Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:50 16.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема НЕДЕЛЯ РАКЪТ НЕ ПОЧИВА-МИТИНГнови  
Авторbebed (Нерегистриран)
Публикувано24.04.10 11:47



Призовавам всички от форума да обсъдим варианти за организиране на митинг
в който да се иска ускорено изследване на въпросните лекарства, които не ни дават мира.Помагат или не !!! Нека да спрем тази жестока подигравка с човешката съдба на хилядте болни хора!!! Трябва да поискаме тези,които трябва да си свършат работата да разберат че човешкия живот е повече от работа,и че НЕДЕЛЯ РАКЪТ НЕ ПОЧИВА !!!
Предлагам лекарствата да са следните три:

1). АНТИМАЛИГНОЦИД - Продан Христов
2) СТАВРИНОЛ -Ставри Ставрев
3) котешка стъпка - Иларион Янчев

Също така да се иска започване на поетапна проверка на всички хранители добавки и други продукти насочени към онкоболните,които се рекламират доста силно .

Моля споделете Вашето мнение,нека се опитаме да се пробудим,за да избягаме от този страшен сън !!!

КЪСМЕТ НА ВСИЧКИ,БЪДЕТЕ СИЛНИ !



Тема Re: НЕДЕЛЯ РАКЪТ НЕ ПОЧИВА-МИТИНГнови [re: bebed]  
Автор arween44 (непознат )
Публикувано24.04.10 13:14



След всяко едно предаване в национален ефир,в семействата на болните от рак хора,настъпват кошмарни мигове.Имат ли представа какво ни причиняват?
Крайно време е това да спре и истината да види бял свят.
Да с организираме и да го направим.
ЗА съм.



Тема Re: НЕДЕЛЯ РАКЪТ НЕ ПОЧИВА-МИТИНГ [re: arween44]  
Автор bebedes (мнителна)
Публикувано25.04.10 10:17



Хора,какво ви става ,защо никой не пише? Давайте ВАШИТЕ предложения!
Благодар ти arween44.



Тема Re: НЕДЕЛЯ РАКЪТ НЕ ПОЧИВА-МИТИНГнови [re: bebedes]  
Автор svetla_21 (оптимистка)
Публикувано25.04.10 13:05



Аз лично не ща нито едно от тия три лекарства, за които ти ще ходиш на митинг. Затова и не давам МОИ предложения.
Защо ли? Ами първо... Продан Христов... Световен заговор срещу него... Ще изляза аз на митинг и – хоп! – световният заговор ще ме цапне по тиквата... не, страх ме е... Нека антималингоцитът да седи по-далечко, мене и собственият ми рак си ми е в повече...
Нанодиамантите пък се опитват с огън и меч да се промушат навсякъде из тялото ми, оставяйки кървави дири подире си... Перспективата за множесво неуправляеми вътрешни кръвоизливчета хич и никак не ме блазни...
Екстрактът от котешка стъпка разяжда туморите и оставя на тяхно място отворена рана, така че той се препоръчва само за външни раци – на кожата, на гърдата, които така и така докторите могат да ти ги изрежат... А пък вътрешните метки – какво да ти кажа, като ми остави незарастваща рана на черния дроб, кел файда, че ми е утрепал метастазата...
Та затова...

Никога не е било някак да не е било


Тема Re: НЕДЕЛЯ РАКЪТ НЕ ПОЧИВА-МИТИНГнови [re: bebed]  
АвторMD (Нерегистриран)
Публикувано25.04.10 19:48



Интересно защо сте решили, че в България има ресурс да се проучи което и да било вещество дали е ефективно или не срещу някое онкологично заболяване? За Ваше улеснение - за да стигне една молекула до пазара като лекарство средните разходи са 120-160 милиона долара за около 6-10 години и то при наличие на качествени кадри и лаборатории. Можете сами да изчислите дали това може да се случи у нас.



Тема Re: НЕДЕЛЯ РАКЪТ НЕ ПОЧИВА-МИТИНГнови [re: MD]  
Авторbebedes (Нерегистриран)
Публикувано26.04.10 13:05



MD,никой не говори за задълбочени и продължителни , скъпоструващи изследвания свързани с ефективността на дадено лекарство,за които е напълно ясно за всички ,че няма пари в България.
Регистрация като добавки е най - оптимистичната прогноза след тестове за токсичност и безвредност естествено. Трябва да се даде отговор на всички тези хора,които се надяват на нещо,поне дали е токсично и опасно.
Нима държавата нетрябва да вземе отношение,има хора ,които са ги пили и ще има и други ,които ше ги пият. Най- малкото за да накажат някой,първо трябва да видят ,че той съществува.



Тема Re: НЕДЕЛЯ РАКЪТ НЕ ПОЧИВА-МИТИНГнови [re: svetla_21]  
Авторbebedes (Нерегистриран)
Публикувано26.04.10 13:16



svetla 21, след като нямаш ТВОЕ предложение ,не е нужно да внушаваш негативизъм,предлоги други лекарства ,които хората в Европа ги ползват от години а в НЗОК не са ги "чували" ,защото е по лесно и още 10 години ще си чакаме.



Тема Re: НЕДЕЛЯ РАКЪТ НЕ ПОЧИВА-МИТИНГнови [re: bebedes]  
Автор svetla_21 (оптимистка)
Публикувано27.04.10 09:40



Мила, не влагам негативизъм. Просто това, за което ти предлагаш да се борим, не е истинско. Не виждаш ли, че нямаш поддръжници... освен мене. Аз ти отварям очите. Не са това лекарствата, които ще излекуват тебе, мене или когото и да е друг. Не се заблуждавай от вестникарски сензации. Не са журналистите тези, които могат да определят лечебните свойства на този или онзи препарат, тяхната работа е да пишат вестниците така, че те да се продават, а понятието „журналистическа етика” отдавна не съществува...
Пак ти повтарям: нанодиамантите и екстракта от котешка стъпка в сегашния си вид са неизползваеми, а регистрирането им като хранителни добавки би имало ужасяващи последици... А Продан Христов не иска антималигнгоцита да се регистрира като добавка, той иска сам да си го прави и да ти го продава... При това не на всички, а на тия, които по телефона успеят да се доберат до него. А книгата му е наукоподобна, но не е научна. И изобщо всичките му изследвания са точно наукообразни... занимавка, вид хоби... Виж, че той е учил три години медицина и не е завършил... Захванал се да търси лек за подмладяване, а пък после брат му го подсетил за рака. Той ми прилича на един от милионите, чули за теоремата на Ферма, и убедени, че с гимназиалните си математически познания ще могат да я докажат...

Никога не е било някак да не е било


Тема Re: НЕДЕЛЯ РАКЪТ НЕ ПОЧИВА-МИТИНГнови [re: svetla_21]  
Авторbebedes (Нерегистриран)
Публикувано29.04.10 09:16



Светле,благодаря за подкрепата ти,макар ,че моето желание е различно от въпросите,които Вие засягате.Според мен е нужно държавата, в лицето на съответните институции да прояви нужното внимание относно онкоболните.Погледнете по други форуми и обяви колко болни хора търсят
Антималигноцит,10 000 болни са изпратели запитване за Ставринола.
Премиерът се ангажира с разглеждане и конкретизиране и по двата въпроса,но развитие жсе още няма и не се знае дали ще има. Нима никой няма нужда от яснота - опасни ли са за здравето или не. Въпросът за ефективността е дълъг и
сложен,това е ясно.Но защо в България няма хора,които да се заемат и да решат проблема.Просто небива да се премиряваме с изоставането на здравеопазването и с лошата информираност на пациентите за всияки възможни варианти за лечение.
На теб някой лекар да ти е казал за Сайтотрон в ИНДИЯ и ХОЛАНДИЯ,или научаваш от форуми или случаини хора.В България има достатъчно образовани хора,специалисти в областта ,които биха могли да внесат яснота по тези въпроси ако държавата се ангажира с това.



Тема Re: НЕДЕЛЯ РАКЪТ НЕ ПОЧИВА-МИТИНГнови [re: bebedes]  
Автор svetla_21 (оптимистка)
Публикувано29.04.10 14:52



Държавата няма да се ангажира с това. На държавата изобщо не й дреме, че ти и аз искаме да поживеем малко по-дълго. Напротив, за нея – колкото по-бързо измрем всички хронично болни, толкоз по-добре. Виж, че тя ни брои не за болни, а за мошеници.
Пък освен това, на вчерашните новини по бтв в 19.30 премиерът каза, че ако някой излезе да протестира за нещо на единия тротоар, той лично ще излезе да протестира срещу него на другия. Не ща премиерът да протестира срещу мене. Страх ме е. Пак по телевизията, в един по-преден ден, видях как арестуват ония, срещу които премиерът протестира...

Никога не е било някак да не е било



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.