Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:37 18.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Търся кръводарител група В-нови  
Автор eagle65 (непознат )
Публикувано28.03.10 13:37



Много ви моля, който може да помогне! Търся 2 банки кръвна група В- за операция на баща ми. В център по кръвопреливане в Русе ми заявиха, че трябва да намеря двама кръводарители от тази кръвна група. Всички мои близки и познати готови да дарят кръв са от нулева или А кръвна група, но в центъра по кръвопреливане не са склонни на размяна. Ето защо се налага да търся помощ по всякакъв начин. Моля, ако имате възможност да помогнете да се обадите на 0887 995 927 - Димитър Орлов или ми пишете на e-mail: orlov@mail.bg



Тема ???Re: Търся кръводарител група В-нови [re: eagle65]  
АвторMeri (Нерегистриран)
Публикувано28.03.10 14:49



Не мисля, че е добра идея точно тук да се търси кръводарител...сред болни хора или техните близки...



Тема ???Re: Търся кръводарител група В-нови [re: Meri]  
Автор mimozitta (щастлива)
Публикувано28.03.10 21:01



Мери, всеки е длъжен да опита в такъв момент! А и няма случайни неща ... може пък някой да има желание да дари кръв, тук пишат не само "болни". Eagle65, потърсете помощ пред кръвните центрове, там обикновенно стоят хора пред входа, които даряват срещу заплащане. Аз лично не ставам за кръводарител, иначе бих била щастлива да помогна. Успех!



Тема ???Re: Търся кръводарител група В- [re: mimozitta]  
Автор DeciDida (член)
Публикувано28.03.10 21:32



аз лично не го намирам за нередно, защото много от оперираните тук хора и близките им са минали по същия път. провери в кръводарителния център в русе дали нямат платени кръводарители, за да си купиш съответното количество кръв. успех!



Тема ???Re: Търся кръводарител група В-нови [re: mimozitta]  
АвторMeri (Нерегистриран)
Публикувано28.03.10 22:17



Не тсава дума за "нередно". Нищо нередно няма човек да търси помощ. Мисълта ми беше, че болните няма как да дарят кръв (и да искат не става); а близките им в по-голямата си част се "пазят" за тях. Т.е. малко е вероятно тук да се намери отговор на проблема. Да, наистина по центровете отпред седят хора, които даряват срещу заплащане. Н кръвна група В- е много рядка, Аз за съжаление не ставам и по двата показатели, а и не познавам хора с тази кръвна група...

Успех и стискам палци.



Тема Re: Търся кръводарител група В-нови [re: eagle65]  
Авторeagle65 (Нерегистриран)
Публикувано28.03.10 23:45



Оказа се че комбинацията В с Rh- е много рядко срещана. Не мога да открия хора с такава кръвна група и затова се принудих да пиша тук с надеждата някой да знае и даде координати на човек когото познава. Няма и от чакащите пред центъра които предлагат да станат кръводарители срещу заплащане. Обявата е пусната и в клуб медицина. В кръвния център в Русе ми отказаха информация за кръводарители от града с мотива че не събират подобна информация, макар че това ми прозвуча доста неправдоподобно. Но можеш ли да кажеш нещо на чиновник. Те вече нямат сърце и душа, а във вените им тече само мастило....



Тема Re: Търся кръводарител група В-нови [re: eagle65]  
Автор brokera (непознат )
Публикувано29.03.10 11:35



Точно от това безсърдечно отношение на държавата и служителите в кръвните центрове (както вие ги наричате чиновници) се възмущавам и за това отворих темата /Какво ще кажете? Вие как бихте постъпили? / в която описвам на какво бяхме подложени със моята съпруга и стреса който изживяхме около нейната операция.И основно осъждам това че ни оставят да вървим във една задънена улица.По точно да обикаляме да се молиме за да си набавиме кръв и накрая сме принудени да нарушим закона като потърсиме търговците на кръв.Но както казвате кръвната гръпа е рядка и дори да си готов да си платиш на черно пак не можеш да я намериш.
Учудвам се че само пет човека проявиха интерес към темата и решиха да изкажат своето мнение.При първата операция два дни обикалях да търся кръв,беше голям кошмар.
Пожелавам ви по скоро да намерите кръводарител със подходящата кръвна група и да си решите проблема.
И накрая бих ви посъветвал да дадете гласност за това на което сте подложени,защото това е една порочна практика и трябва да се прекрати.



Тема Re: Търся кръводарител група В-нови [re: brokera]  
Автор Gyly (пишеща понякога)
Публикувано29.03.10 11:40



Аз не разбирам защо да го наричаме бездушие. При условие, че в центъра (или както и да го наречем) нямат кръв от кръвна група В (-), от къде да я изкопат, че да дадат на нуждаещите се.

А информация не се събира за кръводарителите, защото нямат право да го правят по закон.

Не може да се налее кръвна група В (+) на човек с отрицателен Резус, опасно е за пациента.



Тема Re: Търся кръводарител група В-нови [re: Gyly]  
Автор brokera (непознат )
Публикувано29.03.10 13:07



Няма такава практика да отидеш във кръвния център и да ти предоставят кръв дори и да си готов да я заплатиш.
Във кръвните центрове повечето служители работят от много години но само се говори а на практика не се предприемат конкретни действия за разрешаване на наболелите проблеми за който всички знаем.
Малко пояснение:
Говоря за дългогодишните служители във кръвните центрове който са на ръководни постове и ако желаят може да има голяма промяна към добро.

От къде си сигурна че нямат кръв от тази кръвна група?От центъра така казват но как е в действителност не се знае.Аз вече много не вярвам какво ми казват,защото всеки си гони интереса.Потърси закона за кръвопреливане и кръводаряване и ще видиш че има регистър на кръводарителите.Но за съжаление се води регистър по области и няма национален.



Тема Re: Търся кръводарител група В-нови [re: brokera]  
Автор panterata68 (голямата)
Публикувано29.03.10 13:43



Здравей и от мен.Аз, имам отношение по въпроса и мога да ти помогна поне с инфо.Вече четери месеца се боря с същия проблем, тъй като и аз съм от същата кръвна група и за тези месеца са ми преляли 33 сака кръв.Н еме питай какъв кошмар изживяха роднините ми и близки и познати за намиране на такава кръв макар че си плащахме всяка банка.Моят съвет е да търсите по поделения(военни),заводи(държавни) и гражданска отговорност.Там щ=е намерите и никой надявам се че няма да ви откаже(само там е спасението)Всички заводи имат здравни центрове които всеки месец си има кръводарители а тези които работят там си знаят кои от тях са със същата кр. група и могат да ви съдействат.Също така е и по кръвните центрове(те също могат да ви помогнат но там вече се късае за добро желание и връзки.За мен лично помогнаха много хора които дори непознавам.що се отнася за операция даже и да не можете да намерите те са длъжни да я направят пак и ще я направят,не се притеснявайте.Желая ви успех и дано да съм ви била полезна поне малко.

Трудното го правя лесно,невъзможното малко ме забавя




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.