Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:17 17.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема "Водата лекува, лекарствата не" от Д-р Ф. Батманднови  
Автор Красавица (неземна, де)
Публикувано22.04.10 11:54



Поствам ви малко отзиви

и Ето и абзац от книгата: На базата на новия подход, който разработих в резултат на 22 години клинични и научни изследвания в областта на молекулярната физиология на обезводняването, и предложената от моите колеги смяна на парадигмата в медицинската наука, базираща се на признаването на хистамина за невротрансмитер, отговарящ за регулирането на водата в организма, с пълно основание твърдя, че 60 милиона американски хипертоници, 110 милиона хора с хронични болки, 15 милиона диабетици, 17 милиона астматици, 50 милиона с алергии и много други — всички следваха препоръките на д-р Валтин. Те чакаха да у сетят жажда. Ако знаеха, че водата е природен антихистамин и е най-ефикасният диуретик, съм сигурен, че тези хора щяха да бъдат избавени от мъките, предизвикани от здравословните им проблеми.
Трябва ли да кажа, че след като от един от неговите сътрудници дойде потвърждението, че писмото ми е било предадено на д-р Айзенберг, не получих никакви коментари от този блестящ лекар. Той ме бойкотира така, както и всички останали, които се изплашиха от мащабите на откриващите се перспективи. Добре разбирам какво са почувствали. Всички внезапно са се усетили напълно голи. Представили са си как в един миг ще бъдат зачеркнати дългите години на обучение и зубрене на „научни жаргони", планините от статистически данни, оправдаващи използването на токсични химически препарати и агресивни процедури в техните лечебни предписания, а също и всички материални блага, произтичащи от тяхното прилагане. Те са разбрали, че всичко, постигнато с упорит труд, ще бъде пометено от бавно настъпващия ураган, който много скоро ще се стовари върху уютното им симпатично убежище. И ще го направят хората, които не са забравили колко злини сме им причинили ние, лекарите.




Редактирано от Красавица на 22.04.10 12:00.



Тема Re: "Водата лекува, лекарствата не" от Д-р Ф. Батманднови [re: Красавица]  
Автор svetla_21 (оптимистка)
Публикувано22.04.10 17:54



Какво да ти кажа... аз винаги съм пиела много вода, пък ето на - разболях се от рак! Сигурно не е липсата на вода единствената причина за болестите. Пък и разните там бедуини, те до един трябваше отдавна да са се гътнали и да сме ги забравили.
Разбира се, водата е хубаво нещо, но този приятел ми се струва малко как да кажа, абе прекалено размахва пръст и вика колко той е готин, а па другите тъпи.
Може и да не съм права, де. Дай боже да не съм права!

Никога не е било някак да не е било


Тема Re: "Водата лекува, лекарствата не" от Д-р Ф. Батманднови [re: svetla_21]  
Автор Красавица (неземна, де)
Публикувано22.04.10 21:03



Колкото хора, толкова гледни точки. 100% истина няма, просто няма! Има някакво средно аритметично в целият наш живот и явно оцеляват тези, които съумяват да се придържат около него, плюс минус незнайно колко. Жива и здрава бъди!





Тема Re: "Водата лекува, лекарствата не" от Д-р Ф. Батманднови [re: svetla_21]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано23.04.10 08:50



Пиенето на вода със сол е лечебно! Но естественно не е панацея.И лъчето и химкото помагат на някои и билките помагат на някои и космодиска помага на някои/ на мен ми помага много/ и лекарствата излекуват някои.........
Няма общ знаменател при хората...всеки е индивидуален и уникален - това е божието чудо.
А колкото до водата със сол имаме тема,писали сме много за нея.Много от нас в клуба я пият вече с години /аз я пия три години неприкъснато/ За сега съм добре пък от водата ли е от въздуха ли е....важното е да се чустваш добре.



Животът е сцена,а ние сме артисти!

Тема Re: "Водата лекува, лекарствата не" от Д-р Ф. Батманд [re: flora bg]  
Автор svetla_21 (оптимистка)
Публикувано23.04.10 09:01



Чакай, чакай, искаш да кажеш, че спря другото лечение - лъче, химио... - и мина само на вода със сол и се излекува?
Защото, едно е нещо да е полезно и да подпомага основното ти лечение, а съвсем друго - да го замести изцяло. Съгласна съм, че пиенето на повече вода подпомага изчистването на токсините от тялото, но името на темата все пак е "Водата лекува, лекарствата не". И в постинга си Красавицата предлага цитат от тази книга, в който се твърди, че след откриването на този метод (пиенето на вода) лекарствата и лекарите са станали абсолютно излишни.

Никога не е било някак да не е било

Редактирано от svetla_21 на 23.04.10 09:42.



Тема Солената вода наистина лекува! Дори самонови [re: Красавица]  
Автор Phillip (-; свежъ :-)
Публикувано23.04.10 09:38



да я гледаш. Стоейки на брега на плажа изобразен в картинката на подписа на Красавица.

А може и тук, по-голяма картинка:



Разбира се, само от едно гледане не става. Нужно е постоянство - поне по 2 месеца всяка година, в подходящия сезон.




Тема Re: "Водата лекува, лекарствата не" от Д-р Ф. Батманднови [re: svetla_21]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано23.04.10 10:01



Светле не съм писала,че не трябва да се пият лекарства.Както пишеш това е спомагащо и след продължително пиене се намаляват лекарствата до минимум и в много случаи до нула.Минала съм само лъче,от химко се отказах по собствено желание. До сега вече пета година аз не съм изпила нито едно хапче антибиотик или някакви други.Хвърлих лекарствата за холестерола,кръвното,артрита.Минах на солената вода,лиции,зелен чай и други хр. добавки.но двата литра със солта се изпиват всеки божи ден.Плюс половин литър зелен чай разделен на две големи чаши сутрин и следобед.Имах главозамайвания които от лекарства не минаха/имам шипове на врата/ започнах хапчета Гинко Билоба и тибетските упражнения и край изчезнаха.Болките в кръстта ми,също от шипове не минаваха с никакви мазила.Сложих космодиска и сега съм добре. Тъй,че води,билки се вземат паралелно с лекарствата и се намалят постепенно.Това ви го казвам от практика.Човек на моите години с тази коварна болест и един куп старешки болести да не пие по една шепа лекарства/както е обикновенно/ го дължа именно на това си лечение.



Животът е сцена,а ние сме артисти!

Тема Re: Солената вода наистина лекува! Дори самонови [re: Phillip]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано23.04.10 15:10



Разбира се гледането помага, ама не току така морето го бяхме кръстили големия син аналгин.
Студентски години, купони, препиване - и на сутринта се топнеш и главобола изчезва и си нов човек.
А помагаше и веднага след пиенето де. Поне при мен.

Bеer? Mоre?




Тема А бе, "син".нови [re: bira_more]  
Автор Phillip (-; свежъ :-)
Публикувано23.04.10 15:42



Ако имаш предвид Черно море, то често има цвят на супа от грах.


Не е като онова на Малдивите по снимките.



Тема Re: "Водата лекува, лекарствата не" от Д-р Ф. Батманднови [re: Красавица]  
Автор paparosko (толерантен)
Публикувано23.04.10 18:31



Както и да въртим и да сучим, всичко в крайна сметка опира до психиката, до позитивното мислене, до искрената вътрешна убеденост в лечебните свойства на употребяваната терапия, независимо каква е тя, а и до осъзнаването на неминуемия положителен изход от създадената ситуация.
Не напразно се казва, че всеки човек е уникален, затова и истинското лечение на всеки човек би трябвало да е индивидуално, съобразено с неговата психика и емоционалност.

Жалко, че конвенционалната медицина е все още много далеч от истината, за което си има субективни причини.

Да живее плацебото!




Никога не казвай никога!




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.