцип не е сигурен метод, защото бъбрекът след определено време започва да изгражда други кръвоносни съдове, за да функционира. Ако баща ти няма метастази и може да се оперира, това е най-доброто. При нас случаят е по-тежък, заради разсейките в белите дробове и не може да го оперират.
Инче като цяло уж се пооправи, имаше добър период, но сега е още по-зле, не може дори до тоалетна да отиде без да си почине.
Дата за биопсия изобщо не ни насрочиха. Тук ме посъветваха да изисквам да му направят биопсия по време на емболизацията, но лекарите ми обясниха, че нямало как да стане, изобщо не стигали до бъбрека и така.
Миналата седмица отидохме в Исул, но д-р Колева беше отпуска, ходихме днес - иска хистология на бъбрека, за да го лекува и пак до задънена улица.
Не мога повече да разказвам баща ми по болници, той не се чувства никак добре, много го боли, тежко диша и почти не може да ходи, от ден на ден състоянието се влошава, а никой не иска да помогне. Личната лекарка ни каза, че ни мотаят така, защото е 4 степен рак, нямал голям шанс и те гледат да се отърват от нас. Дано не е така!

Редактирано от benzar на 17.05.10 16:22.



Тема Re: Просто да споделя...нови [re: benzar]  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано17.05.10 21:12



Чета и съм Бяснааааааааааа, най-големият проблем е направил според мен хирургът, който е оперирал, толкова ли не е могъл да вземе парченце????Лекарят от химиото с право незнае как да лекува..ми нали трябва Хистология за да се прецени кое лекарство Аджаба??И изказването на Много "Умната "лична..Тия общи лекари в Бг.ама съвсем пък за нищо не стават!!!!





Тема Re: Просто да споделя...нови [re: yraaa]  
Автор benzar (from BG)
Публикувано18.05.10 09:11



Всъщност баща ми не е опериран, така че няма как да се вземе хистология! Състоянието му не позволява операция на този етап. Нито химиотерапия, няма кой да се навие нито за операция, нито за химиотерапия. Много е слаб и почти неподвийен. Има проблеми със сърцето, изкарал е инфаркт, има затруднено дишане и така...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.